Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Wątek: wielo a zaczerwieniona skóra

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie wielo a zaczerwieniona skóra

    Pieluchowalam Lene sporadycznie, ale ostatnio wrocilam po kryzysie. Nie wiem czy L. ma tak wrazliwa skore czy cos robie nie tak. Po zdjeciu pieluchy (nie zawsze, nie kazdej) ma tak zaczerwieniona skore (nie tylko na dupce), ze coraz czesciej siegam po pampki. Piore w malej ilosci proszku, z plynem antybakteryjnym, dodatkowym plukaniem... Co moze byc przyczyna? Zastanawiam sie czy nie zaczac uzywac kremu na odparzenia jako warstwy ochronnej.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  2. #2
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    Po zdjeciu pieluchy (nie zawsze, nie kazdej)
    może trzeba by się przyjrzeć, po jakich pieluchach tak jest. U nas np. mikropolar daje czasem takie efekty, zakładam więc tylko awaryjnie i szybko zmieniam.
    Uczę zarządzania śmiechem i skutecznej radości facebook.com/InstruktorkaSmiechu / Matka-Polka-chustonoszka Starszak II 2012 i Młoda XII 2014

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    tak ja Selene napisała może być wrażliwa na któryś materiał

  4. #4

    Domyślnie

    Na samo zaczerwienienie nie stosowałabym kremu, wg mnie już lepiej mąkę ziemniaczaną. Często zmieniasz pieluszkę? Może za dlugo ma wilgotno przy pupce.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  5. #5
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    ja uzywam tetry, muslinow czyli sama bawelna i czasem tez dupka jest troszke czerwona. Wtedy albo troszke sudokremu daje,( zazwyczaj co kilka przewiniec) albo zamiast wody do mycia pupki daje krochmal.Polarki tylko sporadycznie zakladamy.

    A. listopad 2012




  6. #6
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    A może jakiś składnik w tym proszku antybakteryjnym?? Moje dzieci średnio go tolerowały...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    nie napisałaś jakch pieluch używacie i czy widzisz jakiekolwiek zależności, czy np pupa raz zaczerwieniona a raz nie przy tej samej pieluszce - trochę to więc strzelanie z naszej strony. Do tego, co napisały już dziewczyny napiszę, że u synka przy dłuższym (nocnym) byciu w jednej pieluszce widać było różnicę w stanie pupy jak miał pul i jak wełnę - no i na noce miał tylko wełniane otulacze. Może jak mała będize mieć przewiewniej (wełna, polar), to pomoże jakoś?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    choć wiem, że nie jest zalecane, ale ja w takich sytuacjach, bo też nam się zdarzają, używam kremu na pupcię - np tego rossmanowego lub maści pośladkowej (na receptę u lekarza - 4 składniki)

    choć sama już nie wiem co jest przyczyną, bo jeszcze na noc zakładam pampki, więc to też może na to wpływać

  9. #9
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja też myślę, że to kwestia materiału. U nas brzydkie uczulenie też wychodziło, gdy słabo wypłukiwał się proszek z tetry.
    Polar lubi uczulać...
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  10. #10
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    A jak objawia się u waszych dzieci uczulenie na polar??
    Mój mały też ma często zaczerwieniona pupę (bardziej wewnątrz), a od dwóch dni ma małe krosteczki. Używam na zmianę wielo i jednorazówek i za cholerkę nie mogę sprawdzić po czym to ma, bo:
    - mamy za mało wielorazówek, żeby tylko ich używac przez kilka dni,
    - nie chcę, żeby dziecko było tylko w jednorazówkach tak długi czas.
    Ale może to uczulenie na polar jest jakieś charakterystyczne??

  11. #11
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    Acha!
    No i czy dziecko, które rzeczywiście źle reaguje na polar, będzie źle reagowało także na mikrofibrę i coolmax?

  12. #12

    Domyślnie

    Gdy używałam chusteczek nawilżanych lanoliną i pampków pupa była bielutka i piękna! (jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu wielo)
    W jednym momencie przeszłam na mokre szmatki do pupy i wielo (z polarem przy pupie i pulem) i pupa czerwona, nawet z jedną ranką! A tyle się naczytałam o wielo, że pupa będzie zdrowsza
    Nie zniechęciłam się i stwierdziłam, że zrezygnuję z polara. Wkładam tetrę i na to pul i jest lepiej, ale właśnie zamówiłam wełniane gacie i zbieram formowanki, bo chyba tak będzie najzdrowiej.

  13. #13
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Gdy używałam chusteczek nawilżanych lanoliną i pampków pupa była bielutka i piękna! (jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu wielo)
    W jednym momencie przeszłam na mokre szmatki do pupy i wielo (z polarem przy pupie i pulem) i pupa czerwona, nawet z jedną ranką! A tyle się naczytałam o wielo, że pupa będzie zdrowsza
    Nie zniechęciłam się i stwierdziłam, że zrezygnuję z polara. Wkładam tetrę i na to pul i jest lepiej, ale właśnie zamówiłam wełniane gacie i zbieram formowanki, bo chyba tak będzie najzdrowiej.
    Z mojego doświadczenia to jednak najlepiej tetra, bo to chyba najlepiej się pierze. Można gotować i schnie szybko. Ale warto próbować wszystkiego. Ja akurat do lanolinowania się nie nadaję
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  14. #14

    Domyślnie

    Nigdy małej polar nie uczulał, a dziś proszę bardzo - pupa czerwona w kropeczki... Po polarku właśnie. Dziwne Przeczytałam wątek i dlatego?
    robię sobie odwyk

  15. #15
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesoła_mrówka Zobacz posta
    Nigdy małej polar nie uczulał, a dziś proszę bardzo - pupa czerwona w kropeczki... Po polarku właśnie. Dziwne Przeczytałam wątek i dlatego?
    A czerwona bardziej wewnatrz czy na pośladkach?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mała Mi Zobacz posta
    A czerwona bardziej wewnatrz czy na pośladkach?
    Właściwie to bardziej niż pupa zaczerwieniony wzgórek łonowy. Najpierw były kropeczki, później kropeczki zniknęły i zrobiła się czerwona. Ale do tego wszystkiego rozwolnienie, więc chyba ząb znowu...
    robię sobie odwyk

  17. #17
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mała Mi Zobacz posta
    A jak objawia się u waszych dzieci uczulenie na polar??
    Mój mały też ma często zaczerwieniona pupę (bardziej wewnątrz), a od dwóch dni ma małe krosteczki. Używam na zmianę wielo i jednorazówek i za cholerkę nie mogę sprawdzić po czym to ma, bo:
    - mamy za mało wielorazówek, żeby tylko ich używac przez kilka dni,
    - nie chcę, żeby dziecko było tylko w jednorazówkach tak długi czas.
    Ale może to uczulenie na polar jest jakieś charakterystyczne??
    O to samo pytam. Hania od jakiś 5 dni ma na pochwie czerwone krostki. Używamy tylko kieszonek z polarem odkąd skończyła miesiąc. Czy to możliwe, że alergia na polar może się ujawnić po takim czasie? Proszku nie zmieniałam, dodaję jedynie łyżeczkę więcej nappy fresha, bo jak dawałam mniej, to mi pieluchy śmierdziały.

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    U nas pupka zaczerwieniona jest po nocy.Nie ma krostek tylko lekko czerwona pipka.Dlatego rano klade mala na pol godziny bez pieluchy i wszystko wraca do normy.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    u Lenki szpara posladkowa.jest wiecznie zaczerwieniona. Kilka dni temo pokazaly sie na posladku krostki ciemnoczerwone (fioletowe?) i utrzymuja sie nadal. Sprobuje ja przepedzic po pokoju na golasa, choc troche sie boje, bo uwielbia siadac na zimnych ksfelkach.i panelach...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  20. #20
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    I bądź tu człowieku mądry! Moja mama stwierdziła, że gdyby to było uczulenie na polar to byłoby widoczne bardziej na pośladkach niz w szparze pośladkowej. Może i racja.
    Ja od dwóch dni praktycznie przy każdej zmianie pieluszki obmywam synka z przodu i z tyłu samą wodą przy użyciu bambusowej myjki i potem stosuję skrobię kukurydzianą. Stan dupci bardzo się poprawił

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •