Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mr.P

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie Mr.P

    Goszczę u siebie na chwilkę legendę. Podzielę się fotkami i moją prywatną opinią.

    Najpierw fotki:













    Metki - w temacie ładnych/brzydkich - myślę że w takim modelu Vatek mógłby się pokusić o coś extra.
    Skosy - dłuuugaśne - jak u Vatków - jesli ktoś potrzebuje dlugawą 5 to spokojnie 5 Pamira wystarczy. Przy wątpliwościach z rozmiarem - krótszy powinien być ok.
    Materiał - na metkach widać że to jest bawełna. W dotyku - miękka bardzo przyjemna w dotyku bawełna. Porównanie między Pamirem a chustami bawełnianymi jest podobne jak między polskimi ręcznikami frotte a ręcznikami z bawełny egipskiej.
    Żeby porównać to do czegoś bardziej znanego - możnaby powiedzieć że to tak jakby jedna nić chusty była konopna - sztywnawa "zgrzebna" a druga zrobiona z wiskozy bambusowej - jak w no-cottonach Nati z 2011.
    Chusta przt tym jest zgrzebnie niedokładna, widac pasy wynikające z grubości nici w watku i osnowie. Są też babolki jak na fotce.

    Do farbowania będzie cudowna, do noszenia w "naturze" - ryzykowna bo śmietankowo-biała.

    Nosi bardzo dobrze i łatwo się wiąże. Ten który mam jest jeszcze niezłamany, wygląda jak nieprany - ale tego nie wiem. Jest średnio gruby, coś jak rapalki - solidnie tkany.
    Nośnościa porównałabym do bawełny z domieszką - nie do czystych chust bawełnianych - szczególnie pasiaków tkanych skośnie.

    Cena - pozostawię do uznania zainteresowanym.

  2. #2
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    pozostaję niewrażliwa na pamirowe uroki
    ale pomacać przez chwilę bym mogła
    zazdraszczam mozliwości

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheep Zobacz posta
    pozostaję niewrażliwa na pamirowe uroki
    ale pomacać przez chwilę bym mogła
    To samo u mnie.
    Jak na razie jestem na etapie, że chusta ma być przede wszystkim ładna. Chociaż może docenianie uroku takich prześcieradeł przychodzi z czasem .

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    A ja chyba chustowo dorosłam, znaczy dojrzałam. Chyba mogłabym mieć tylko tą jedną zamiast wszystkich, które mam

    edit: ale zafarbowałabym, tylko nie wiem na jaki kolor
    Ostatnio edytowane przez Filippa ; 02-01-2013 o 16:15
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Amst... a długo go gościć będziesz?
    Bo ja tak nieśmiało zapytuję, czy może wybierasz się na spotkanie kk 12? i czy może zabrałabyś go ze sobą? żeby tylko popatrzeć.. na własne oczy...
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Chciałabym się wybrać ale nie wiem jak zdrowie dzieci dopisze - najwyżej dojadę sama.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •