Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 101 do 111 z 111

Wątek: od kiedy 2X?!

  1. #101

    Domyślnie

    a u nas w wielu sytuacjach 2X sprawdziło się rewelacyjnie. Weźmy taki spacer... idziesz z wózkiem.........nagle dziecko zaczyna płakać...... i najszybciej naprościej 2x zamotać... na chwilę. Widziałyście zapewne różne zdjęcia z afryki np... co one wyprawiają z tymi dzieciakami! przecież dziecko czasami po prostu jest w kawałku szmaty wrzucone byle jak na plecy i coś mu się stało???
    Owszem gdyby ciągle i tylko nosić w 2 X to i może dziecku zaszkodzi. Ale okazjonalnie, czasami, z potrzeby sytuacji.... czemu nie. Wiele z nas popełnia tyyyyle błędów przy motaniach, dociąganiach itd. której się dziecko skrzywiło od tego? Proszę niech wystąpią te mamy, które uszkodziły własne dziecko nosząc je w chuście?

  2. #102
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Napisałaś że masz WSZYSTKO co napisali o noszeniu naukowo, a ja jednak wciąż mam poczucie, że nie do wszystkiego dotarłam, codziennie uczę się czegoś nowego, dokształcam, poszerzam wiedzę, konfrontuję ją z doświadczeniem. Po to by dzielić się z innymi.
    Zupełnie nie chodziło mi o Twój coming out. Żałuję, ale rozumiem i szanuję.
    Iza otóż to dokształcam sie, szukam, planuje zrobić habilitację Jak wrzucę na bloga, dam Ci znać

  3. #103
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Ale jak? Wyciągam je tak jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA na przykład. Wystarczy mocniej pomachać rękami i górna krawędź wokół główki się poluzowuje. Jak dziecko ma np. 4 dni to jest to problem.
    Na tym filmiku nie ma wywijania skrzydełek

  4. #104
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaś Zobacz posta
    Na tym filmiku nie ma wywijania skrzydełek
    tak, FatalFuchsia już wie, bo skończyłyśmy sprawę na pw

  5. #105
    Chustodinozaur Awatar franada
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,892

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andzia330 Zobacz posta

    tak własnie robie ale potem sie dowiaduje na forum, ze dziecko rozpłaszczam i zle mu robie b powinnam tylko w kangurku
    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Optymalne ułożenie dziecka uzyskasz w kangurku. Ale noszenie uwzględnić musi nie tylko optymalne warunki dla dziecka, ale także możliwości i i potrzeby mamy
    Myślę, że wyrażenie "powinnam" warto wykreslić z głowy.
    Forumem się nie przejmuj
    Ufff! Bo jak ktoś zaczyna z chustami to kangur jest koszmarnie trudny i zostaje jedynie kieszonka. Wychodzę jednak z założenia, że w sumie zdrowsza nawet nieidealna kieszonka niż noszenie w pionie na rękach.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  6. #106
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Ufff! Bo jak ktoś zaczyna z chustami to kangur jest koszmarnie trudny i zostaje jedynie kieszonka. Wychodzę jednak z założenia, że w sumie zdrowsza nawet nieidealna kieszonka niż noszenie w pionie na rękach.
    I bardzo słusznie a dobry kangur to kwestia wprawy
    Ostatnio edytowane przez Kaś ; 20-02-2013 o 00:18

  7. #107
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Ja się przymierzam do noszenia w kangurze i też mnie zastanawiają te skrzydełka. Bardzo bym chciała obejrzeć zdjęcie lub lepiej film z poprawnie wywiniętymi skrzydełkami. Można liczyć na jakiegoś linka?
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  8. #108
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Łoo, no to ładnych rzeczy się tu dowiaduję
    To ciekawe, że z jednej strony chusty są reklamowane jako zdrowe, a wiązania kuszą sloganami typu: "to łatwiejsze, niż sądziłam", "dla każdego", itd... Teraz po kilku miesiącach noszenia synka dowiaduję się, że niby 2x i kieszonka wcale nie są takie dobre, a powinnam nosić w kangurze, którego notabene nie ma w żadnej z dwóch instrukcji, które posiadam (nati i hopek)

    A mi pasuje 2x - teraz w zimie noszę moje dziecko ubrane w miśkowy kombinezon (a ja jestem w rozpiętej kurtce) i 2x to jest jedyne wiązanie, jakie mi na tak opatulonym i unieruchomionym dziecku wyjdzie. Nie ma opcji żadnego kangurka, czy nawet kieszonki. Kieszonkę za to lubię w domu, lub jak jest cieplej, to na spacery (wkładam wtedy mężowski polar na siebie i Młodego, ale kurtki już nie dopnę, wiec musi być niezbyt zimno). Do tego z niewiadomych względów podpasowała mi wersja z rozłożonymi połami - to też źle?

    Czy ktoś może mi to wyjaśnić, bo naprawdę zwątpiłam... A chciałam nauczyć jeszcze mamę i aż do wczoraj tłumaczyłam jej, że to nie jest wcale trudne (pokazywałam właśnie 2x)

  9. #109
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    WOOOW ja także nie miałam pojęcia

    Ciągle nosiłam synka w kieszonce,ale teraz jak idziemy w kombinezonie na spacer czy do sklepu,to podwójne x bardziej mi pasowało <co prawda musiałam częściej przewiązywać,ale może to wina chusty (AlMelle)>.

  10. #110
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Dziewczyny spokojnie to są odwieczne dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą jeśli dobrze motacie 2x i kieszonkę to nie macie się czym przejmować!

  11. #111

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówczynią, najważniejszy jest sposób zawiązania, jeżeli się to zrobi dobrze to będzie i wygodnie i bezpiecznie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •