Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 165

Wątek: Czy was to też tak wkurza?

  1. #141
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egla30 Zobacz posta
    Wprowadzając temat nóg:
    a: masz nogi jak sarenka!
    b: takie zgrabne????
    a: nie, takie owłosione....
    bosh, to był tekst o mojej pani profesor od biologii z liceum
    owłosione kopytka i do tego białe rajstopy, szał

  2. #142
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheep Zobacz posta
    bosh, to był tekst o mojej pani profesor od biologii z liceum
    owłosione kopytka i do tego białe rajstopy, szał
    ekhem, to samo a jeszcze pani miała takie piękne nazwisko, adekwatne bardzo do przedmiotu, a zwłaszcza anatomii. i była malutka i miała zęby jak gwiazdy (te od Dewiśkowego syna ). i była po prostu urocza. jej dyżurnym tekstem na lekcji z oglądania preparatów komórkowych pod mikroskopem było:
    "kto nie widzi jądra u siebie, niech zobaczy u kolegi. hehehehe". za to ją kochaliśmy.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  3. #143
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Teraz się robi podróż sentymentalna do czasów LO a zaczynało od cen bielizny używanej
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  4. #144
    Chustomanka Awatar agutti
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    702

    Domyślnie


    Fajowe teksty
    Btw, nasza jedna nauczycielka była nazywana Łydy Allen nie bez powodu
    Edit: i z tekstów biologiczek: " serce mężczyzny jest tylko troszeczkę większe od serca człowieka "
    JJ 6 sierpnia 2012 Marusia9 maja 2016

  5. #145
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie Ceny na Bazarku pieluszkowym

    Czy mi się tylko zdaje czy faktycznie ceny na Bazarku pieluszkowym są bardzo wygórowane?

    Jak na razie udało mi się dokonać tylko kilku fajnych transakcji z fajnymi cenami (na jedną paczkę jeszcze czekam ale mam nadzieję, że będę zadowolona i, że opis jakości pieluszek zgadza się z rzeczywistością).

    Wydaje mi się, że jeżeli coś jest używane to cena takiej rzeczy nie może być zbliżona do ceny nowego produktu. Nie chcę podawać przykładów ale wielokrotnie wydaje mi się, że ceny są mocno przesadzone jak na używane pieluszki, zresztą widać to po tym, że Dziewczyny nie mogą ich sprzedać. Już samo otwarcie pieluszki z oryginalnego opakowania i wypranie jej powinno wpływać na cenę. Sądzę również, że z każdym nowym użytkownikiem pieluszki, jej cena powinna spadać. Przecież z każdym dniem taka pieluszka traci na jakości, na której bardzo nam zależy. Niekiedy widzę, że bardziej opłaca się kupić nówkę w jakimś sklepie internetowym korzystając z różnych promocji niż używkę w niewiele niższej cenie, która przeszła przez kilkoro dzieci i która długo już nam nie posłuży...

    Przeczytałam też w jakimś wątku, że ktoś kupił pieluszkę na Bazarku i otrzymał ją w tragicznym stanie (śmierdzącą, zniszczoną totalnie) i że w ogóle nie była warta swojej ceny. Dziewczyna pisała, że wstydziłaby się coś takiego sprzedawać. Szkoda, że takie rzeczy się zdarzają...

    Wiem, że część z Was może teraz mi napisać "jak Ci nie pasuje cena to nie kupuj" ale ja jestem po prostu ciekawa tego zjawiska. Jestem nowa na forum i dopiero od niedawna poszukuję używanych pieluszek (oczywiście żeby zmniejszyć koszta lub wypróbować coś nowego). Czy to normalne, że używaną pieluszkę wystawia się za ponad 80% ceny nowej? Od czego to zależy? Od marki? Czasu użytkowania? Ilości użytkowników?

    Nie ukrywam, że niektórzy są w stanie realnie ocenić aktualną jakość pieluszki i zaproponować dobrą cenę dlatego kupowałam na Bazarku i kupować będę w dalszym ciągu.

    Może ktoś wytłumaczyć mi to zjawisko? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

  6. #146
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Czasem od tego jak wygląda - jakiej jest firmy, jaki ma wzorek, niektóre pieluszki nie są już produkowane, a np. sprawdziły się komuś przy poprzednim dziecku. Albo ma się wiedzę, że akurat ten model choć używany jest milion razy lepszy od podobnej innej firmy nówki. Poza tym pieluszki z czasem nabierają chłonności, jak je dobrze odstrippingujesz dadzą radę
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  7. #147
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Od czego to zależy?
    Od popytu i podaży.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  8. #148
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Moim zdaniem, bazarek perfekcyjnie oddaje popyt, który jest powiązany z działem Recenzje i Handmade, sprawdzone firmy, które mają dużo pozytywnych opinii sprzedają się w stosunkowo wysokich cenach, a mniej znane pieluchy lub pieluchy,które nie mają aż tylu dobrych opinii, czasem bardzo tanio. Ale ja zupełnie nie odbieram bazarku jako drogiego miejsce, wręcz przeciwnie, martwi mnie to, że kupno nowej pieluchy jest słabo opłacalne z punktu widzenia ewentualnej odsprzedaży, właśnie dlatego, że 20-30% traci się na wstępie, nawet jak pielucha jest w super stanie. Stosunkowo mniej traci się na wartości, jeśli odsprzedaje się pieluszkę kupioną na bazarku.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  9. #149
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    musiało być.
    było.
    chyba nawet awantura tam była

    jak ktoś ma siłę i czas, to może poszuka i zalinkuje?

  10. #150
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    musiało być.
    było.
    chyba nawet awantura tam była
    jak ktoś ma siłę i czas, to może poszuka i zalinkuje?
    a to było o bazarku czy o cenie pieluch w handmade? bo też mi się podobny temat kołacze i teraz nie wiem czy były 2, czy tamten miał OT :]
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  11. #151
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    mi. no pewnie że było ale piszę z telefonu i nie chce mi się szukać

    a w temacie powiem że z perspektywy czasu jest coraz taniej ale kiedy widzę np używaną kieszonkę chinkę za 20zł to zupełnie nie rozumiem. Choć sprzedający ma przecież prawo wystawienia za tyle ile chce

  12. #152
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  13. #153
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    o cenie pieluch na HM też było i on był bardzo fajny, bo np. dość ładnie pokazywał czemu HM kosztuje ile kosztuje i jaka jest różnica w zarobku osób z DG i bez.
    ale to był chyba OT w jakimś wątku z recenzjami...

    za to wątek typu "skąd takie ceny na bazarku" wydaje mi się, że był niezależny... i że były jakieś spięcia w nim...

    edit:
    dzięki
    cholerka, nawet nie pamiętałam, że on był taki długi i że aż tak tam poszło.

    poproszę o połączenie

  14. #154
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    A ja kupiłam pieluchę na bazarku i okazało się, że pul "piszczy", a przy nóżkach odwarstwił się i odchodzi (kieszonka). Nie było o tym mowy w aukcji. Jak na używkę dałam dużo... Troszkę się wkurzyłam, ale liczę, że ta osoba po prostu nie zauważyła tych mankamentów
    Uważam, że bazarek jest na prawdę fajny i nadal będę kupowała. Nie oszukujmy się, bardzo dobre pieluchy są nie do zdarcia, ale zdarzają się też super trwałe chinki


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  15. #155
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Generalnie wydaje mi się, że na bazarku (jak wszędzie) można trafić na mega okazję, jak i kupić używaną pieluchę niewiele taniej niż nówkę, jednak przeważają oferty "rozsądne". Większość firmowych pieluch wyceniana jest bardzo podobnie - największe różnice biorą się przy chinkach i "limitkach".
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #156
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    O kurcze, dzięki Dziewczyny za taki szybki odzew

    Jeśli chodzi o Hand Made to ja zdaję sobie sprawę z tego co się składa na cenę HM ale jeśli sprzedaje się używany HM to jego cena powinna być znacznie niższa niż nówki, tak jak każdej używanej rzeczy. Przecież to bez sensu żeby bardziej opłacało się kupić nowy HM niż używany

    Dzięki wielkie za linki, poczytam sobie...

  17. #157
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    o matko i córko!
    udało mi się porobić trochę zdjęć, planuję wystawiać. nie mam pojęcia co za ile
    zaraz wyjdzie, że albo chcę zbić kokosy albo że nie mam głowy do interesu albo że nieuczciwe chcę podkopać konkurencję

    a ja... nie mam pojęcia jakie są ceny na bazarku

  18. #158
    Chustonówka Awatar gilese
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Bazarkiem rządzą prawa popytu i podaży, wiadomo, że droższe są pieluszki poszukiwane, modne i np. te, które trzeba sprowadzić zza granicy. I ceny mnie nie dziwią, poluję na okazje :] albo na coś co okazją nie jest ale jest trudno dostępne a bardzo chcę mieć

  19. #159
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja kiedys tez kupilam takie pieluszki, sporo za nie zaplacilam bo mialy to byc prawie nowki, ale jak dopiero porownalam z moimi to zobaczylam rozciagniete gumki ech i jak sie pozniej okazalo, to te pieluchy jak na uzywane to nie byla promocja, to byly poczatki moich zakupow na bazarku pieluchowym.
    Ale tak to jest, pielucha jest warta tyle ile ktos chce za nia dac, jak wspomniane gdzie indziej pawie

  20. #160
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Wiadomo, kupujący chce kupić jak najtaniej, sprzedający chce stracić jak najmniej. Zawsze tak było i będzie. Niemniej wydaje mi się, że ceny na bazarku są bardzo do siebie zbliżone, a obserwacje czynię już dłuższy czas Większe rozbieżności cenowe to w chustach można zaobserwować. Tam to się potrafi dziać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •