Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Prośba o pomoc- wyprawka pieluchowa dla noworodka-niemowlaka

  1. #1
    Chustonówka Awatar kalolina
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Wrocław - Smolec
    Posty
    33

    Domyślnie Prośba o pomoc- wyprawka pieluchowa dla noworodka-niemowlaka

    Witam wszystkich
    Chciałam prosić o pomoc osoby doświadczone w pieluchowaniu wielorazowym o ocenę moich dotychczasowych zakupów.
    Główny użytkownik(chłopiec- nie wiem czy to ma znaczenie) pojawi się dopiero za miesiąc, na początku lutego, ale wyczytałam że pieluszki/wkłady nabierają chłonności z wiekiem, także chciałabym przeprać je do tego czasu parę razy.

    Chciałabym używać wielorazówek najszybciej jak się da, ale niestety nie stać mnie na zakup osobnej wyprawki pieluchowej dla noworodka a za miesiąc następnej dla niemowlaka. Może akurat dzieć będzie duży i szybko dorośnie do onesize.

    Pranie planuję robić codziennie, mam małą pralkę i dużo do niej nie napakuje. Z suszeniem nie powinno być problemu(nadchodząca wiosna plus suszarka ogrodowa).

    Poniżej wklejam listę co do tej pory zamówiłam. Może coś z tych rzeczy mogłabym wykorzystać już u noworodka?
    Najbrdziej przemawia do mnie wersja wełnianych otulaczy plus formowanki lub jakieś tetry, reczniki Ikea(planuję jeszcze dokupić 20-30 sztuk??) itp.

    Otulacze:
    Imse Vimse Otulacz Wełniany - S (5-8kg) 1 sztuka
    EcoDidi Otulacz wełniany - onesize 1 sztuka
    MałeMe Otulacz pul - onesize 1 sztuka
    Babyetta Otulacz pul - onesize 2 sztuki

    Idą do mnie jeszcze dwa wełniane otulaczki takie hand-made z ebay jeden S-ka i jedna M-ka,

    Formowanki:
    Formowanka Mariko Rozm.2 (4-6kg) 5 sztuk
    Formowanka EcoDidi onesize (3-16kg) z kieszonką z welurkiem bawełnianym i z kieszonką bambusem 2 sztuki
    Formowanka Babyetta bawełniana z welurkiem bawełnianym onesize 3 sztuki

    Kieszonki
    Kieszonka MałeMe z colmaxem - onesize 1 sztuka
    Kieszonka Babyetta pul z mikropolarem onesize 1 sztuka

    SIO
    Pieluszka wełniana z wpinaną kieszonką EcoDidi onesize z dopinaną kieszonką z mikropolarem i welurkiem 2 sztuki
    Plus:
    Wpinana kieszonka welurek bawełniany, onesize 2 sztuki
    Wpinana kieszonka welur-bambus, onesize 2 sztuki

    Wkłady chłonne
    Wkład chłonny MałeMe do kieszonek-S PLUS 1 sztuka
    Wkład chłonny MałeMe do kieszonek-L 1 sztuka
    Wkład do otulacza MałeMe -S 1 sztuka
    Wkład chłonny EcoDidi mini -28x10cm - 4 sztuki
    Wkład chłonny EcoDidi maxi -35x12cm - 4 sztuki

    Pieluszka bambusowa EcoDidi 30x35 - 2sztuki
    Pieluszka bambusowa EcoDidi 35x40 - 2sztuki
    Tetra babusowa Babyetta 75x75- 2sztuki

    Pre-fold bawełna KiKKO 41x30cm - 2sztuki
    Pre-fold bawełna KiKKO 32 x 34cm - 2sztuki
    Pre-fold bawełna KiKKO NEWBORN: 29 x 30,5 cm -1 sztuka

    Czy coś jeszcze wypadałoby dokupić? może czegoś jest za mało-albo za dużo (o ile takie pojęcie w ogóle występuje przy pieluchowaniu wielorazowymi)

    Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek uwagi.

  2. #2

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, że otulacze One Size będą na pewno za duże na niemowlaka. Jak poczytasz to wiele dziewczyn kupowało otulacze S i te też były za duże. Dziecko musiałoby się urodzić na prawdę duże do One Size. Założyć założysz ale przecieki gwarantowane bo przy nóżkach będą wolne miejsca. Trzeba też pamiętać, że noworodek nie ma jeszcze tłuszczyku za dużo. Moje dziecko urodziło się z wagą 3330. Jadła bardzo dużo i szybko przybierała ale w S zmniejszanym do XS chodziła chyba 3-4 miesięcy. Krócej w Bambino Mio be te rzeczywiście są raczej do 5 kg. Formowanki One Size będą na pewno robiły na maluchu dużą pupe. Musisz być na to przygotowana. To jednak maluszek więc jak włożysz mu na pupę coś co jest dobre też na 2 latka to wiadomo, że pupa będzie duża. Formowanka Ecodidi jest moim zdaniem bardzo zgrabna ale ja 4 miesięcznemu dziecku ją zmniejszałam na długość maksymalnie więc na niemowlaku będzie do kolan albo i za Na pewno wkładów L nie upakujesz dziecku bo będzie miało za szeroko w kroku. Przydadzą się te małe Ecodidi - ja akurat miałam Kokosi w tym rozmiarze i używałam od razu.

    Reasumując, gdybym drugi raz robiła wyprawkę dla noworodka zrezygnowałabym z formowanek (miałam śliczne Kokosi i Agny ale praktycznie nie używałam bo takiego maluszka trzeba ciągle przewijać a poza tym zestaw formowanka i otulacz robił dużą pupę i miałam wrażenie, że dziecku jest niewygodnie. U nas sprawdziły się małe otulacze Bambino Mio akurat kupiłam i jeden miałam Kokosi + cokolwiek - tetra, wkłady itp. Myślę, że tego cokolwiek przyda Ci się więcej Ja zużywałam około 15 -20 wkładów dziennie. Tym bardziej, że u nas co karmienie była kupa

    To co kupiłaś na pewno się przyda tylko nieco później. Jak maluch będzie miał ze 3 miesiące i nabierze tłuszczyku to będzie jak znalazł

  4. #4
    Chustomanka Awatar kerstin200
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań/Islandia
    Posty
    655

    Domyślnie

    U mnie - w życiu nie założyłam prefolda, za to jechałam radosnie na zwyklej tetrze. Prefoldy kikko mi sie marnowaly, ale tez kupilam je przez pomylke i sie zdziwilam...
    I formowanek mialam mnostwo, ale przestalam uzywac. Odwidzialy mi sie. Malo to ekonomiczne dla mnie i nie podobaloi sie to, ze ze spaceru dziec wracal caly mokry (formowanka nasiaka na calej powierzchni.
    Ale to ja.
    Gdybym byla poczatkujaca od nowa, kupilabym jedna formowanke i po jednej sztuce z rodzaju, zeby sie przekonac.
    Otulacze one size beda za duze nawet zmniejszone, u nas egzamin zdaly itti bitti sio po jednym S i M (choc wklady sio to kompletna porazka - za to wlozone tam reczniczki ikea i jysk lub ciachnieta na mniejsza tetra jak najbardziej). A ze jedna S to za malo, uzywalam flipa giganta i bylo zabawnie...

  5. #5
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Wow ale wypas.

    Nie przejmuj sie jak na poczatku wszystko bedzie za duze,Ja pierwszy miesiac jechalam na huggiesach ze wzgeldu na wygode dziecka.
    Recznikczki ikea drapia trzeba dac na nie wkladke sucha pielucha, uzywalam ich na poczatku d do flipa bo nie robily duzej pupki, minus ze pul dotyka ciala.Kupilam tez inne malutkie reczniczki bardzie puchate i jestem bardziej zadowolona bo nir drapia i chlona lepiej.
    Formowanki te noworodkowe tezy byly wielke, rowniez dlugo schna i na jeden sik/kupke bo i tak dziecko nie bedzie more lezec.Mam 2 te formowanki, obylo by sie bez nich.
    Kieszonki sa tez fajne, nam sie nie spodobaly, bo w sumie tez na jeden sik ( niby mozna tylko wklad wymienic, ale ja wole cala pieluche).Mam 2 charlie banana i yetta, rowniez by sie obylo bez nich.
    Z otulaczy mam narazie tylko 2 ( tzn czekam na paczke w ktorej przyjdzie wiecej. Jednak jakos tymi dwoma dajemy rade. Jeden Flip i jeden Tetro welniak.
    Plus tetra Kikko, zwykla tetra, i dzisiaj zakupilam musliny z Ikei 10 szt.

    Ogolnie ciesze sie ze nie nakupowalam za duzo, bo teraz wiem co mi sie sprawdza, jakie matrialy lubie itp.Pewnie preferencje sie jeszcze zmienia.

    Napewno to co masz bedziesz wczesniej czy pozniej uzywala.Zawsze mozna dokupic, a dzidziusiowi kilka dni w jednorazowkach kzywdy nie zrobi, a lepszy "pampek" niz zle dobrane wielo.
    I pamietaj jak ktos tu na forum napisal ze pieluchy sa dla nas a nie my dla pieluch, wiec rob tak zeby wam bylo wygodnie.
    Zycze powodzenia w pieluchowaniu i latwego porodu.

    A. listopad 2012




  6. #6
    Chustonówka Awatar kalolina
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Wrocław - Smolec
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za tak obszerne odpowiedzi
    Tak myślałam, że przynajmniej pierwsze dwa tygodnie będe jechać na jednorazówkach bo niestety będe mieć cesarskie cięcie i nie wiem ile czasu zajmie mi dojście do siebie.
    Poza tym to moje pierwsze dziecko i nie mam zielonego pojęcia jak wygląda obsługa tak malutkiego człowieczka

    Wczoraj dostałam te formowanki z Marico i pomimo że wzielam rozmiar 2 na 4-6 kilo to wydają mi sie strasznie malusie i jakoś sobie nie potrafie wyobrazić że mogą być za duże na noworodka ale ja noworodka w życiu na oczy nie widziałam

    Inka a możesz mi powiedzieć co to za muśliny z Ikea? Nigdy w życiu nie widziałam tam pieluszek.

  7. #7
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60203764/ to te,

    Nie martw sie ja tez mialam cesarke i wszystko sama robilam przy malym, tzn z mezem. Tez pierwsze dziecko i nigdy nie mialam z dziecmi do czynienia.Kup sobie stolik do przewijania zeby sie nie schylac.

    A. listopad 2012




  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie masz zestaw full wypas Pewnie wiele z tych pieluszek nie będzie pasowało na noworodka, ale dzieciaczki szybko rosną a z tego co widzę wybrałaś niemal same pieluszkowe hity. Wyprawka fiu fiu do pozazdroszczenia.

    Edit: jedno co to z wkładów ekodidi wzięłabym tylko mini. Maxi zawsze możesz później dokupić.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kalolina Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny za tak obszerne odpowiedzi
    Tak myślałam, że przynajmniej pierwsze dwa tygodnie będe jechać na jednorazówkach bo niestety będe mieć cesarskie cięcie i nie wiem ile czasu zajmie mi dojście do siebie.
    Poza tym to moje pierwsze dziecko i nie mam zielonego pojęcia jak wygląda obsługa tak malutkiego człowieczka

    Wczoraj dostałam te formowanki z Marico i pomimo że wzielam rozmiar 2 na 4-6 kilo to wydają mi sie strasznie malusie i jakoś sobie nie potrafie wyobrazić że mogą być za duże na noworodka ale ja noworodka w życiu na oczy nie widziałam

    Inka a możesz mi powiedzieć co to za muśliny z Ikea? Nigdy w życiu nie widziałam tam pieluszek.
    Nie martw się cesarką. Ja już w 4 dobie po cc samochodem jeździłam (prowadziłam bez problemu) a dziecko przewijałam w drugiej dobie. Wstawałam w nocy do tego przewijaka chyba co godz <sciana> choć nie powiem, żeby to łatwe wtedy było Jeśli nie będzie żadnych komplikacji (a pewnie nie będzie) to dojdziesz do siebie szybciej niż myślisz A co do malusich pieluch to mnie maleńkie wydawały się np. skarpetki, które dostaliśmy a założone zostały dopiero za 2 miesiące od porodu bo były gigantyczne

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ja miałam cc i byłam w fatalnej formie i mimo to zaczęłam wielopieluchować na następny dzień po powrocie ze szpitala, więc będzie dobrze
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Chustonówka Awatar kalolina
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Wrocław - Smolec
    Posty
    33

    Domyślnie

    Te hity pieluszkowe to dzięki wam wybrałam
    Gdybym nie znalazła tego forum to pewnie skończyłabym z chinkami z allegro(nie twierdze że złe ale wolę wspierać krajową produkcję) albo małą ilością jakiś drogich zagranicznych firmówek.

    Po cc na szczęście mąż będzie mi pomagać. Może sobie zrobić nawet miesiąc wolnego także ja będą mogła w spokoju dochodzić do siebie

  12. #12
    Chustofanka Awatar Syginek
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    353

    Domyślnie

    I jak idzie to pieluszkowanie maluszka? Mam dosyc podobny zestaw i tez czekam na malca wiec jestem ciekawa opinii "swiezej mamy"

  13. #13
    Chustonówka Awatar kalolina
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Wrocław - Smolec
    Posty
    33

    Domyślnie

    Syginek tak jak dziewczyny pisały, z powyższych rzeczy niewiele się przydało przy noworodku.
    Mój synek ważył 3,350kg i wszystkie OS były na niego za duże. Używałam tylko wkładów chłonnych S-ki i pieluszki bambusowe-chociaż przy nowordoku to niepotrzebne są jakieś mega chłonne.

    Dokupiłam sobie jeszcze na bazarku dwa noworodkowe otulacze pullowe bambinomio (nie użyłam ich ani razu, pull mi nie podszedł) i jeden otulacz-gatki wełniane od Magnoli, i zakochałam sie w tych gatkach. Używałam ich codziennie razem ze zwykłą tetrą spiętą snappi, i jest to mój ulubiony zestaw noworodkowy

    Teraz mały waży już trochę ponad 5kg i zaczynam powoli używać formowanek OS razem z gatkami od Magnoli (dalej pasują) i kieszonki OS.

    Z kieszonek pullowych jak dla mnie rewelacyjna jest małeme z colmaxem. Jest cieniutka, leciutka, szybko schnie, super układa się na pupie no i fason podszedł mi najbardziej. Jak tylko wrócą do sprzedaży to dokupię sobie jeszcze kilka sztuk

    Dokupić muszę jeszcze kilkanaście(?) wkładów chłonnych do kieszonek bo tego najbardziej mi brakuje.

  14. #14
    Chustofanka Awatar Syginek
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz

    Zaoparzyłam sie juz dodatkowo w tere. Mam tez otulacz s Babyetty i Kokosi i Coton Bottoms, a teraz czekam na wełniany Ecodidi. Mam nadzieje, ze to mi sie sprawdzi.
    Ostatnio edytowane przez Syginek ; 21-03-2013 o 01:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •