Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: tetra bambusowa BAMBOO-line TEXPOL

  1. #1
    mamru
    Guest

    Domyślnie tetra bambusowa BAMBOO-line TEXPOL

    kupiłam u Demonki kilka sztuk,
    pierwsze wrażenie po wyjęciu nowych pieluszek-niesamowicie mięciutkie jak jedwab
    Po praniu nadal miękkie, trochę nitek się poprzesuwało ale to dla mnie nie problem. Myślę że z kolejnym praniem te nitki się zbiegną.
    Jeszcze nie testowałam na pupie więc nie wiem jak z chłonnością ale jestem dobrej myśli pieluszki są mięsiste i jak na razie jestem zachwycona. Także polecam szczerze. To najprzyjemniejszy bambus jaki miałam w rękach


    ps Demonka nie płaci mi za reklamę

  2. #2
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Witam....może zadam głupie pytanie....ale czy mogę prosić jakieś namiary....gdzie można kupić tą tetrę? jaka cena? gdzieś na forum?
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    szukaj na demona.pl a cena myślę że jest ok jak na bambusową pieluszkę dobrej jakości. A no i cena zależy od gramatury pieluszki.

  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    moje dziecko nie rozstaje się ani krok z pieluszka, nosi ja wszędzie, z reszta wcale się Jej nie dziwie, to najmilsza rzecz do przytulania
    i proszę dowód, tak właśnie śpi

  5. #5
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Zamówiłam, przekonałam się uwielbiam
    Tetra jest boska jako wkład do kieszonek...już nie używam innych wkładów tylko tetrę bambusową bo cudownie chłonie i szybko schnie
    Kupiłam różną gramatuę nawet tą 200, ale ta jest po złożeniu spora, więc wypróbuję na nockę...
    Generalnie POLECAM!!!!!!
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    210

    Domyślnie

    Nasze sowy dwusetki są genialne piorą się codziennie bo używam ich do wszystkiego(jako śliniak, podkładka pod główkę,ręcznik,odbijak itp). Nie przeciekają tak łatwo jak zwykła tetra,są delikatne(bobasowi w końcu nie odparza się buzia od pieluchy),dobrze chłoną ulewanie mojego Jasia - zastanawiam się czy by jeszcze nie zamówić Szybko schną, łatwo się prasują, bo kilkunastu praniach zrobiły się już sztywniejsze ale po wyprasowaniu znów wraca delikatność i śliskość bambusa!

    No i oczywiście oprócz ww są śliczne

    Mam sowy 75x75 i 30x30 a przydałyby się jeszcze pośrednie 50x50, czy bywają? czy trzeba ciąć?
    Ostatnio edytowane przez lubisz1 ; 02-02-2013 o 16:08
    Żona Krzysia od 30.07.2005

    Mama Franka od 22.09.2010 i Janka od 30.11.2012

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    Teterki bambusowe od tej firmy właśnie skończyły swój żywot NIESTETY, czyli jakieś 9 miesięcy nam posłużyły i podarły się na strzępy, wczoraj poszła ostatnia tetra (miałam ich chyba 6).
    Najpierw robiły sie gdzieniegdzie małe prześwity (widoczne pod światło), aż w końcu po którymś praniu wyjmowałam z pralki pieluchy z dziurami.
    Dodam że na początku starałam się je prać zgodnie z zaleceniem producenta, potem kilka razy w 60 stopniach (po kupkach) ale jak zobaczyłam że w 40 wszystko fajnie się dopiera to od tej pory tylko 40 stopni i obroty na 8... no trudno, jak widać bambus delikatny materiał
    Myślę że to jednak częstotliwość używania miała tu na to wpływ, bo były używane i prane codziennie jako że były nasze ulubione bo bardzo chłonne, składałam je na 3 do kieszonek lub formowanek, były niegrube i wygodne.
    Szkoda że nie posłużyły nam dłużej, liczyłam na jakieś 2 lata użytkowania,
    Dodam że nigdy nie były prasowane

  8. #8
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    U mnie podobnie. Mam do pieluch tetrę bambusową ecru i sówkową. O dziwo, z sówkową mam więcej problemów, a niby wyższa gramatura i wydawała się porządniejsza... Pierwsze dziury w tetrze ecru pojawiły się po jakichś 7 miesiącach użytkowania, natomiast tetra sówkowa zabawiła u nas jedynie przez kilka prań! Jeden egzemplarz wytrzymał ich kilkanaście. Pewnego razu wyciągnęłam z pralki poszatkowane sówki. Reklamacja została uznana, jednak kolejna partia rozleciała się jeszcze szybciej. Nauczona doświadczeniem oglądam tetrę po każdym praniu. Wyciągam sówki dzisiaj z pralki i co widzę? Dziury Ewidentnie widać, że pękają pojedyncze nitki bambusa. Może to barwnik użyty do nadruku sówek je osłabia? Nie mam pojęcia Z biegiem czasu dziury w tetrze się powiększają. Trudno to nawet zszyć, ponieważ robią się kolejne. Jestem załamana, bo tania ta tetra nie była...

    Piorę w temp. od 40 do 60 stopni. Obroty max. 1100, a teraz to nawet i na 400 wiruję, bo się boję. Po wyjęciu z pralki tylko strzepuję i wieszam. Czary mary...

  9. #9
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny przykre to
    a tak się dzieje tylko z tymi pieluszkami, czy w ogóle z praniem? Bo może problem jest w pralce? Kiedyś wpadł mi patyczek do uszu do bebna i za każdym razem przy wirowaniu wyciągałam jakąś rzecz kompletnie podziurawioną.

    A jeśli chodzi o bambuski to nasze się trzymają, tyle że my ich nie używamy na pupę. Ale dwie całkiem się zbiegły w praniu i są teraz takie maluśkie.

  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    U mnie problem jest tylko z tetrą bambusową. Od prawie dwóch miesięcy jestem poza stałym miejscem zamieszkania i tu też z tetry robi się sieczka, więc to raczej nie kwestia pralki. Poza tym nigdy mi się nic z praniem nie działo...

    Też mi się tetra mocno zbiegła, ale ja to lubię - robi się mięsista, zwarta, super chłonna. Dla mnie to jest pozytywna cecha.

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    dziewczyny przykre to
    a tak się dzieje tylko z tymi pieluszkami, czy w ogóle z praniem? Bo może problem jest w pralce? Kiedyś wpadł mi patyczek do uszu do bebna i za każdym razem przy wirowaniu wyciągałam jakąś rzecz kompletnie podziurawioną.
    tak się u mnie dzieje z tetrą bambusową (nie tylko tej firmy, bo np. kikko też mi się podarły ale one były dłużej użytkowane i mają dodatek bawełny), welurem bambusowym, dzianiną bambusową, ogólnie z wszystkim co zawiera bambus, z innymi materiałami nic się nie dzieje
    wychodzi na to że bambus jest niezwykle delikatny, i najlepiej wirować go na mniejszych obrotach, np. 400-600 (u mnie 8-ka oznacza obroty na 800, na takich zazwyczaj wirowałam wszystkie pieluchy) i najlepiej jednak prać w 40 stopniach, może wtedy dłużej posłuży, obym się nie myliła

  12. #12
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ale mnie postraszyłaś z tym welurem! Uwielbiam welur bambusowy niemal tak samo jak tetrę... Przy czym formowanki/wkłady z welurem mam jeszcze stosunkowo młode...

  13. #13
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Jest jakaś różnica między tetrą bambusową, a muślinową tetrą bambusową?

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Jest jakaś różnica między tetrą bambusową, a muślinową tetrą bambusową?
    jest taka,że jest tetra bambusowa i tetra muślinowa bawełniana Obie chłoną bdb

  15. #15
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Jest jakaś różnica między tetrą bambusową, a muślinową tetrą bambusową?
    niektóre firmy nazywają muślinami właśnie tetrę bambusową texpolu, pewnie dlatego, że taka mięciusieńka, póki się nie sfilcuje
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •