Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #21
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Inkak Zobacz posta
    Swoja drogą ja nastawiałam się na wielorazówki od razu. Do szpitala kopiliśmy tylko paczkę pampersów. No ale jak dziś usłyszałam historię z odparzeniem - zwątpiłam Muszę nauczyć sie mojego małego człowieka, podołać wyzwaniu z wielo i jeszcze powalczyć z odparzeniem. Załamałam ręce Na szczęście jesteście Wy
    Wiesz, to nie jest tak, że zawsze jest odparzenie, wręcz - zazwyczaj go nie ma Starszego przerzuciłam na wielo jak miał jakieś 4 m-ce i nie pamiętam odparzeń, młodszy na wielo chyba od tygodnia, choć na razie tylko na dzień (na noc poczekam chyba aż trochę podrośnie, żeby mu dać jakieś chłonniejsze formowanki, bo bambusy które mam są na razie za grube na jego chudą pupinę, a siusia dużo) i odparzeń żadnych nie było. W tej chwili nie używam puli ale przewiewniejsze zalanolinowane wełniane otulacze, co też zmniejsza ryzyko odparzeń. Przed porodem zakładałam że będę próbować wielo kiedy poczuję się na siłach, a że nie używałam wielo dla noworodka i nie wiedziałam, jak nam pójdzie, to drugie założenie było takie, że jednorazówki nie gryzą

    Trzymam kciuki, żeby Was odparzenia żadne nie dopadły, a odparzenia dziecka koleżanki szybko się wyleczyły i więcej nie wracały!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #22

    Domyślnie

    No wątek mi z nieba spadł.
    Od tygodnia synek ma odparzenia nie na pupie, ale z przodu przy pasie i siusiaku (używamy formowanek). Moja diagnoza jest taka, że siuśki ma jakieś toksyczne. Może drugi ząbek mu idzie? Ale przy pierwszym (ząbku) nie było takich historii. Poradzicie? Bo ja go smaruję i w pampersa wkładam, by jakoś podgoić, ale chyba nie najlepiej robię...

    Edit: przy pierwszym ząbku nie było takich historii
    Ostatnio edytowane przez Bialawanilia ; 27-02-2013 o 00:43 Powód: doprecyzowanie
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  3. #23
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Kazde dziecko jest inne. Corka miala odparzenie raz, na poczatku jak miala kilka tygodni. W jednorazowkach wtedy byla.Potem w wielo do 2go roku zycia. Nie przypominam sobie u niej odparzen.
    Synek jest mega wrazliwcem i niestety najladniejsza pupe ma w jednorazowkach (ale o ile jest wysmarowany kremem). W wielo jest calkiem dobrze, co ktores przewiniecie smaruje kremem, wkladam papierek, coby nie zatluscic pieluszki i jakos idzie.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Bialawanilia Spróbuj wietrzyć jak najczęściej,niech poleży sobie z gołą pupką i zakładaj jak najczęściej samą formowankę np. Moja mała w wielo chyba nigdy nie miała odparzenia,ale ostatnio przy kryzysie wielo załatwiłam jej pupę pampersami,3 dni polatała głównie w formowankach lub z gołą pupą i dziś ma tylko tyci tyci zaczerwienienie w rowku Sama sprawdziłam,że ani maści,ani zasypki,ani inne specyfiki nie pomagają tak jak dobry przewiew koło pupy

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki. No wietrzymy się wietrzymy. Raz że zaczerwienienia to jeszcze potówki na pupie i wkoło pupy.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    mój synek jest dużym wrażliwcem, też miewał odparzenia kłopotliwe i bolesne, dużo pomogły nam wietrzenia. Jak próbowałam pampersów to nic się nie poprawiało, wręcz pojawiały się otarcia i sucha skórka po gumeczkach.

  7. #27

    Domyślnie

    Ciągle ma wszystko czerwone i to bardziej z przodu niż na pupie. Dzisiaj praktycznie cały dzień bez pieluchy, a ja wariowałam by jakoś go zająć jak mu się leżenie znudziło. Jak na dniach nie wyjdą zęby to się załamię Mamy też grzyba w jelitach niestety (nie mam pojęcia skąd się rozrósł) , więc może on też jest jakoś pośrednio przyczyną. Dużo jakoś ostatnio zmartwień
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  8. #28
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,742

    Domyślnie

    Bialawanilia może badanie moczu zrób?

  9. #29

    Domyślnie

    Mieliśmy już robione chyba wszystkie badania. Mocz chyba był ok, bo pediatra by alarmowała. Pewnie to przejdzie Kurczę, mam w domu wełniaki tylko boję się je zalanolinować Napisałam już o tym w wątku o lanolinowaniu
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  10. #30
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Bialawanilia,
    a czym go przecieracie przy zmianie pieluchy?

    polecam przegotowaną wodę i dokładne przemywanie, później odrobina linomagu (maść)

    my od urodzenia na wielo, zdarzały się podrażnienia, ale linomag, woda i wietrzenie zazwyczaj pomagały (i przy podrażnieniach unikaliśmy materiałów syntetycznych,bo polarek czy mikrofibra podrażniały bardziej)

  11. #31

    Domyślnie

    że polar na nas źle działa to już wiemy. Używamy bambusowych formowanek bez papierka. Pupę myjemy wodą, czasem pod kranem, a czasem mokrą szmatką. Jak jest bardzo źle przecieram chusteczkami Lansinoh na zakończenie, bo kiedyś fajne efekty dawały, ale teraz nie pomagają. Potem wietrzymy, wietrzymy a jak już się wywietrzymy to na suchą skórę sypię zasypkę Alantan i zauważyłam, że zasypka trochę pomaga, ale też bez rewelacji. Pupa wciąż ładna, a mocz podrażania. Może jak pozbędziemy się tego grzyba w jelitach to będzie lepiej. Może ma on jakieś przełożenie na mocz... Oczywiście pieluszkę zmieniam co godzinę lub półtorej.
    Muszę wyprać te wełniaki, zalanolinować i może to pomoże.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  12. #32
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    on przez te grzyby bierze jakieś leki, nie? może to reakcja (nie wiem, bo w czasie wielo antbiotyki się nie zdarzały synkowi, ale może... nie rozwiązuje to problemu na w tej chwili, ale potem powinno być lepiej).

    U nas np przy drzemkach widać było, że w wełniakach pupa ładniejsza niż w pulu. Lanolinowanie nie takie straszne (choć na początku może daj sobie spokój z podgrzewaniem etc, a po prostu zostaw do wieczora albo na noc w kąpieli lanolinowej - zmieszanie lanoliny z ciepłą wodą i włożenie do tego na chwilę szarego mydła, pobełtanie aż płyn zrobi się biały, to tak na prawdę żadna filozofia; tylko potem woda w misce nie za zimna, taka ciepło-letnia).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #33
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    hm... u nas temat na czasie, na parę dni z racij extra wystrippingowania wszystkiego przeszłam na jednorazówki i ...błyskawiczna poprawa u obojga - żadnych zaczerwienień...
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karminek Zobacz posta
    hm... u nas temat na czasie, na parę dni z racij extra wystrippingowania wszystkiego przeszłam na jednorazówki i ...błyskawiczna poprawa u obojga - żadnych zaczerwienień...
    Aż można by się zastanowić nad rzuceniem tych wielo Koleżanka zrezygnowała z wielo, bo w pampersach synek miał ładniejszą pupę, ale ona nie miała siły i może kasy by przetestować więcej rodzajów wielo pieluch. Może jakaś inna by zadziałała lepiej.

    U nas w pampersach jest tak samo czerwono, więc jeszcze się nie zniechęcam.

    Aha.....wyszedł dziś synkowi drugi ząbek Może teraz wszystko wróci do normy (pewnie na czas określony do następnego ząbkowania )
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  15. #35
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Aż można by się zastanowić nad rzuceniem tych wielo Koleżanka zrezygnowała z wielo, bo w pampersach synek miał ładniejszą pupę, ale ona nie miała siły i może kasy by przetestować więcej rodzajów wielo pieluch. )

    eee nie ma opcji wielo zostają! u nas niedawno przeprowadzka, inna woda, inne mydełko do pupy, nowa pralka - same zmiany, trzeba się na nowo nauczyć z tymi pieluchami funkcjonować... a rodzajó mamy / mieliśmy multum i najwierniejsza jestem jednak tetrom (i otulaczom), ze względu na możliwość ich gotowania

    ząbka gratuluję, swoją drogą rzeczywiście moja młodzięż też strasznie perfidne siuski miała ostatnio i zęby się posypały hurtem... może to to...?
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  16. #36
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    a więc - dla przyszłych pokoleń :

    po wielo-wielokroktnym strippingu i kilku gotowaniach z kwaskiem, problemu odparzeń nie ma. nie wiem, czy siury były toksyczne czy co, ale powyższe zadziałało
    wielo rulez
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  17. #37
    Chustonoszka Awatar pyriela
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sokołów Małopolski
    Posty
    95

    Domyślnie

    przy używaniu pieluszek wielo na pleckach u malucha pojawiły się czerwone kropeczki i zaczerwienienia koło siusiaka. Pieluszki prane przed 1 użyciem w Dzidziusiu plus nappyfresh. Zmieniane co max2 godz. Nie używałam żadnych środków na odparzenia. Jakiś pomysł od czego te kropeczki ??

  18. #38
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyriela Zobacz posta
    przy używaniu pieluszek wielo na pleckach u malucha pojawiły się czerwone kropeczki i zaczerwienienia koło siusiaka. Pieluszki prane przed 1 użyciem w Dzidziusiu plus nappyfresh. Zmieniane co max2 godz. Nie używałam żadnych środków na odparzenia. Jakiś pomysł od czego te kropeczki ??
    Uczulenie? Otarcie? A jaki rodzaj wielo stosowałaś?

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  19. #39
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyriela Zobacz posta
    przy używaniu pieluszek wielo na pleckach u malucha pojawiły się czerwone kropeczki i zaczerwienienia koło siusiaka. Pieluszki prane przed 1 użyciem w Dzidziusiu plus nappyfresh. Zmieniane co max2 godz. Nie używałam żadnych środków na odparzenia. Jakiś pomysł od czego te kropeczki ??
    goraco jest, ma podobnie teraz z synkiem, pewnie to od potu. Puszczaj na troszke młodego na golaska i będzie ok. Myślę że nie trzeba będzie niczym smarować
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #40
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Pyriela a może Synek ząbkuje? U nas ząbkowanie oznacza zawsze odparzenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •