Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 158

Wątek: GroVia

  1. #1
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie GroVia

    Ktoś ma? może coś napisać o nich? Bo dość drogie... i się zastanawiam czy warto. O otulaczach była mowa, a raczej sio, bo wkłady się wpina. Te aio podobne? Większe? Jak z chłonnością?
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 16:21

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,190

    Domyślnie

    Mam newborny. Zgrabniutkie są, ale na nas już za małe
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  3. #3
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafandynka Zobacz posta
    Mam newborny. Zgrabniutkie są, ale na nas już za małe
    to rzeczywiście muszą byc malutkie....

    a one size ktoś ma??

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Ja mam. Najbardziej lubię stosować z prefoldami.
    Mam również wkłady wpinane StayDry, ale nie do końca mi pasują i będę się ich pozbywać.
    Bardzo fajny otulaczyk, mam 3 na rzepy - trochę się zmechaciły o jeden na napy - ten jest w idealnym stanie. Ślicznie leżą na pupce, nie robią efektu dużej pupy, ładnie przylegają.

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    ja mam AIO one size. są rewelacyjne. mają chłonne wkłady (jeden odpinany). dośc szybko schną, maja fajny miękki pul i śliczną kolorystykę. faktycznie one size (u nas od chyba 4 kilo, cały czas w użyciu.).
    K. 2009M. 2012

  6. #6
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Smile GroVia - pieluszka AIO Organic i Hybrid otulacz/SIO

    Zapraszam do napisania opinii z testów (i nie tylko testów) pieluszek GroVia
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  7. #7
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Testowaliśmy otulacz SIO na rzepy i pieluszkę AIO na napki.
    Tester - Fabian, 19mcy
    Zacznę od SIO. Pieluszka zgrabna, miły materiał w środku, taka mięciutka siateczka, pierwszy raz się z nia spotkalam. Pieluszka dobrze dala sie dopasowac, nic nie sterczalo, gumki nie odbijaly sie. Ogólnie fajna. Trafiłam chyba na kiepski egzemplarz, bo przy pierwszym odpięciu rzepa, zaczął się on po prostu odrywać. Na szczęście, nic strasznego, przyszyłam, bo po pierwszej zmianie wkładu już pół było oderwane. Jak widać, rzepy trzymają porządnie
    wkłady chłonne bardzo, dwuwarstwowe, milutkie. To chyba organiczna bawełna?
    Otulacz nawet po dwóch zmianach wkładu nie złapał zapaszku. Pewnie dzięki tej siateczce
    Pieluszka AIO. Bardzo zgrabna! Naprawdę mi się spodobala. Dobrze się układa, nie robi dużej pupy. Dobrze chłonie, wkłady również z tej chyba organicznej bawełny. Dodatkowo jest wkładka, którą można doczepić jeśli chce się zwiększyć chłonność. Jedynym minusem dla mnie jest to, że napy odpinają się w przeciwną stronę niż we wszystkich naszych pieluszkach. Wygląda na naprawdę ekskluzywną pieluszkę z górnej półki. Zaskoczeniem było dla mnie to, że pieluszka wyschła szybko w porównaniu do wkładów SIO. h
    Ostatnio edytowane przez Judyta ; 28-10-2013 o 14:05

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moje pierwsze wrażenia otwierając kopertę-piękne pieluszki, świetnie wykonane, kolory nie moje, ale spodobały mi się, pomarańczowy soczysty, a wzorki rowerkowe fantastyczne!

    Testowałyśmy pieluszki na napy SIO otulacz z dwoma wkładami wpinanymi na napy; jeden wkład z bawełny organicznej(od pupy mokro, ale "takie" mokro córce nie przeszkadzało ,drugi konopny (od pupy polarek, czyli sucho) oraz AIO również na napy, pieluszka z bawełny organicznej, z wszytym jęzorem i dopinaną wkładka do niego.

    Testerka: lat 1 i ok 3 m-ce waga 10 kg, udka pulchne (ok. 30 cm)

    SIO

    Zacznę od naszej ulubionej pieluszki czyli SIO, bardzo fajnie się ją zakłada, nawet przy uciekającej pannie a to za sprawą przypiętego wkładu. Pieluszka na pupie wygląda zgrabnie i powabnie. Ponieważ wkład ma od spodu warstwę pul otulacz pozostaje suchy, używałam go prawie cały dzień, najpierw z dołączonymi oryginalnymi wkładami potem z np. ręczniczkiem bambusowym lub jakimś wkładem(otulacz jest typowo na wkłady, nie na formowankę z powodu wąskiego kroju) dla mnie fantastyczna sprawa, bo inne otulacze używam tylko na formowanki, nie lubię gdy pul dotyka skórę córki. Otulacz nie łapie zapaszku nawet z innymi wkładami, być może za sprawą siateczki super, bo ja nie lubię używać ponownie nawet lekko i tylko miejscami wilgotnego otulacza pul. Gumki nie odciskały się na udach córki, a chudziną nie jest. Napki mają raczej duży zapas w pasie, po zapięciu nam z przodu zostały dwie napki niezapięte, na długość mała ma rozpięte wszystkie napki, ale to we wszystkich pieluszkach.

    wkłady do SIO : sama nie wiem który lepszy, konopny daje uczucie suchej pupy(dodam, że polarek mógł być ciut lepszej jakości, skulkował się od razu jak w chinkach, ale to moje estetyczne odczucie, nie wpływu na użytkowanie) ale "mokro" w bawełnianej jak już wspomniałam córce nie przeszkadzał. Są bardzo chłonne, trzymałam pieluszkę naprawdę długo, na drzemki zakładałam, wkład może być mokry aż do wyciskania, a pieluszka nam nie przeciekła ani razu.

    Wady wkładów-nie da się ukryć, że czas ich schnięcia. Mam swoją pieluszkę i suszę wkład na dość ciepłym kaloryferze i wtedy szybciej schnie, ale mimo wszystko ok doby to zajmuje. Może gdyby wkłady były chociaż z jednej strony nie przyszyte, bo cieżko ją dobrze rozłożyć do suszenia. Z drugiej strony może dzięki temu tak dobrze się układa w otulaczu? Otulacz schnie szybciutko. Jeżeli chłonność pieluszki miałaby się zmniejszyć przy skróceniu czasu schnięcia to ja już wolę poczekać


    Czas na pieluszkę AIO:

    również zgrabna, ładnie wyglądająca na pupce i również chłonna oraz szczelna, jeśli chodzi o przecieki doskonała dla lubiących AIO, schnie trochę szybciej niż wkłady SIO zapinana w inny sposób, mniej go lubię, ale dość szybko się przyzwyczaiłam również dobrze dopasowana w udkach, gumki nie odciskały ich.

    dodam, że do obu pieluszek da się zmieścić jeszcze niewielką wkładeczkę by zwiększyć ich chłonność


    moje podsumowanieieluszka jest jedną z naszych ulubionych, jedyną wadą jest cena, ale tu przekłada się ona na jakość





    tu córka w SIO, ale w środku inny wklad, widać, bo jest bardziej "wypchana"





    a tu AIO

    Ostatnio edytowane przez Magenta ; 30-10-2013 o 10:38

  9. #9
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Testowałam zestaw opisany powyżej, czyli SIO z dwoma wkładami i AIO - obydwie na napki. Testerem był szczuplutki Ignaś, 21 miesięcy ok. 10,5 kg. Obie pieluszki są bardzo zgrabne, choć nie wiem, jak by było przy większym dziecku, bo na wielkość były rozpięte. SIO w pasie miało jeszcze zapas, ale AIO już niewiele.
    Pieluszka SIO
    Bardzo fajny jest sam otulacz - wąski w kroku, szczelny, od środka siateczka i faktycznie nie łapie zapaszku.Napy są super tzn. łatwo się zapinają, ale dobrze trzymają. Wkłady są chłonne. Ciężko mi ocenić, czy któryś bardziej. Mikropolarek faktycznie skulkowany i nie wiem, po co wkłady mają po bokach takie falbanki. Mi troche przeszkadzały. Dla mnie wkłady mogłyby być też szersze z przodu no i szybciej schnąć.
    Sam otulacz z innymi wkładami też spisywał się rewelacyjnie.
    AIO w rowerki
    Śliczna pieluszka, ale u mnie nie wytrzymała porannego sikania. Po godzinie była z przodu i w pachwinach mokra. Założona drugi raz, na wieczór dała radę przez ok. 3 godziny. Sposób zapinania mi nie przeszkadzał, ale wydawała się dość wąska w pasie. Wkład też za wąski z przodu co powodowało, że obszycie otulacza z bawełny na brzuszku robiło się szybko mokre. Może od przodu powinno być trochę pulu, albo taka siateczka jak w SIO, żeby cały brzuch nie stykał się z wilgotną bawełną?

    Poza tymi drobiazgami, pieluszki są naprawdę fajne. Tylko cena powala niestety...
    Dzięki za możliwość testowania

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,766

    Domyślnie

    Dziękujemy za mozliwośc testowania.
    Testowaliśmy zestaw na napki. Tester ma ok 9 kg, prawie 5 miesięcy.
    Pieluszki śliczne, kolorowe, fajnie odszyte. Wzorek w rowerki genialny!
    Bardziej do gustu przypadla nam AIO. Pieluszka nieduża, zgranie sie prezentuje na pupie. Przecieku nie zaliczyliśmy, ale testowaliśmy tylko w dzień. Najbardziej spodobało mi się zapięcie - co prawda trzeba się przyzwyczaić do zapinania "odwrotnie" - przód pieluszki przychodzi na górę, ale za to "uszka" bardzo elastyczne (bez PULa).
    SIO jako otulacz spawdzil się bez zastrzeżen, przecieku nie zarejestrowaliśmy, trochę mnie dziwiła siateczka od wewnatrz (jeszcze nie mieliśmy takich pieluszek, zawsze w otulaczu był goły PUL lub materiał/polar jak w CP), ale wydaje mi się, że u nas nie wpłynęła na uzytkowanie.
    Wklady mnie troszke zawiodły. Niewygodnie mi sie je wpnało, szczególnie na tylna napkę zawsze miałam wrażenie, że będzie z tyłu wystawać poza otulacz. Długo schły, musiałam je "wywijać", bo środek długo pozostawal wilgotny (miejsce zszycia obu warstw). Wkład z bawełny organicznej wydawal mi się strasznie twardy i szorstki, nie kupiłabym takiego. Konopno-bawełniany z polarkiem zdecydowanie fajniejszy. Poki co Mlody jest dość spokojny w czasie przewijania, więc byc może nie doceniamy mozliwości przypięcia wkładu do otulacza.

    No i cena niestety dość... wysoka
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  11. #11
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    My również testowałyśmy zestaw na napki. Testerka 5 miesięcy, 7 kg żywej wagi.

    Bardzo mi się podoba krój GroVia - lubię pieluszki z wysokim stanem. Zupełne przeciwieństwo Itti Bitti aka "biodrówek". GroVia mają bardzo fajne, rozciągliwe skrzydełka, co sprawia, że łatwo się zapina - w innych pieluszkach muszę się czasem namęczyć, żeby naciągnąć do zapięcia na konkretną napkę. Tutaj to się robi bezproblemowo.

    AIO w rowerki - świetny wzór, chłonność przyzwoita. Ja pieluszki zmieniam raczej częściej niż rzadziej, więc nie dałam jej szansy wypełnić się do maksimum, ale szczerze mówiąc - nie wyglądała mi na tytana chłonności. Być może wszystkie AIO tak mają...?

    SIO pomarańczowe - cudny, energetyczny kolor. Podobał mi się patent z wpinanymi z obu stron wkładami - przynajmniej nic się nie przesuwało. Natomiast zawiodły mnie same wkłady - tak jak pisały moje poprzedniczki, schną kosmicznie długo. Gdyby nie były zszyte po obu stronach, to może schęcie trwałoby krócej? Nie rozumiem też, po co są te falbanki po bokach wkładów - nie dodaje to funkcjonalności, za to obniża walory estetyczne. :/ Chłonność - jako dzienna pielucha ok, choć jak próbowałam raz założyć na noc, to po połowie nocy dziecko było przelane aż po materac.

    Ogólnie wrażenia pozytywne, choć za tę cenę na pewno bym nie kupiła...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    158

    Domyślnie

    My także testowałyśmy zestaw na napy. Lilka miała wtedy niecały miesiąc.
    Pieluszka w wkładami - dla noworodka super, nie trzeba wpinać obu wkładów, więc pupa nie jest duża, chłonność też bez zarzutów, polar odprowadza wilgoć z dala od pupy.
    Rowerki - nie byliśmy zadowoleni, ze względu na wystające aż na plecach wkład, przez co ubranka przemakały.

  13. #13
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    my juz po testach. testowalismy zestaw z napkami tester to 21 miesieczny chlopiec o wadze 12 kg.
    Pieluszka fajne, zgrabne, fajne wzorki i kolorki
    Pieluszka w rowerki - niestety nie wytrzymala sików mojego synka i czesto były przy niej ubranka mokre, pewnie przy mlodszym by bardziej sie spisala. wklady szybko schna, jednak szarzeja i robia sie sztywne.
    Pieluszka pomaranczowa - jak dla mnie za duzo napek , aale kto co lubi.Pieluszka fajnie wykonana, fajny kroj. Wkłady mialam problem bo trzeba bylo dobrze ja wlozyc zeby nie wychodzily bokami w kroku. wedlug mnie sa za duze i troszke za grube no i niestety bardzo dlugo schna, jednak wytrzymaly sik mojego synka ktory bez odpowiedniego wkladu przesikuje pieluchy. Wkłady sa strasznie sztywne po wyschnieciu.

    dziekuje za mozliwosc testowania przepraszam za brak zdjec ale moje dziecko jest trudno zlapac na zdjeciu jesli nie chce

  14. #14
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Testowane pieluszki: AIO oraz otulacz na rzepy z wkładami.
    Testerka: 8 miesięczna, ponad 10kg słusznej wielkości panna.

    Pieluszka AIO.
    Zachwycił mnie krój tej pieluszki. Wąska w kroku, wysoka w pasie, bardzo duży zakres regulacji obwodu. Zapięcie w inną stronę niż standardowo, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Miałyśmy z tym niewielkie problemy na początku. Moja testerka z uwagi na posturę jest dość wymagająca. Pieluszki Grovia sprawdziły się elegancko. Nic nie obciera, zapas w pasie duży, na długość rozpięte na maksa, ale widać było, że pieluszka nie jest na styk. Chłonność zadowalająca. W pieluszce z dodatkową wkładką dziecko przetrwało cały wieczór wigilijny i nie zapełniła jej do oporu. W środku jest miła dla ciała bawełna. Okazało się też, że spieranie z niej kupy nie wymaga wielkiego wysiłku, czego się obawiałam. Czas schnięcia dość długi jak na pieluchę w ogóle, ale nie mam na stanie innych AIO żeby porównać. Ogólnie pieluszka mnie urzekła. Gdyby nie cena nowej pieluszki i mała popularność używanych na bazarku, skusiłabym się na zakup takiej.

    Otulacz plus wkłady.
    Krój otulacza bardzo podobny do AIO. Różnica taka, że miałam wersję na rzepy. Konstrukcja rzepów także inna niż pozostałych znanych mi pieluch na rzepy. Część z haczykami ma malutkie haczyki, co nie przeszkadza czepiać się mocno części bez haczyków, którą jest cała góra pieluszki. Dzięki temu pieluszka jest miększa, bo nie ma dodatkowo naszytego paska z pętelkami. Wadą jest to, iż przód pieluchy jest dość mocno już zmechacony, biorąc pod uwagę, iż jest to prawie nowa pielucha. W środku siateczka, która odgradza pul od ciała. Wkłady wpinane na dwie napy. Rozkład tych nap dość osobliwy, po przypięciu wkładu wydaje się, że z tyłu będzie wystawał, jednak przy zakładaniu wszystko ładnie się układa. Otulacz używałam też z innymi wkładkami, nic nie wystawało, ładnie trzymał. Z formowanką nie próbowałam, ale jestem prawie pewna, że nie objąłby całej pieluchy.
    Wkłady też inne niż wszystkie. Składają się z dwóch zszytych ze sobą wkładek - większej i mniejszej. Większa wkładka ma od spodu pul. Chłonność bez zastrzeżeń, pomieściły sporo. Tutaj tak jak poprzedniczki muszę ponarzekać na czas schnięcia. Jest strasznie długi. Podejrzewam, że to przez ten pul i to, że wkłady są na stałe zszyte. Wg mnie producent powinien pomyśleć chociaż o zszyciu z jednej strony, myślę, że nie wpłynęłoby to mocno na ich funkcjonalność. Wkłady miałam dwa: konopny i bawełniany. Nie wiem czy poprzedniczki używały tych wkładów z różnym natężeniem, ale stopień zużycia obu był różny. Bawełniany wkład wyglądał jak nowy (zresztą w AIO też bawełna w środku jak nowa), natomiast w konopnym skulkował się polar, a sama tkanina też nie wyglądała super. Może taka jego uroda, w użytkowaniu to nie przeszkadzało.
    Podsumowując, otulacz wzbudził we mnie mniej zachwytu niż AIO. Sam otulacz bardzo fajny, ale jakbym miała wybierać, to wolałabym chyba na napy, ze względu na zużycie przodu pieluchy od rzepów. Wkłady chłonne, ale czas schnięcia koszmarny. Nie wyobrażam sobie posiadania tylko takich pieluch.

    Dziękuję pięknie za możliwość testowania. Fajnie zobaczyć odmienne rozwiązania w pieluszkach.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No w koncu sie zebrałam do napisania recenzji


    Testowalismy zestaw nr 2, czyli otulacz lasek na rzepy i AIO limonkową na napki.

    Otulacz
    Kompletnie mnie zachwycił, do tego stopnia ze muszę koniecznie sobie jakiś na rzepy kupić
    Bardzo milutki "sciagacz" na brzuszku, na którym zapina się rzep. Ciekawa jestem tylko czy przy dłuzszym uzytkowaniu nie mechaci sie.
    Ogólnie otulacz bardzo nam się spodobał, Idealnie dało się go dopasowac wokół nóżęk, jak i wokół brzuszka. Poza testowymi wkładami zakładałam do niego też złożone w prostokąt prefoldy i sprawdzało sie świetnie takie rozwiazanie. Żałuje tylko ze nie miałam na stanie żadnych formowanek.

    AIO
    Bardzo ładna i zgrabna. Nic nie uciskało, jest całkiem wąska w kroku. Duzy plus za zapiecie po bokach.

    Wkłady
    Jedyny mały minus za czas schnięcia (ale to raczej norma przy bawełnie), no i za formę - złączone wkłady dłużej schną. Ogólnie wkłady calkiem chłonne, no i nie trwardniały u mnie po praniu, za co nalezy sie plus


    Bardzo dziekujemy za mozliwosc testowania

  16. #16
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Córa, 7 miesięcy i ok. 9 kilo, testowała na swoim tyłeczku SIO na rzepki wzór leśny i AIO na napki w kolorze żółto-zielonym , albo raczej jak napisała abcd_2007: limonkowym.

    Moje pierwsze wrażenie: pieluchy bardzo dobrze uszyte, świetnej jakości, PUL miły w dotyku w ładnych kolorach.

    SIO:
    Otulacz. Bardzo spodobały mi się rzepy, miękkie i wyglądające na porządne, które szybko się nie zużyją Fajne zakładki trzymające rzep na miejscu podczas prania. Plus za środek: miła w dotyku siateczka (fajnie, że nie goły PUL od tyłka), która nie przechodzi zapachem moczu i dlatego można wymieniać tylko wkład (użyłam raz z wkładem bambusowym). Jest wąski w kroku i córce chyba było wygodnie, bo śmigała zadowolona.
    Wkłady. Fajne, bo z zakładkami. Trochę długo schły i mimo, że mam suszarkę bębnową, to jakoś bałam się je tam wrzucić ze względu na znajdujący się na nich PUL. No i do tego PULa mam mieszane odczucia. Z jednej strony fajnie, bo otulacz się nie moczy, z drugiej strony jakoś nie byłam przekonana, do dodatkowej warstwy PUL na tyłku. Niby on przepuszcza powietrze, ale jakoś gryzło się to z moim wewnętrznym ja Wkłady są chłonne, wytrzymały 2 siki, a myślę, że jeszcze ze 2 by pomieściły
    AIO:
    Nie używam AIO na co dzień, bo za długo schną Ta pielucha też dosyć długo schła. Zgrabna i wąska w kroku, chłonna. Nie podpasowało mi zapięcie Normalnie nie mogłam dopasować pieluchy Odcisnęła trochę mała przy nóżkach. Pielucha nie dla mnie, no i cena nie powala

    Podsumowując: SIO bym zakupiła (chociaż cena ) AIO nie.

    Dziękujemy za możliwość testowania


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  17. #17
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Pieluszki testowałam na 14 miesięcznych bliźniakach - chłopcach, ok. 12 kg

    Testowaliśmy AIO z bawełną organiczną oraz Otulacz/pieluszkę SIO Hybrid.
    Podpasowała nam szczególnie ta druga, ale opiszę moje wrażenia na temat obu.

    AIO z bawełną organiczną
    Na co dzień nie używam AIO, wolę system otulacz + wkład.

    + ładny kolor PULu

    - nie odpowiada mi zapięcie, które jest zrobione odwrotnie w stosunku do tego, do czego jestem przyzwyczajona. Nie podoba mi się, ze napki przylegają do skóry dziecka i mogą się odciska, poza tym niewygodnie się zapina.
    - wolę wkłady z froty bambusowej niż takie gładkie - te są już dość twarde (jestem 8 osobą, która testuje), a ja lubię jak dziecko ma mięciutko

    Otulacz/pieluszkę SIO Hybrid
    Ta pieluszka spodobała mi się bardzo i rozważam zakup, choć wybrałabym inny kolor.

    + bardzo podoba mi się zapięcie - rzep jest niedrapiący jak w pampersach, świetnie trzyma i zamiast części pętelkowej przyczepia się do panelu pieluszki wykonanego ze specjalnego materiału. Wygląda to bardziej estetycznie niż w standardowych pieluszkach zapinanych na rzep.
    + ma ładny kształt
    + podoba mi się pomysł z siateczką od środka, która ma wspomagać przewiewność otulacza
    + podoba mi się PUL na wkładach, który dodatkowo wzmacnia nieprzeciekalność pieluszki

    - (taki mały minusik) tkanina, do której przyczepia się rzep kulkuje się od niego
    - (duży minus) CENA za wysoka

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Pieluszki testowane na 9kg roczniaku.

    AIO
    +mega chłonne wkłady
    +przyjemna w dotyku
    +rozkładany język
    +zgrabna na pupie

    -napki inaczej nabite do zapinania, niż tradycyjnie (dla mnie było to niewygodne)
    - cena (!)
    - mokro od pupy (wiem, że łatwo to zmienić wkładając cienki materiał dajacy suchość, ale myślę, że wygodniej by było, gdyby oryginalnie była taka możliwość dla rodzica, a nie że musi kombinować)

    SIO
    +2 rodzaje wkładów (oba bardzo chłonne)
    +zgrabna na pupie
    +przyjemny materiał
    +chowanie rzepów na czas prania (przyczepianie ich do pieluszki, dzięki czemu w praniu nie haczą)
    +pul na wkładach, dzięki czemu otulacz nie łapie wilgoci
    +falbanki na wkładach, żeby kupa nie wyszła z nich na otulacz

    -cena(!)
    -wkłady zszyte ze sobą z dwóch stron, przez co dłużej schną (środek był suchy, a musiałam na lewą stronę wkłady wybebeszać, żeby w miejscu przyszycia mogły wyschnąć)
    -rzepy na części użytkowej pieluchy - jeśli sie zniszczy część nie rzepowa, tylko ta miękka (przyczepna), to będzie problem z wymianą...

    Podsumowując: bardzo fajne pieluchy!
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  19. #19
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Serwus! Pięknie dziękujemy za możliwość testowania pieluszek!

    Tester 14m-cy 10,5kg chłopczyk, zestaw na napy AIO i SIO.

    Nie sądziłam że pieluszki mnie zachwycą, bo mamy już swoje ulubione, stosik kompletny, bo pieluchujemy wielo ponad rok. Muszę jednak napisać że zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie przede wszystkim swoją zgrabnością! W stosunku do innych pieluszek jakie mamy w stosiku te są wyjątkowo długie w kroku - mieliśmy spięte je na najkrótszą opcję; nie wiem jak by pasowały na malutkiego noworodka? Dla porównania inne pieluszki one-size mamy rozpięte na przedostatnią napę po długości, a rozmiarowe nosimy "L".

    AIO w rowery
    + bardzo zgrabna, wąska w kroku, nie robi dużej pupy
    + spory zakres regulacji w pasie jak i po długości
    + chłonność: w mojej ocenie bardziej chłonna niż AIO IB rozmiar L
    - zapinanie nap "na opak" wkurzające, pozatym uszy pieluchy są przy wkładzie chłonnym i są zasikane; wolę trdycyjne zapięcia
    - drogie


    SIO pomarańczowa
    + bardzo zgrabna, wąska w kroku, nie robi dużej pupy
    + spory zakres regulacji w pasie jak i po długości
    + bardzo chłonne oba zestawy wkładów i fajnie się układają w pieluszce
    - czas schnięcia wkładów - suszyłam przewrócone na lewą stronę i rozłożone na maksa, schły dłużej niż bambusowe z CloseParent starej wersji (a to wkłady które mi najdłużej schną)
    - drogie
    + i - dla siateczki w otulaczu, z jednej strony otulacz dzięki niej nie chłonie zapachów a z drugiej kusi rzepy z innych pieluch do przyczepienia


    Podsumowując, bardzo mi się spodobały, starannie wykonane, ładne wzory. Kibicuję szerszemu wejściu na rynek, coby na bazarku było ich więcej i można było sobie popróbować

    Maluszek 19.11.2012

  20. #20
    Chustonówka Awatar Gosia_
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    A ja dorzucę moją opinię o mojej pieluszce otulacz Sio z dwoma wkładami bambusowo/bawełniano konopnymi z warstwą polarku zapinany na szeroką rzepę.

    Zachwyciłam się pieluszkami i miałam możliwość ich dotknięcia przed zakupem. Krój, jakość materiału był dla mnie doskonały
    + wąskie w pupie,
    + wysoki stan - brak przecieków na brzuszku,
    + bardzo mocno trzymająca rzepa umożliwiająca doskonałe dopasowanie do malucha - u mnie napy w pewnym okresie u synka nie pasowały, nie wiedziałam jak je zapinać bo albo za ciasne albo spadały,
    + nigdy nie zdarzyły mi się przecieki - uwielbiałam ją jako otulacz do tetry,
    + wkłady bardzo chłonne i fajnie skrojone,

    - wkłady baaaardzo długo schną - 24 h min, trzeba je wywracać na lewą stronę..
    - wkłady bardzo szybko stwardły i wydaje mi się, że były trochę niewygodne dla synka..
    - cena całego kompletu,

    Moje ogólne wrażenia bardzo dobre. Przede wszystkim krój oraz rzepy zastosowane w pieluszce - mistrzostwo świata!
    Drugim razem kupie ale raczej sam otulacz...


    -

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •