Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: Co z nosidłem?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie Co z nosidłem?

    Nie jestem matką nosidełkową, raczej totalnie chustową, choc czasem zakładam nosidło jak muszę tysiace razy się wiązać i nie chcę brudzic chusty. Czasem jest potrzebne takie bez ogonów zwłaszcza jak ziemia jest ubłocona. No to nosiłam (czasem, bo ja szmatowa) w egobaby, fajne nosidło, podobne konstrukcyjnie do tuli, którą miałam na testach. Ale coś jest już nie tak przy noszeniu. A do tej pory było ok. Czy Maciek już z niego wyrósł?http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2130205
    Moze potrzebne jest inne nosidło? Klamerek w sumie nie lubię. Małż twierdził że woli mt
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #2
    Chustomanka Awatar alinoe
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Miasto Ognia
    Posty
    760

    Domyślnie

    U mnie to samo. Po 1000-kroć wolę chustę, małż MT, a ergo leży odłogiem. W klamerkach się gubię, łatwiej mi dociągnąć chustę...tylko to tytłanie w błotku . Może po prostu "ten typ tak ma".

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Jeszcze zauważyłam że Maciek wygina w ergo głowę do tyłu. I się zastanawiam czy to wszystko też nie przez kurtki i kombinezony?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    po zalinkowanym zdjęciu trudno mi zweryfikować dobry rozmiar nosidła ale może spróbujcie zapinać nosidło wyżej, nie na pasie mężowski a wyżej
    pas biodrowy nie musi być typowo na biodrach noszącego a młodzian zyska też pole widoku i lepiej będzie można dociągnąć pasy naramienne

    jak dasz radę możesz zrobić fotkę noszącego małża ale od tyłu tak by widać było całe nosidło i plecy chłopaków

    ja kocham mietki i mogę polecić je z całego serducha, nie dość że takie nosidła są typowo szyte pod indywidualne potrzeby, są nietuzinkowe i dają wiele możliwości wygodnego noszenia
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    mnie się wydaje że to nosidło jest o wiele za małe, gdyby miał panel pod kolankami uzyskana byłaby pozycja siedząca i wtedy by się tak nie odginał do tyłu
    na zdjęciu wygląda jakby w wisiadle

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    na zdjęciu nie wygląda ale ma panel od kolanka do kolanka, a na wysokość do szyi (tam gdzie jest wszyty kaptur), wiec w sumie nie zanosi sie na wisiadło. Zrobię potem fotę od tyłu. Sama nie zakładam nosidła na plecy zapinając wyzej, bo nie jestem w stanie dobrze założyc sama nosidła na plecy i wtedy panel jest na wysokości pasa i ful materiału pod pupą. aha i wole mt od klamerek
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    eee z wisiadłem to troszkę przesada

    ale jak będziecie się focić to spróbujcie zapiąć nosidło normalnie na pasie noszącego i powyżej zobaczycie wtedy czy to coś daje

    a jeszcze zobaczcie czy pasy naramienne są naciągane na tej samej długości

    dla mnie nosidło rozmiarowo wygląda ok, do zmiany się nie kwalifikuje w trybie natychmiastowym trzeba popracować tylko nad odpowiednim zakładaniem nosidła
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Kasiu ja też myślę że panel już trochę za wąski. Może byłoby lepiej z nosidłem o profilowanym panelu? z tzw. dupkowpadką? No i to że odgina głowę do tyłu to po części dlatego że ma opuszczone ręce, byłoby o wiele lepiej gdyby miał łapki zgięte w łokciach i skierowane do góry.
    Ma też zrotowaną rączkę w stawie barkowym co "pociąga" za sobą niewłaściwe ułożenie całego kręgosłupa.
    Spróbujcie z zapięciem nosidła nieco wyżej i tak żeby Maciek wpadł pupą trochę głębiej a rączki miał przed sobą. Na tym zdjęciu młody ma "tendencję" do stania w nosidle.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Kasiu ja też myślę że panel już trochę za wąski. Może byłoby lepiej z nosidłem o profilowanym panelu? z tzw. dupkowpadką? No i to że odgina głowę do tyłu to po części dlatego że ma opuszczone ręce, byłoby o wiele lepiej gdyby miał łapki zgięte w łokciach i skierowane do góry.
    Ma też zrotowaną rączkę w stawie barkowym co "pociąga" za sobą niewłaściwe ułożenie całego kręgosłupa.
    Spróbujcie z zapięciem nosidła nieco wyżej i tak żeby Maciek wpadł pupą trochę głębiej a rączki miał przed sobą. Na tym zdjęciu młody ma "tendencję" do stania w nosidle.
    profilowany panel mamy w ono i w mt pathi. A jakie są inne z dupkowpadką? Na tej focie ma opuszczone ręce ale zwykle ma u góry, nad pasami naramiennymi i też jest coś nie tak. Kombinowałam wiele razy z jego ułożeniem. Z instrukcji na dvd nic nie wynika. Ja juz próbowałam z zapinaniem wyżej i to nic nie daje. Ma mieć rączki np. na karku? Mam jeszcze inne foty z tego dnia, poszukam moze to coś podpowie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #10
    Chustomanka Awatar deviltya
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,241

    Domyślnie

    jak na mnie nogi opadają, miała to samo i sprzedałam a teraz mam nowe!! juhu

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deviltya Zobacz posta
    jak na mnie nogi opadają, miała to samo i sprzedałam a teraz mam nowe!! juhu
    nogi IMO raczej nie opadają, Maciek nosi 74. Deviltya, a co kupiłaś i do jakiego rozmiaru nosiłaś? I co to znaczy że miałaś to samo? Ja wiem że miałaś ergobaby
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    są foty

    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Na moje oko to młody nie wpadł dobrze w nosidło. My nosiliśmy naszego średniego w ergo, jak miał ponad 2 lata, 16 kg wagi i chyba coś 98 wzrostu. Może nie było idealnie od kolanka do kolanka, ale się czepiać nie mogłam.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  14. #14
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    a co zrobić by wpadł? Mam też ograniczone możliwości w postaci krótkich rąk
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    a co zrobić by wpadł? Mam też ograniczone możliwości w postaci krótkich rąk
    He he he Ja to łapałam za pasy naramienne i delikatnie wtrząchałam dziecia w panel, a jak już młody siedział w nosidle to łapałam za łydki i podciągałam (yyy... nie wiem, czy to dobrze opisałam) i pupa lądowała tam, gdzie powinna być.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Tak jest za mało wpadnięty.
    Z tym wtrząsaniem to niezły patent, stosowalam przy Madzi w MT.

    I myślę że problemem jest też kombinezon.... Maciek jest jeszcze mały, więc gruby kombinezon przy krótkich nóżkach niestety nie pomaga.... może spróbuj w cienkim ubraniu z tym wtrząsaniem i zobaczysz czy będzie lepiej.
    Szerokość panel faktycznie na tych zdjęciach jest ok tylko własnie to że nie wpada dobrze w nosidło sprawia że wygląda jakby stawał...
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  17. #17
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,354

    Domyślnie

    Czytam z zainteresowaniem, bo ja też z nosidłami jakoś sie średnio dogaduję, a Młody jakby z kolei woli no i niestety on tu decyduje Też mam ergo, a Adaś 10 miesięcy, i już się zastanawiałam czy aby nie za male na niego się robi. Ale wiem że na pewno mam ten sam problem z wpadnięciem pupy. Z grubym kombinezonem to w ogóle porażka. No i jest tak, że chętnie zapinałabym go wyżej nosząc z tylu, czyli pas biodrowy nie na biodrach tylko w talii, żeby Młodzieniec mógł więcej widzieć, ale jak tak zapnę to już w ogóle panel się źle układa, pupa nie wpada, panel mu się kończy pod łopatkami, a mógłby znacznie wyżej. Nawet miałam swój wątek zakładać, ale pozwolę sobie podczepić się pod ten. Mówicie że takie potrząsanie powinno pomóc? czy jednak pas biodrowy powinno się zapinać na biodrach i już?
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    akurat na tym zdjęciu miał cienki kombinezon. Spróbuję bez. Ja w ogóle go potrząsam by wpadł wiecej, ale za łydkę nie chwytałam (w chuście bywało, że tak), spróbuję. Bardziej stojacy to był na 1 zdjęciu. No zobaczymy...
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Wiewiórko, a jak jest z Twoją pozycją?
    Stoisz/idziesz prosta? w idealnej pozycji?
    jest Ci wygodnie?

    Bo nie wiem ile widzę, a ile mi się wydaje, że widzę

  20. #20
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Wiewiórko, a jak jest z Twoją pozycją?
    Stoisz/idziesz prosta? w idealnej pozycji?
    jest Ci wygodnie?

    Bo nie wiem ile widzę, a ile mi się wydaje, że widzę
    stoję raczej prosto, jest mi w miarę wygodnie (a czasami nie jest jak jest całkiem nie tak mały w nosidle), pomijam już promieniowanie z lewej łopatki przy noszeniu na plecach, ale to mam tak również przy noszeniu w chustach
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •