Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40

Wątek: Wytrzymuje noc - czyli?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    sheana - ja właśnie ze względu na to, że nie uśmiechało mi sie trzymanie córy 12h w "mokrej szmacie", wymyśliłam to jedno przewinięcie. Zwłaszcza, że mąż i tak później się kładzie spać Do niedawna prawie zawsze ta pielucha wieczorna była mokra - od paru tygodni częściej jest sucha. I nie dodałam, że mała ciągle na cycu, więc w nocy podjada
    BBH wypróbuję, bo wreszcie mam większe otulacze, które ją pomieszczą
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  2. #22
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    okoani, nawetnie próbuj z tutto na noc, nam nawet spaceru niewielkiego potrafi nie przetrzymać (raz tak siurnął ze w niecałą godzibnę miał całe spodnie mokre), a w nocy tyle godzin wątpię zeby tutto u tak duzego dziecka wytrzymało
    my mamy na noc:
    BBH konopne i bambusowe- do tego niedoceniany otulacz nature babies, który jako jedyny pomieści całe formowanki
    tots bots bamboozle strech i jakiś jeszcze drugi, najwyzej wyedytuję
    little lamb bambusowa
    chłonne formowanki od dominiki79 (tej od RDD)
    BBH AIO, ale muszę oprócz wkładki konopnej coś dokładać
    Nature Babies bambusowa miłośc (lovable), ale muszę coś dokładać
    wonderoos
    formowanka bambusowa Bambinex
    i to chyba wsio
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #23
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    sheana to jedź do tej Ikei na druga stronę miasta, zaopatrz się w niebieski kocyk i sama sobie wypaśną wkładkę sucha -pupa wytnij

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  4. #24
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    sheana to jedź do tej Ikei na druga stronę miasta, zaopatrz się w niebieski kocyk i sama sobie wypaśną wkładkę sucha -pupa wytnij
    dokładnie tak, jak swego czasu używaliśmy bambusowych tots botsów na noc to właśnie wycięłam sobie taką wkładkę polarową ale taką dużą jak cała pielucha - czyli w kroju jak pielucha i wtedy pupa wszędzie dotyka polaru, odrobinę trudniej się zakładało ale funkcję swoją spełniało, można też ewentualnie podszyć delikatnie formowankę od środka taką wkładką na całej powierzchni, spokojnie ręcznie można by to zrobić

  5. #25
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    wytrzymuje czyli nie przemaka. Ale ja przebieram w nocy. Ignasia mi się nie chciało, nie przebierałam. Antka jakoś nie mam serca trzymać w jednej pieluszce i przewijam minimum raz (ok 23, ale on o 18.30 chodzi spać) a bywa że jak je koło 5-6 to drugi raz.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    nam sprawdza się Issy Bear i babykicks konopna z dodatkowym wkładem i otulacz wełniany

  7. #27
    Chustomanka Awatar Quenya
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Krakówek
    Posty
    830

    Domyślnie

    U nas zupełnie inny patent - poskładana tetra muślinowa (w prostokąt jak wkładka) Ecopi na to wycięty z kocyka Ikea wkład "sucha pupa" (chociaż po całej nocy to sucha ona nie jest ) i otulacz pulowy. Na razie jest dobrze (brak przecieków 19.30 - 6.00, mały raczej niewrażliwy na mokre), ale tak mi się wydaje, że przy wielopieluchowaniu nie ma idealnych rozwiązań na zawsze - zmienia się to wraz z wiekiem dziecka
    Mi 04.2009
    Miś 01.2012
    Mel 10.2013
    Mym 09.2017

    www.milowekroki.blogspot.com
    www.spiewajaceskrzypce.pl

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    No dobra laski, teraz żałuję, że magnoliowe jedne gatki puściłam w świat. Bo uznałam, że dwa krótkie, jedne długie starczą...Aaaa!!

    Magnolia, tytanow@ - chyba tak zrobię z kocykiem. Sierotka, żem nie wpadła na to.

    Wiewiórko dziękiii, masa patentów. No to będziemy działać coś czuję...

    I chyba BBH AIO musze znaleźć jeszcze.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Wytrzymuje noc, czyli śpi do rana bez przecieków. Innej opcji sobie nie wyobrażam. Kiedyś przebierałam, ale teraz jak Alek jest starszy to próba przebrania o północy czy o 5 rano, kończy się pobudką i zaproszeniem mamy do zabawy, a ja w tych godzinach jestem jak zombie

  10. #30
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    U nas "noc wytrzymuje", znaczy bez przecieków i marudzenia.
    Rano pieluszka jest mokra, ale znalazłoby się z tyłu suche miejsce (to znaczy na tych 3 rodzajach bo u nas idzie- wkład+ręczniczek z IKEi+tetra)
    Stosujemy papierki "sucha pupa", aktualnie biodegradowalne, ale są w rolce i folijke wyrzuciłam, zatem nie wiem jakiej firmy.

  11. #31
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    sheana to jedź do tej Ikei na druga stronę miasta, zaopatrz się w niebieski kocyk i sama sobie wypaśną wkładkę sucha -pupa wytnij
    Ja też sobie właśnie taką wkładkę wycięłam wielachną w kształcie klepsydry do formowanki idealna, dziecię ma sucho też przy uszkach formowanki Ja od niedawna nauczyłam się pieluchować w nocy i zakładam formowankę bambusową najczęściej kokosi ale też monkey snugles albo inne jakieś chłonne formowanki na to otulacz pul i żadnych wycieków nie mamy. W nocy nie przebieram wytrzymuje od 20,00 - 7,00.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    Ja też sobie właśnie taką wkładkę wycięłam wielachną w kształcie klepsydry do formowanki idealna, dziecię ma sucho też przy uszkach formowanki Ja od niedawna nauczyłam się pieluchować w nocy i zakładam formowankę bambusową najczęściej kokosi ale też monkey snugles albo inne jakieś chłonne formowanki na to otulacz pul i żadnych wycieków nie mamy. W nocy nie przebieram wytrzymuje od 20,00 - 7,00.
    No i tak będzie. Kocyk nawet mam, nie Ikea, a BabyOno chyba, ale fajny polarek. Dobra, dziś Tomek zawijał, więc jest w jedno. Od jutra zaczynam testy
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  13. #33
    Chustonoszka Awatar buba
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    104

    Domyślnie

    U nas zasadniczo zawsze tylko tetra bambusowa była w użyciu. I też ważne było, żeby nie przeciekała. Chociaż moje dziecko jakoś niewrażliwe na wilgoć, bo czasem budził się z potopem w otulaczu, niewzruszony tym faktem. Starałam się go odsikiwać albo przebierać, póki jeszcze na to pozwalał. Teraz wielo na zmianę z jednorazówkami, zleży jaki mamy dzień. Ale nie wiem, z czego to wynika, ale przy jednorazówkach przecieki amamy częściej, niż w tetrze. Chyba nie umiem dobrze zapiąć jedno, jak Mlody śpi na brzuchu- bo u nas pieluchę można założyć tylko przez sen i tylko jak śpi na brzuchu

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Po testach nocnych. Brun się chyba zmotywował do sikania mniej, ale...

    Babykicks konopna z oryginalnym wkładem plus wkład bambusowy sylviontka dają pieluchę suchą z wierzchu! Pocięłam za radą kocyk w kształt pieluchowy, więc też Bruno ma sucho i spokojnie śpi.

    Fajnie działa mi też bambusowa sylviontka ale też muszę dołożyć dodatkowy wkład.

    Sama babykicks była do wyrzymania o 24, Bruno zasnął przed 20. Przewijałam go.

    Nocna Baby BeeHinds bambusowa nie daje rady. Mokruteńka była około 24 też, ale ona jest mała i ma już wkłądy, więc dodatkowo tam nic nie dopakuję. Troszkę się zdziwiłam, bo normalnie zabierałam ją na spacery i spokojnie trzymała. No cóż, jednak dobrze robię że wystawiam ją na bazarku. Jednak musi być mniejszy sikacz.

    Niedługo będą u mnie bazarkowe konopki kolejne, wiec testów ciąg dalszy będzie.

    I jak na razie tylko wełniak jako otulacz, jedyny sensownie mi opatula wszytsko. Mam jeszcze flipa który by pewnie też dał radę, ale zniechęca mnie zapinanie, bo Brunek z gatunku zwiewających z przewijaka i cudem udaje mi się mu poprawnie wszytsko pozapinać
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  15. #35
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    już nic... przeczytałam wątek i odpowiedź znalazłam
    Ostatnio edytowane przez masha ; 21-02-2013 o 10:56
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  16. #36
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    o masha, własnie Ci szukałam linków, bo szukaj świruje przy haśle "co na noc"
    tu też jest:
    http://chusty.info/forum/showthread....ieluchy+na+noc

    http://chusty.info/forum/showthread....ieluchy+na+noc

    http://chusty.info/forum/showthread....ieluchy+na+noc

    ja to wszystko potem połączę.

  17. #37
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    magda1980, dzięki!
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  18. #38
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    spoko, muszę po połączeniu je otagować, żeby dało sie znaleźć,ten ostatni to o formowankach i otulaczach.

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Oj, to w zasadzie zdublowałam temat. To fajnie połączyć. Choć w sumie mi własnie chodziło co to znaczy z tym wytrzymywaniem
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  20. #40
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    w ogóle to musze sie jeszcze zabrać za łączenie takich wątków typu "co na noc", "jakie najlepsze na lato"... i bym to otagowała potem, to momentalnie by sie to znajdowało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •