Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: bambus bambusowi nierówny?

  1. #1

    Domyślnie bambus bambusowi nierówny?

    Od kilku tygodni poszukuję w internecie dobrych, grubych wkładów bambusowych. Kupiłam ostatnio kilka, miały być złożone z 4 warstw(2 bambus, 2 mikrofibra) ale są takie cieniutkie... cieńsze niż te z samej mikrofibry. Powiedzcie mi czy one po kilku praniach trochę nabiorą chłonności czy poprostu dałam się oszukać? Napiszcie proszę gdzie mogę kupić jakieś chłonne fajne wkłady bo już niedługo zostawię dziecko z nianią, a wiecie jak to jest...

  2. #2
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Jeżeli kupowałaś takie z allegro to ja też kiedyś taki kupiłam bambus jest w nim cieniutki i marny grubszy się nie zrobi wręcz przyklapnie, od niedawna kupuję wkłady u KOKOSI (sylviontka) i te są super chłonne i grubaśne a składają się tylko z 2 warstw bambusa a są nieporównywalne z tymi z allegro. Moja córa ma ponad 2 lata i jej spokojnie wystarczają. Używam po 2 wkłady na raz.
    Ostatnio edytowane przez kamilam ; 12-02-2013 o 19:36

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    bambus generalnie nabiera chłonności po praniu.
    Ja z chłonnych bambusików polecam ecodidi i KOKOSI

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    tak, tak, KOKOSI są super. W porównaniu z wkładami z mikrofibry cienkie, ale chłonność sporo lepsza.
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  5. #5
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Nie wszystkie wkłady bambusowe z allegro to zło a cienkość wkładu to IMO zaleta nie wada. Ja mam takie z allegro też i są cienkie ale chłonniejsze od mikrofibry. Ecodidi dla mnie są za grube i ta frota taka ręcznikowa... Na Kokosi właśnie czekam.

  6. #6
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    wkłady bambusowe dopiero po kilku praniach nabierają swojej pełnej chłonności, upierz je ze 3-4 razy i zobacz czy coś się poprawi, choć grubsze się raczej nie zrobią, ale chłonność może być ok

    ja używam kokosi, są godne polecenia

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Najlepsze i najbardziej chlonne wkłady bambusowe jakie miałam to Little Lamb, takie duże do składania. Są GENIALNE!
    A. 02.2010, T. 06.2012

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny, upiorę je kilka razy i zobaczę co będzie, kupiłam je na stronie nappy.pl. Mam nadzieję, że coś z nich będzie, a na przyszłość będę się Was pytać zanim znowu kupię coś głupiego...
    Też myślałam o kokosi, muszą być fajne skoro tyle ludu je poleca.

  9. #9
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Witam i ja oj bambusków to ja mam dużo różnych. I te z allegro też mam i bardzo lubię. Kokosi są super, ale te z allegro są mięciutki, cienkie i też dość fajnie trzymają. Lubię je i rzeczywiście chłonności nabrały po kilku praniach....a najlepsze to są IMO pieluchy z tetry bambusowej- teraz głównie jej używam do kieszonek. Jest genialna i mega chłonna!!!!!i nie robi wielkiej pupy i szybko schnie, co jest mega zaletą ta terta od Kokosi jak się zbiegnie to jest genialna- wytrztymuje bez problemu nawet 4 godziny
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  10. #10

    Domyślnie

    Przemyślałam to co napisałam i muszę dodać, że ze sklepu, który podałam kupowałam już kiedyś pieluchy i są genialne naprawdę, mimo że to zwykłe chinki. Zeby nie było, że robię tu antyreklame tego sklepu.
    A co to takiego IMO? Od czego ten skrót? Pewnie to coś oczywistego ale nie wiem...

  11. #11
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    Przemyślałam to co napisałam i muszę dodać, że ze sklepu, który podałam kupowałam już kiedyś pieluchy i są genialne naprawdę, mimo że to zwykłe chinki. Zeby nie było, że robię tu antyreklame tego sklepu.
    A co to takiego IMO? Od czego ten skrót? Pewnie to coś oczywistego ale nie wiem...
    In My Opinion- moim zdaniem
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  12. #12
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    ja sie zgadzam, że bardzo dobrze sprawdzają się pieluszki bambusowe! Tetra bambusowa jest genialna! ale dziewczyny ja odkryłam tez pieluszki bambusowe, które sa tak miłe i miekkie jak jedwab. Nie uzywam ich do pupy bo są zbyt delikatne moim zdaniem ale chciałabym wam polecić do przykrywania maluszków w te upały. dla mnie to genialna sprawa. Powiem tak, w zyciu czegos tak delikatnego nie miałam w ręku. Osobiście moge polecić z tego źródła bo wiem że bambus własnie bamusowi nierówny a te sa genialne i sprawdzone; http://sklep.camphora.pl/category.php?id_category=21 ja mam te niebieskie i różowe i mała ciągle się do nich przytula. mam tez te myjki małe i uzywam ich gdy noszę małą w chuście - jest niezawodna do ciumkania
    a wy czym przykrywacie maluszki w takie upały? moja mała na golasa wietrzy pupę i pod taka pieluszka leży własnie.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kahulec Zobacz posta
    ja sie zgadzam, że bardzo dobrze sprawdzają się pieluszki bambusowe! Tetra bambusowa jest genialna! ale dziewczyny ja odkryłam tez pieluszki bambusowe, które sa tak miłe i miekkie jak jedwab. Nie uzywam ich do pupy bo są zbyt delikatne moim zdaniem ale chciałabym wam polecić do przykrywania maluszków w te upały. dla mnie to genialna sprawa. Powiem tak, w zyciu czegos tak delikatnego nie miałam w ręku. Osobiście moge polecić z tego źródła bo wiem że bambus własnie bamusowi nierówny a te sa genialne i sprawdzone; http://sklep.camphora.pl/category.php?id_category=21 ja mam te niebieskie i różowe i mała ciągle się do nich przytula. mam tez te myjki małe i uzywam ich gdy noszę małą w chuście - jest niezawodna do ciumkania
    a wy czym przykrywacie maluszki w takie upały? moja mała na golasa wietrzy pupę i pod taka pieluszka leży własnie.
    Tutaj można przeczytać recenzje pieluszek, o których piszesz: http://www.chusty.info/forum/showthr...OO-line-TEXPOL
    Ja również jestem z nich bardzo zadowolona.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •