Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: Maroko ?

  1. #1
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie Maroko ?

    Czy znajde chustomame w Maroku w Casablance Niedlugo sie przeprowadzamy....

    A. listopad 2012




  2. #2
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    Wow
    ale przeprowadzka!
    niestety nikogo tam nie znam

  3. #3
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Oj a ja juz myslalam ze ktos mi z Maroka odpisal . Szukam na roznych forach o zyciu tam ale jakos za wiele sie nie dowiedzilam. Nom taka mala przeprowadzka z Dubaju do Casablanki troche mam obawy.

    No a moze jak jaks chustomama na wakacje przyjedzie to zaprosze za marokanska herbatke.

    A. listopad 2012




  4. #4
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    widzę, że co jedno miejsce to lepsze
    Dubaj ...
    Casablanca ...

  5. #5
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Ech tak mnie , a teraz nas zycie prowadzi .A czy lepsze bo ja wiem, tu pustynia tam pustynia . Szukalam chustomamy w Dubaju, zeby sie nauczyc motac, znalazlam Moby Wrap Mamy, co mnie wyslaly na you tuba.Teraz szukam w Maroku, a pewnie dopiero w Polsce znajde na wakacjach.A ja bym chciala sie nauczyc tak pod okiem fachowca.

    No to moze chociaz ktos w tym Maroku na wakacjach byl? Tylko jak macie zle wspomnienia to lepiej nie piszcie .

    A. listopad 2012




  6. #6
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,927

    Domyślnie

    Ja jestem z Maroka!
    Moja dzielnica nazywa się Maroko Nowiny
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  7. #7
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta

    No to moze chociaz ktos w tym Maroku na wakacjach byl? Tylko jak macie zle wspomnienia to lepiej nie piszcie .
    ja bylam
    bylo fajnie
    ale niewiele ma to pewnie wspolnego z zyciem tam na co dzien
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  8. #8
    Chustomanka Awatar agutti
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    702

    Domyślnie

    Ja byłam i to jedna z moich fajniejszych niskobudżetowych wypraw! Zazdroszczę,ze będziesz tam mieszkać co prawda w Casablance nie byłam,ale kiedyś wrócę, żeby zwiedzić Byłam bardziej objazdowo, początek w Marakeszu, a potem to już na pustynię tam jeden z najcudowniejszych noclegów i po wsiach niektóre to nawet nie wiem dokładnie gdzie, bo byliśmy w 4 osoby i nie musiałam mieć zawsze pełnej kontroli byłam w grudniu, więc noce były zimne, ale w dzień przyjemnie. Mówię po hiszpańsku,więc sie mogłam dogadać z tubylcami, co jest niewatpliwym plusem.
    Królestwo szmat różnych i kolorów i kultur! I zielonej herbaty! ciut za słodkiej, ale tam mi baaardzo smakowała I widoki super!
    Powodzenia z przeprowadzką !
    Ostatnio edytowane przez agutti ; 26-01-2013 o 03:38
    JJ 6 sierpnia 2012 Marusia9 maja 2016

  9. #9
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    mój mąż jeszcze za kawalerskich czasów rowerem przemierzał bezdroża Atlasu z Marakeszu do Fezu obiecał że mnie kiedyś tam zabierze jak bedziemy to wpadniemy na herbatę z mięty
    Patryk 2011, Paulinka 2012

  10. #10
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Ja jestem z Maroka!
    Moja dzielnica nazywa się Maroko Nowiny
    moze bedziemy sasiadkami hihi.

    efcia1981 Rowerem wow napewno super przygoda, oczywiscie zapraszam na herbatke .

    Dzieki dziewczyny za odpowiedzi, tak mysle ze jakby bylo zle to i tak sobie chociaz pozwiedzamy troche .

    A. listopad 2012




  11. #11
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Nom taka mala przeprowadzka z Dubaju do Casablanki
    umarłam z zazdrości

  12. #12
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    umarłam z zazdrości
    ech, ja umieram jak jest lato,i jak u was sa jagody i truskawki a my tylko te banany i banany a i daktyle zapomnialam dopisac.
    Ostatnio edytowane przez inka ; 26-01-2013 o 14:29

    A. listopad 2012




  13. #13
    Chusteryczka Awatar anialodz
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Edinburgh
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    ja się wybieram do maroka od dawna i jakos jeszcze nie trafilam! nawet tej wiosny mialam w koncu jechac ale trafil sie tani bilet w ciekawsze rejony zazdroszczę; chociaz kiedys mialam propozycje pracy w maroku i odmowilam bo naczytalam się ze samotnej kobiecie moze byc ciezko, niemniej teraz zaluję;

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    cały świat
    Posty
    1,704

    Domyślnie

    po przeczytaniu "opowieści dubajskich" to chyba jednak nie chciałabym tam mieszkać. Ale Maroko -fajnie
    A jesli mogę spytać- czemu takie rejony i dlaczego przeprowadzki?
    Blog Roku, który stale mnie wzrusza..... www.kochamylaure.pl

    .....


  15. #15
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anialodz Zobacz posta
    ja się wybieram do maroka od dawna i jakos jeszcze nie trafilam! nawet tej wiosny mialam w koncu jechac ale trafil sie tani bilet w ciekawsze rejony zazdroszczę; chociaz kiedys mialam propozycje pracy w maroku i odmowilam bo naczytalam się ze samotnej kobiecie moze byc ciezko, niemniej teraz zaluję;
    Ja tez bym sie nie porwala na samotna wyprawe do kraju arabskiego, szczegolnie nie majac doswiadczenia z tym rejonem mogloby by ciezko. Nie zaluj przyjedz na wakacje . Mozna Rayanem do Malagi a potem promem hop siup i juz w Maroku.

    Cytat Zamieszczone przez julinkowa Zobacz posta
    po przeczytaniu "opowieści dubajskich" to chyba jednak nie chciałabym tam mieszkać. Ale Maroko -fajnie
    A jesli mogę spytać- czemu takie rejony i dlaczego przeprowadzki?
    Co do opowiesci Dubajskich to wiesz moim zdaniem jak sie jedzie w nieeropejskia dzicz to trzeba uwazac na siebie, i pamietac gdzie sie jest. Ale tez nie ma co demonizowac, Dubaj jest fajny do mieszkania taki troche mix kulturowy i moim zdaniem jest bezpiecznie, ale jak powiedzialam trzeba znac prawo, obyczaje i nie pchac sie tam gdzie nie trzeba.

    A. listopad 2012




  16. #16
    Chustomanka Awatar agutti
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    702

    Domyślnie

    Ja, pomimo trochę złej sławy bardzo lubię kraje arabskie. I mam kilku przyjaciół Arabów z czasów studenckich, głównie Egipcjan, ale i innych. Są super!
    A Maroko ... Ehhhh.. Jak zabiorę moich chłopaków, to się odezwę do Ciebie inka i wpadniemy na herbatkę, ok?
    JJ 6 sierpnia 2012 Marusia9 maja 2016

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    umarłam z zazdrości
    podobnie jak demona umieram z zazdrości Chociaż nie wiem tak do końca czy byłabym się w stanie zaaklimatyzować. Ja cały czas jestem jedną nogą w Polsce i nie zamierzam z tego rezygnować. No i nie znoszę upałów - w zasadzie już to mnie dyskwalifikuje

  18. #18
    Chusteryczka Awatar anialodz
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Edinburgh
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    kupilam bilet ryanem do malagi ale akurat stracilam prace miesiac przed wyjazdem i uznalam ze glupio tak bezczynnie siedziec przez miesiac wiec znalazlam inna pracé no i nie moglam zaczac od urlopu;

  19. #19
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arta Zobacz posta
    podobnie jak demona umieram z zazdrości Chociaż nie wiem tak do końca czy byłabym się w stanie zaaklimatyzować. Ja cały czas jestem jedną nogą w Polsce i nie zamierzam z tego rezygnować. No i nie znoszę upałów - w zasadzie już to mnie dyskwalifikuje
    Ja tez nielubie upalow ale idzie sie przyzwyczaic, no i jak jest klima to nie jest to takie uciazliwe.
    Agutti ja nie przepadam za krajami arabskimi, ale jak jestem w PL to tesknie np. za wolaniem na modlitwe, za tym ze na ulicy nie ma bilbordow z golizna i za innymi malymi rzeczami. I czasem sie zastanawiam czy jak to jest z tym nielubieniem Arabii.
    PS.
    Chyba w koncu udalo mi sie znalezc pomocna chustomame tutaj jeszcze w Dubaju

    A. listopad 2012




  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Masz rację z tym nawoływaniem do modlitwy: kiedy je słyszę w filmach dokumentalnych bardzo mi się podoba (moja znajomość ogranicza się tylko do wspomnianych filmów dokumentalnych i meczetu w Paryżu).
    Inko, a od kiedy tak Cię po daleki świecie nosi? Bywasz często w Polsce. Jak się potem odnajdujesz, bo w końcu kontrast kulturowy i geograficzny jest ogromny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •