Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 165

Wątek: Czy was to też tak wkurza?

  1. #61
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    to akurat normalne

  2. #62
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    offtopy wiecznie żywe

  3. #63
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    oraz płynne przejście od kasy i jakości życia do POlityki

  4. #64
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Czyli jednym słowem, jak ktoś kupi ode mnie pieluchie używaną i sprzeda na bazarku za większą kasę niż kupił, to dopóki wystawia faktury VAT dopóty mogę spać spokojnie

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  5. #65
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    jeszcze może wystawiać rachunki jak jest nieVATowcem, lu paragony jeśli ma kase fiskalną


    ależ wy macie rozkminy...

  6. #66
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    a jak ktoś ma działalność "na męża"?
    W kwestii sprawdzania? Ja fanem sprawdzania oficjalnego nie jestem, kto chce ten się dowie i zrobi z tym co uważa.
    Tak sobie tylko obserwuje, ze jak forumka zarobi kilka złotych na pieluszce to jest wkurzające, a jak ktoś oszukuje i przez to można kupić taniej to jest ok. I nie mówię o drobnej sprzedazy, bo ta mimo iż czasem nie zgodna z prawem jest dla mnie moralnie w końcowym efekcie ok.
    Mówię o prężnie działających tworach, które nawet "zatrudniają" osoby trzecie do pomocy bo się nie wyrabiają. Gdzie na tym samym rynku działąją legalne firmy i muszą ze sobą konkurować.

  7. #67
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    Czyli jednym słowem, jak ktoś kupi ode mnie pieluchie używaną i sprzeda na bazarku za większą kasę niż kupił, to dopóki wystawia faktury VAT dopóty mogę spać spokojnie
    taka sprzedaż nie podlega opodatkowaniu.

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta

    ależ wy macie rozkminy...
    ty też tu jesteś i się wypowiadasz, jak widzę.

  8. #68
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    taka sprzedaż nie podlega opodatkowaniu.
    jesli użytkowana krócej niż pół roku to podlega

  9. #69
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    W kwestii sprawdzania? Ja fanem sprawdzania oficjalnego nie jestem, kto chce ten się dowie i zrobi z tym co uważa.
    Tak sobie tylko obserwuje, ze jak forumka zarobi kilka złotych na pieluszce to jest wkurzające, a jak ktoś oszukuje i przez to można kupić taniej to jest ok. I nie mówię o drobnej sprzedazy, bo ta mimo iż czasem nie zgodna z prawem jest dla mnie moralnie w końcowym efekcie ok.
    Mówię o prężnie działających tworach, które nawet "zatrudniają" osoby trzecie do pomocy bo się nie wyrabiają. Gdzie na tym samym rynku działąją legalne firmy i muszą ze sobą konkurować.
    ale wiesz wszystko jest POlityką

  10. #70
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    jesli użytkowana krócej niż pół roku to podlega
    zwracam honor
    do 3tys rocznie , czy do innej kwoty?

  11. #71
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    zwracam honor
    do 3tys rocznie , czy do innej kwoty?
    kwotę wolną od podatku wykorzystuje sie przeważnie na etacie, więc od 1 złotówki.

  12. #72
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    już nic. Po co dymić
    Ostatnio edytowane przez MonikaK ; 20-01-2013 o 00:01
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  13. #73
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    miasto spotkań
    Posty
    875

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    hehe tylko trzeba brac pod uwage fakt ze chusty sie tak nie zuzywaja jak pieluszki
    a mimo to uważam, że wypadałoby puścić choć odrobinę taniej (chociaż te to z czasem tylko zyskują, fakt, no ale.. ). więc pieluchy to zupełnie.

    Cytat Zamieszczone przez sznurka Zobacz posta
    dzieki, zaraz sobie markerem na ekranie dorobię

    a tak swoja drogą to w ramach apelowania o dostarczenie zaświadczeń ja proponuję by hendmejdujące dostarczyły oprócz zaświadczenia o niekaralności równiez opinię od proboszcza z parafi, z okrągłą pieczęcią parafii

    w zamian za to dostaną znak jakości, z pieczątki z ziemniaka prosto między oczy
    a co!
    Ostatnio edytowane przez jborowa ; 19-01-2013 o 23:51

  14. #74
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    ty też tu jesteś i się wypowiadasz, jak widzę.
    no tak, bo mnie zaintrygował wątek

    to, że macie rozkminy to nie było w negatywnym tonie, tylko po prostu - że was wzięło na finansowo-prawno-polityczne rozkminy
    a zaczęło się od... pieluch


    co do opodatkowania -
    jeśli jednorazowa sprzedaż przekracza 1000zł to kupujący musi podatek zapłacić
    jeśli sprzedajemy rzeczy używane przez nas dłużej niż pół roku (i jesteśmy w stanie to udowodnić) to nie płacimy podatku żadnego
    wg interpretacji naczelnika krakowskiego urzędu skarbowego przychód z takiej sprzedaży trzeba ująć w rozliczeniu rocznym (zwłaszcza jeśli przekracza kwotę wolną od podatku)
    za nasze rzeczy używane podatku nie zapłacimy, za nowe - tak

    jak w innych urzędach skarbowych jest - to już nie wiem

    a sprawę znam, bo kumpela sprzedała ciuchy po synku - nowe i używane, ich prywatne i... US się zgłosił z pytaniem gdzie podatek albo ujęcie w PIT chociaż oczywiście nie wiedziała, że musi to gdzieś ujmować, obyło się bez kar, ale miała papierów do wypełnienia, że hej...
    odechciało jej się sprzedawania :/

  15. #75
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Wow ale zawrzało A ja tylko miałam na myśli to, że to są tylko używane pieluchy i mimo wszystko kupić taniej, sprzedać drożej wydaje mi się średnio uczciwe ale no cóż może ja mam tak mózg już wyprany Dobrze wiedzieć, że na forum nie widzicie w tym nic złego na przyszłość będę mądrzejsza

  16. #76
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Swoją drogą ten wątek to istna kopalnia wiedzy

    Z nieuczciwymi sprzedawcami niewiele da się zrobić. Takie moje zdanie i koniec kropka. Kablować nikt nie będzie raczej, moderacja nic z tym nie zrobi. Tylko użytkownicy- kupujący- mogą na to jakoś wpłynąć.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  17. #77
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avelaa Zobacz posta
    mimo wszystko kupić taniej, sprzedać drożej wydaje mi się średnio uczciwe
    Ale wobec kogo?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #78
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Ale wobec kogo?
    Wobec kupującego. Jeszcze raz się wytłumaczę, że nie chodzi mi o to, że mam pretensje o to, że ktoś ode mnie taniej kupił i drożej sprzedał chodzi mi o ogólny trend. Jedna mama mi napisała np. że nie zarabia na pieluchach ale kupiła sporo dla swojego dziecka i nie chce na tym stracić. Na tym moim zdaniem trzeba stracić bo to są artykuły użytkowe. To tak jakby ktoś nie chciał stracić na lodówce, ubraniach czy jedzeniu (może trzeba by sprzedawać resztki jedzenia, żeby na tym za dużo nie stracić?). Pieluchy to nie jest inwestycja. Kupuje się je, sika się w nie a potem się je oddaje komuś, sprzedaje albo wyrzuca ale ich wartość jest jednak mniejsza niż cena nowych. I tyle w temacie. Z mojej strony koniec dyskusji bo bardziej niż ten trend zaczynają mnie wkurzać niektóre odpowiedzi.Każdy ma prawo do swojego zdania ale na litość boską czy zawsze musimy się atakować? Czy ludzie nie mogą być dla siebie milsi.

  19. #79
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    niby tak... ale zdaje się, że fakt iż niektóre wzory znikają, niektóre modele szyte są w pojedynczych egzemplarzach bardzo na ceny wpływa...

  20. #80
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    niby tak... ale zdaje się, że fakt iż niektóre wzory znikają, niektóre modele szyte są w pojedynczych egzemplarzach bardzo na ceny wpływa...
    Masz rację mi i ten fakt jestem w stanie zrozumieć Jeśli coś jest trudno dostępne to automatycznie cena tego produktu wzrasta. Taka zasada obowiązuje we wszystkich dziedzinach gospodarki np. motoryzacji (stare, zadbane samochody często są droższe niż nowe).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •