Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Chusta elastyczna.... Dla początkującej....

  1. #1
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie Chusta elastyczna.... Dla początkującej....

    Proszę o pomoc. Czy w chuście elastycznej też ważne jest dociąganie krawędzi, czy po prostu maluszek powinien być ciasno opatulony trzema warstwami materiału.
    Wczoraj dostałam swoją pierwszą chustę i pierwsza próba szczerze mówiąc była porażką. Co prawda, podczas trzeciej, malutek wkońcu zasnął i spał godzinę

    Teraz też się tulimy, ale nie wiem czy aby napewno dobrze go związałam.
    Jak wysoko powinna być głowa maluszka. U nas łepek opiera się na wysokości moich obojczyków. Czy to dobrze?

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    W elastyku nie dociągniesz krawędzi - se ne da. Instrukcja powinna to jasno pokazywać - jaką masz chustę i z jakiej instrukcji korzystasz?

    Całe wiązanie dociągasz zanim włożysz dziecko, potem tylko chustę rozkładasz na dziecku (trzy warstwy obowiązkowo), pilnując pozycji - kolanka wyżej pupy, blisko ciała, rączki symetrycznie po bokach główki, ładne plecki w C - dziecko przyklejone ale nie rozpłaszczone o rodzica, czy jest dobrze poznasz po tym, ze przy pochyleniu do przodu (asekurując główkę) dziecko jest nadal w ścisłym kontakcie z Twoim ciałem (nie "odpada").

    Wysokość dziecka to sprawa indywidualna - ma być Ci wygodnie ruszać głową i usiąść, tzw wysokość swobodnego całusa w czółko. Łepek na wysokości obojczyków powiadasz - w sensie czubek głowy? To powinno być ok...

    O jak dużym/ciężkim Maksiulku mówimy?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Chusta Polekont wraz z instrukcją, ale oglądałam już dziesiątki filmików na Youtube

    Wszystko to o czym piszesz to też osiągam kolanka wyżej pupy, blisko ciała, rączki symetrycznie po bokach główki, ładne plecki w C - dzidziuś przyklejony ale nie rozpłaszczony o rodzica, i nie "opada" przy pochylaniu
    Swobodny całus w czółko też osiągnięty.

    Ale..... No właśnie Maks ma 7 tygodni i waży 5,300 kg i noszę go tylko w pionie bo inaczej mi się nie mieści ani w kołysce ani w kieszonce....
    I teraz nie wiem... czy robię coś nie tak, czy Malutki jest za duży ....
    A może to ja jestem za mała 158 cm wzrostu.... Już sama nie wiem?????

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Dla pewności - w tzw odwróconej kieszonce dla chusty elastycznej?

    A co dokładnie Cię niepokoi? Wysokość dziecka? Niewygodnie Ci? Masz jakieś zdjęcie?

    5,300 to nie jest gigant nienadający się do chustowania - nawet przy Twoim wzroście
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Chodzi o to że nie mogę upchnąć maluszka w pozycji leżącej lub skośnej. Chustujemy się tylko pionowo. Zdjęcia zrobię dziś i wrzucę tu ......

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    5,3kg jest ok jak na elastyczną jeszcze.
    ma być ciasno, 3 warstwy materiału.
    i pionowo też może być, jak najbardziej, nie musi być pozycja kołyski (poziomo)
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  7. #7
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    5,3kg jest ok jak na elastyczną jeszcze.
    ma być ciasno, 3 warstwy materiału.
    i pionowo też może być, jak najbardziej, nie musi być pozycja kołyski (poziomo)
    Wsystko się zgadza.... Trzy warstwy i jest ciasno.... I chyba maciupkiemu też jest dobrze bo prawie natychmiast zasypia jak go wkładam w chustę

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    to jak tobie tez jest wygodnie to powinno być ok
    mozesz wrzucic jakies zdjecie dla pewnosci i spokoju

    fajnego chustowania!
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Chodzi o to że nie mogę upchnąć maluszka w pozycji leżącej lub skośnej. Chustujemy się tylko pionowo. Zdjęcia zrobię dziś i wrzucę tu ......
    Nic i nikogo nie upychaj! Noś w pionie można od urodzenia - chyba że tu masz wątpliwości?

    W prawidłowo zawiązanej chuście dziecko jest dokładnie podtrzymane na każdym centymetrze kręgosłupa a jednocześnie jest to pozycja fizjologiczna, prawidłowe ułożenie nóżek działa wspomagająco na prawidłowy rozwój stawu biodrowego no i to czego trzeba imho najbardziej pilnować to właśnie żeby dziecko było opatulone z kolankami blisko osi ciała i wyżej pupy a nie przypłaszczone/przyciśnięte do rodzica.
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •