Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Wątek: składanie tetry dla noworodka

  1. #21
    Chustonoszka Awatar Dobromiła
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Zielonka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Trochę nie na temat aktualnego odgrzebania, ale wcześniej w wątku pojawiło się pytanie o odsłanianie pępka.
    Ja z półtora roku temu wygrzebałam w lumpeksie otulacz dla noworodka. Akurat nie miałam wtedy noworodka pod ręką, ale nie mogłam się powstrzymać przed kupnem. Noworodek pojawił się teraz i okazało się, że ten otulacz ma specjalne wycięcie na pępek. Cudo techniki! Niestety z racji sposobu zdobycia nie mam pojęcia jakiej jest marki ani jaki to model. Metka twierdzi, że jest hamerykańskiej produkcji.
    PS. Spojrzałam jeszcze raz na metkę i jednak jest tam informacja o marce i modelu: Prorap Classic.
    Ostatnio edytowane przez Dobromiła ; 12-11-2012 o 14:02


  2. #22
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    U nas mimo checi maly ( 4kg) ma duza pupe we wszystkim lacznie z fomowankami dla noworodka. jedynie flip z malym recznikem nie robi duzej pupy ale malo chlonie.I Ccharlie banana tez jest w miare ok ale mamy tylko jedna. poproboje jeszcze z tetra w latawiec i flip.
    Ostatnio edytowane przez inka ; 20-11-2012 o 13:05

  3. #23
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    tu jest fajny i czytelny filmik jak składać tetrę i inne pieluszki http://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  4. #24
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Dzieki, filmik jest bardzo fajny.W sumie to juz nam sie wszystko zaczelo wkoncu elegancko ukladac bo maluszek podrosl .Najlepsze dla nas jest skladanie w samolot.

    A. listopad 2012




  5. #25
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Właśnie trafiłam na wątek, mój mały ma już wprawdzie rok i przez pierwsze miesiące nie używaliśmy wielo. Teraz jednak mamy tetrę w prostokąt i otulacz. Mamy różne tetrówki, ale większość jest dość duża i jakoś nie wyobrażam sobie żeby pasowała na noworodka. Owszem można ją zwinąć, ale wtedy powstanie mnóstwo warstw i pielucha będzie bardzo gruba. Z tego co mam w szufladzie na noworodka założyłabym ręczniki z Ikea i cienkie pieluszki Kikko bawełniane, które są dość małe (chyba 60x60). Na pewno nie wykorzystałbym Ecopi niebielonych 80x80, bambusowych Kikko, muślinów Imse Vimse i muślinów Ikea Vandring, mam jeszcze tetrę z firmy Sandra, ale też 80x80. Myślę, że też się nie nadaje, bo choćby nie wiem ja je wszystkie składać, to albo będą za grube, albo za długie.

  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez efkaskorupka Zobacz posta
    Właśnie trafiłam na wątek, mój mały ma już wprawdzie rok i przez pierwsze miesiące nie używaliśmy wielo. Teraz jednak mamy tetrę w prostokąt i otulacz. Mamy różne tetrówki, ale większość jest dość duża i jakoś nie wyobrażam sobie żeby pasowała na noworodka. Owszem można ją zwinąć, ale wtedy powstanie mnóstwo warstw i pielucha będzie bardzo gruba. Z tego co mam w szufladzie na noworodka założyłabym ręczniki z Ikea i cienkie pieluszki Kikko bawełniane, które są dość małe (chyba 60x60). Na pewno nie wykorzystałbym Ecopi niebielonych 80x80, bambusowych Kikko, muślinów Imse Vimse i muślinów Ikea Vandring, mam jeszcze tetrę z firmy Sandra, ale też 80x80. Myślę, że też się nie nadaje, bo choćby nie wiem ja je wszystkie składać, to albo będą za grube, albo za długie.
    Ja używałam najtańszej tetry z supermarketu i ona właśnie dla noworodka była idealna. Też nie wyobrażam sobie używać tych firmowych pieluch dla takiego maluszka.
    Marysia 20.01.2012

  7. #27
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    Ja używałam najtańszej tetry z supermarketu i ona właśnie dla noworodka była idealna. Też nie wyobrażam sobie używać tych firmowych pieluch dla takiego maluszka.
    Firmowe jak firmowe to chyba kwestia dobrania odpowiedniego rozmiaru i tyle. Dobre małe wkłady i tyle. A czy to będzie odpowiedniej wielkości tetra czy coś innego to już jak kto woli.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  8. #28
    Chustofanka Awatar Syginek
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    353

    Domyślnie

    Troszke tak OT ale odnosnie tetry, ile razy mam ja uprac taka nowa zanim zaloze maluchowi? Starczy raz czy kilka razy zeby nabrala chlonnosci i czy za kazdym razem z proszkiem ja prac?

  9. #29
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Syginek Zobacz posta
    Troszke tak OT ale odnosnie tetry, ile razy mam ja uprac taka nowa zanim zaloze maluchowi? Starczy raz czy kilka razy zeby nabrala chlonnosci i czy za kazdym razem z proszkiem ja prac?
    Wystarczy raz, a potem po prostu używaj. W miarę użytkowania nabierze chłonności. Ona chłonie od początku, ale trochę słabiej. Będziesz musiała częściej zmieniać przez jakiś czas.

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Wystarczy raz, a potem po prostu używaj. W miarę użytkowania nabierze chłonności. Ona chłonie od początku, ale trochę słabiej. Będziesz musiała częściej zmieniać przez jakiś czas.
    To ja podepnę się . Jako, że jutro chcę tetre wrzucić do prania, to ten pierwszy raz mogę ją wyprasować ? Wiem,że się nie prasuje, no ale ten jeden jedyny raz może niech sobie będą takie ładne ( chodzi mi o tetre bambusową i normalną)

  11. #31
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Trochę odświeżę ten wątek. W oczekiwaniu na noworodka przeczytałam masę wątków odnośnie pieluchowania wielo, więc na początek kupiłam cienką tetrę i otulacze. Przy składaniu na próbę takiej gładkiej, przyniesionej ze sklepu tetry nie było problemu. Ale po wypraniu i wysuszeniu tetra się pofalowała, a poskładana bez prasowania jest strasznie gruba. Próbowałam ją naciągać, składać na różne sposoby i nic... Czyli co? Jednak prasować? Wiem, że to zmniejsza chłonność, ale nie chciałabym robić takiej dużej pupy maluchowi.
    Mama A.

  12. #32
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    ehh jakoś mi nie idzie:/ Mam różniastą tetrę ale żadnej i w żaden sposób nie udało mi sie złożyc żeby pasowała dla noworodka :/
    Moje dwa szczęścia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •