Strona 1 z 12 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 237

Wątek: Uczulenie na polar w pieluszce

  1. #1
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie odparzenia przy pieluchach wielo...???

    stosujemy pieluszki wielorazowe - glownie kieszonki a wewnatrz mikropolarek...
    ale tez tetrowe, bambusowe, bawelniane pieluszki skladane lub prefoldy w otulacz...
    uzywa pieluch wielo moj synek - ma 1,5roku - od jakiegos miesiaca juz non-stop...wczesniej mielismy maly stosik wiec bylo tak na pol gwizdka z wielo, na pol gwizdka z huggiensami...

    no i awaria sie stala - bo sie pohjawily odparzenia jakies

    od razu zastosowalismy szybka akcje linomag, wietrzenie w domu wlasciwie non stop pupki itd...
    no i sie polepszylo...

    ale nie wiem...czy to moze byc reakcja uczuleniowa...?
    albo czym spowodowane...?

    Rysiowi nie zmieniamy jedynie pieluchy w nocy - no chyba ze przeleje...
    a tak to zmiana jest co max 2 godziny...
    a rozpinane pieluszki sa czesciej, bo wiecznie jestesmy na etapie lapania siku do nocniku

    eh...
    moze ktoras tak miala i cos doradzi...?
    help prosim
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    Wg niemieckiego forum pieluchowego niektore dzieci nie toleruja poliestru (polar, welur poliestrowy) bezposrednio na pupie, moze sprobuj go przez jakis czas wiklac wylacznie w bawelne lub bawelne i bambus i zobaczycz co z tego wyniknie...
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    większość tak miała albo ma
    albo jakieś zęby (boczne) albo coś tam się nie wypłukało z pieluch,albo przegrzanie,albo coś zjadł,co zrobiło mocz i kupę bardziej żrącymi.
    powodów może być wiele,polepszyło się,więc jest ok.
    jak się za chwilę powtórzy to będziemy radzić.na razie obserwuj młodego pod tym kątem

  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...dparzony-zadek
    były jeszcze wątki, ale jakoś szukaj nie chce mi pomóc

  5. #5
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    A może zrób mu badanie moczu może ma jakiś stan zapalny wtedy dzieci się częściej odparzają, no albo może je coś co go uczula i wtedy od kupki też może się odparzać. U nas właśnie kupka jest dużym winowajcą choć ostatnio już rzedko się odparza i to było bez względu na to czy była w wielo czy jednorazówkach. Moją córeczkę uczulają też chusteczki nawilżane.
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  6. #6
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie

    My właśnie teraz z tym walczymy metodą prób i błędów.
    U nas była taka sytuacja jak u Ciebie i też się porobiły odparzenia. Najbardziej jak przeszliśmy na wielo także w nocy, więc chwilowo mały z powrotem w pampersie śpi .
    Też staram się zmieniać materiał. W nocy chcę zacząć stosować pieluszkę, która w kontakcie ze skórą ma bambus i zobaczymy.
    Ja też smaruję pupę maścią Alantan, ale tak 2x dziennie, a pomiędzy wietrzenie i zasypka Alantan. Stosujemy minimalną ilość tej zasypki, ale działa rewelacyjnie.
    U nas zaczęły się poważne odparzenia jak małego wrzuciłam do Wonderooska na noc bez zmiany pieluchy. Nie wiem czy go jednak raz w nocy nie przebierać....
    Na razie jest ok.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    dzieki wielkie!!!
    widaialm wlasnie rozne watki, ale wzielam i napisalam wczesniej nowy - narobilam zamieszania...

    ale \dziekuje za odpowiedz!
    mysle ze teraz bedziemy obserwowac wiecej i chyba nie obedzie sie bez smarowania jednak przy zmianach pieluch...

    Rys juz generalnie kupek nie robi do pieluch...choc sie zdazaja wpadki...ale bardzo rzadko...

    myslalam po pierwsze o polarku, choc wczesniej nie dawalo to o sobie znaku...a pieluchu wielo mamy juz dosc dlugo...od stycznia, a od polowy lutegio gdzies jedziemy tylko na nich i nic nie bylo...


    zapomnialam napisac o tym, ze wedlug moich jakis obserwacji te podraznienie/odparzenie pojawilo sie kiedy maz zrobil pranie bez intesywnego plukania...a ja ze w ciazy, bardziej wyczulona wechowo to czulam zapaszek olejku lawendowego...
    moze to on tak podraznil...?
    teraz mocno i podwojnie plukalam pieluchy w praniu...
    piore w orzach indyjskich - tez od niedawna i...no one niby nie alergizuja, ale...kto wie...?
    moze na moje dziecko orzechy tez tak dzialaja...?
    do tego nappy fresh, ale ten od poczatku uzywany wiec tu nie mam podejrzen...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  8. #8

    Domyślnie

    Sprobuj z bambusem, u nas ostatnio mega odparzenie w trakcie antybiotykoterapii i nawet zastanawiałam sie czy do jednorazówek nie wrocic bo wszedzie piszecie, zeby pupy zbytnio nie smarowac bo to obniza chłonność pieluch. Zdecydowalam sie jednak na linomag zielony + papierek jednorazowy dla ochrony pieluszki ale i tak wydaje mi sie ze bambus najlepiej sie spisał. Zresztą nigdy tak super pupa nie wyglada jak po nocy w formowanej bambusce
    Pozdrawiam!

  9. #9
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    o tez super...dzieki wielkie!!1
    u nas zawsze byl grany linomag zielony - niepokonany i pomaga na wiele rzeczy!
    teraz zamowilam sobie maslo karite, olej kokosowy i olej z nagietka lekarskiego i mam nadzieje, ze takie naturalne mazidla tez uspokoja skorke mojego synka, bo cos ostatnio ogolnie ma z nia porblem...nie tylko w okmolicach pieluszkowej :/

    a z bambusem to good point!!!
    mam sporo recznikow, z ktorych zrobilam prefoldziki, pieluszki do skladania i wkladki...takze sprobuje teraz klasc na wierzch, na bezposredni kontakt z pupka no i...zobaczymy
    dzieki, dzieki!


    a do lekarza nie pojde z nim, bo po jendym dniu akcji wietrzenie+linomag co krok sie polepszylo...wiec sensu nie ma...
    choc chyba do dermatologa sie z nim przejdziemy...tak zeby ogolnie stan skorki zobaczyl...moze cos poleci fajnego...
    ale licze ze te eko-natural smarowanko pomoze przed wizyta, bo wizyte mamy jakos na koniec marca...eh...ten nfz...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  10. #10
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    U nas podobnie i powtarzało się, co jakiś czas...ponieważ czerwona pupcia pojawiała się zupełnie od czapy, nie wiedziałam o co chodzi. Eliminowałam po kolei wszystko: polarek na rzecz bambusa, inny proszek, podwójne płukania itd. itd. I okazało się, to co napisała Magda1980 - po prostu coś w kupce (może cś zje od czasu do czasu...). Przeszliśmy na częste wysadzanie na nocnik i problem się już nigdy nie powtórzył.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    U nas ostatnio masakra straszna Poraniona pupa cala Alik na antybiotyku smierdzace kupy robi strasznie i zdarza sie w nocy, a ze sie nei budzi, to nie przebieram i teraz mam Znajome piochtanine polecają co wy na to? pomoooocyyyy...
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  12. #12
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    U nas ostatnio masakra straszna Poraniona pupa cala Alik na antybiotyku smierdzace kupy robi strasznie i zdarza sie w nocy, a ze sie nei budzi, to nie przebieram i teraz mam Znajome piochtanine polecają co wy na to? pomoooocyyyy...
    Piochtaninę?? Przecież to będzie szczypało, dzieć oszaleje z bólu.
    Ja kąpię w krochmalu - super pomaga, bo idealnie pokrywa pupcię i delikatnie ściąga, tworzy też naturalną barierę. No i wietrzyć ile się da, i jednak przewinąć chociaż raz w nocy, nawet na śpiocha.
    A z kremów u nas nic nie działa, jak tylko Nivea Baby przeciw odparzeniom.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Piochtanina bedzie szczypalo? To czym odkazic, to ranki sa przecież...
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  14. #14
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    Piochtanina bedzie szczypalo? To czym odkazic, to ranki sa przecież...
    Tak mi się wydaje, że będzie szczypało, ale może się mylę... Ja bym tylko wodą z mydłem (np. marsylskim, bo też działa antybakteryjnie) przemywała (ewentualnie wodą utlenioną).

  15. #15
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    a taka bardzo leciutko, delikatna wode rozowa zrobic z nadmanagnianu potasu...takie ze ledwo ten roz widac w sloiczku jak sie wymiesza, a na waciku, ktorym sie bedzie przecieralo to w ogole, jakby czysta woda wyglada...?
    to odkaza tez, wysusza, a moze bedzie delikatniejsze...chociaz nie wiem...
    ja to raz robilam taka woda, teraz jak Rys wiekszy to myje pupke woda z mydelkiem, osuszam dokladnie, daje pobiegac mu troche, aby tak przewietrzyl sie, jak jest czerwone wlasnie dalej, czy jakies malutkie ranki, to linomagiem smaruje, on czasem poplakuje przy tym, bo pewnie go boli to ze dotykam zapewne...ale ladnie sie goi zawsze...bo linomag tak nawilza i leczy...

    do mnie ejszcze nie dotarly mazidla, eh...

    na razie po kapieli smaruje go oliwka bambino z olejkiem ze slodkich migdalow - roznicy na skorce ogolnie nie widac jeszcze znacznej, cholerka...
    ale za to akcja linomag+witerzenie + czestsza zmiana pieluchy + mniej olejku lawendowego do prania i dokladne plukanie pieluch = wypadla pomyslnie, takze chyba mamy najgorsze za soba...(oby...)
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    Tak mi się wydaje, że będzie szczypało, ale może się mylę... Ja bym tylko wodą z mydłem (np. marsylskim, bo też działa antybakteryjnie) przemywała (ewentualnie wodą utlenioną).
    Woda utleniona nie wysuszy, bedzie sie tylko bardziej papralo. A ten nadmanganian sie w jakiej postaci kupuje? plynnej? Kurcze z wietrzeniem pupki mam problem, bo alik jak tylko biega z gola albo w majtkach, od razu kupki robi Mi nie przeszkadza, moge wycierac co chwile z podlogi, ale mamy współlokatora i nie bardzo Jak alek ma pieluche to jakos trzyma ta kupke i na nocnik idzie. Puki co myje woda czysta, albo z bialym jeleniem, wczoraj sie w lanolinie kapal alik, no ale to zatyka pory i tez sie nie bedzie goilo.
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  17. #17
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    Woda utleniona nie wysuszy, bedzie sie tylko bardziej papralo. A ten nadmanganian sie w jakiej postaci kupuje? plynnej? Kurcze z wietrzeniem pupki mam problem, bo alik jak tylko biega z gola albo w majtkach, od razu kupki robi Mi nie przeszkadza, moge wycierac co chwile z podlogi, ale mamy współlokatora i nie bardzo Jak alek ma pieluche to jakos trzyma ta kupke i na nocnik idzie. Puki co myje woda czysta, albo z bialym jeleniem, wczoraj sie w lanolinie kapal alik, no ale to zatyka pory i tez sie nie bedzie goilo.
    Spróbuj jeszcze wykąpać w krochmalu. No i IMO powinnaś wietrzyć, bo będzie się przedłużało wszystko, a współlokator musi zrozumieć; tu o dziecko chodzi! A może się da te kupki łapać jednak??
    Nadmanganian kupowałam w aptece w proszku do rozpuszczania, ale nigdy tak źle nie było z Tusią, żebym jej musiała stosować, ale używałam dla siebie, po porodzie. Nie wiem, czy są jakieś przeciwwskazania dla dzieci - zapytaj w aptece. Ale to jest dobre na gojenie ran.
    No i myj zawsze z mydełkiem, bo sama woda też może podrażniać.
    Dobrze wysuszający jest też linomag z cynkiem.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    cos wiem o zyciu ze wspollokatorem...eh...
    mam nadzieje, ze nadejdzie taki dzien niebawem i juz z dwojka dzieci bedziemy mogli mieszkac sami, rodzinnie...bo to taki dyskomfort wlasnie, eh...

    nadmanganian potasu mozesz kupic albo w proszku, albo w krysztalkach i tak: bierzesz CIUTKE proszku, albo jeden krystzalek i zalewasz przegotowana woda w szklance - powstanie ciemno fioletowy plyn... i teraz wezmiesz przegotowana wode do sloiczka sobie i wlejesz odrobine tego ciemno fioletowego plynu i woda rozowa gotowa, ta-dam!
    tylko tak jak pisalam - delikatnie rozowa, tak jakby to byly okularki z lekkim filtrem rozowym...a na waciku zanurzonym w tej wodzie nie widac nic a nic odcienia rozowego...wtedy jest to bezpieczne dla dziecka i mozna stosowac przy kazdej zmianie pieluszki, ale wazne tutaj ejst etz nawilzenie, bo nadmanganiam wysusza i goi, ale nie natluszcza-nie nawilza...
    wtedy dobrze mozna jeszcze przetrzec krochmalem chlodnym i wytrzec do sucha, powstanie taka fajna otulinka na pupince od krochmalu...powinno pomoc raz-dwa!
    a metod jest od groma...leczniczych masci tez...ja zawsze startuje od takich sprawdzonych i naturalnych (babcinych) metod, a potem jak nie pomaga to lece z innymi...jak narazie - tfu, tfu odpukac! - przy mega problemach woda rozowa i krochmal oraz osuszenie dokladne przy kazdej zmianie pieluchy pomagal szybciutko i wtedy nawet bez wietrzenia dawalo rade...byleby ladnie osuszyc pupinke...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    jak się robią ranki to spróbuj odkażać Octaniseptem. Naprawde skuteczne. Ja zasypuję pupę przy każdej zmianie pieluszki mąką ziemniaczaną. Niewiele tak tylko żeby poprószyło skóre. Ślicznie wysusza i zostawia taki aksamit jak sie myje pózniej pupę. Wietrzenie jednak robi swoje...Powodzenia

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    dzięki za pomysł z octaniseptem, mam to w domu, a zapalenie krtani+ ząbkowanie+ jadowita kupa która była z 15 min w gaciach zrobiła swoje.
    Więc teraz oprócz krtani i ząbków mamy dwie ranki na pupie. Masakra jakaś:/
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •