Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Proszę o pomoc w odnalezieniu wątku

  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc w odnalezieniu wątku

    Nie chcę dublować, wiem że był watki wątek, bo pisała o tym mi. ale nijak nie mogę go znaleźć.

    Szukam dwóch wątków:
    1. Na jakie zwolnienie lekarskie pójść po urlopie macierzyńskim, by nie wracać do pracy do końca roku szkolnego? Jestem nauczycielem, a musiałabym wrócić na jakieś dwa miesiące, więc uważam, że to bez sensu. Zastanawiam się i nad urlopem wychowawczym i nad zwolnieniem.

    Nie umiem odciągnąć pokarmu laktatorem, synek nie toleruje silikonu i kauczuku i nie chcę zakończyć karmienia piersią.

    2. Szukam też właściwego wątku o przerwie pracowej dla karmiącej nauczycielki. Jest taki temat,
    http://chusty.info/forum/showthread....nie+nauczyciel
    ale mi. w nim twierdzi, że był już podobny. Szukałam, ale nie potrafię znaleźć

    Dziękuję za pomoc.
    Może ten temat w pomocy technicznej przyda się jeszcze komuś, kto na prawdę szukał, ale znaleźć nie może.

  2. #2
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta

    1. Na jakie zwolnienie lekarskie pójść po urlopie macierzyńskim
    To zalezy od tego, czy chora będziesz ty, czy dziecko
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  3. #3

    Domyślnie

    kammik, no wiem ale może nie dyskutujmy o tym tutaj, bo to nie jest właściwe miejsce Poczekam, aż ktoś mi pomoże i wtedy będę o tym pisała w stosownym wątku.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    na pewno nie bylo watku o tym, jak zaplanowac chorobe

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    podobno kadry kierownicze, które dostają wypowiedzenie lądują w ilościach hurtowych na depresyjnych zwolnieniach od psychiatrów, bo te są niesprawdzalne przez ZUS.

  6. #6
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    jestem nauczycielką. Mały absolutnie nie akceptuje butelki/kubeczka/łyżeczki.
    skończyłam macierzyński i wróciłam do szkoły pod koniec listopada. problemu nie ma. nikt

    bo wiesz, dziecko zacznie jeść inne rzeczy
    no i nie pozwoli sobie na śmierć głodową

  7. #7

    Domyślnie

    Ech, nie chciałam tego rozstrząsać tutaj, bo nie miejsce, ale nie chodzi mi o zaplanowanie choroby! Słyszałam od lekarza rodzinnego, że jeśli mam taką sytuację z karmieniem, to mogę dostać zwolnienie od ginekologa na jakiś czas "na piersi". Nie wiem ile w tym prawdy i chciałam się Was poradzić, bo do ginekologa na razie nie mam jak pójść na konsultację a się po prostu martwię o zdrowie synka i o nasz pokarm.

    Ok, może źle ujęłam treść pytania o temat Sformułuję to inaczej i założę wątek, ale trochę później, bo muszę lecieć.

    Edit:
    mi. a gdzie widziałaś wątek o czasie na odciągniecie pokarmu w czasie pracy w przypadku nauczycielki?

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    jest tu wiele mam, których dzieci nie były smoczkowe ani butelkowe. i które nie współpracowały z laktatorem. nie jest to sytuacja nie do opanowania i raczej nie jest sytuacją wymagającą zwolnienia lekarskiego.
    proponuję zajrzeć do wątków typu powrót do pracy po macierzyńskim a karmienie.

  9. #9

    Domyślnie

    Gloting i mi. dzięki Może niepotrzebnie panikuję No ale się martwię strasznie. Do pracy mogę wrócić na dwa miesiące, nie ma dla mnie problemu (trochę tęsknię za dzieciakami ), ale muszę to tak zrobić by synek nie ucierpiał. Poczytam wnikliwie zanim założę wątek, bo w sumie macie rację, że dziwnie brzmi takie pytanie o zwolnienie lekarskie

  10. #10
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    a ja nie rozumiem o co pytasz, po macierzyńskim idziesz na wychowawcze jeśli nie chcesz iść do pracy i tyle, ewentualnie możesz wrócić na pół etatu jeśli chcesz mieć wiecej czasu dla dziecka

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Edit:
    mi. a gdzie widziałaś wątek o czasie na odciągniecie pokarmu w czasie pracy w przypadku nauczycielki?
    no tu gdzieś

    edit:
    żnalażłam
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ie-nauczyciela
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 28-01-2013 o 14:02

  12. #12
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    jestem nauczycielką. Mały absolutnie nie akceptuje butelki/kubeczka/łyżeczki.
    skończyłam macierzyński i wróciłam do szkoły pod koniec listopada. problemu nie ma. nikt

    bo wiesz, dziecko zacznie jeść inne rzeczy
    no i nie pozwoli sobie na śmierć głodową
    ja tak samo, tylko w październiku. Etat jest taki, że spokojnie można nakarmić przed i po pracy. No chyba że dojeżdżasz strasznie daleko albo coś. A jeśli te 2 miesiące zdezorganizują pracę w szkole to weź wychowawczy i tyle, gdzie problem?
    O zwolnieniu lekarskim z okazji karmienia piersią nie słyszałam A szkoda, siedziałabym na zwolnieniu już 5 lat
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  13. #13
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    mogłoby być na ząbkowane
    płatne 120 %

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    O zwolnieniu lekarskim z okazji karmienia piersią nie słyszałam A szkoda, siedziałabym na zwolnieniu już 5 lat
    No więc właśnie zdziwiło mnie to bardzo co lekarz powiedział Najpewniej pójdę na krótki wychowawczy, by nie stresować synka i siebie
    To nie zakładam tematu I już plisss nie piszcie mi o głupocie mojego pytania
    Dziękuję mi. za znalezienie wątku
    Będę testowała chyba wszystkie laktatory. Może któryś da radę, a synka zwyczajnie może po prostu trzeba przyzwyczaić powoli do butelki, oczywiście z moim wsadem Mam jeszcze trochę czasu.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    wróciłam jako ta wyrodna matka nauczycielka (koleżanki z pracy powiedziały jaka to okropna jestem ) jak Asia miała 6,5 msc (no takie małe dziecko zostawiać!!! )

    Asia niesmoczkowa, modi wymiotowała, niebutelkowa... czekała po prostu na mnie... z głodu nie umarła
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  16. #16

    Domyślnie

    martaj, dzięki super, że Wam się udało. Mam już więcej wiary

  17. #17
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    moja koleżanka dostała zwolnienie na dziecko na 2 miesiące. ale dziecko było mega alergikiem i nie mogło jeśc własciwie nic poza mlekem a ona była na ścisłej diecie eliminacyjnej. no i do tego był pobyt w szpitalu bo skóra wyglądała jak wielka rana i się wdały zakażenia wtórne.
    zwolnienie było od alergologa.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    nie nauczycielka, ale chętnie dodam otuchy wróciłam do pracy zmniejszając etat do 1/2 gdy młode miało 7 miesięcy

    wytrzymywał 4 godziny bez mleka a jak sytuacja była podbramkowa to pił odciągnięte z ..... korka od butelki avent ( potrzeba matka wynalazku )

    a co do laktatorów, to trzymam kciuki za znalezienie najlepszego. Na mnie działał tylko odpłatny, wypozyczany z poradni. No ale mleko było






  19. #19
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Jeśli idzie o przerwę na karmienie.
    Pracuję w przedszkolu. Wróciłam do pracy 13 maja 2009 roku i od razu po pracy dłuuugggaaa nasiadówka RP.... bywa
    Od września miałam tzw. zerówkę w systemie: pon - czwartek po 4,5 dydaktycznej godziny zegarowej w piątek 4. Od pon do czw. przychodziłam godzinę później lub wychodziłam godzinę wcześniej, w piątek nie przysługiwała mi takowa godzina, bo trzeba pracować dłużej niż 4 godziny

    M. X.08 [*] M. X.12

  20. #20
    Chustomanka Awatar Madisa
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lepiej nie mówić...
    Posty
    1,022

    Domyślnie

    Nauczyciele to jeszcze chodzą na urlop dla poratowania zdrowia, do roku to trwa, bierze się na siebie, oczywiście pod warunkiem mienia potrzeby poratowania zdrowia. Kilka moich koleżanek miało taką potrzebę poratowania sobie zdrowia po porodzie, jedna nawet po adoptowaniu dziecka. W sumie, może nie ma co się dziwić, po kilku miesiącach niedospania to zdrowie może siąść.

    Ja jednak wróciłam po normalnym macierzyńskim do pracy, jak mnie nie było to dziecko jadło kaszkę na wodzie (łyżką), zupę (łyżką), owoce i warzywa (ręką), piło z kubka (wtedy jeszcze 360stopni). Z laktatorem nie dogadałam się nigdy, moje mleko z butelki Rob pił może ze 4 razy w życiu, jako kilkutygodniowe niemowlę, kiedy musiałam koniecznie wyjść. Karmiłam pracując ponad pół roku, odstawiłam z zupełnie innych powodów niż praca.

    Też się martwiłam o to, wiele z pracujących mam się martwiło, Wy też jakoś sobie to ułożycie po swojemu

    A przerwa na karmienie - ja wychodziłam wcześniej, ale tylko jeśli zrobiłam co miałam do zrobienia.
    Ostatnio edytowane przez Madisa ; 30-01-2013 o 16:57
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe coraz silniejsza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •