Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 158

Wątek: GroVia

  1. #81
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Skrobnę wieczorem, jak uspię bestię

    edit: Trenerki są z coolmaxem, mają kieszonkę z miejscem na wkład, ale są bardzo wąskie i wejdzie tam tylko coś o szer. +/- 10 cm. Jak dla mnie to coś między kieszonkami, a trenerkami ale ni to jedno, ni drugie. IMO opuszczają się trudniej niż zwykłe majteczki treningowe (to źle), ale też nie mają wystarczająco dużej komory kieszonki, by włożyć chłonny wkład (też źle).
    Pul podbity jest frotą bawełnianą - mało chłonie, a niestety długo schnie. No i nie można jej wystrippingować, więc z czasem twardnieje (szczególnie w przeszyciach).
    Słowem: mnie nie rzuciły na kolana, ale pewnie mają swoich fanów
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 25-02-2015 o 00:17



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #82
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    pewnie, że mam Te majteczki IMO są dobre na początku odpieluchowywania i na spacery, nie masz zalanej podłogi a na spacerze jak dziecko bardziej niż trochę się posiusia, to przynajmniej ubranka są suche. Są bardzo szczelne, tzn.dziecko ma bardzo mokro od pupy a na zewnątrz sucho. Boki majteczek są przypinane na napy więc można je zakładać i ściągać bez zdejmowania spodni. Są grubsze i sztywniejsze niż inne majteczki treningowe. Tak jak napisała kustafa, to coś pomiędzy majtkami a pieluchą. Jak wszystko Grovii są świetnej jakości, ale też cena wyższa niż zwykłych majteczek z ceratką. Mnie się przydały, ale jedna para wystarczyła (też ze względów finansowych)

  3. #83
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny Ja też mam tylko jedną parę. Potestujemy zatem
    Toopy & Binoo

  4. #84
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    testy otulacza grovia sio (rzep) i wkładów mikrofibrowych no-prep.
    testujący: chłopiec, 2 lata

    1. otulacz - chyba najzgrabniejszy otulacz PUL, z jakim miałam doczynienia. pięknie się układa na dużym dziecku (13 kg) i zostaje jeszcze zapas na ew. dalsze miesiące pieluchowania. rzep trzyma mocno. w kwestii mechacenia się materiału pod rzepem nie wypowiem się, bo byłam pierwszą testującą.
    piękny kolor: nie pomarańczowy (jak na zdjęciu producenta), ale truskawkowy (soczysty) siateczka wew. jest IMO rewelacyjnym rozwiązaniem, bo laminat pulowy nie dotyka skóry dziecka. otulacz jest dość wąski w kroku.
    ocena 9/10

    2. wkłady mikrofibrowe no-prep
    szersze (tj. mniej profilowane) i większe niż wkłady konopne. są też bardziej puszyste. na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że będzie to wpływać na większą chłonność. niestety to tylko 4 warstwy cienkiej mikrofibry. u mojego dwulatka po 2h był już przeciek. niestety mikrofibra nie schnie szybciej, co utrudnia zszycie wkładu, a obecność PULu uniemożliwia położenie mokrego wkładu na kaloryferze. czas schnięcia porównywalny do wkładów konopnych IMO.
    po raz kolejny mam wrażenie, że wkłady grovia zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez osoby, które nigdy nie wielopieluchowały. wkłady największą powierzchnię chłonną mają z tyłu (na pupie), choć dzieci siusiają gł. z przodu (chłopcy) lub po środku (dziewczynki). nie ma też możliwości wczepienia wkładów tył na przód, gdyż napki są niesymetrycznie mocowane.
    te mankamenty wkładów sprawiają niestety, że grovia w moim stosiku nie zagrzała miejsca i raczej już nie zagości, mimo genialnego produktu jakim jest sam otulacz sio.
    ocena 3.5/10

    edit: dziękuję za możliwość przestestowania nowego zestawu
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 07-03-2015 o 00:33



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #85
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    mi też żadne wkłady grovia nie przypadły do gustu, wolę w otulacz włożyć tetrę

  6. #86
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    testy otulacza grovia sio (rzep) i wkładów mikrofibrowych no-prep.
    testujący: chłopiec, 2 lata

    1. otulacz - chyba najzgrabniejszy otulacz PUL, z jakim miałam doczynienia. pięknie się układa na dużym dziecku (13 kg) i zostaje jeszcze zapas na ew. dalsze miesiące pieluchowania. rzep trzyma mocno. w kwestii mechacenia się materiału pod rzepem nie wypowiem się, bo byłam pierwszą testującą.
    piękny kolor: nie pomarańczowy (jak na zdjęciu producenta), ale truskawkowy (soczysty) siateczka wew. jest IMO rewelacyjnym rozwiązaniem, bo laminat pulowy nie dotyka skóry dziecka. otulacz jest dość wąski w kroku.
    ocena 9/10

    2. wkłady mikrofibrowe no-prep
    szersze (tj. mniej profilowane) i większe niż wkłady konopne. są też bardziej puszyste. na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że będzie to wpływać na większą chłonność. niestety to tylko 4 warstwy cienkiej mikrofibry. u mojego dwulatka po 2h był już przeciek. niestety mikrofibra nie schnie szybciej, co utrudnia zszycie wkładu, a obecność PULu uniemożliwia położenie mokrego wkładu na kaloryferze. czas schnięcia porównywalny do wkładów konopnych IMO.
    po raz kolejny mam wrażenie, że wkłady grovia zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez osoby, które nigdy nie wielopieluchowały. wkłady największą powierzchnię chłonną mają z tyłu (na pupie), choć dzieci siusiają gł. z przodu (chłopcy) lub po środku (dziewczynki). nie ma też możliwości wczepienia wkładów tył na przód, gdyż napki są niesymetrycznie mocowane.
    te mankamenty wkładów sprawiają niestety, że grovia w moim stosiku nie zagrzała miejsca i raczej już nie zagości, mimo genialnego produktu jakim jest sam otulacz sio.
    ocena 3.5/10

    edit: dziękuję za możliwość przestestowania nowego zestawu
    dlaczego mikrofibra nie schnie? zamówiłam z ciekawości, też mam testera 2 latka, niech powalczy

  7. #87
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Bo jest zszyta na końcach i tam dosycha wolno. Tak jak wkłady konopne



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #88
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Nemo, mam teraz te wkłady na testach. Schną b. szybko, szybciej niż konopne, choć i te nie schną u nas 2-3 dni jak niektórzy twierdzą. Tylko tak jak konopne wywijasz je na lewą stronę - całkowicie. I nie masz niedosuszonych końcówek. Mówię o suszeniu w zwisie (tak jak każdy inny wkład) w ciepłej łazience. Nie mam suszarki bębnowej.
    Dla jasności co znaczy "całkowite wywinięcie" na lewą stronę zrobiłam fotki (z jednym z moich otulaczy)





    Testuję, a raczej kończę testować po Kustafie, także dopiszę coś więcej niebawem. IMO to jest kolor - koralowy głęboki, czyli tak jak ujęła to Kustafa - soczysty, ale koralowy
    Toopy & Binoo

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Nemo, mam teraz te wkłady na testach. Schną b. szybko, szybciej niż konopne, choć i te nie schną u nas 2-3 dni jak niektórzy twierdzą. Tylko tak jak konopne wywijasz je na lewą stronę - całkowicie. I nie masz niedosuszonych końcówek. Mówię o suszeniu w zwisie (tak jak każdy inny wkład) w ciepłej łazience. Nie mam suszarki bębnowej.
    Dla jasności co znaczy "całkowite wywinięcie" na lewą stronę zrobiłam fotki (z jednym z moich otulaczy)





    Testuję, a raczej kończę testować po Kustafie, także dopiszę coś więcej niebawem. IMO to jest kolor - koralowy głęboki, czyli tak jak ujęła to Kustafa - soczysty, ale koralowy
    o Ty spryciulo, na to nie wpadłam

  10. #90
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Miałam nadzieję, że wkońcu zrobią wkłady dla sikajacych z przodu.... Moja córka sika właśnie w ten sposób. Dziś siedząc na nocniku nasiusiala na podłogę

  11. #91
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    o Ty spryciulo, na to nie wpadłam
    Może nie musiałaś jak masz suszarkę To marka amerykańska, a tam, jak w Kanadzie nikt nie suszy w zwisie, może że otulacze np. na powietrzu. Suszarki bębnowe są na porządku dziennym, jak w PL mieszkanie w mieście w bloku Moim zdaniem w PL producent powinien zalecać takie właśnie suszenie w zwisie, z wywinięciem na lewą stronę. Od środka warstwa pul i polarek schnie błyskawicznie, a te konopie na zewnątrz potrzebują wtedy nocy i kawałeczek, a mikrofibra szybciej, ale zapomniałam dokładnie sprawdzić, bo pieluchy wyprałam pod wieczór i rano były suchutkie. Następnym razem pranie zrobie rano
    Toopy & Binoo

  12. #92
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Miałam nadzieję, że wkońcu zrobią wkłady dla sikajacych z przodu.... Moja córka sika właśnie w ten sposób. Dziś siedząc na nocniku nasiusiala na podłogę
    Dlatego mój starszy syn, jak korzystał z nocnika to siadał tył naprzód To oparcie nocnika miał z przodu, bo inaczej potop i mycie podłogi
    Toopy & Binoo

  13. #93
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    U mnie schły tak wolno, bo sezon grzewczy juz sie skończył, ale jednocześnie nie jest na tyle ciepło, zeby pranie schło w trumigusia



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #94
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Ach, widzisz Madzia, to u nas jeszcze grzeją na full.
    Toopy & Binoo

  15. #95
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Ach, widzisz Madzia, to u nas jeszcze grzeją na full.
    u nas też, bo sama sobie węgiel do pieca dozuję

  16. #96
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    że też nie wpadłam na to, żeby je wywinąć na lewą stronę! Ale też je suszyłam rozłożone, przypięte klamerką za jedną warstwę równolegle do podłogi, tak żeby pomiędzy warstwami był ruch powietrza. W okresie grzewczym kładłam je na ciepłym, ale nie gorącym kaloryferze w taki sposób jak Gaja78 pokazała na zdjęciu.

  17. #97
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    My też po testach otulacza sio hybrid grovia i wkładów no-prep. Dziękujemy za możliwośc testowania

    Testowała 21-mczna panna, niecałe 10,5 kg, jakieś 84cm wzrostu
    otulacz bardzo fajny - PUL super: przyjemny, elastyczny ale mocny się wydawał. Otulacz bardzo zgrabny, sporo jeszcze zapasu zostawało. Na pewno leżał dużo lepiej niż większość, z którymi mamy do czynienia na co dzień (gdzie na nogach się już odciska a w brzuchu jest za duży obwód).
    Z systemem grovii z dopinanymi wkładami miałam styczność po raz pierwszy. Super szybko się zakłada, nic sie nie przesuwa ale za to otulacz z tetrą już mi zupełnie nie podszedł - brak jakichkolwiek zakładek, które by tetrę trzymały oraz obecność nap do wpinania, które wydaje mi się czuć mimo tetry skreśliły go dla mnie do użytku z czymś innym niż oryginalne wkłady
    a wkłady no cóz... Mi nie podeszły. Ale ja bardzo nie lubię mikrofibry (zarówno w dotyku jak i zapachu, którym mi zaraz zalatuje). Schnęły szybko (chociaż nie wywijałam ich na drugą stronę). Przecieków żadnych nie zaliczyłyśmy. Ale wkłady+otulacz robiły naprawdę dużą pupę, większą anieżeli nasz zestaw typowy czyli tetra w prostokąt+otulacz.
    testerka nie narzekała, więc musiało być jej wygodnie


  18. #98
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    To ja zapytam, bo trochę się pogubiłam. Zapisałam się do testów organizowanych przez jeden ze sklepów z pieluszkami, ale okazało się, że forumka nie miała zgody administracji na testy. To są te same, czy organizowane przez kogoś innego?

  19. #99
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    To ja zapytam, bo trochę się pogubiłam. Zapisałam się do testów organizowanych przez jeden ze sklepów z pieluszkami, ale okazało się, że forumka nie miała zgody administracji na testy. To są te same, czy organizowane przez kogoś innego?
    o TYCH testach mówisz? zerknij na posty #26 i #27
    z tego co widzę jesteś zapisana na testy


  20. #100
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    "forumka" zgodę ma, aczkolwiek jest chora i opłaciła reklamę z 4 dniowym poślizgiem (tu bije się w pierś, bo mogła ustawić zlecenie i przestać pamiętać)
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •