Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 158

Wątek: GroVia

  1. #21
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Pieluszki testowane na nocki u 14kg trzylatka, u 2 tygodniowej panny ważącej poniżej 3kg tylko otulacz SIO

    AIO
    +zgrabna, wąska w kroku
    +mega chłonne wkłady, po nocy pielucha była cała mokra ale przecieków nie było
    +rozkładany język
    +jakość i staranność wykonania

    - środek pieluszki i wkłady zrobiły się dość sztywne
    - cena

    SIO
    +wkłady bardzo chłonne i przemyślanie skrojone
    +zgrabna na pupie
    +jakość i staranność wykonania
    +pul na wkładach, dzięki czemu otulacz nie łapie wilgoci
    +falbanki na wkładach, żeby kupa nie wyszła z nich na otulacz
    +siateczka w otulaczu, pul nie styka się ze skórą

    -cena
    -wkłady zszyte ze sobą z dwóch stron, przez co dłużej schną
    -wkłady zrobiły się dość sztywne

    Testowałam zestaw na napki, ale mam własny otulacz SIO na rzepy. Jak generalnie rzepów nie lubię to ten otulacz jest super. Dla mnie genialne jest to że rzep przyczepiany jest do materiału na przednim panelu ( przód nie jest usztywniony przez przyszyty rzep), fakt że się ten materiał mechaci od rzepa ale coś za coś. Otulacz spięty na najmniejszy rozmiar daje rade przy mniej niż 3kg dziecku (nie ma luzów przy nóżkach) choć wolę jednak używać przy małej rozmiarowych otulaczy.
    Podsumowując, pieluszki świetne, dla mnie szczególnie otulacz SIO, który mozna spokojnie używać z czymkolwiek. Wkładów oryginalnych bym nie kupiła ze względu na sztywnienie materiału. Otulacz być może jeszcze jeden kupię, wzór w pandy bardzo mi się podoba
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  2. #22
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    I my po testach. Testował prawie trzylatek.


    Otulacz SIO - sam otulacz podobał mi się, wąski i zgrabny. Siateczka po drugiej zmianie była już wilgotna.
    Wkłady - jak dla mnie za mało chłonne, zmieniałam co 1 godzinę. Pomysł z PULem od spodu fajny, bo wilgoć rozchodziła się po całym wkładzie. Największym minusem były sztywne wkłady, no i ja wolę szersze

    Z ciekawości sprawdziłam cenę wkładów i ta mnie powaliła - otulacz bym kupiła, wkładów za 70 zł/szt - nie

    AIO - najfajniejszy w nich to wzór. Gumki przy nóżkach grube i sztywne, ale wbrew moim obawom nie odcisnęły się.
    Pieluszka zgrabna, wąska w kroku
    Wkłady sztywne i mało chłonne, nie dla trzylatka

    Ogólne wrażenie dobre, pieluszki dobrze odszyte, wkłady trochę za sztywne, gdyby jeszcze można je suszyć w suszarce...
    Jak dla mnie cena za wysoka
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  3. #23
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    ...gdyby jeszcze można je suszyć w suszarce...
    jak najbardziej można suszyć w suszarce - i pieluszkę AIO, i wkłady - na programie delikatnym (takim ubraniowym)
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  4. #24
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marsjanka Zobacz posta
    jak najbardziej można suszyć w suszarce - i pieluszkę AIO, i wkłady - na programie delikatnym (takim ubraniowym)

    widziałam na karteczce taki napis, ale nie moje, więc nie suszyłam. Po suszarce to pewnie całkiem miękkie są.

    Zapomniałam podziękować za możliwość testowania - dziękuję
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  5. #25
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Zarówno AIO jak i SIO pozytywnie mnie zaskoczyły, pierwszy raz widziałam takie pieluszki ale po kolei.

    AIO - Fajny krój, to że wąskie to wg mnie na plus, grube gumki w ogóle nam nie przeszkadzały. Trochę za mało chłonna.Minus dla odwrotnego umiejscowienia nap -nielybię takiego rozwiązania. Przyzwyczaiłam się że naciągam boczki do przodu i zapinam -inaczej jest mi nie wygodnie.

    SIO - super otulacz,podobał mi się wzór i rozwiązanie z rzepem (uwielbiam rzepy) bardzo fajne wkłady - fajny pomysł z tymi falbaneczkami po bokach, choć jeśli oceniając je pod względem chłonności to przegrywają z moimi prefoldami. Wkłady super ale cena zabójcza

  6. #26
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    Z ciekawości sprawdziłam cenę wkładów i ta mnie powaliła - otulacz bym kupiła, wkładów za 70 zł/szt - nie
    za 2 szt.
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  7. #27
    Chustonówka Awatar paprykha
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    9

    Domyślnie

    Też bym chciała przetestować


  8. #28
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marsjanka Zobacz posta
    za 2 szt.
    to chyba źle doczytałam, jak za 2 szt, to robi się znośniejsza
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #29
    Chustonoszka Awatar IzBart
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Krk
    Posty
    130

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania

    Testowała:
    płeć: żeńska
    waga: 7,5 kg
    wiek: 9,5 ms

    na testach byłyu nas
    - GroVia AIO z bawełną organiczną one size 3,5-16 kg (wzór Citrus)
    - otulacz one size 3,5-16 kg na rzepy (wzór Woodland) wraz z dwoma wkładami: 1 wkład konopno-bawełniany z mikropolarem / PUL i 1 wkład z bawełny organicznej / PUL


    AIO nas nie zachwyciły, gumki przy nóżkach twarde odbijały się na udkach, napki nie dla nas kiepsko mi się zapinało ponieważ dziewczyna jest bardzo aktywna
    oulacz bardzo fajny gumeczki miękkie, materiał fajny,bardzo fajne szlufki od środka na wkładanie rzepów w celu ich zabezpieczenia w trakcie prania.
    natomiast co do wkładów to skrzydełka zbyteczne wkład k-b z mikropolarem/pul (1) lepszy niż bawełna organiczna/pul (2) ale to moje odczucie
    czas schnięcia długi
    wkład k-b z mikropolarem/pul jakby stracił fason, posiadał kudełki- wydaje mi się że cecha mikropolaru
    wkład (2) posiadał już lekkie żółte przebarwienia





    Dziękuję bardzo za możliwość testowania.
    Ostatnio edytowane przez IzBart ; 17-03-2014 o 23:51
    Bart 05.11.10 Iz 29.05.13

  10. #30
    Chusteryczka Awatar Barbareks
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    2,314

    Domyślnie

    witam bardzo dziękuję za możliwość testowani, była to olbrzymia przyjemność

    zestaw w AIO rowery i z dopinanymi wkładami pomarańczowa SIO na napki
    tester - ok 7 miesięczny chłopczyk, ok 8-8,5 kg wagi. Czy szczupły nie wiem, nie mam porównania z innymi dziećmi, ale pulpet to a niego też nie jest.

    ROWEROWA - oczarowała mnie bardzo, pięknie leżała, zapięcie do środka bardzo fajne rozwiązanie, elastyczne boczki - świetne! Gdyby nie to że ja nie lubię mieć pieluszek na raz, to bym z chęcią nabył, no i mój niestety sygnalizuje najmniejsze siusiu, więc dla nas za krótko na pupie. Nie wypowiem się czy wytrzymje olbrzymie ilości siusiu, bo Tadzio w czasie drzemki raczej nie siusiu, często się budzi i krzyczy że chce mu się siusiu, więc nie mieliśmy możliwości zalać jej dgranic możliwości.

    Z wymiennymi wkładami:
    wkłady - bardzo bardzo mi się spodobały, i ten kształt że w kroku jest inny mięki materiał - kupa zatrzymana, a dzięki tej bawełence bardziej ergonomiczne. mieszane uczucia mama tylko do tego podszycia dodatkowym pulem, z jednej strony otulacz mniej śmierdzi siusiami i na dłużej bez prania starcza, ale jak jest pul to już tych wkładów nie wykwaskuję, złogów nie rozpuszczę i tak często wygotować nie można. To dla mnie duży minus.
    Co do chłonności znowu się nie wypowiem bo sikamy małe ilości.
    Podoba mi się patent że warstwy są zszyte tylko z przodu i z tyłu a środek przewiewny, nie suszy się łatwo, ale to myślę kwestia przyzwyczajenia.

    pieluszka - siateczka od środka bardzo mi się podoba i jestem na tak! co do kroju, no niestety nie leży tak fantastycznie jak rowerowa, ale też przyzwoicie

    Podsumowując - bardzo bardzo chciałabym takie mieć i to nie jedną! tylko skąd sponsora na nie znaleźć??

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Dziękujemy za możliwość testowania. Mieliśmy AIO rowerkową i SIO pomarańczową.
    Tester: chłopiec 15 m-cy

    AIO Rowerowa: super pieluszka, zgrabna, pięknie odszyta, nie przeszkadzało mi odwrotne zapinanie, bo napy świetnej jakości. PUL solidny, grubszy niż cieńszy, lubię takie, bo są pewniejsze. Pierwsze wrażenie miałam trochę negatywne, bo wkłady malutkie i tak w ogóle mało materiału chłonnego w środku, ale to tylko złudzenie. Syn miał pieluszkę 2,5 godziny i wytrzymała super, PUL nie puścił, wkłady wewnątrz do wykręcenia, celowo przeczekałam taki długi czas, żeby sprawdzić kiedy przecieknie. Sprawdziła się super. Co do ceny to kieszonka+dobre 2 wkłady innych firm, też tyle kosztują, dla mnie do zaakceptowania, bo nie przecieka i pięknie leży na pupie.

    SIO: nie polubiłyśmy się. Pieluszka ok, wkłady solidne, chociaż nie widzę sensu wszywania do nich PULa, bo to utrudnia suszenie w suszarce w wysokiej temperaturze. Nie przemawia do mnie przede wszystkim montaż wkładu na napę z tyłu na pupie, jak dziecko leży na pleckach, gniecie. Do spania się nie nadaje i dla malutkich leżących dzieci też nie. Ogólnie pozytywnie, ale ta napa na plecach u mnie pieluchę dyskwalifikuje.

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Mam dwie aio Grovia, są śliczne i aż się chce używać, ale ciemna jakaś jestem i nie umiem ich zapiąć

    Tzn zapinam ale zawsze te "uszy" namakają siuśkami i pul namaka i jest jeden wielki przeciek! Co robię źle??


  13. #33
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Masz rozmiar OS? Pewnie Twoj malec szzuply w pasie i ciasniej zapinasz wiec te skrzydelka sie chowaja mocniej do srodka. Ja kupilam SIO te zapinaja sie "zwyczajnie". No i wklady mozna odczepic i w razie czego cos innego wlozyc

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Masz rozmiar OS? Pewnie Twoj malec szzuply w pasie i ciasniej zapinasz wiec te skrzydelka sie chowaja mocniej do srodka. Ja kupilam SIO te zapinaja sie "zwyczajnie". No i wklady mozna odczepic i w razie czego cos innego wlozyc
    Mam OS. Juro spróbuję w takim razie jakos inaczej je spiąć


  15. #35
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    no tylko że na brzuszku za luźno też nie będziesz mogła zostawić ale nie martw się, mały na bank do nich szybko dorośnie

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    kupiłam jednak Hybrydę SIO na rzepy i jestem nią zachwycona rzep przyczepia się do materiału a nie do taśmy i dzięki temu nie zagina się i nie drapie brzuszka jak w CP niestety. Są bardzo zgrabne i wzory jak dla mnie słodziutkie.
    Najbardziej cieszy mnie to, że można do nich dokupić wkłady jednorazowe (mam i są super), mają falbanki wewnątrz jak pampersy, a nie śmierdzą chemią i są eko. Zabieram je nad morze i całkiem rezygnuję z pampersów na wyjazdach. Jedyny minus, że nie są łatwo dostępne.

  17. #37
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny powiedzcie mi czym się różni GroVia otulacz na napy od GroVia SIO, bo z tego co oglądam to wydaje mi się że to jest dokładnie to samo. wszędzie ten sam napis GroVia Hybrid

  18. #38
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    dziewczyny powiedzcie mi czym się różni GroVia otulacz na napy od GroVia SIO, bo z tego co oglądam to wydaje mi się że to jest dokładnie to samo. wszędzie ten sam napis GroVia Hybrid
    bo to jest to samo tylko jedni opisują jako otulacz a inni jako sio

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Przeczytałam recenzje, a może ktos wiecej ponosił i napisze? Wydaje ni się, ze sa wąskie w kroku i nie robia dużej pupy.jestem poczatkująca w temacie.To, co mnie zawsze odstręczało od pieluszek wielo to właśnie te "odwłoki" i szeroko miedzy nogami....
    Tylko te wkłady...jak to się spawdza? No i czy bawełniane,to znaczy, z emokro od pupy czy nie?Miałam w rekach prefold groviii....normalnie bajka, jakbym nino jedwabne macała prawie...

  20. #40
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    to jeśli chodzi o otulacz to super do innych wkładów tylko napka na pleckach do wpinania tych oryginalnych mnie denerwuje (myślałam jak się ich pozbyć - tzn tych napek) co do wkładów to plus jeśli chodzi o szybkość zmiany bo wpinasz i już, ale na minus to czas schnięcia - dłuuuugiiii bardzo długi zwłaszcza ten organiczny i on daje mokro od pupy, robią się sztywne i wg mojej opinii nie warte ceny - może te prefoldy faktycznie lepsze ich niestety nie miałam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •