Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 237

Wątek: Uczulenie na polar w pieluszce

  1. #161
    Chustonoszka Awatar minimka83
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Far Away
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja tez uzywam tej najtanszej - i najbardziej ja lubie, bo nie jest taka obszerna a jej wyglad to dla mnie totalnie drugorzedna sprawa, bo i tak laduje pod otulaczem A wyprac ze dwa razy na 60 stopni na pewno trzeba. No i nie prasowac, bo to niepotrzebne zupelnie.

  2. #162
    Chustomanka Awatar astro
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    WrocłaW
    Posty
    843

    Domyślnie

    Dobrze piszą dziewczyny - wyprać przede wszystkim wyprać
    Ja kiedyś słyszałam o uczuleniu na tetrę raz od pediatry a raz od przewrażliwionej babci (która słyszała o tym w jakiejś audycji) ale jak zagłębić się dalej w temat to nie sam materiał tylko to z czym miał styczność i w czym był prany/ bielony ma znaczenie.
    Ja mam dwóch urwisów i przy starszym używałam bardzo często tetry tej zwykłej kupionej na allegro - mąż ciągle się zastanawiał z przejęcia czy oby 40 sztuk to nie za mało, przy młodszym używamy non stop- nawet teraz suszy się na sznurku
    Nowa na początku pranie w 95 stopniach z połową porcji proszku później drugie pranie w 60 stopniach z sodą +dodatkowe płukanie i suszenie na słońcu.
    Wiem, że to nie jest obowiązkowe szczególnie jeżeli tetra idzie do wielo ale przed pierwszym użyciem nową zawsze prasowałam.
    Teraz tetry nie prasuję (no chyba że jest to akurat ta przeznaczona do wycierania buźki) a mój Smok który jest alergikiem nie tylko kontaktowym nie miał nigdy problemów przez tetrę.
    Jeżeli coś jest niedokładnie wypłukane to zawsze mamy problemy skórne - wystarczy żeby materiał dotykał skóry mamy wysypkę.
    3 Muszkieterów i Mała Księżniczka 20.07.200810.12.2011 24.11.201417.11.2017

  3. #163

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie rady. Ja to jednak przewrażliwiona jestem, dzieciątko jeszcze ze się nie urodziło a ja już się martwie. Zrobie wszystko tak jak mówicie i poczekam jeszcze ze 3 tygodnie na córeczkę żeby sprawdziła

  4. #164
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja miałam ten sam problem. Jak mały miał trzy miesiące przesiedliśmy się na wielo i od razu dostał odparzeń. Od tego czasu za każdym razem, gdy zakładam mu otulacz+tetra używam kremu na odparzenia. Tyle, że Szym to i godzinę z gołą pupką potrafi przeleżeć, tym bardziej, że teraz takie upały. Otulacz stosujemy na zmianę z kieszonkami i wtedy oczywiście bez kremu. Jeśli zdarzają się odparzenia to w okolicach odbytu i raczej niezbyt wielkie. nie używamy żadnych wkładek polarowych. Aha na noc tylko pampersy, bo na jego megasik na razie nic nie mam. ale wtedy też duuuuużo kremu.

  5. #165
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    wiem, że gdy dzieci przechodzą na wielo mogą reagować odparzeniem, co szybko mija i nie wraca
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #166
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    U nas właściwie początki były najgorsze, teraz jeśli się odparza to tylko troszeczkę i myślę, że to wina nocnych pampków. Szczególnie ciężko przechodziliśmy ostatnie upały, na szczęście tak wysoka temperatura sprzyja leżeniu z gołym tyłkiem

  7. #167
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie co na odparzenia i jak do nich nie dopuścić

    Czego można użyć na odparzenia przy pieluszkach wielo? I jak zapobiegać? Do tej pory u córeczki pupa była bardzo ładna. Wczoraj, dosłownie w ciągu 2 godzin jej sie zrobiło odparzenie. Nie wiem czemu, bo już nie jest tak gorąco, staram się często przewijać.

  8. #168
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    u nas najlepiej pomaga wietrzenie pupy
    a jak zapobiegać? często przewijać..
    08.2011 04.2014

  9. #169
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    wpisz w szukaja słowo odparzenia znajdziesz mnóstwo wątków
    w tym tyg szukałam
    powodzenia

  10. #170
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Puder lub najzwyklejsza mąka ziemniaczana będzie najlepsza.
    U nas odparzenia pojawiają kiedy Młody ząbkuje (mocz jest bardziej kwaśny),więc staram się często wysadzać i nie pozwalać długo w siuśkach leżeć
    Gad 2011

  11. #171
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Właśnie widzę że wątek niżej ktoś ten sam temat poruszył
    mąkę ziemniaczaną mam, chyba nawet kiedys słyszałam że jest dobra. A że potrzebna mi była raz do cista i teraz tak stoi i jej nie używam, to może pożytek będzie dla córci
    Ja ją wcześniej wysadzałam, i dobrze nam szło, czasem w nocy (przez ok. 8 godzin) w ogóle nie sikała (!) ale ostatnio chyba jakiś bunt, bo sika w nieprzewidywalnych momentach. Eh. Mam nadzieję że mąka cos pomoże, bo na razie to odparzenie nie jest duże. No i że znowu mi się uda częściej łapać siki, no i kupę..

  12. #172
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Tuż po porodzie córeczka miała ogromny problem z odparzeniami, mimo wietrzenia niemal 24h (nawet w nocy spała z rozpiętą pieluchą pod pupą). Przerobiliśmy chyba wszystko, co tylko można. Najskuteczniejsza była mąka ziemniaczana!
    ALe i tak na dobre przeszło dopiero wtedy, gdy skończyły się upały...
    Z tego, co potem słyszałam, masa dzieci miała odparzenia. I częste przewijanie (po każdym małym siku!) nie pomagało...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  13. #173
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Odparzenie u Elfika pojawiło się właśnie przy przejściu na wielo, wyleczyłam w pampkach smarując maścią i przemywając przegotowaną wodą. Teraz używam wielo w domu, na wyjścia pampki i pupa w te upały znowu czerwona Staram się wietrzyć pupsko malucha, no i teraz za waszą radą obsypie go mąką ziemniaczaną Zobaczymy...
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  14. #174
    Chusteryczka Awatar Kocia_mama
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów. No prawie.
    Posty
    2,272

    Domyślnie

    moja kolezanka poleca masło karite choc w zasadzie... z wielo sie nie powinno tlustych mazidel uzywac.


    <Miejsce na mądry cytat>

  15. #175
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kocia_mama Zobacz posta
    moja kolezanka poleca masło karite choc w zasadzie... z wielo sie nie powinno tlustych mazidel uzywac.
    Nie z wielo, tylko z takimi, ktore mogą się zatłuścić - polar np w keiszonkach
    jak jest potrzeba kremu na odparzenia wystarczy pieluszka naturalna, ktorej mazidło nie zaszkodzi - tetra, flanela
    Na upały polecam samą tetrę, otulacz welniany, jesli trzeba, samą formowankę (naturalną) - zadne polary, welury, pul - takie lepiej odlozyc na chlodniejsze dni.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  16. #176
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Na upały polecam samą tetrę, otulacz welniany, jesli trzeba, samą formowankę (naturalną) - zadne polary, welury, pul - takie lepiej odlozyc na chlodniejsze dni.
    Tylko że ja wybrałam wersję najbardziej ekonomiczną i mam tylko tetrę, kilka wkładów z mikrofibry i otulacze pul. Żadnych formowanek, wełnianych otulaczy też nie mam

  17. #177
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pulpecja Zobacz posta
    Tylko że ja wybrałam wersję najbardziej ekonomiczną i mam tylko tetrę, kilka wkładów z mikrofibry i otulacze pul. Żadnych formowanek, wełnianych otulaczy też nie mam
    Mikrofibry uzywa sie jako wkladow do srodka pieluszki, a nie bezposrednio przy skorze. Może podrażniac.
    Upoluj w lumpeksie welniany (100%) sweter, mozesz wyciac prostokat i klasc na to dziecie w samej tetrze (nie doczytalam jak duze dziecię) - mozesz tez pokombinowac i otulacz jakis prosty uszyc, mozna tez cos na bazarku tanio upolowac.
    Welna to bardzo dobra inwestycja w skorę że tak powiem - ja nie ma przeciwskazań np uczulenie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  18. #178
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Ja tą mikrofibrę mam z kieszonek właśnie, bo kupiłam te chinki z allegro, chyba mam 3, ale z nich kupa wyciekała więc nie używam. Tylko wkłady do otulacza, ale nie wiedziałam że lepiej nie używać bezpośrednio przy skórze. W sumie do tej pory nie zauważyłam żadnych podrażnień, ale będę uważać
    Córcia 4,5 miesiąca, więc jeszcze leży tylko. Popróbuję z wełną. Tylko ja za granicą przebywam do końca sierpnia i mi sie teraz nie opłaca na bazarku kupować

  19. #179
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    A z ciekawości... Po czym poznać, że sweter jest 100% ok i czy nie trzeba takiego otulaczyka lanolinować jeszcze czy coś? To się 'normalnie' uda uszyć? pulpecja ciesz się, że chociaż jeszcze nie jest mobilna Ja powoli zaczynam mieć jakąś traumę zmieniaczowo-pieluszkową. Wzdrygam się przed każdą zmianą pieluchy, tak mi dziecko ucieka, więc nawet pomyślałam, że takie wełniane gatki mogą być fajne. Fik mik i jeszcze oddychają

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  20. #180
    Chustomanka Awatar Tehanu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    684

    Domyślnie

    Ja nie miałam wełnianego kocyka, a odzysk z lumpka nie przyszedł mi do głowy - wietrzyłam młodego normalnie, na polarowym kocyku. Efekt był
    Raz mieliśmy takie porządniejsze odparzenie - naprawdę niefajne, nie reagowało na nic. Pomógł w końcu wodny roztwór gencjany, posmarowałam dosłownie kilka razy i było OK, tylko wszystko fioletowe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •