Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: proszek Rockin Green

  1. #1
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie proszek Rockin Green

    Zamierzam sprowadzić z USA proszek do prania Rockin Green, bo wydaje mi się, że żaden dostępny na polskim rynku nie spełnia wszystkich wymogów jakie powinien spełniać proszek do pieluch (brak wybielaczy, brak enzymów, brak perfum itd.). Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z tym proszkiem? Producent pisze, że wystarczy 1 łyżka na pranie, a ja obecnie używam 1 łyżki Nappy Fresh PLUS 1/3 dozy proszku Dzidziuś. Wydaje mi się, że 1 czegokolwiek na pranie to trochę mało i jestem sceptycznie nastawiona, więc jak ktoś może potwierdzić, to byłabym wdzięczna Postaram się jeszcze poszperać i jak co to napiszę co się dowiedziałam.

    Aha - a jakby ktoś miał ochotę na ten proszek, to piszcie, bo może by się dało sprowadzić tego więcej za rozsądną cenę!

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    jesli to jest koncentrat proszku tak jak almawinu to łyżka faktycznie może starczać, ale proszku nie znam.

  3. #3
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    tak, to koncentrat. a tu jego skład: sodium carbonate , sodium percarbonate, natural chelating agents, sodium sulfate, biodegradable surfactants.

  4. #4
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Ja uzywam i sie wypowiem.
    Po pierwsze nie mam porownania z zadnymi innymi pieluchowymi proszkami.Sypie 2-3 lyzeczki od herbaty ( czubate) i pieluchy sa doprane,takie jakby skrzypiace.Kupek niemowlecych nigdy nie zapieralam, po za splukiwaniem, plam brak . Mam zapach mottley clean , czy cos takigo weedlug mnie nie pachnie jakos.Wydaje mi sie ze na nasze polskie warunki gdzie wiekszosc ma twarda wode bylby super.

    Widzialam go w pieluszkarni, jednak oni maja dosc przesadzona cene.

    Edit:
    Na poczatku uzytkowania jak dalam za duzo proszku to maly mial lekko czerwona pupke, ale to minimalnie.
    Uzywamy tetry i pieluch bez polarku, takze moja opnia o efektach prania tychze dotyczy.
    Piore na 60 stopni,czasem 95, nigdy nie pralam na nizszej temperaturze, ale wydaje mi sie ze rocking green i na 40 da rade.
    Ostatnio edytowane przez inka ; 24-01-2013 o 04:09

    A. listopad 2012




  5. #5
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Dzięki, inka! Ja wszystko jak na razie piorę w 40 st. i jest ok, więc tak zamierzam kontynuować - zobaczymy jak to będzie z RG.

  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    a almawin Ci nie pasuje?
    Bo RG jak widze po składzie to soda ash i siarczan sodu więc i tak żeby soda zadziałała, to musisz prać w 60 stopniach.
    Tak po prawdzie to tak jakbyś prała w samej sodzie, to tłumaczy ten efekt skrzypienia. I dlatego jak się go dobrze nie dopłucze to może podrazniać.
    Siarczan sodu zakładam wiesz co to.
    Nie wiem ile kosztuje, ale jesli więcej niż ta sama ilość sody to jest przepłacanie.

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Właśnie miałam pisać, że jest w Pieluszkarni (ale zostałam wyprzedzona) i nawet ostatnio był w dziale wyprzedaże więc cena nie była zabójcza tylko umiarkowana
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  8. #8
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Tez czytalam na jakims amerykanskim forum ze RG to wlasnie soda. A o co chodzi z tym siarczanem ? Jak dla mnie cena jest taka sama co innych proszkow ekologicznych czyli ok 30 zl, wiec obleci.Ale na opakowaniu rzeczywiscie pisze zeby prac w wiekszej ilosci wody z dodatkowym plukaniem.

    A. listopad 2012




  9. #9
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ale to jest chyba lekka podpucha, soda opakowana w pudełko pod nazwa proszku eko. Kilogram sody mniej kosztuje a ma takie samo działanie, o to mi chodzi.
    Spójrz na skład almawinu, najlepiej mi prał z tych wszystkich proszków, a wierz mi mam doświadczenie okupione niestety ciężką kasą.
    Kilogram to własnie jakies 3 dychy zdaje się.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Magda 1980 Ty sie znasz powiedz mi czy sodium percarbonate to to samo co soda oczyszczona i jesli nie to jakie to ma nazwe polska moze wiesz?
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  11. #11
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    ale to jest chyba lekka podpucha, soda opakowana w pudełko pod nazwa proszku eko. Kilogram sody mniej kosztuje a ma takie samo działanie, o to mi chodzi.
    Spójrz na skład almawinu, najlepiej mi prał z tych wszystkich proszków, a wierz mi mam doświadczenie okupione niestety ciężką kasą.
    Kilogram to własnie jakies 3 dychy zdaje się.
    U nas nie ma almawinu . Ale akoro 3 dychy to wychodzi tyle samo, no i nappy fresha nie daje.

    Ale zaraz zaraz to znaczy ze jak sobie kupie jakikolwiek proszek( powiedzmy ekologiczny) i zmieszam pol na pol z sada oczyszczona to bede miala Rocking green i nie trzeba dawac nappy fresha ?
    Ostatnio edytowane przez inka ; 24-01-2013 o 18:51

    A. listopad 2012




  12. #12
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    almawinu nie znam, ale muszę sobie zaraz o nim poczytać. Czy jego też używa się tylko 1 łyżkę na pranie i nic więcej. A w 40 st. dezynfekuje?

    Czyli uważacie, że kupowanie tego proszku jest równoznaczne z kupowaniem sody? Przecież nie mamy podanego udziału procentowego poszczególnych składników, więc nie wiemy dokładnie ile czego jest. Przecież jak masz w składzie ciasta mąkę, to nie zawsze jest to biszkopt, nie

  13. #13
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    czy sodium percarbonate to to samo co soda oczyszczona i jesli nie to jakie to ma nazwe polska moze wiesz?
    nadwęglan sodu (sodium percarbonate) to jest czynnik utleniający,ale jednoczesnie odmiana sodium carbonate (węglan sodu), a sodium carbonate to soda ash (zwykła odmiana sody oczyszczonej). Oba mają identyczne działanie (jak soda oczyszczona).

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    U nas nie ma almawinu . Ale akoro 3 dychy to wychodzi tyle samo, no i nappy fresha nie daje.

    Ale zaraz zaraz to znaczy ze jak sobie kupie jakikolwiek proszek( powiedzmy ekologiczny) i zmieszam pol na pol z sada oczyszczona to bede miala Rocking green i nie trzeba dawac nappy fresha ?
    nappy fresh to odkażacz chemiczny ponoć, osobiście to w nie nie wierzę, cały czas debatuje co niby w nim odkaża, bo jakoś ten skład do mnie nie przemawia,mam wrażenie producenckiego kantu na rodzicach chcących podążać za eko stylem (dajmy im sodę, parę literek do tego,ale zareklamujmy inaczej i będzie po sprawie), ufam biologii z podstawówki i działowi o bakteriach mezofilnych, szczególnie fragmentowi o działaniu temperatury na przeżywalność tych bakterii.
    Soda nie jest odkażaczem, soda najlepiej działa, wybiela (bo to jest jej podstawowe zastosowanie, a nie czyszczenie), w temperaturze 60 stopni i wyżej.
    Ale w składzie almawinu jest aktywator wybielania w 40 stopniach (to samo co w nappy freshu).To jest taki wynalazek, który sprawia, że soda czy wybielacze tlenowe działać zaczynaja tez w 40 stopniach.

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    almawinu nie znam, ale muszę sobie zaraz o nim poczytać. Czy jego też używa się tylko 1 łyżkę na pranie i nic więcej. A w 40 st. dezynfekuje?

    Czyli uważacie, że kupowanie tego proszku jest równoznaczne z kupowaniem sody? Przecież nie mamy podanego udziału procentowego poszczególnych składników, więc nie wiemy dokładnie ile czego jest. Przecież jak masz w składzie ciasta mąkę, to nie zawsze jest to biszkopt, nie
    almawin jest koncentratem, uzywa sie łyżkę na pranie. Wg mnie nic nie dezynfekuje w 40 stopniach, chyba że przemysłowe chemikalia.
    Ja tak uważam, udział procentowy nie ma znaczenia, jeśli skład jest ubogi i nie zawiera nic nowego i istotnego dla odkażania i prania.
    Wiemy po prostu co jest w tym proszku.

    Nigdy, ale to nigdy nie prałam pieluch w 40 stopniach, tylko w 60, bo w tej temperaturze gina dorosłe bakterie mezofilne, w temperaturze 100stopni giną ich przetrwalniki (niektórzy biolodzy twierdza, że w 90 i wyżej), dlatego raz na miesiąc prałam na 90 stopniach lub wygotowywałam w garze (prócz PULa), żeby osiągnąć wyższą temperaturę i jednoczesnie wybielić i odkamienic pieluchy, co na ich stan świetnie robiło. To wszystko przezytacie w odpowiednich wątkach o strippingowaniu czy praniu pieluch, jak działa soda, a jak kwasek czy ocet na pieluchy i dlaczego to jest potrzebne.

  14. #14
    Chustonoszka Awatar Lakonia
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    77

    Domyślnie

    RG używam od dłuższego czasu. Lepiej mi dopiera pieluszki niż Bambinex, albo Poution, czy też zwykły ekologiczny proszek z dodatkiem Nappy Fresh. Wcześniej mi strasznie śmierdziały pieluchy (pomimo streepingu)
    Z RG nie ma smrodku mocznika.
    Piorę w 40 stopniach, obroty na 1000, ale jak Was tu czytam, to widzę, że muszę przemyśleć sprawę.
    Jedyne co, to ostatnio jakoś dużo go idzie, by pranie było doprane.
    Używam też od czasu do czasu ich Amonia Bouncer - ten produkt uważam, że jest bez zastrzeżeń.
    Ostatnio edytowane przez Lakonia ; 17-06-2014 o 15:17

  15. #15
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    nappy fresh to odkażacz chemiczny ponoć, osobiście to w nie nie wierzę, cały czas debatuje co niby w nim odkaża, bo jakoś ten skład do mnie nie przemawia,mam wrażenie producenckiego kantu na rodzicach chcących podążać za eko stylem
    Też się nad tym zastanawiałam, ale doszłam do wniosku, że w cywilizowanym kraju nie pozwoliliby na reklamowanie się jako środek odkażający jeśli by nim nie był. W końcu Unia by ich wytropiła i nałożyła kary

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    Ale w składzie almawinu jest aktywator wybielania w 40 stopniach (to samo co w nappy freshu).To jest taki wynalazek, który sprawia, że soda czy wybielacze tlenowe działać zaczynaja tez w 40 stopniach.
    To chodzi o ten TAED? Faktycznie nie ma go w Rockin Green, więc może jednak potrzeba wyższej temperatury.


    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    Wg mnie nic nie dezynfekuje w 40 stopniach, chyba że przemysłowe chemikalia.
    Ja tak uważam

    Nigdy, ale to nigdy nie prałam pieluch w 40 stopniach, tylko w 60, bo w tej temperaturze gina dorosłe bakterie mezofilne, w temperaturze 100stopni giną ich przetrwalniki (niektórzy biolodzy twierdza, że w 90 i wyżej),
    Kurczę, a ja od miesiąca piorę w 40 st. z Nappy Fresh. Wszystko wychodzi piękne i świeże. Zaczynam się martwić czy nie przesadziłam z oszczędzaniem na prądzie...

  16. #16
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Lakonia, a której formuły używasz? Może powinnaś zmienić na tą dla twardszej wody, skoro tak dużo go potrzebujesz?

  17. #17
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Kurczę, a ja od miesiąca piorę w 40 st. z Nappy Fresh. Wszystko wychodzi piękne i świeże. Zaczynam się martwić czy nie przesadziłam z oszczędzaniem na prądzie...
    ja się najbardziej zastanawiam, gdzie jest sklad chemiczny tego aktywatora, bo normalnie nigdzie nie mogę go odnaleźć, cóż to takiego, czy przypadkiem nie jakaś chemia niezła.

    hubertowa, miesiąc to naprawdę krótko dla pieluch, nie wiem czy masz nowe czy używane. jesli nowe, to możesz jakieś wnioski wysnuwac dopiero po jakichś trzech miesiącach, pieluchy zapychaja się, zakamieniają, zacznie się niedługo u Was śmierdzący mocz od zębów, wtedy dopiero mozesz sprawdzać jak dany proszek się sprawdza, co wiecej resztki proszku także zostają w pieluchach. Poczekaj trochę na efekty. 3-4 miesiące i będziesz wiedziec

  18. #18
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Ciekawe ciekawe to wszytko. Dalam troszke octu do plukania i juz mi pieluchy nie skrzypia . Ja tez osobiscie piore w 60 lub 95.
    Lakonia, 5-6 lyzeczek to duzo wychodzi , no chyba ze macie jakas twarda wode..

    A. listopad 2012




  19. #19
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Ciekawe ciekawe to wszytko. Dalam troszke octu do plukania i juz mi pieluchy nie skrzypia . Ja tez osobiscie piore w 60 lub 95.
    Lakonia, 5-6 lyzeczek to duzo wychodzi , no chyba ze macie jakas twarda wode..
    są płyny do płukania na bazie kwasku cytrynowego (działa jak ocet), ale to też przepłacanie, bo to woda i kwasek po prostu, niewielka ilość rozpuszczonego kwasku dodana do płukania wypłukuje resztki proszku z ubrań.

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    ten aktywator w NP to TAED - Tetraacetyloetylenodiamina czyli coś co wybiela,
    tu dłużej http://www.heraproject.com/files/2-F...20web%20wd.pdf


    fajnie że o tym piszecie, ciekawa jestem do jakich wniosków dojdzie ten wątek
    Ja piorę w 60stop i wspieram się kwaskiem oraz sodą już od dłuższego czasu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •