Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Wątek: Wytrzymuje noc - czyli?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie Wytrzymuje noc - czyli?

    Tak się ostatnio zastanawiam. Z Laurą praktycznie nie używałam w nocy wielo. Uczulenie na polar, wełnę jakoś mnie zniechęciło, bo nie chciałam jej mokrych nocek fundować.
    Bruna pieluchowałam wielo całkowice. Przestałam coś z pół roku temu, kiedy nasze ukochane bambusowe od sylviontka były mocno mokre. No ale na noc je polecają.
    Próbowałam kilku innych i w sumie mam wrażenie, że każda jedna jest mokrusieńka.
    I się zastanawiam, co dla was znaczy, że wytrzymuje noc? Że nie przecieka, choć jest mokra kompletnie? Czy że jest jednak trochę mokro, ale jednak coś suchego też?
    Bo ja oczekuję tego drugiego, ale może cudu oczekuję? I po nocy pielucha wręcz kapie i jest ok (o ile dziecko nie ma z tym kłopotu)

    W zasadzie wydaje mi się, że w miarę moje wymagania spełnia babykicks konopna jak dorzucę jeszcze wkład jeden. Ale chyba niemożliwe, żeby z tylu formowanek tylko to dało radę. Ale może mam jednak hiper sikacza?
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Że nie przecieka...

    Ale ja i tak jak coś to przebierałam w nocy, zresztą dziecko mi się tego samo domagało jakoś
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A co za różnica, czy mokra kompletnie, czy ma suche uszka, ważne, że nie przeciekła






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  4. #4
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    wszystko zależy od pieluchowanego egzemplarza

    Matyldzie starcza prefold flipa z bawełny organicznej / flexi tots z dodatkową wkładką bambusową czy konopną / konopna czy bambusowa formowanka BH z kompletem wkładek

    oczywiście pod warunkiem, że nie prześpię momentu jej pobudki - bo u Tyldy megasik rozpoczyna się dopiero rano
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  5. #5
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    To się cieszę, że ta babykicks Wam odpowiada
    Ja podobnie jak Ty, miałam mieszane uczucia, bo co z tego, że nie przecieka, skoro koło pupy mokra szmata.
    Przeszliśmy na jednorazówki, ale wkurzałam się, że jestem wielo, a na noc tę chemię mu daję...
    No i coś się zmieniło, bo po pierwsze Maniek zaczął mniej pić w nocy i mniej sikać zarazem.

    U nas teraz wonderoos króluje
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  6. #6
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    mój dojadał w nocy długo i zmieniałam mu w nocy pieluchę, i wielo i jedno...

  7. #7
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Dla mnie że wytrzymuje noc oznacza brak przecieków. Skoro mała się nie budzi, nie płacze to widocznie sucha pupa nie jest aż tak istotna jak na reklamach pampersa reklamuja

  8. #8
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    u nas jednorazówki przeciekają, więc na noc nawet nie zakładam (młody je przelewa, panie żłobkowe mówią, że nigdy nie widziały tak sikającego dziecka)

    a na nocki zakładamy dobrze wypchane formowanki z kieszonką, od pupy polar lub welur syntetyczny

    młody śpi od 19:30-7 bez przerw i bez przecieków

    i to jest dla nas 'wytrzymywanie nocy'

  9. #9
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Pragnę zauważyć, że oddany mocz w pampersie też nie znika
    JW- jak nie przecieka to wytrzymuje. Mokre jest bo przecież musi być mokre. Ale ja z tych nadgorliwych i dziecko bardzo długo przewijałam w nocy, długo przy każdej pobudce . Co sprawiło, że nie przewijam? Zaczęło sikać nad ranem, tak, że jak sprawdzam to jest jeszcze sucho, albo wytrzymuje noce . No właśnie... "Wytrzymuje noc, czyli..." sika po przebudzeniu do nocnika. Niech tak zostanie

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Erithacus, no bo wydaje mi sie ze jednak jak ciut mokra w krokuto jakoś fajniej niż taka mega mokra szmata na brzuchu, pupie. No i chyba Brunowi przeszkadzało bo gorzej spał wtedy. Zgryz mam bo on nocny zarlok ale ma noce suche i mega mokre niezależnie od ilości karmien. Za to na 100% budzi go przewijanie a przy mokrych nocach dada tez mokra i przecieka. Chyba spróbuje znów coś, ale co...idę chyba wątki znów studiować

    Jadorota - spasowala bo i chlonne i napki z boku i jeszcze w sumie mała i cienka. Wonderoosa nawet lubilam jak spał w samej pieluszcze w upały, bo potem jakoś mi sie tak układała ze polar na brzuchu sie wywijal i moczyl bodziaka. Ale fakt ze Brun wtedy mały był. Może teraz dałoby radę, hm..

    Pisałam w trakcie, dianek jakie formowanki? Tytanowa, no u nas już w nocy sik, choc fakt ze poranny największy i tez już "łapany"
    Ostatnio edytowane przez sheana ; 11-02-2013 o 23:01
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    u nas też to znaczy że nie przecieka. Jest mniej lub bardziej mokra w zależności od chłonności i ilości siuśków. Zawsze można podłożyć na noc papierek Canpola w celu izolacji od mokra (wtedy to nawet wkładka sucha pielucha nie daje tego efektu). Używamy różnych formowanek, głównie bambusowych, ale też BBH AIO, ale dokładam do kieszonki, bo to za mało. Używamy tez wonderoosa.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    U nas teraz wonderoos króluje
    U nas też... Długo nie zakładałam wielo na noc ale ta pielucha z podwójnym wkładem mnie przekonała '
    "Sucho" od pupy choć w środku dużo i ciężko... i schnie wmiarę szybko!
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Wytrzymuje cala noc to znaczy ze nie przecieka.Jako ze moja i tak sie budzi jak klade sie do lozka okolo polnocy ta ja przewijam jeszcze.Pielucha posikana dosc mocno,bo caly wieczor tj np teraz je.Szkoda mi ja trzymac tyle czasu w siuskach.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  14. #14
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    No to jest ciężka sprawa jak wrażliwy na mokro do tego i nie przewijalny
    Wkładki sucha pielucha ot co, może?

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    U nas przecieka każda formowanka,po godzinie jest mokra i można ją wykręcać,wczoraj ubrałam małemu na noc eko_mamę welurową i gatki storcha,pobudka była około 3-ciej nad ranem przebieranie mojego dziecia w nocy to jest horror drze się na pół bloku,poza tym w formowance i gatkach jego pupa jest mega wielka więc założyłam mu dwie wkładki z kieszonek bambus i mikro i na to gatki i to był strzał rano wkładki mokre gatki z jednej strony tez ale na piżamke nie puściło.
    Nie ma dla mnie idealnego wkładu na całą noc jednak kiedy dziś na noc ubram mu DADĘ po godzinie już pupa była w krostach i czerwona tak źle i tak nie dobrze.Mam w związku z tym pytanie mega chłonna wkładkę szukam na nocki zna ktoś?Taką właśnie w której noc przetrzyma bez pobudki na przebieranie?
    No i jeszcze jedno czy ktoś do gatek storcha na noc ubiera getry?Sprawdza się taki zestaw?Mam wrażenie,że jak ubieram mu na te wełniane gatki jeszcze spodnie to jest o tę jedną warstwę za dużo,w domu mam ciepło więc myślałam nad takim rozwiązaniem.Jeśli jest to dobry pomysł to jakie getry i gdzie najtaniej dla chłopca?
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  16. #16
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Pisałam w trakcie, dianek jakie formowanki? Tytanowa, no u nas już w nocy sik, choc fakt ze poranny największy i tez już "łapany"
    Mamy formowanki z kieszonką handmade od Dewiś, bambusowe Nature Babies - też z kieszonką i Tots Botsa FlexiTot nowego, czyli też z kieszonką - wypycham je ręcznikami z ikei i wkładami grubymi z mikrofibry lub bambusa, zazwyczaj idzie 1 ręcznik, 1 malutki wkład (cienki) i 1 duży wkład (gruby)
    To jest nasz zestaw nocny.

    Do tego otulacz TotsBotsa lub Blueberry (bo tylko one nam dobrze obejmują te pieluchy).

    Jak coś to zapraszam na kawkę w okolice Ikei, pokażemy co mamy i jak to działa

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Wystrzymuje noc czyli nie ma przecieków
    U nas przez 2,5 roku pieluchowania wielo rewelacyjnie sprawdzały sie BBH konopne i BBH bambusowe.
    Do tego wełniak i zero przecieków.
    P. 2007, D. 2010

  18. #18
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    u nas też to znaczyło, że nie przecieka, a wiadomo czasem pielucha mokra doszczętnie, łącznie ze skrzydełkami, tylko u nas zawsze były formowanki z warstwą sucho od środka - dla nas najlepsze były formowanki hendmejdowe z weluru bawełnianego a od pupy mikropolar a w środku jeden duży ręcznik ikea i wkładka bambusowa z tots botsa a na to wełna lub polar albo pulowy niedoceniany otulacz edit. oczywiście chodziło mi o nature babies... ale ja też z reguły przebierałam dzieci w nocy raz, szczególnie że się nie wybudzały a pielucha zsiurana była już koło 11-12, w sumie wolałam żeby do rana miały raczej sucho ... no ale nasz zestaw bez przebierania też nie przeciekał
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 12-02-2013 o 10:29

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Dla mnie, jak dla większości: wytrzymuje noc=nie ma przecieków. Z tym, że córa jest ok. 23.00h przewijana przez męża (ostatnio często ta pielucha "wieczorna" jest sucha) i później dopiero rano ok 7.30h (a więc zazwyczaj po megasiku porannym). Czasami zdarza się tak, że pielucha rano jest prawie sucha, tzn. widać, że raz siknięte.
    Sprawdzają się nam: formowanka konopna babykicks, formowanka bawełniana ecopi+mały bawełniany wkład od sylviontka, formowanki bawełniane od sylviontka+dodatkowy duży wkład bawełniany też od sylviontka. Planuję sprawdzić IB Tutto z wszystkimi wkładami/ ew.+małą wkładką. Mam też jeszcze niewypróbowaną formowankę BBH.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Hehehe, czyli jednak oczekiwałam cudów

    Dianek, kompletnie druga strona Krk, ale się może kiedyś skusimy

    Magnolia, no własnie chyba coraz mocniej mnie kuszą Lulu, bo one wewnątrz całe obszyte polarem.

    Tytanowa - wkładka sucha pielucha jak najbardziej, ale własnie wtedy sucho nie jest na pupie i kawałku brzucha.

    Okoani,mirabel - BBH jest świetna pod względem chłonności. Mamy, ale używa na dzień Mało zreszta bo mnie drażnią podwijane wkłady. Choć może jeszcze dam jej szansę
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •