Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77

Wątek: Niedoceniane pieluchy

  1. #41
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *LOLA* Zobacz posta
    Dopisuję się po raz kolejny i to tylko dlatego,że odkryłam u siebie otulacz wyżej wymieniany chwalony nawet a do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego,że posiadam owo cudo.Chodzi mi mianowicie o otulacz cotton bottoms(7-14kg rozmiar 3)a niespodziewałam się bo kupiłam je w... lumpku leżały sobie porzucone na półce robiłam większe zakupy bo akurat tańszy dzien był patrze dwa otulacze no to bach je do kosza i tak prałam i używałam zadowolona,ze takie niezawodne i miękkie i oddychające i nawet tetrę podwójną wytrzymują bez przecieków(inne wysiadają)dopiero dzisiaj przy zmianie pieluchy przyjrzałam się metce i wróciłam do komentarzy na forum.Widać jak mało są doceniane skoro lądują na lumpkowych półkach i nikogo nie interesują.U nas nie ma żadnego stacjonarnego sklepu z wielo więc to tym bardziej był szok i zdziwienie dla mnie.Rzepy są bez zarzutu otulacz bialutki nie łapie plam,kikko wysiada choć kiedy go kupowałam też miał pozytywne opinie jednak cieżko go dopasowac nie mogąc zapiąć jednego rzepa na drugi co cb jest możliwe.
    też kupiłam jeden w lumpku, zapłaciłam może ze złocisza, niestety był tyko jeden, używa go już drugie dziecko i nic mu nie jest. W/w otulacz wisi tu na bazarku i wisi na allegro i nikt nie kupuje, dziwie sie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #42

    Domyślnie

    Wiewiórko, a czy możesz podlinkować? Coś nie mogę namierzyć ani na bazarku ani na all.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  3. #43
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    a to będzie zgodne z regulaminem?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #44
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    też na to liczyłam, ale Maciek ma ponad 1,5 roku i jest prawie na pieluchowym wylocie i dalej nie wiem na czym polega ten flipowy szał
    Też nie wiem... Ale ja generalnie nie pojmuję, co jest fajnego w otulaczach PULowych - zakładając, że używa się ich do tetry lub innych wkładów. Ja nie cierpię tej gumy przy ciele dziecka. Tolerowałam jedynie Bambino Mio, bo one jakieś takie mało "czepliwe" od środka, ale teraz to i tak używam tylko na rzadkie okazje.

    Generalnie uważam, że niedoceniane są POLSKIE pieluchy Uwielbiam formowanki KoKoSi, Nappime, Pupeko...

  5. #45
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Też nie wiem... Ale ja generalnie nie pojmuję, co jest fajnego w otulaczach PULowych - zakładając, że używa się ich do tetry lub innych wkładów. Ja nie cierpię tej gumy przy ciele dziecka. Tolerowałam jedynie Bambino Mio, bo one jakieś takie mało "czepliwe" od środka, ale teraz to i tak używam tylko na rzadkie okazje.

    Generalnie uważam, że niedoceniane są POLSKIE pieluchy Uwielbiam formowanki KoKoSi, Nappime, Pupeko...
    Np. cotton bottoms są kompletnie inne od pula flipa, takie bardziej naturalne się wydają jakby bawełna, ale to nie bawełna ani bawełniany pul-taki kompletnie chyba nigdzie takiego nie widziałam
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #46
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Bo to tak jest puści się hasło o jakichś pieluchach,że są dobre chlonne i szczelne tylko trochę kosztują,bo to dobra firma i dobra jakość i nikt już na te inne nie patrzy bo jest jakiś przebój na rynku.Chocby trzeba było sobie czegoś odmówić odmówimy i odkładamy na ten hicior.Tak ja miałam z flipem na którego oszczędzałam bo podobno taki wypas,kupiłam w końcu dwa,żeby mieć na zmianę,faktycznie przecieków nie było ale szału żadnego też nie najpierw podrapane nogi od szwów(wewnętrzne strony udek i pachwinki)potem plecki odparzone od pul'a bo się tylna zakładka wywija do góry i dotyka plecków a mój dzieć z tych wrażliwych.Kupiłam CP był w wyprzedaży(sam otulacz)za jakieś 37zł i jest niezawodny co bym nie włożyła nie ma przecieków i odparzeń)Dobre otulacze robi też Pupeko,one size są na tyle duże że posłużą nam do końca są na rzepy i te rzepy są miękkie i trwałe mamy jeden i dzielnie nam służy.Pnę do tego,że nie zawsze to co jest drogie i podoba się bądź służy jednym nie musi być dobre dla drugiego.Długo chorowałam na pieluchę CP ale się wyleczyłam bo 92 zł za pieluchę to jednak przesada i to gruba dla mnie a są tańsze pieluchy często lepsze od tych okrzykniętych dobrą sławą i popularnością.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  7. #47
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cotto bottons kupiła mi siostra cioteczna w UK i też byłam z nich zadowolona
    Zgodzę się że sa niedocenione

    A swoja droga za takie smieszne pieniądze w lumpku dostalyście- Szok!!!

    nie wiem czy o tym pisałam czy nie
    ale niedocenione są również
    Baby Jungel - polskie pieluszki.
    Miałam je w swojej sprzedaży i na prawdą długo wisiały na bazarku
    Pieluszki były jak nowe albo nowe i nikt sie nimi nie interesował
    oraz little lamb formowanki - sa po prostu świetne i w dobrej cenie jak są w promocji w UK
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 05-02-2013 o 11:02

  8. #48
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    W sumie to rozumiem, że pewne pieluchy czy otulacze nie są kupowane, bo jak nie mają recenzji to nie wiadomo jakie są i można sie naciąć (albo miło przekonać). Więc kupujący wolą wydawać pieniądze na pewniaki niż kupić otulacz czy pieluchę która nie wiadomo jak bedzie sie spisywać.
    Pamiętam jak na bazarku sprzedawane były ściągnięte z UK nowe formowanki bambusowe little lamb w sumie w śmiesznej cenie 22zł/szt. (za nowiusieńka pieluchę!). Bardzo je lubie, nie wysieją tak jak tots bots bamboozle w starej wersji.
    Baby junge nie miałam, aż sobie kupie z ciekawości
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #49

    Domyślnie

    Uważam że jedną z bardziej niedocenianych pieluch jest otulacz tetro, zupełnie nie wiem czemu tak się dzieję. U mnie tetro był pierwszym wełniakiem, od razu mi się spodobał i do dziś go kocham. Jest mięciutki, zrobiony z niegryzącej wełny, ciekawie uszyty, nigdy mi nie przeciekł, nie łapie zapachów ze środka pieluchy. No i nigdy nie miałam potrzeby go lanolinować, a używam go już około 9 miesięcy. Często słyszę opinie że gumka w pasie uciska, u mnie się tak nie dzieje, być może dlatego, że jest używany codziennie i gumka zdążyła się już rozciągnąć.
    Jedyną wadą tego otulacza jest według mnie ogromna wkładka chłonna. Ja skróciłam ją ze wszystkich trzech stron i obszyłam na nowo ręcznie. I teraz ją uwielbiam.

  10. #50
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    Uważam że jedną z bardziej niedocenianych pieluch jest otulacz tetro, zupełnie nie wiem czemu tak się dzieję. U mnie tetro był pierwszym wełniakiem, od razu mi się spodobał i do dziś go kocham. Jest mięciutki, zrobiony z niegryzącej wełny, ciekawie uszyty, nigdy mi nie przeciekł, nie łapie zapachów ze środka pieluchy. No i nigdy nie miałam potrzeby go lanolinować, a używam go już około 9 miesięcy. Często słyszę opinie że gumka w pasie uciska, u mnie się tak nie dzieje, być może dlatego, że jest używany codziennie i gumka zdążyła się już rozciągnąć.
    Jedyną wadą tego otulacza jest według mnie ogromna wkładka chłonna. Ja skróciłam ją ze wszystkich trzech stron i obszyłam na nowo ręcznie. I teraz ją uwielbiam.
    popieram z całej rozciągłości. Tylko ja nigdy nie używałam z oryginalną wkładką lecz z prefoldami pieluszkarniowymi lub frotkami kikko. Gdy prefoldy do zwykłego otulacza są za male to do tetro są akurat bo to otulacz biodrowy. Bardzo lubię wełniak tetro. A odciskane jest kwestiądopasowania zapięcia w pasie. Gdy zabraknie haftek są jeszcze przedłużki do staników, które można dopiąć, choć wolałabym by producent sam wydłużył pas
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #51
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Ja też w lumpku dorwałam cotton bottomsy, kiedyś, 5 sztuk nowych w malutkim rozmiarze! byłam w szoku,wygrzebywałam i wygrzebywałam..., za 3 zł chyba jeden,mam schowane, choć nie wiem, kiedy mi sie przydadzą...
    Te otulacze sa z pula podwojnego, jakby dwa kawałki zwykłego pula skleic ze soba. stad przy skorze nie ma tej gumy, to co na zewnatrz jest i wewnątrz. Wydaje mi sie, ze one takie niedoceniane, bo nie mają ciekawych wzorów, są nijakie z wyglądu.
    Dodam, ze rozmiar L (najwiekszy) cudownie nam sie sprawdzał na noce do obszernych formowanek, nie było lepszego otulacza! (mam schowany )
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  12. #52
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    Uważam że jedną z bardziej niedocenianych pieluch jest otulacz tetro, zupełnie nie wiem czemu tak się dzieję. U mnie tetro był pierwszym wełniakiem, od razu mi się spodobał i do dziś go kocham. Jest mięciutki, zrobiony z niegryzącej wełny, ciekawie uszyty, nigdy mi nie przeciekł, nie łapie zapachów ze środka pieluchy. No i nigdy nie miałam potrzeby go lanolinować, a używam go już około 9 miesięcy. Często słyszę opinie że gumka w pasie uciska, u mnie się tak nie dzieje, być może dlatego, że jest używany codziennie i gumka zdążyła się już rozciągnąć.
    Jedyną wadą tego otulacza jest według mnie ogromna wkładka chłonna. Ja skróciłam ją ze wszystkich trzech stron i obszyłam na nowo ręcznie. I teraz ją uwielbiam.
    Zgadzam się, aczkolwiek ten otulacz ma jedną wadę - jest niski w stanie, co widać nawet na zdjęciach producenta. Ja mam dużych synów, ale jeśli dziecko mi wyrasta z pieluchy w wieku 3 miesięcy, to jest to lekka przesada A szkoda, bo BARDZO lubiłam ten otulacz. Niech by było, że syn by wyrósł rok później - to i tak za szybko jak na pieluchę one size. No i w pasie rzeczywiście zdecydowanie za ciasna.

    Reasumując - może dla średniaków czy chudzielców się sprawdza, ale dla dużych dzieci niekoniecznie.

  13. #53
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cotton bottoms jest w ciekawe wzorki, ale najłatwiej dostać białe, wzorkowe ciężej. Szczególnie do tetry i prefoldów cud miód i malina
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #54
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    ja właśnie kupiłam sobie cotton bottoms taki we wzorki niebieski, raczej chłopięcy... ale nie zauważyłam że wzięłam M ten od 7 kg, który podobno jest dopiero od 10 kg realnie...a chciałam s wziąć...czy one rzeczywiście takie duże? jeśli tak to chyba pójdzie na bazarek od razu...

  15. #55
    Chustofanka Awatar Syginek
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    353

    Domyślnie

    Tak czytam o tym cotton bottoms, ze az poleciałam na bazarek i zakupiłam jedna sztukę na próbę. Recenzja dopiero w czarwcu, bo wtedy sie Groszek wykluje.

  16. #56

    Domyślnie

    A powiedzcie gdzie można kupić ten "cudowny" otulacz cotton bottom. Chodzi mi o nowy, szukałam w internecie i nic nie znalazłam.

  17. #57
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Widziałam na allegro cotton bottoms ale tylko duży 14kg+

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #58
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    Widziałam na allegro cotton bottoms ale tylko duży 14kg+
    na bazarku też są, małe, średnie i duże
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #59
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię formowanki mother ease i little lamb i baby kicks.
    Mama wspaniałej czwórki: '02 '04 '10 '12

  20. #60
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    A powiedzcie gdzie można kupić ten "cudowny" otulacz cotton bottom. Chodzi mi o nowy, szukałam w internecie i nic nie znalazłam.
    mozna było kupić na amazon.uk
    poszukaj na stronach uk
    kupowałam własnie tam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •