Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: czteromiesięczny plus, jak dotąd nie chustowany- co wybrać?

  1. #1

    Domyślnie czteromiesięczny plus, jak dotąd nie chustowany- co wybrać?

    Witam serdecznie,

    Chciałabym rozpocząć chustowanie z czteromiesięcznym Synem- jak dotąd nigdy w chuście nie siedział . Przeglądnęłam forum i dostałam oczopląsu- jest tyle możliwości.
    Drogie Panie- co najlepiej zakupić na tym etapie? Rozważam trzy opcje: 1.elastyczna Polekont, 2- tkana skośno-krzyżowo natibaby, 3. tkana skośno-krzyżowo AlMelle. Ewenrtualnie kombinacja: chusta tkana plus jakaś tania elastyczna np. również AlMelle. Budżet ograniczony niestety

    Poproszę o radę
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Chustomanka Awatar ko-zo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany
    Posty
    946

    Domyślnie

    czteromiesięczny człowiek to już może sporo ważyć, prawda? Ja bym celowała w tkaną, jakąś niezagrubą... Ale generalnie taką, żeby ci się kolorami podobala! Może nawet poszukaj używanej - wyjdzie taniej i nie trzeba będzie "łamać". Jak ci nie podpasuje ta konkretnie chusta to sprzedaż i kupisz inną.
    Szymon 30.06.2006
    Danusia 20.08.2007
    Aniołek [*]
    Franek 28.02.2010
    Jadwisia 14.09.2012


    http://www.bachroczek.pl/

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    opcja numer 2
    Ale też jak przedmówczyni polecam zaglądnąć na bazarek, ostatnio w miłych cenach i didymosa można złapać

  4. #4
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Mając tylko te trzy opcje do wyboru, obstawiałabym NATI, najlepiej jakąś starszą.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Przychylam się do rad poprzedniczek
    Koniecznie tkana, nie musi być długa bo możesz zacząć od razu od plecaka
    Pomyśl tez nad kółkową jakąś tanią (może być szyta z długiej wiązanki poszukaj na forumowym bazarku) kółkową łatwiej i szybciej dociągnąć a to ważne przy dziecku które jest już coraz bardziej ruchliwe i próby "unieruchomienia" go w chuście mogą spotkac się z początkowym oporem
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  6. #6
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie opcja nr 2. Na allegro można w bardzo korzystnej cenie upolowac natkę. Możesz też dać ogłosznie na naszym forum. że jesteś zainteresowana kupnem i do jakiej kwoty
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Niemcz k. Bydgoszczy
    Posty
    197

    Domyślnie

    Ja też od niedawna jestem zachustowana i zdecydowanie polecam tkaną.

    I jedna malutka rada, nie zrażaj się jeżeli początki będą trudne Ja przy 3-4 miesiącach miałam bunt chustowy, ale w 5 miesiącu już przeszło...piszę o tym, bo taki wątek był też na forum, więc coś w tym musi być A nosić warto!

  8. #8
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    I fajnie, że tu dotarłaś
    Opcja nr 2 jest najsensowniejsza, elastyk w ogóle Ci nie potrzebny moim zdaniem, jak rozważasz 2 chusty, to zdecydowanie jako druha kółkowa. 4-miesięczniak nie noszony z przodu może się na początku niecierpliwić, więc jak zaczniesz od kółkowej na biodrze, też może być ok.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  9. #9
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KasiaL Zobacz posta
    Ja przy 3-4 miesiącach miałam bunt chustowy, ale w 5 miesiącu już przeszło...piszę o tym, bo taki wątek był też na forum, więc coś w tym musi być A nosić warto!
    Właśnie to przeżywamy :/ i też myślę czy na ten etap nie zakupić kółkowej, żeby nosić chociaż trochę, aż przejdzie.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    My zacelismy sie nosic w mniej wiecej tym samym wieku. Sprawdzila nam sie LF Spsrod Twoich typow zdecydowanie polecam Nati. Na elastyka moze ju byc lekko przy pozno, tzn. przy jego zakupie musialabys sie liczyc z tym ze niebawem (jesli dalej chcialabys nosic) musialabys go wymienic na tkana. A jesli masz ograniczony budzet to nie widze sensu w placeniu 2 razy...

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Także stawiam tylko na opcję nr 2.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •