Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: wielo a zaczerwieniona skóra

  1. #21

    Domyślnie

    a jak czesto zmieniacie pieluch? Przy wielo tzreba to robic jednak duzo czesciej...
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  2. #22
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Gdy używałam chusteczek nawilżanych lanoliną i pampków pupa była bielutka i piękna! (jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu wielo)
    W jednym momencie przeszłam na mokre szmatki do pupy i wielo (z polarem przy pupie i pulem) i pupa czerwona, nawet z jedną ranką! A tyle się naczytałam o wielo, że pupa będzie zdrowsza
    Nie zniechęciłam się i stwierdziłam, że zrezygnuję z polara. Wkładam tetrę i na to pul i jest lepiej, ale właśnie zamówiłam wełniane gacie i zbieram formowanki, bo chyba tak będzie najzdrowiej.
    U nas była podobnie - po szmatkach szpara pośladkowa czerwona jak diabli po całym dniu. Na noc krem i pampek i rano było OK. Zaczęłam najpierw dodawać ojejku do kąpieli do wody i było lepiej. Potem wróciłam do chusteczek nawilżanych i problem zniknął całkowicie.
    Gałganka 31.10.2011

  3. #23
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mała Mi Zobacz posta
    Acha!
    No i czy dziecko, które rzeczywiście źle reaguje na polar, będzie źle reagowało także na mikrofibrę i coolmax?
    nie wiem jak będzie reagowało na mikrofibrę przy pupie ale moja córeczka, która też w pewnym momencie zaczęła źle reagować na polar i welur syntetyczny, na coolmex reagowała bardzo dobrze, najlepiej na bambus w tots bots
    zauważyłam też, że polar polarowi nierówny, przy jednym pupa bywała czerwona przy innym idealna
    Pola 2011

  4. #24

    Domyślnie

    Założyłam małej pieluszkę z Coolmaxem i przeszło jej. Nie wiem, czy zbieg okoliczności, czy Coolmax pomógł.
    robię sobie odwyk

  5. #25
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    U nas krostki powoli zanikają. Zaczęłam smarować cienką warstwą linomagu i sprawdza mi się to już przy drugim dziecku, tzn. nie dajemy rady zupełnie bez kremu/maści przy wielo.

  6. #26

    Domyślnie

    sluchajcie a ja mam pytanie odnosnie zaczerwienienia ale przy jednorazowkach.

    moj syn ma w tej chwili od kilku miesiecy zakladana jednorazowke tylko na noc, gdyz w dzien jest odpieluchowany.. jednak ja ciagle widze w okolicy odbytu zaczerwienienia i odparzenia. Myslicie ze to od uzywania jednorazowek czy od czegos innego?

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikamarcina Zobacz posta
    sluchajcie a ja mam pytanie odnosnie zaczerwienienia ale przy jednorazowkach.

    moj syn ma w tej chwili od kilku miesiecy zakladana jednorazowke tylko na noc, gdyz w dzien jest odpieluchowany.. jednak ja ciagle widze w okolicy odbytu zaczerwienienia i odparzenia. Myslicie ze to od uzywania jednorazowek czy od czegos innego?
    no raczej tak

    A mojej teraz wyskoczyla wysypka chyba od zebow bo ida.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  8. #28
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    u nas raz na jakiś czas jest właśnie problem z zaczerwienieniem przy wielo, czerwona jest pupa i wzgórek łonowy, wczoraj młoda zrobiła kupę, minęło może 3 minuty zanim przyszłyśmy na górę i zdjęłam pieluchę i na pośladkach już takie jakby bąble dodam że u nas czy polar czy bawełna czy bambus od pupy to nic nie zmienia, na zewnątrz pul czy wełna tak samo... jakiś czas temu miała okropną pupę po bambusowej formowance i wełnianych gaciach J. ma biegunkę, podejrzewam że to kał pewnie tak podrażnia skórę, po nocy w pampku pupa zdecydowanie ładniejsza niż w dzień w wielo

  9. #29

    Domyślnie

    Nynka87, jedyne rozwiązanie jakie widzę to zacząć wysadzić maleństwo na nocniku lub nakładce. Teraz lato, więc mój synek lata w samej formowance i staram się łapać siku, a jak sie nie uda to od razu przebieram w następną. Kupka już tylko na nocnik lub nakładkę, bo synek lubi różnorodność
    Dopiero jak zaczęłam wysadzić skóra się nie podrażnia, wcześniej potrafiło być na prawdę różnie. Spróbujcie
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  10. #30
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Biała Wanilio dobry pomysł z posadzeniem małej na nocniku to może być problem, wątpię żeby usiedziała choć przez chwilę w miejscu dziś od rana chodzi w takich cienkich formowankach bez gumek przy nóżkach więc pupa się wietrzy i co chwila dotykam czy nie mokro i od razu po siku zmieniam, ale skóra dalej wygląda nie najlepiej ach te kupy

  11. #31
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,296

    Domyślnie

    a to nie kupy zębowe?

  12. #32
    Chustonówka Awatar ata00
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam, trafilam na to forum bo moja corcia ma uczulenie na jednorazowki. pomyslalam sobie ze alternatywa moze byc pieluszka wielorazowa...i jak czytam teraz ten wateczek to az sie boje czy moja Elenka znowu nie bedzie miala problemow z pupka
    u nas uczulenie jest na pampersy, dady, rosmanowe, dalej nie szukam chcialam zamowic kieszonki z mikropolarkiem i teraz juz saa nie wiem co robic

  13. #33
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,296

    Domyślnie

    ata00 jak nie spróbujesz wielo to nie będziesz wiedziała, po pierwsze nie zawsze uczula a właściwie tylko sporadycznie, jest wiele opcji sucho-naturalnie, pul-wełna-polar. I przeważnie to ratunek dla małej pupy

  14. #34
    Chustonówka Awatar ata00
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    19

    Domyślnie

    no to mnie pocieszylas ze jest to sporadyczne. bo ja juz na prawde nie moge patrzec na ta mala dupinke taka czerwona, ostatnio skonczylo sie na masci sterydowej niestety

  15. #35

    Domyślnie

    Ata, próbuj. Najlepiej zaopatrz sie w piekuszki z naszego bazarku. Używane, ale jak nie trafisz to mniej stracisz.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  16. #36
    Chustonówka Awatar ata00
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Ata, próbuj. Najlepiej zaopatrz sie w piekuszki z naszego bazarku. Używane, ale jak nie trafisz to mniej stracisz.
    chyba jednak kupie kilka nowych, bo w sobote jade jzz na urlop i jak wroce to chcialabym zeby juz pieluszki byly. Mieszkam w Niemczech, a pieluszki zamowie do rodzicow do Polski odbiore od razu po urlopie, bo wakacje oczywiscie w Polsce
    Ale jak nam podpasuja pieluszki, to kto wie czy nie ustawie sie w kolejce w bazarku

  17. #37
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    a to nie kupy zębowe?
    sama już nie wiem, mamy już 8 sztuk, młoda nie da zajrzeć do paszczy tylko gryzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •