Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 172

Wątek: Nocnik turystyczny - 100 pytań

  1. #141
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Niezupełnie. Dodam jeszcze, że publiczne załatwianie potrzeb fizjologicznych podciągnięte jest pod wykroczenie i podlega karze (art. 140 kodeksu wykroczeń).
    Aurora.. proponuję już zamknąć dyskusję.. proponuję abyś wróciła do tego wątku za rok/dwa..
    zobaczymy - może tobie uda się lepiej niż większości matek ( i tatusiów) odpieluchowywanych dzieci poradzić i dasz nam przykład jak sobie radzić w takich sytuacjach..

  2. #142
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Niezupełnie. Dodam jeszcze, że publiczne załatwianie potrzeb fizjologicznych podciągnięte jest pod wykroczenie i podlega karze (art. 140 kodeksu wykroczeń).
    ale sie ubawilam !
    juz widze straz miejska/policje wreczajaca mandat dwulatkowi, o masakra
    dobre dobre

    hmm a moze policja powinna stac przy kazdym placu zabaw? wzbogaciliby sie jak nic
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  3. #143

    Domyślnie

    Myślę, że można przemyśleć pojemnik plastikowy zamykany z pieluchą w środku, żeby się nie wylewało w torbie, szczególnie, jeśli ma się na uwadze wspomniane owsiki. Ja należę do mam dopiero co odpieluchowanych synków, i synek podsikuje czasem tu i ówdzie pod krzaczek, jeśli musi. Pojemnika nie noszę, bo i tak mam tyle niezbędnych rzeczy w torbie, że mi pęka w szwach. Rozumiem, że nie każdemu to się podoba.
    Mysle, że nie ma sensu wytaczanie ciężkich dział na forum z tego powodu.

  4. #144
    Świadomy ojciec
    Guest

    Domyślnie

    No więc jest rozwiązanie http://www.mothercare.com/gp/product...=UTF8&mcb=core. Daje radę

  5. #145
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Czekałam na to. I się doczekałam Jaki to ma związek z tematem? I czym się martwisz? Twoje dziecko jest już odpieluchowane
    czekalas, czekalas, a dobrej riposty nie wymyslilas

  6. #146
    Chustofanka Awatar Kanoko
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Otwock/Warszawa
    Posty
    430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że publiczne załatwianie potrzeb fizjologicznych podciągnięte jest pod wykroczenie i podlega karze (art. 140 kodeksu wykroczeń).
    pudło
    z tym argumentem to chyba trochę przeszarżowałaś

    Dla chętnych - z komentarza do kw :
    Z art. 1 k.w. wynika, że tylko czyn zawiniony może stanowić wykroczenie; toteż nie popełnia wykroczenia (choć może popełnić czyn zabroniony) ten, komu nie można przypisać winy w czasie czynu. Zasada winy oznacza zerwanie z zasadą obiektywnej odpowiedzialności, czy też za tzw. obiektywne następstwa czynu. Podstawą zarzutu winy są następujące przesłanki: zdatność sprawcy do przypisania winy, która jest warunkowana jego dojrzałością (art. 8) i poczytalnością (art. 17), możliwością rozpoznania bezprawności czynu (art. 7 § 1) oraz umyślność lub nieumyślność czynu sprawcy. Winę sprawcy wykroczenia wyłączają zatem: nieletniość (art. 8), niepoczytalność (art. 17), usprawiedliwiony błąd (art. 7 § 1). Z jednej strony wina stanowi uzasadnienie (legitymację) stosowania kary wobec sprawcy czynu zabronionego, z drugiej zaś stopień winy wyznacza granicę wymierzonej sprawcy kary. Zgodnie z art. 1 § 2 wina musi być przypisana sprawcy w czasie czynu, czyli w czasie, w którym sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany (art. 4 § 1) (zasada koincydencji).

    Art. 8. k.w. - Na zasadach określonych w niniejszej ustawie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu lat 17.

    wątek odpowiedzialności sikającego dziecka proponuję zatem uznać za zakończony
    Ostatnio edytowane przez Kanoko ; 26-07-2009 o 20:55
    Magda, mama Hani (15.02.2008)

  7. #147
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    po przeczytaniu tego wątku nie wiem czy powinnam się śmiać czy płakac...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  8. #148
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    Chyba logiczne, że za małoletnie dziecko odpowiada rodzic. Nie wiem, w czym widzicie problem.
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  9. #149
    Chusteryczka Awatar kamilcia.xt
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    po przeczytaniu tego wątku nie wiem czy powinnam się śmiać czy płakac...
    śmiać


    tu chyba jedna strona z drugą kompletnie się nie rozumieją, chyba nikt nie jest ani za tym że dziecko ma sikać na placu zabaw ani że nie ma prawa nigdzie sikać, większość mam nadzieję przyznaje ze trzeba wysadzać tak żeby nie stwarzac zagrożenia epidemiologicznego i golizną zanadto nie epatować..?
    Karina - 2007r.
    Lila - 2009r.
    Witold - 2014r.
    Gerald - 2016r.

  10. #150
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Świadomy ojciec Zobacz posta
    No więc jest rozwiązanie http://www.mothercare.com/gp/product...=UTF8&mcb=core. Daje radę
    Nie do końca. Bo raz, i tak dziecko sika publicznie, dwa, coś z trzeba zrobić z zawartością. Na jedno wychodzi.

    Aurora, ja mam wrażenie, że ty się kłócisz dla samej idei. Nie widzisz, że trochę przeginasz? Twoje argumenty są bez sensu.
    Poza tym zachowujesz się, jakbyś sama nie miała dziecka, a nas uważasz za jakieś porąbane matki, które razem z tymi nieznośnymi bachorami srają i sikają na każdym rogu.

    Jak do tej pory jedynie krytykujesz. Więc czekam na TWOJĄ propozycję wyjścia z tej sytuacji.
    Jakbyś zapomniała mówimy tu i dwuletnich dzieciach, które już od dłuższego czasu w ogóle nie noszą pieluchy, ale są jeszcze zbyt małe aby wytrzymać do oddalonej o 20 minut toalety.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  11. #151
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Temat o sikaniu na placu zabaw/w krzaczkach na 5 stron.
    Cytat:
    Napisał Ilonsa
    po przeczytaniu tego wątku nie wiem czy powinnam się śmiać czy płakac...

    śmiać


    tu chyba jedna strona z drugą kompletnie się nie rozumieją, chyba nikt nie jest ani za tym że dziecko ma sikać na placu zabaw ani że nie ma prawa nigdzie sikać, większość mam nadzieję przyznaje ze trzeba wysadzać tak żeby nie stwarzac zagrożenia epidemiologicznego i golizną zanadto nie epatować..?
    Otóż to!
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  12. #152
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,769

    Domyślnie

    watek nie do strawienia. szkoda, ze nie ma juz watkow wygnanych

    matka czworga
    i psa


  13. #153
    Chustofanka Awatar Kanoko
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Otwock/Warszawa
    Posty
    430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Chyba logiczne, że za małoletnie dziecko odpowiada rodzic.
    Odpowiadają za SZKODY wyrządzone przez dzieci. Np stłuczona szyba, porysowany samochód itp..
    Magda, mama Hani (15.02.2008)

  14. #154
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,627

    Domyślnie

    Ja tylko dodam, że mój Wojtek, mimo że już pięciolatek, ma fizjologiczne problemy z nietrzymaniem moczu i choćbym się skichała, to jak zachce mu się siku, to do domu nie dolecę, nie ma takiej możliwości. Znajdujemy baaardzo szybko jakieś drzewko i za nim Wojtek sika. A niestety zdażyło się i tak, że zdjął majtki na środku placu zabaw, bo już dosłownie leciało mu po nogach. On wie, że tak nie wolno, ale czasem po prostu nie daje rady utrzymać.
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  15. #155
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kanoko Zobacz posta
    Odpowiadają za SZKODY wyrządzone przez dzieci. Np stłuczona szyba, porysowany samochód itp..
    hehehe no przeciez sik w trawke to mega szkoda - epidemiologiczne zagrozenia dla zycia i zdrowia calego miasta, a moze i swiata nawet

    ja sie swietnie bawie tym absurdem, prosze jeszcze
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  16. #156
    Chustofanka Awatar Kanoko
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Otwock/Warszawa
    Posty
    430

    Domyślnie

    świata i wszechświata
    mi się chwilowo inwencja wyczerpała ale tez chetnie poczytam, ten watek jest niezwykły
    Magda, mama Hani (15.02.2008)

  17. #157
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    nie sadzialam ze ten watek urosnie do takich rozmiarow a tym bardziej bedzie wywolywal tyle emocji...............

    moje dzieci jako maluchy sikaly pod krzaczkiem ,mlodszemu dalej sie zdaza a odpieluchowany juz od roku
    starszak nie chodzi gdzie popadnie -przyjdzie do domu za potrzeba

  18. #158
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaduo Zobacz posta
    hehehe no przeciez sik w trawke to mega szkoda - epidemiologiczne zagrozenia dla zycia i zdrowia calego miasta, a moze i swiata nawet

    ja sie swietnie bawie tym absurdem, prosze jeszcze
    Ależ proszę. Czekałam na ten argument od Aurory, ale się nie doczekałam i muszę sama...
    Psy sikają pod drzewa. Moje dziecko to nie pies, ani żadne zwierzę. W domu też dzieci do kuwety wysadzacie?

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  19. #159
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    do kuwety to nie. ale na nocnik (z plastiku nocnik podkreslam, kuwety tez z plastiku) to i owszem, caly czas
    nie wiem jak tu podciagnac wysadzanie do miski. hmmmmmmmm
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  20. #160
    Chustofanka Awatar Kanoko
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Otwock/Warszawa
    Posty
    430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaduo Zobacz posta
    nie wiem jak tu podciagnac wysadzanie do miski. hmmmmmmmm
    no jak to?!!
    sikanie do miski trzeba podciągnąć pod sikanie gdzie popadnie
    do talerza tez Twoje dzieci sikają??
    Magda, mama Hani (15.02.2008)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •