Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Witam z Kalisza

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie Witam z Kalisza

    Witam Was wszystkie/wszystkich serdecznie!
    Obecnie jestem w skończonym 32tc i na forum zajrzałam w sumie przypadkiem podczas poszukiwania informacji na temat noworodków i niemowlaków. Po kilku dniach przeglądania postanowiłam sie u Was zarejestrować. Jeszcze sie troszkę gubię w odnajdywaniu informacji, ale wdrażam się aktywnie.
    Bardzo się cieszę, że istnieje takie forum, na którym wymieniacie (wymieniać się bedziemy ) doświadczeniami o chustonoszeniu. Sam pomysł noszenia w ten sposób córeczki (no bo według badań ma być panna) wpadł mi do głowy już dość dawno, jeszcze właściwie grubo przed ciążą - inspiracja ludami pierwotnymi .
    Tak na początek po przywitaniu się, chciałbym sie dowiedzieć czy są jakieś mamy z Kalisza lub okolic na forum?
    I jeszcze jedna kwestia - może mi coś poradzicie.
    Sprawdzałam sobie rożne informacje na temat różnych chust i firm. Wstępnie zdecydowałam się od razu na chustę wiązaną tkaną splotem skośno-krzyżowym (słyszałam, że jest trudniejsza na początek, ale też daje mnóstwo możliwości i będzie najbardziej uniwersalna na późniejsze noszenie, a liczę, że szybko nauczę sie motania i mój małż też). Znalazłam na allegro coś takiego:allegro.pl/chusta-tkana-skosno-krzyzowo-4-7-m-teczal (cena mi odpowiada, nie chciałbym wydawać więcej niz te 150-180 PLN max jak na początek, podoba mi sie tez wizualnie). Chciałbym Was zapytac o radę w temacie owej chusty - może ktoś miał i z autopsji coś mi o niej może powiedzieć? Zastanawiam sie też nad jeszcze jednym: są chusty, które maja brzegi skosy, czyli są w kształcie równolegloboku i takie normalne prostokąty - które sa lepsze i łatwiejsze w obsłudze dla laika?
    A i jeszcze jedno - ja mam 160cm wzrostu i około 52 kg (bez ciąży, bo teraz to się porządnie mi urosło), mąż ma 185 cm dość szczupły. Czy możemy kupić chustę jedną i oboje nosić Małą? No i jaki rozmiar, bo według moich obliczeń to chyba M...?
    Tak na koniec to chciałam zapytać czy są jakieś Kluby Kangura w okolicy Kalisza?
    Na razie tyle.

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  2. #2
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Ja nie z Kalisza, więc nie pomogę (ale na bank kogoś z okolicy tutaj znajdziesz ), ale witam serdecznie

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Witaj

    Almelle recenzje masz tutaj: http://chusty.info/forum/showthread....=1#post1741194
    i tutaj: http://chusty.info/forum/showthread....=1#post1238047

    Jak Ci się podoba, to bierz Ale polecam bazarek, używka tanio np tutaj: http://chusty.info/forum/showthread....=1#post1905235

    lepsze są imho równoległoboki - ładniej się układają po prostu ale prostokątna też jest ok

    I możecie nosić w jednej chuście - pytanie jednak w jakim wiązaniu i czy oboje w tym samym? bo od tego zależy potem rozmiar...

    O Kalisz pytanie wg szukaja było w 2010r - może podbij temat? http://chusty.info/forum/showthread....ghlight=Kalisz

    I baw się dobrze tylko pamiętaj, ze forum wciąga
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustonoszka Awatar Gusia_
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witaj
    Nie wiem czy można powiedzieć, że jestem z okolic Kalisza... Sieradz trochę dalej chyba niż okolice
    Ale czasami bywam w Kaliszu, mam tam znajomych. Wkręciłam ich w chustonoszenie

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny za miłe przywitanie
    Mayka1981 dzięki za linki - już sobie sprawdzę.
    Na właśnie tak się zastanawiam jaka jest różnica między równoległobokiem a prostokątem (w sensie, że nie matematycznie) jeśli chodzi o chusty.
    W sprawie wiązań to dopiero przyjdzie czas na ćwiczenia; na razie czytam forum i oglądam filmiki, wyjdzie w praniu jak to będzie, aczkolwiek jesteśmy coraz bardziej z mężem upewnieni chustowania naszej Małej.
    No właśnie w kwestii rozmiaru, to chciałabym nosić od samego początku - wiem, że niby na początek najlepsze są te tzw pouchy (chyba dobrze napisałam), ale my chcielibyśmy od razu ambitnie zacząć od wiązanej i nosić póki się da (czyli i Mała i my będziemy chcieli). Wiem też, że małe dziecko nie powinno być pionizowane, więc pytanie jak najlepiej na początek, a jak później? No i jak z tym rozmiarem, żeby sie za krótka nie okazała?
    Gusia_ to pewnie kogos spotkam z chusta w tym jakże pięknym mieście skoro pozarażałaś tu ludzi chustami.
    Juz widzę, że forum wciąga, a to dopiero początek.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    A gdzie wyczytałaś, że najlepsze są pouche? Chyba na jakiejś amerykańskiej stronce

    WIeść forumowo- gminna niesie, że najlepiej i najbardziej uniwersalnie jest nabyć chustę wiązaną tkaną - pytanie jaka długość i jakie wiązanie dla Was będzie najbardziej optymalne - to faktycznie sprawdzić z kimś na żywo, jak CI się uda kogoś znaleźć. Ale samemu też się da

    Ale o ile dłuższą chustę w razie w sobie możesz np dodatkowo owinąć wokół pasa - to krótszej nie naciągniesz ot dylematy... Dlatego ja polecam posiadanie dwóch egzemplarzy - co najmniej

    A propos pionizowania - ech chyba by można było długo ale nawet P.Zawitkowski zmienił w tej kwestii swoje zdanie już kilka lat temu bodajże - możesz nosić w kołysce ale i spokojnie w pionie - jakieś uwagi co do stanu zdrowia Małej pediatra miał/ma? Bioderka ok?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Gusia_
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    118

    Domyślnie

    Jeśli nie znajdziesz nikogo z Kalisza to możemy się kiedyś umówić i mogę pokazać Ci co i jak . Ale od razu mówią, że żadnego certyfikatu na doradcę nie mam

  8. #8
    Chustomanka Awatar Linus
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    616

    Domyślnie

    witaj!
    mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z Twoich okolic
    z mojego małego miasta są co najmniej dwie na forum więc u Ciebie tym bardziej

  9. #9
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie

    Mayka1981 może się źle wyraziłam; chodziło mi o to, że spotkałam się ze stwierdzeniem, że na sam początek najwygodniejsze/najłatwiejsze są właśnie pouche.
    Wiem, że najbardziej uniwersalna jest chusta wiązana tkana i stąd właśnie decyzja odnośnie zakupu takowej Co do stanu Małej, to powiem Ci, jak się już na świecie pojawi Aczkolwiek o chuście myślę już; może bym troszkę poćwiczyła wiązania (czy też raczej mąż, bo ja z tym brzuszkiem to musiałbym wiązać węzeł albo tuż pod biustem, albo pod brzuchem ... rewelacyjnie by to wyglądalo).

    Chciałabym nosić Małą na zmianę z mężem (spodobało mu się, jak mu o tym poopowiadałam) i zastanawiamy sie nad rozmiarem, bo tak jak wspomniałam, ja mam 160cm wzrostu, on jest wysoki 185cm, dość szczupły (ja tez taka będę po ciąży, a co! ).
    I biorąc pod uwage fakt, że pewnie będziemy próbować ambitnie wszystkich wiązań, żeby w końcu wybrać to najwygodniejsze dla córeczki i nas, to nie wiem, czy kupić: rozmiar L o długości 5,1m, czy też wystarczy nam rozmiar M o długości 4,7m ?
    Chodzi mi o to, żeby była jak najbardziej użyteczna, a jeśli okaże się "za mała", to przecież nie wydłuże Na razie chcemy kupić tylko jedną (chyba skośno-krzyżowa AlMelle tęczę - bardzo, bardzo mi się podoba, no i Wasze recenzje też mnie zachęciły).
    Gusia_ dzięki, odezwę się jeszcze do Ciebie, ale wielkie dzięki za propozycję "poduczenia".

    Tak w ogóle to muszę powiedzieć, ze to wyjątkowe płodne forum - tyle piszecie, że nie nadążam czytać

    Pozdrawiam serdecznie

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dośka Zobacz posta
    Co do stanu Małej, to powiem Ci, jak się już na świecie pojawi
    sorry, niby człowiek czyta ze zrozumieniem - ale nie do końca

    4,6 spokojnie wystarczy tak sobie myślę

    A forum płodne? Oj tak, tutaj mniej jak 3 dzieci mieć zaiste nie wypada
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chustomanka Awatar dzieckoziemi
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    695

    Domyślnie

    Witaj na forum! Na pewno znajdziesz tu dla siebie odpowiednią chustę.
    "Szczęście to takie NIC, które może być WSZYSTKIM."


  12. #12
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    cześć

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    1

    Domyślnie Witam!

    Witam serdecznie, jak się cieszę, że w temacie chust w Kaliszu coś się rusza)) Jestem chustującą mamą dwójki chłopców i doradcą noszenia Chętnie pomogę!

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    1

    Domyślnie chusta

    Jakoś jeszcze wszystkiego nie napisałam a już zamieściłam, ale to chyba dlatego żem po raz pierwszy.
    Co do chusty to spokojnie wystarczy Wam ta 4 metrowa, przecież chusty nie wiąże się wzdłuż tylko wszerz człowieka, więc Wasz wzrost nie ma aż takiego znaczenia, raczej gabaryty poziome a z tymi u Was szczupło
    Masz rację, że najlepsza jest skośno-krzyżowa, bo najlepiej tzn. najbezpieczniej nosić w niej od urodzenia.
    Z wiązań polecam kangura - najlepiej zabezpiecza noworodka, tzn. dba o jego prawidłową pozycję w chuście, o kręgosłup, główkę i stawy biodrowe.
    I jeszcze jedno, szczerze odradzam naukę wiązań z instrukcji dołączonej do chusty czy nawet z internetu (you tuba), z mojego doświadczenia wynika, że chusty są nieprawidłowo dociągane, przez co niezbyt bezpieczne, a przecież nie o to chodzi, żeby nosić jakkolwiek. Te instrukcje powinny być jedynie przypomnieniem "jak to dalej było", kiedy już wiadomo jak wiązać poprawnie.

  15. #15
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie

    Katuszka,
    dzięki za informacje. Chusta powinna jakoś niedługo do nas dotrzeć. Dzięki za podpowiedzi - jak patrze na te wiązania z instrukcji czy z youtube to i tak wydaje mi się, że będę potrzebować pomocy kogoś, kto się na tym zna i powie mi, czy wszystko jest na pewno dobrze. Pewnie się odezwę jeszcze do Ciebie.
    Cieszę się niezmiernie, że tak ciekawie zapowiada sie w naszym (no w sumie męża, ale moim już też) Kaliszu chustonoszenie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •