Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 3456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #201
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Jak dla mnie weleda
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  2. #202
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Marto, myślisz że wełna + zęby się nie sprawdzi? Ja już zgłupiałam. Pakuję w te pampy obrzydliwe, pupa już nawet w nich czerwona mocno, a po nocy bez zmiany pieluchy - czyściutka! Mam zmieniać raz dziennie, czy jak? To może wielo też jakbym nie zmieniała co godzinę, tylko co pół dnia, to będzie dobrze? Można mieć uczulenie na mokrą bawełnę? Tak teraz myślę, że przemywam mokrymi wacikami, w wełniaki pakowałam prefoldy bawełniane, może to kombinacja wełna+mokro tak działa? Hmmm... Może założę stare, małe gatki wełniane pod spód, pod prefolda, jako ochraniacz przeciekający, i będzie ok?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  3. #203
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie chusteczki?

    Cytat Zamieszczone przez Inkak Zobacz posta
    Dziewczyny, z jakiej przyczyny mogą powstawać odparzenia przy używaniu wielorazówek. Zakładamy że pielucha zmieniana przy każdym siku i kupce. Co jakieś 1,5 h - czy to zbyt długo ? Czy skóra malucha musi przyzwyczaić się do pieluszek, jeśli dotychczas dziecko było pieluchowane w jednorazówkach. Dziś debiut i od razu klapa. Odparzenia. Co może być przyczyną ? Pomocy
    U nas najgorsze odparzenia sa po nawilżanych chuteczkach jak gdzieś ich użyje wychodząc. Pampki sa na wyjścia, czasem na nac. No i czasem się w nich pupa odparza. W wielo się leczy, o ile są często zmieniane. Używam raczej bawełnianych prefoldów bo dopóki było ciepło mikropolar nie tyle uczulał co podrażniał. Poza tym wolę żeby Julek sygnalizował, że ma mokro niż żeby kisił się w niby suchym polarku

  4. #204
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Kojotto, L. była na wielo prawie od urodzenia, zmieniane co chwila, czasem suche wręcz. Nosiła w dzień, w noc, na wyjścia, nawet nie miałam pampa dla niej i musiałam lecieć kupić, jak w pewnym momencie nagle zaczęła się robić w wielo pupa okropna, prawie z ranami. Czyli nie zawsze wielo leczą, częstotliwość zmieniania nie ma tu nic do rzeczy. Chciałabym tylko dojść do tego czemu tak się dzieje, bo mam dość kupowania pampów, jak pełna szafka przewiewnych wełnianych gatek i mięciutkich prefoldów :/ Myję wodą, najczęściej przegotowaną i bawełnianymi wacikami, smaruję robionym samodzielnie kremem z masła shea, masła kokosowego, olejku migdałowego, jojoba, arganowego, malinowego, lanoliny, gliceryny, alantoiny i mocznika. W ostatniej wersji jeszcze wosk pszczeli dałam, nic to nie zmieniło. Pupa powinna być przy takim traktamencie i zmienianych co max. godzinę prefoldach z cienkimi wełniakami jak marzenie, a nie jest :/
    01.2014 G., 03.2016 L.

  5. #205
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Kiedyś gdy próbowałam otulaczy do środka szła tetra. Teraz po tetrze mam czerwoną pupę. Mocz jest intensywny i nawet chwila kontaktu podrażnia mi małego. Co ciekawe po wkładach tak nie mam. Przez te odparzenia nie stosuję ostatnio otulaczy.

  6. #206
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    Marto, myślisz że wełna + zęby się nie sprawdzi? Ja już zgłupiałam. Pakuję w te pampy obrzydliwe, pupa już nawet w nich czerwona mocno, a po nocy bez zmiany pieluchy - czyściutka! Mam zmieniać raz dziennie, czy jak? To może wielo też jakbym nie zmieniała co godzinę, tylko co pół dnia, to będzie dobrze? Można mieć uczulenie na mokrą bawełnę? Tak teraz myślę, że przemywam mokrymi wacikami, w wełniaki pakowałam prefoldy bawełniane, może to kombinacja wełna+mokro tak działa? Hmmm... Może założę stare, małe gatki wełniane pod spód, pod prefolda, jako ochraniacz przeciekający, i będzie ok?
    u nas sie nie sprawdzilo. Mysmy mieli raz odparzenia przez 2-3 tygodnie w wielo ale wiem, ze to nei byla wina wielo. A zaobserwowalam wtedy:
    - czerwona pupa w kazdej pieluszce wielo a mielismy kieszonki z polarem i welurem, tetre, prefoldy ecopi, formowanki welurowe i bawelniane pieluszki wiazane Disany. WSZYSTKO powodowalo odparzenia albo inaczej - nic na odparzenia nie pomagalo... Stripping, odkazanie - tez nie ten trop...
    - mlodego zapakowalam w jednorazowki NATY najpierw na noc a potem juz nawet w dzien - i co? I prawie zadnej poprawy. Zwykle Pampersy w akcie desperacji tez przerobilam z takim samym efektem.
    - po welnie leczniczej nastapil koszmar, wiec dlatego nie polecam
    - po psikaniu roztworem nadmanganianu potasu i puszczeniu mlodego bez niczego z gola pupa byla poprawa
    - prawdziwa poprawe przyniosl czas.


    Dlatego ja nie winie wielo a podejrzewam wlasnie zeby albo zmiane diety. U nas chyba byly zeby plus jablko. Oczywiscie nie wszystkie zeby odparzaja Bo potem mlodemu wychodzily inne zeby a odparzen nie bylo. A te same pieluchy mamy Wiele watkow sledzilam, gdzie nagle np dzieci pieluchowane wielo od urodzenia dostaja odparzen. Jedyne co mi przychodzi do glowy a co jest wina wielo, to zle wyprane, dawno nie strippingowane pieluchy z pozostalosciami moczu albo proszku. Innej winy wielo nie widze.


    A i nie polecam Ci przemywania wacikami, bo one nie sa super gladkie i pocierasz nimi zeby umyc a podrazniona skora juz wiecej nie zniesie - dlatego najlepiej myc pod kranem a potem oklepac do sucha recznikiem i ew. dosuszyc lekko suszarka (tak!) Ciagle mycie, pocieranie pogarsza, to dlatego po nocy jest lepiej. Moze u Ciebie tutaj wlasnie jest problem. Probowalas napar z rumianku albo roztwor nadmanganianu w psikaczu i tym traktowac pupke po zmianie? A potem zostawic do wyschniecia i dopiero wtey zalozyc nowa pieluszke?

  7. #207
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    oj czyli duży tajemniczy problem. Wygląda jakby mocz podrażniał przy najmniejszym kontakcie? ząbki?
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  8. #208
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    inwyt, obecnie u Tośki odparzenia powróciły ze zdwojoną siłą. Mam tę wełnę leczniczą, ale już nie wiem czy dawać, jak dziwczyny piszą, że może jeszcze pogorszyć sprawę. Nie chce już dawać wciąż maści sterydowej.

    W maju pomogła wycieczka nad morze i biedanie z gołym tyłkiem po piasku przez 10 dni. Także chyba wietrzenie i tym razem zostaje...
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  9. #209
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Roanna wietrzenie jest super, ale pora niesprzyjająca :/
    a wcześniej dawałaś wełnę?
    wydaje mi się, że mocz "dużo" tutaj broi, przydałyby się pieluszki z czujnikiem alarmującym
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  10. #210
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Czyli zmieniać jak tylko zrobi si? Moze ja zawalam w tym temacie? Jak wychodzimy to ładuję mocarne wkłady, i przez kilka godzin nie przebieram.. To moze wtedy sie te odparzenia robią?
    Wełny nie stosowałam wczesniej.. Mam taką co sie rwie, jak wata, jednorazową. Moze być?
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  11. #211
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Roanno ja odpuściłam i jadę na pampach bo mi szkoda malucha, ale też nie do końca to pomaga. Ostatnio pupka ładna była już, dałam znowu prefoldy+wełniaki, zmieniałam co chwila, nic nie było, a nagle na sam wieczór 2 dnia masakra. I znowu pampy A zmiany szybkie, bo L daje znać jak siknie i na dwór wkładałam pampa żeby nie siedziała w siku i na noc też. Klnąc oczywiście, bo pampy przelatują u L, a wieluszki nie.
    Pomaga trochę maść babydream med ze srebrem, odkryłam ostatnio resztkę w szufladzie i smaruję czasem. I zaczęłam stosować rumianek do mycia zamiast wody, a wacikami tylko mocno zamoczonymi dotykam i odciskam na niej, nie trę, zmieniałam co chwila, a i tak nagle się zmieniło z ok na czerwone i łuszczące
    01.2014 G., 03.2016 L.

  12. #212
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    a ząbki nie wychodzą, bo wtedy kwasne kupy i mocz ostry i podraznia. wtedy całe zabiegi ciezko zaplanowac, bo szybko odparzenia wychodzą.
    U nas poprawa nastapiła jak zaczelismy wysadzanie pupa odzyła (5mcy), chwila w kupie zanim sie zorientowalismy czarwny zadek...

  13. #213
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Na razie ani śladu zębów Nawet nie znać po dziąsełkach, więc jeśli już to musi się w głębi coś dziać bardzo głęboko. Chociaż najbardziej pasują zęby chyba, bo co innego? Dziś znów po nocy z grubą warstwą kremu ze srebrem pupka na tyle ładna że wielo zaryzykowałam.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  14. #214
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    zanim zeby sie pojawią potrafią dawać w kość, a potem przerwa i znów. U nas to była ostra kupa- kwasna, siki smierdzące... brr

  15. #215
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    No pamiętam że syn objawy dawal już ze 2 mce przed przebiciem zęba, ale tu nawet śladu na dziąsłach przez miesiąc juz chyba. Ech...
    01.2014 G., 03.2016 L.

  16. #216
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    inwyt jak dla mnie najbardziej skuteczne jest wysadzenia
    krochmal suchy i kapiele na gorsze akcje... Generalnie po kupach mycie pupki w wodzie bez chusteczek. Po chusteczkach pogorszenie. Mielismy ten wynalazek tylko na wyjscia a tych wiele nie było. Na wychodne z domu jak juz siedział zawsze nocnik pod pachą, oczywiscie komentarze rozne były wiec gruba skóra i do przodu...

  17. #217
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Czekam z utesknieniem aż L usiądzie żeby sprobować wysadzania Chusteczek też nie stosuje. A o co chodzi z krochmalem suchym? Ja robie L do kąpieli czasem z mąki ziemniaczanej, ale to zdecydowanie na mokro jest
    01.2014 G., 03.2016 L.

  18. #218
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    mączka ziemniaczana zamiast pudru dla dzieci i kremu- odrobina szczypta...

  19. #219
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Inwyt, możesz wysadzać niesiedzące


  20. #220
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    HoliPoli pewnie jakbym była sama z L to by była bezpieluszkowa Ale z G dookoła uznaję za sukces jak udaje mi się przewinąć w spokoju względnym, na wysadzanie poczekam aż w razie czego sama się utrzyma na nocniku
    A z ciekawości - wysadzałaś tak? Przy zmianie pieluchy? Trzymałaś w takim przykucu nad nocnikiem, czy pomagałaś siedzieć?
    01.2014 G., 03.2016 L.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •