Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: falstart :)

  1. #1

    Domyślnie falstart :)

    wczoraj po raz pierwszy zalozylam synowi wielopieluszke. Zaczelam od chinki z allegro.
    Jak ze syn duzo sika, dalam do kieszonki wklad z mikro i dodatkowo bambusowo-weglowy. i dupa

    dziecko o 5 rano przesikana z boku po prawej stronie, o 6,30 jak wstalam to juz po obu stronach. Ale spal twardo dalej...

    no ale nie poddajemy sie.

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    Jak syn dużo sika to kieszonka z 2 wkładami nie wystarczy, zainwestuj na noc w formowanki bambusowe lub konopne i otulacz, a kieszonke zostaw na dzień. Powodzenia
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    To pewnie tez kwestia tego ze to nowe pieluszki,wklady jeszcze nie nabraly odpowiedniej chlonnosci
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Jak syn dużo sika to kieszonka z 2 wkładami nie wystarczy, zainwestuj na noc w formowanki bambusowe lub konopne i otulacz, a kieszonke zostaw na dzień. Powodzenia
    w dzien nie nosimy pieluszek, tylko na noc chciałam.
    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    To pewnie tez kwestia tego ze to nowe pieluszki,wklady jeszcze nie nabraly odpowiedniej chlonnosci
    dzieki za pocieszenie

    dzisiaj sprobuje inna - wieksza pieluszke

  5. #5

    Domyślnie

    hej... po weekendzie jestem zla... nie wiem co robie zle.. albo PAwel tyle sika i nie daja rady dwa wklady albo nie wiem o co chodzi.
    pielucha fuzzi bunz xl z wkladem z mikro i bambusem nie dala rady. Pielucha bumwear z takimi samymi wkladami to samo. Z tym ze ta ostatnio wytrzymala najdluzej, bo o 7 rano nie byl przesikany, a o 9 juz był. Z tym ze dzisiaj Paweł spal ponad 11 godzin.... nie wiem... mam kryzys...

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikamarcina Zobacz posta
    hej... po weekendzie jestem zla... nie wiem co robie zle.. albo PAwel tyle sika i nie daja rady dwa wklady albo nie wiem o co chodzi.
    pielucha fuzzi bunz xl z wkladem z mikro i bambusem nie dala rady. Pielucha bumwear z takimi samymi wkladami to samo. Z tym ze ta ostatnio wytrzymala najdluzej, bo o 7 rano nie byl przesikany, a o 9 juz był. Z tym ze dzisiaj Paweł spal ponad 11 godzin.... nie wiem... mam kryzys...
    powinnas z formowankami sprobowac jesli to na noc.Kieszonki to raczej dzienne pieluchy a 11 godzin to baaardzo duzo.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    powinnas z formowankami sprobowac jesli to na noc.Kieszonki to raczej dzienne pieluchy a 11 godzin to baaardzo duzo.
    moze i masz racje, sprobuje z formowankami.
    tylko czy na takie spore dziecko beda ok?

  8. #8
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    spróbuj formowanek bambusowych ecodidi albo kokosi z wełną jako otulacz, powinny dać radę nie zniechęcaj się
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  9. #9
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,530

    Domyślnie

    hm.. ja wątpię żeby jakakolwiek pielucha wytrzymała 11 godzin. kurcze nawet pampers by już ledwo trzymał.
    nie da się tak że wysadzasz przed spaniem a po tych 8 godzinach zmieniasz pieluchę (wymieniasz wkład)?
    bo trzymanie w jednorazówce nawet eko- 11 godzin to też nie byłby dobre. zwłaszcza dla chłopca.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,851

    Domyślnie

    dziewczyny dobrze prawią

    mój synek mając 4-5 m-cy koło 1-2 w nocy przesiusiwał jednorazówki - przesiusianie kieszonki z 2 nowymi niezbyt chłonnymi wkładami nad ranem to i tak niezły wynik (jak pisały dziewczyny kieszonki lepiej się sprawdzają na krótsze noszenie - imho to jeden z bardziej awaryjnych sposobów wielo-pieluszkowania, aczkolwiek nie testowałam wielu kieszonek)

    solidne bambusowe i konopne formowanki (akurat mieliśmy bambusowe monkey snuggles, graham bear i konopne lulu dodo z małym wkładem ekstra, ale solidnych nocnych formowanek jest znacznie więcej - oprócz wymienionych przez schiselle dziewczyny chwalą sobie np bambusowy puch pupeko) z dobrze zalanolinowanym otulaczem wełnianym starczyły mu do końca pieluchowania i były w stanie wchłonąć solidny poranny sik po suchej nocy.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    mój syn ma 20 miesięcy i na noc z powodzeniem wystarczy mu kieszonka wonderoos z wkladem bambusowym. No ale na Twoim miejscu zmienilabym mu wklad po kilku godzinach. Albo wysadzić by go trzeba. I nie zrażaj się. Znajdziecie sposób metodą prób i błędów.
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  12. #12
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Moja mała też jest już duża, od tygodnia wielopieluchujemy w nocy i faktycznie formowanka i otulacz pul albo wełniane gatki dają radę, kieszonki tylko w dzień i to z chłonnymi muślinami ecopi.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #13

    Domyślnie

    dzieki dziewczyny za rady.
    maly leci przed samym spaniem siku, na noc wypija zageszczone mleko na 230-240 wody i w nocy taka sama butelke, nie ma co sie dziwic ze sika. Jednorazowka tez czasami nie wytrzymywala.

    nie wiem czy jest sens teraz go przestawiac...
    moze on juz ma za duzy pecherz na wielo?
    w koncu za miesiac konczy 3 lata.

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,530

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikamarcina Zobacz posta
    nie wiem czy jest sens teraz go przestawiac...
    moze on juz ma za duzy pecherz na wielo?
    w koncu za miesiac konczy 3 lata.
    eee. raczej nie. Maciek też ma zakładaną jeszcze na noc wielo. tyle że on już nie je w nocy butli (no chyba że jest chory- to pije) z tym że Maciek wstaje rano na siku (koło 7.00)
    czasem w nocy tez woła - (wtedy wysadzam na nocnik tuż koło łóżeczka przy ledwo świecącej lampce- żeby nie wybudzać)
    późną wiosną planuję odstawić pieluchy całkiem. już teraz 5-6 na 7 nocy jest suchych.
    a wielo stosuję świadomie- ze względu na koszty. nie założę sykowi używanej wcześniej jednorazówki a wielo czasem starcza 1 na tydzień. (ja używam tetrę plus mikrofibra z otulaczem.)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,851

    Domyślnie

    no to rzeczywiście jest mocno nabąblowany mlekiem na to spanie... Mój jak skończył jeść piersiowe mleko, to zjada normalną kolację, potem siusiu, w nocy ma bidon z wodą, ale jak pół wypije to dużo. Przy tym trybie bambusowe formowanki spokojnie starczyły - teraz od kilku miesięcy młody siusia przed snem, czasem ma siusio-pobudkę, a tak spokojnie wytrzymuje do rana.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16

    Domyślnie

    dzisiaj zalozylam fuzzibunz xl na noc, z wkladem mikro i bambusowym, o 3 rano zmienilam pieluche, przesikane przy nozkach. Założylam chinke z samym mikro i przy pobudce siknal i przesikal.

    poki co szukam formowanki bambusowej uzywanek i otulacza, nie chce wydac fortuny na probe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •