Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 3456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 237

Wątek: Uczulenie na polar w pieluszce

  1. #201
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta

    Chyba właśnie wrócę do smarowania maścią natłuszczającą (nie do takich konkretnie na odparzenia, bo ich nie lubię i wolę inne preparaty - najchętniej maści robione według własnego przepisu). W końcu przy jednorazówkach nie było odparzeń przez 1,5 roku. Te maści świetnie działały i teraz też w sumie pomagają. Może po prostu powinnam do nich wrócić na stałe...
    chyba poproszę Ciebie o taką maść/receptę, bo też nie lubię tych na odparzenia a jednak pupinkę natłuszczam
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  2. #202
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    to jak przebywa w bambusie czyli czuje że ma mokro to może potrzebuje wkładki mam sucho? Mój Maciek musi mieć sucho, bo inaczej czerwony tyłek
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #203
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    chyba poproszę Ciebie o taką maść/receptę, bo też nie lubię tych na odparzenia a jednak pupinkę natłuszczam
    Nie ma sprawy.

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    to jak przebywa w bambusie czyli czuje że ma mokro to może potrzebuje wkładki mam sucho? Mój Maciek musi mieć sucho, bo inaczej czerwony tyłek
    Czy ma sucho przy pupie, czy mokro, zdarza się, że pupa odparzona... Przy bambusie zawsze ma papierek, a on tak czy siak daje w pewnym stopniu uczucie suchości. Jak ma kieszonkę z mikropolarem, też się zdarzają odparzenia. Jakkolwiek próbuję to analizować, nie widzę żadnego widocznego związku między rodzajem używanych wielo a tendencją do odparzeń Jedynie bilans wielo i jednorazówek wychodzi jednoznacznie, co mnie dobija... Ale spróbuję wdrożyć z powrotem maść na stałe i zobaczymy. Brakuje mi innych pomysłów...

  4. #204
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Wróciliśmy do delikatnego smarowania pupy maścią - od prawie 3 tygodni odparzeń brak Oby tak zostało.
    Oczywiście w takim wypadku do każdej pielusi wędruje papierek.

  5. #205
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    Kurczę, u nas też coś dziwnego się pojawiło. Antoś na wielorazówkach praktycznie od początku - głównie formowanki bawełniane/bambusowe lub tetra w otulaczach PUL albo wełnianych. Czasami keiszonki. No i od jakiegoś czasu pojawia mu się czerwona plamka na jądrze jednym - taka dosyć regularna, okrągła. Pupa w porządku...
    Tak sobie myślę, Młodemu ida zęby, może siuśki ma bardziej żrące? Co robić? Dzisiaj go wietrze, może wieczorem wykąpiemy się w krochmalu...

  6. #206
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Mojej małej też dość często odparza się pupa i psitka dlatego jak widzę że jest odparzenie to zakładam tetrę nawet samą bez otulacza na czas leczenia. Tetra bardzo przewiewna jest. Oczywiście kremy też jak jest taka potrzeba.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #207
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    U nas na jednorazówkach były ciągle problemy z odparzeniami, co 1-2 tygodnie trzeba było specyfiki zmieniać, bo wracały. Po przejściu na wielo bardzo się uspokoiło, Adaś był smarowany 1 raz dziennie, albo w ogóle. Ostatnio problem powrócił - właśnie na ptaszku i okolicy Od miesiąca ciągle na brzuch się wywraca, więc kupki wiadomo gdzie lądują... Dziś przy okazji szczepienia pediatra dała receptę na pimafucort :O Z tego co się orientuję, jest to maść sterydowa, a wolałabym takich specyfików dziecku oszczędzić... Muszę popróbować Waszych metod - na początek zacznę od tego co mam w domu, czyli krochmalu, no zobaczymy jak pójdzie!
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  8. #208
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie Czy to uczulenie?

    Witajcie
    mam problem i trochę jestem podłamana. Kupiłam wiele kieszonek z mikropolarkiem, bo super nam pasowały, ale ostatnio mojej małej na "siuśce" zrobiły się takie czerwone kropeczki....nie schodzi to po mące ziemniaczanej, po maściach też nie bardzo...nie wiem, czy to może być uczulenie na polar? ale jak Mała jest w bambusowej pieluszce to też nie schodzi....na odparzenie też mi to nie wygląda....poradźcie!!!!!!!!11

  9. #209
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    może wróć na jakiś czas do jednorazówek, a w tym czasie pieluchy wielo niech przejdą stripping i kwaskowanie po czym spróbuj ich ponownie.
    skorzystaj też z wyszukiwarki (prawy górny róg), podobny problem był już poruszany

    powodzenia

  10. #210
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    mój synek miał takie czerwone plamki, zmieniłam trochę dietę i wietrzyłam pupę

  11. #211
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny znalazłam ten podobny problem i poczytałam. Ale ja tak nie lubię już jednorazówek....jednak na noc założyłam i posmarowałam tormentiolem. Teraz trochę nadmanganianem potasu rozcieńczonym smaruję, kisielkiem z mąki ziemniaczanej, na to linomag i papierek taki do kup i pieluszka wielo często zmieniana...jest ciut lepiej...mam nadzieje, że pomoże i że to jednak nie mikropolar....i bedę lepiej płukac pieluszki i zobaczymy

  12. #212
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    A u nas w jednorazówkach tylko raz było odparzenie przy mega biegunce. Za to w wielo się zdarzają, gdy nie mam suchego wkładu przy pupie albo wkładka się przesunie. Dlatego dla mnie podstawą jest coś suchego przy pupie.
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  13. #213
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Ostatnio mi na pupie trochę synka wysypało (może zjadłam coś nieodpowiedniego?) i siostra poleciła mi krem z żyworódki. Od soboty stosuję i jest poprawa, a do tego nie jest tłusty, jak inne smarowidła. Może komuś się przyda.
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  14. #214
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewula Zobacz posta
    Ostatnio mi na pupie trochę synka wysypało (może zjadłam coś nieodpowiedniego?) i siostra poleciła mi krem z żyworódki. Od soboty stosuję i jest poprawa, a do tego nie jest tłusty, jak inne smarowidła. Może komuś się przyda.
    a co to za krem z żyworódki? Ja znam sok tylko, do picia

    A u nas dziwnie. Zauważyłąm, że pogarsza się przy otulaczach wełnianych... Do tej pory wszystko było ok, Młody całe lato prawie spędził w wełniakach, a teraz właśnie go zsypuje. W PULach jest w miarę ok. Musze go często przewijać i wszystko wygląda w porządku.

    Aha, i co ciekawe którejś nocy złożyliśmy pampersa i wszystko się uspokoiło...

  15. #215
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Udało się znaleźć - mam coś takiego: http://www.doz.pl/apteka/p62254-Masc...ta_130_ml_tuba kupione w sklepie zielarskim.

    Po 2 dniach stosowania było lepiej, ale już w poniedziałek wieczorem synek dostał z przodu krostek Nie wiem, czy to ta maść, czy chustki jednorazwe do pupy. W każdym razie ostatnio myję go co przewijanie pod kranem ciepłą wodą, jak go wysypało, to wklepywałam moje mleko, po wyschnięciu mąkę ziemniaczaną lub puder linomag. Kąpiel robiłam z dodatkiem wody po gotowaniu płatków owsianych. Właściwie po 2 dniach takiej kuracji pupcia śliczna, a płatki owsiane już zawsze będę miała w domu
    Ostatnio edytowane przez ewula ; 16-11-2012 o 12:26
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  16. #216
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    a czy zasypki mogą być stosowane przy wielo? czy też zatykają pieluszkę?
    08.2011 04.2014

  17. #217
    Chustomanka Awatar nel
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    546

    Domyślnie

    slomka, możesz mi polinkować te wątki... bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć, a u córki dokładnie to samo... mnóstwo krosteczek na pupie, które skupione są w takich kilku większych plamach... zastanawiam się czy to polar, tetra, PUL z otulacza, czy proszek.. buuuu
    córka (czerwiec 2011) i syn (wrzesień 2013)

    moje zdjęcia

  18. #218

    Domyślnie

    ja też potrzebuję pomocy, proszę niech ktoś odpowie!
    Moja córka dostała dzisiaj uczulania na pupie, okropne czerwone kropki, używam pieluszek wielo od pół roku, w ostatnim czasie nic nie zmieniałam, była bez problemu w pulu, weluru, polarze,wełnie, proszek do prania ten sam. Czy to możliwe żeby dopiero teraz wyskoczyło uczulenie?

  19. #219
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    wątpię,że to uczulenie na pieluchy. Może idą zęby? Może zmieniłaś dziecku dietę?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #220
    Chustomanka Awatar nel
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    546

    Domyślnie

    U mojej córci odstawienie wielo nic a nic nie zmieniło, tormentiol też nie pomógł w diecie też nic nie zmieniałam.... jutro idę do lekarza. Reakcja na idące zęby może być aż taka silna?
    córka (czerwiec 2011) i syn (wrzesień 2013)

    moje zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •