Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 163

Wątek: koszmarne książeczki dla dzieci ;)

  1. #121
    Chustomanka Awatar Nyplowa
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    660

    Domyślnie

    Ja w dzieciństwie uwielbiałam Martynkę i nie wwidziałam nic niestosownego w tych obrazkach, teraz Maja ma fazę na Martynke i codziennie chcę żeby jej czytać, mamy 3 tomy jeszcze po mnie czyli Stare wydania i kurczę czy że mną jest cos nie tak, że nadal nie widze w nich nic złego?

  2. #122
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    metisku,
    przejrzałam Martynki, które mamy w domu (3 zbiorcze, w każdej po jakieś 6-8 opowiadań).
    Średnio mi wyszło z 10-20 w sumie obrazków, na których widać majteczki spod spódniczki, zwykle bardzo dyskretnie - wydaje mi się, że nie tragedia, jeśli wziąć pod uwagę ilość ilustracji w tych opowiadaniach.
    Natomiast
    uderza mnie osobiście zdecydowanie to, że spódniczki są zawsze lub prawie zawsze niesamowicie krótkie, lolitkowate, bardzo często podniesione na wietrze, tudzież przy pochylaniu się do przodu. I duża skłonność ilustratora do przedstawiania dzieci w kuckach, "wypięciach" i - jak to dobrze zauważyła Kammik - niemal zawsze przy kucaniu, siedzeniu na schodkach itp. kolana są na różnej wysokości albo połączone kolana, ale stopy szeroko i nawet jeśli postać jest bokiem (zwykle jest), to wyobraźnia może działać.
    I sposób przedstawiania taki.... no.... nie wiem, jak to nazwać - apetyczny? i sugerujący
    i jak piszę, samych majteczek nie ma bardzo dużo, ale co chwilę jest albo haleczka, albo postać bokiem wygięta i gdyby w tej pozie spojrzeć na dziewczynkę od tyłu, to pupa byłaby na wierzchu, albo kucki
    2 + 7 (2005-2018)

  3. #123
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    To ja zrobię set








    ps. na wielodzietnych.org bardzo ciekawy wątek na temat pedomartynki
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  4. #124
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,273

    Domyślnie

    Moja uwielbia Martynkę (ja mniej) ale myślę,ze przesadzacie W dzieciństwie nie widziałam nic zdrożnego w tych rysunkach,w ogóle się na nic nie skupiałam.Poza tym to jest tłumaczenie chyba francuskiej serii tak,z lat 50? Wtedy trochę inne wzorce obowiązywały.Tak mi się wydaje.
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  5. #125
    Chustofanka Awatar Monica123
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dinsaken(Niemcy) okresowo-Lublin
    Posty
    222

    Domyślnie

    Właśnie się dowiedziałam co to Martynka, jak żyje nie widziałam tego w swoim dzieciństwie. Mój 4 latek obecnie słucha co wieczór Poczytaj mi mamo - i to jest to, co pamiętam
    Ale generalnie uwielbia wszystkie książki z : http://www.zakamarki.pl/index.php/ks...sc&order=a&p=1
    To była kiedyś ulubiona http://www.zakamarki.pl/index.php/fi...apomniala.html i czytałam ją chyba ze 100 razy!

  6. #126
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    creme de la creme [przepraszam za rozmiar]
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  7. #127
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    o cholipa :/
    2 + 7 (2005-2018)

  8. #128
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Nie?
    u nas na szczęście nikt nie wpadł na pomysł dawania Martynek, za to moje kuzynki miały tego od groma:/
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  9. #129
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    ...ja w dzieciństwie lubiłam Martynkę i do teraz, dopóki nie przejrzałam wątku, to nawet nie wiedziałam, że tak jest tyle świecenia majtkami... Po prostu podobały mi się (i siostrze też) ładne kolorowe rysunki, ale bez zagłębiania się w nie. Teraz dopiero widzę jak zmienia się postrzeganie świata dziecka i dorosłego
    Cytat Zamieszczone przez Nyplowa Zobacz posta
    Ja w dzieciństwie uwielbiałam Martynkę i nie wwidziałam nic niestosownego w tych obrazkach, (...) nadal nie widze w nich nic złego?
    No właśnie... Świat się zmienia... Gdybyśmy były matkami 30 lat temu (co ja mówię! nawet 10!!!), nikt by nawet nie mrugnął okiem i nie zwrócił uwagi na te słodkie dziewczątka... Zachwycałybyśmy się pewnie różowością ich sukienek i słodkimi buziaczkami...
    Ale niestety, czasy są jakie są - nie ma tygodnia bez jakiegoś pedofilskiego skandalu, nie ma tygodnika bez relacji molestowanych kiedyś dzieci... To wszystko nie dzieje się gdzieś na innej planecie, tylko OBOK NAS! Podobno najczęściej sprawcami są bliscy...

    To co pisze Karusek :

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    przejrzałam Martynki, które mamy w domu (3 zbiorcze, w każdej po jakieś 6-8 opowiadań).
    Średnio mi wyszło z 10-20 w sumie obrazków, na których widać majteczki spod spódniczki, zwykle bardzo dyskretnie (...)
    uderza mnie osobiście zdecydowanie to, że spódniczki są zawsze lub prawie zawsze niesamowicie krótkie, lolitkowate, bardzo często podniesione na wietrze, tudzież przy pochylaniu się do przodu. (...)
    I sposób przedstawiania taki.... no.... nie wiem, jak to nazwać - apetyczny? i sugerujący...
    Właśnie TO działa na zboczeńców najsilniej, pobudza ich wyobraźnię i chore żądze.
    Pokażcie mi inne książeczki dla dzieci, w których znajdziecie takie scenki! Dlaczego nie ma ich w ilustracjach do książek A.Lindgren? W setkach innych książeczek? Jakoś innym ilustratorom nie przychodzi do głowy pokazywanie takich póz i intymnych miejsc - bo są intymne i jest rzeczą oczywistą, że jeśli nie stanowią tematu książki (a Martynka z całą pewnością nie należy do książek "uświadamiających", to nie ma potrzeby ich akcentowania...
    Czytałyście "Lolitę" (1955r) Nabokova? Nie mogę się uwolnić od skojarzeń z tą książką...

    Tak, wiem, od poczytania sobie paru Martynek nic normalnemu człowiekowi (a już szczególnie małej dziewczynce) nie odwali, ale PO CO ONE SĄ??? Dlaczego ich autor koncentruje się nie na tym, co trzeba?

    A to IMO wymiata:

    Cytat Zamieszczone przez wildhoney Zobacz posta
    To ja zrobię set



    ps. na wielodzietnych.org bardzo ciekawy wątek na temat pedomartynki
    Podlinkuj, jak trafisz na niego! Chętnie poczytam...
    Dzięki za set. Jest super.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  10. #130
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    okropne są te Martynki - powinny być zabronione
    najgorsze,że dzieci lubią być jak bohaterzy książkowi i co wtedy jak będzie chciała być jak w tych książkach
    dla mnie to są pozy dorosłych kobiet zupełnie z jakichś pisemek dla dorosłych

  11. #131
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Wiecie, ja chyba jestem jakaś zboczona, bo zanim mi nie pokazano, to w ogóle nie zauważałam tych póz i majtek A mamy 3 grube zbiory, i były w ciągłym użyciu przez długi czas. Na obrazku z fontanną widziałam tylko, jak Martynka sobie grzebie w odcisku, co w młodości sama robiłam, tez na brzegu fontanny, wymoczywszy w niej wcześniej nogi
    Teraz widzę, i się zastanawiam, jak mogłam nie zwrócić na to uwagi. Ale Martynek nie wyrzuciłam. Może mi się dziatwa nie zdeprawuje
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  12. #132
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    metis, proszę: http://wielodzietni.org/discussion/1...edomartynka/p1
    tylko ostrzegam, że to katolickie [jak samo napisali "ultra"] forum, zdania co do wydźwięku rysunków są podzielone, ale generalnie wnioski podobne, co w naszej dyskusji.
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  13. #133
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Wild - nie otwiera mi się...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #134
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    to wpisz sobie w google pedomartynka i pierwszy link to będzie to.
    [a mi się link normalnie otwiera... spróbuj jeszcze raz, musiałam edytować link, bo mi się za dużo powklejało]
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  15. #135
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Teraz ok.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  16. #136
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    No to miłej lektury
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  17. #137
    Chustomanka Awatar Nyplowa
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    660

    Domyślnie

    patrząc pod względem co się teraz dzieje, to prawda, przyznaje racje, ale też nie można się doszukiwać na siłę dzieci nie zwracają na to uwagi, bo same tak robią, nie myślą o tym czy majtki wystają czy nie, mimo, że ja zwracam Mai na to uwagę :/
    i Martynka też jest chyba z lat 50, więc była moda żeby dziewczynki tak ubierać
    a obrazek z fontanną, przecież takie rzeźby to "norma" w fontannach

  18. #138
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Na siłę?!? Mało masz tu "dowodów rzeczowych"?
    Nyplowa, poczytaj sobie ten podlinkowany wątek... Ktoś opisuje tam sytuację, gdy facet (z tych "niegrzecznych", hehe) podczytuje sobie pisemko dla panów. Nagle widzi w nim zdjęcia swojej córki... I co? Nagle zmienia się jego perspektywa!

    Niewątpliwie, Martynki są słodkie. Ale są też prowokujące i na wielu ilustracjach epatujące bielizną i kroczem.
    Nikt mi nie powie, że ten ilustrator jest/był normalny...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  19. #139
    Chustomanka Awatar Nyplowa
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    660

    Domyślnie

    ok poczytam, tylko na prawdę pierwszy raz spotykam się z taką oceną Martynki i to trochę burzy moje wspomnienia z dzieciństwa związane z tymi książkami

  20. #140
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Ok, a takie ilustracje też uważasz, że są w porządku w książeczce dla dzieci?



    tak sobie z ciekawości czytam o tym ilustratorze [niestety nie znam francuskiego, a szkoda, bo mnóstwo linków], ale pierwszy z brzegu
    Have you heard of this acclaimed French illustrator of children's books, "Marcel Marlier"? Can you find his work with Google? In France he is beloved, a national hero. I'm sure no one will use the "p" word to him; and he was for his whole life focused on leggy little girls.

    http://www.psychforums.com/paraphili...c88480-30.html
    Ostatnio edytowane przez wildhoney ; 18-10-2013 o 23:14
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •