Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Wątek: pieluchy wielo a owsiki

  1. #1
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie pieluchy wielo a owsiki

    Czy nappy fresh wybije jajeczka owsików z pieluch wielo? jeśli nie, to jak oczyścić pieluchy z tych jajeczek nie niszcząc PULa?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Czy nappy fresh wybije jajeczka owsików z pieluch wielo? jeśli nie, to jak oczyścić pieluchy z tych jajeczek nie niszcząc PULa?
    chyan trzeba będzie jednak wrzucić do pralki na 90 stopni, wiem, żektośpisal, ze od czasu do czasu pierze pule w 9 stopniach i nic im nie jest. Choc jest to troszkę ryzykowne
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja prałam, żadna pielucha nie rozleciała się w praniu nic im nie byłó
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  4. #4
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ale PUL nie zaczyna przeciekać jak się go wygotuje? to mit tylko? hmmm..
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #5
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    90st to nie gotowanie jeszcze prałam tak wiele razy, bo na jednych pieluchach lecialam przez 3 lata z 2dzieci, nei zauważyłam aby przeciekły po praniu w 90st
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  6. #6
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja piorę (mniej więcej raz w miesiącu) pule na 90 stopni i mają się dobrze

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Ja piorę w 40 st a jak robię stripping w 60 st to drżę o nie straszliwie Podziwiam za odwagę
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja na co dzień w 60, ze dwa razy prałam na 90 (drżąc ) i alles gut

  9. #9
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja też drżałam na początku, ale doszłam do wniosku, że wolę mieć porządnie wyprane (normalnie piorę w 60 stopniach, w 90 wrzucam jak zęby za mocno się dają we znaki), niż ładne
    jakby pielucha się rozpadła to trudno, ale tak wiem, że można i u mnie się sprawdza

  10. #10
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    ja bym chyba puściła wszystkie wkłady na 90st ew wygotowała w garze, a pule na 60st z nappy fresh i potem jeszcze kilka razy stripping im zrobiła.
    08.2011 04.2014

  11. #11
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    ja bym chyba puściła wszystkie wkłady na 90st ew wygotowała w garze, a pule na 60st z nappy fresh i potem jeszcze kilka razy stripping im zrobiła.
    nappy fresh i 60 stopni tylko pogilga jajeczka owsików.

    poczytajcie o owsikach i jajeczkach, wszystko łącznie z PULem wymaga 90 stopni. I po leczeniu po dwóch tygodniach powtórki, bo leki na owsiki działają jedynie na dorosłe owsiki, za dwa tygodnie akcja może sie powtórzyć.

    Swoją drogą zawsze prałam na minimum 60 stopniach i raz w miesiącu na 90 (+gotowanie bawelny, konopii itp) niezaleznie od rodzaju pieluchy, tylko kiepskie jakosciowo lub złachane były narażone na jakies uszkodzenia, ale żadnych nie uświadczyłam, pewnie dlatego że takich pieluch szybko sie pozbywałam. Ryzyko jest przy pewnych pieluchach, ale taki urok wielorazówek, cecha zasadnicza.

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    no właśnie w necie bardzo trudno znaleźć konkretne/rzetelne informacje dotyczące jajeczek (tzn. w jakiej temp. giną, jakie środki chemiczne je niszczą itd., nawet informacje o okresie zdolności do inwazji jajeczek są różne w różnych źródłach - 3 tygodnie, 6 tygodni itd.). Jestem ciekawa czy ktoś z używających wielorazówek osobiście przeszedł temat owsikowy (zakończony sukcesem i powrotem do wielorazówek)?
    pozdr.
    v.

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    prałam w 90 i piorę do tej pory,nie ma nawet śladu że coś się niszczy.

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    zadalam pytanie firmie bio-D, producentowi "nappy fresh" odnosnie tego, czy pranie z uzyciem tego proszku jako dodatku (w temp. 40 stopni) ubija jajeczka owsikow i otrzymalam taka odpowiedz:
    "as far as we're aware, pinworm eggs should be killed by washing at 40 degrees irrespective of wash powder. Nappy Fresh is particularly good as a sanitiser.".
    Czyli niby ubija, ale jakos tak miekko to jest powiedziane, ze nie wzbudza we mnie zaufania

    przeszukiwalam tez net anglojezyczny w temacie owsikow, i znalazlam pdf w ktorym instruuja (http://www.blackriver.k12.oh.us/nurse/Pinworm1.pdf) aby prac "Machine-washing at hot temperature", a okreslenie "hot wash" oznacza zakres temperatur 50-95 stopni celcjusza (http://www.textileaffairs.com/c-common.htm). czyli teoretycznie te 50 powinno zadzialac...
    Ostatnio edytowane przez varija ; 18-01-2013 o 18:06

  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    podobnie jak dziewczyny, wychodząc z tego założenia, co Kasia.234, prałam ileś razy (choć nie za dużo) pule na 90 stopni i żadnemu się krzywda od tego nie stała - mam wrażenie, że od gorączego prania gorsze dla puli są suche wysokie temperatury, np suszenie na kaloryferze (w każdym razie pul z podkładu tetro wrzuconego niechcący do suszarki się trochę poniszczył)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja czasami też piorę w 90 stopniach. Po staremu
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  17. #17
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    swoja drogą, jak widzę taki temat to od razu myśle ze nigdy wiecej pieluch z bazarku

  18. #18
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sznurka Zobacz posta
    swoja drogą, jak widzę taki temat to od razu myśle ze nigdy wiecej pieluch z bazarku
    cos w tym jest

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    miasto spotkań
    Posty
    875

    Domyślnie

    poschizowałam się teraz mocno, szczerze, jak mogę sprawdzić czy moje dziecię ma "pinwormsy"

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Jadzia miała owsiki pod koniec pieluchowania, wszystko, co było, wyprałam w 95 st. Wszystko, łącznie z otulaczami pulowymi, przeżyło bez szwanku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •