Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: "po-noworodkowo" - co dla mniejszego niemowlaka?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie "po-noworodkowo" - co dla mniejszego niemowlaka?

    Mój Witek jeszcze malutki, ale już zaczynam myśleć o większych pieluszkach, bo rośnie chłopak szybko i niebawem noworodkowy stosik przestanie wystarczać. Mam więc pytanie, co polecacie? Czy jakieś "mniejsze onesize" dadzą radę? (i jakie firmy mają "mniejsze OS"?) Czy raczej rozmiar M? Z przyczyn finansowych wolałabym OS, ale jeśli będę musiała czekać, aż do nich dorośnie, to mogę coś rozmiarowego kupić.
    Wiem, że to w dużej mierze kwestia indywidualna, ale chętnie bym poczytała o Waszych doświadczeniach, żeby nie utopić kasy w czymś całkiem bez sensu.
    Witek 2012

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    my jak mały miał 6/8 tygodni zaczeliśmy na chinki przechodzić , przewineła się masa różnych pieluszek ale te jako jedyne są z nami od 2 miasiąca małego do dziś , doszyłam troszkę większych małemu i jest ok ...polecam one przecież one size
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  3. #3
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    ja mam Charlie Banana OS
    i one szybciej pasowały na Monie przy nóżkach niż otulacz BambinoMio z którego przez pierwszy miesiąc wszystko się wylewało. Pupa w nich nie jest za duża, bardzo szybko schną i mają dwa wkłady. Duży starcza na od 22 do 7 rano. Ale moja córcia pięknie spi i nie sika dużo w nocy. Bardzo latwo się je zapina i system regulacji wielkości za pomocą takich gumek jak w staniku jest rewelacyjny. Minus? Cena

  4. #4
    Chustomanka Awatar ifinoe
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    odkąd Poldek waży 5,5 kg używamy z powodzeniem kieszonek Małe me oraz NappiMe - zwłaszcza te drugie nadają się dla maluszków, mimo że OSy. Z otulaczy wełniak Ecodidi oraz pulowy Grovia. Myślę że cały zestaw posłuży jeszcze długo. Flip jest jeszcze za duży. Z rozmiarowych mam M itti bitti, pasują ale już raczej wyłącznie pieluszki OS będę kupować.
    Październikowa plepla 2007
    Październikowy przeszkodnik 2012

  5. #5
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Ze wszystkich pieluch lubię teraz najbardziej na świecie chinki z polarem one sizy + mikrofibra + ścierka bambusowa z biedry i prefoldy pupeko bambusowe + wkładka sucha pupa i flip na to (moze być za duży, ale to indywidualna sprawa) Też polecam ecodidi bo są zgrabne. Babyetta ma też mega zgrabne otulacze- one sizy są na prawdę od maluchów po starszakó ( z tym to może bedzie gorzej ). Te dwa wcześniej wymienione zestawy okazały się na prawdę trafione a już prefoldy bambusowe to jest na prawdę odkrycie roku
    Jestem w ogóle za zestawem 'coś' i otulacz, do tej pory zawsze to 'coś' było zgrabniejsze od kieszonek czy innych takich, zawsze szybciej schło niż formowanki i zawsze było szybsze w obsłudze czyli od momentu kiedy młoda zaczęła wielo-pieluchy (2m) tetra rządzi, do tego dodaję coś ekstra na wyjscia i na noc. Prefoldy pupeko to jest moc, do tego ichniejsze formowany i kieszony chinki. Z chinkami to zawsze jest problem, bo można różnie trafić, dla nas to akurat najlepsze kieszonki, a mam na prawdę różne. Cóż poradzić Trza próbować

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  6. #6

    Domyślnie

    A o którym rozmiarze ecodidi mówicie? O one size? Tytanowa, dobrze rozumiem, ze mowiac o ichnich formowankach to chodzi Ci o bambusowy puch?


    I super wątek
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 01-01-2013 o 19:13
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  7. #7
    Chustomanka Awatar Dharma
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    786

    Domyślnie

    Zwątpiłam pieluchując noworodka wielo. Nie wiem czy nie lepiej poczekać do 4 miesiąca (tak z córą wielo zaczynałam), kiedy częstotliwość wypróżniania jest mniejsza.

    A jak koniecznie chcesz malucha wielorazówkami potraktować a nie chcesz mocniej inwestować to może coś one size. Chociaż ja akurat nie lubię , bo to jednak wielka pielucha na takiego malucha. Albo ew. małe otulacze i więcej wkładów (np. Sio itti bitti a w środek wkładki IB albo pocięta tetrówka).


  8. #8
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Dharma, ale my używamy wielo (w dzień, na noc jedno) odkąd tylko młodemu odpadł kikut pępowiny

    Itti Bitti M mam dwie, na wyprzedaży w Pieluszkarni nabyłam, czekają w szufladzie.

    Fajnie, że polecacie też polskie pieluszki, bo bardzo mi się podobają ich wzory
    Witek 2012

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Moja mała ma 7 miesięcy i nie jest wcale jakimś specjalnym szczuplakiem a powiem wam, że wcale one size nie są na nas dobre Większość (bo nie wszystkie) przeciekają bo to tu to tam odstaje. Znacznie lepiej sprawdzają się rozmiarowe pieluchy. Nawet Flipy, które do niedawna były dobre jak mała schudła trochę zaczęły przeciekać Na pewno wiem, że drugi raz na zapas pieluch bym nie kupowała Każdy maluch jest inny i co innego mu pasuje.

  10. #10
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    A o którym rozmiarze ecodidi mówicie? O one size? Tytoniowa, dobrze rozumiem, ze mowiac o ichnich formowankach to chodzi Ci o bambusowy puch?


    I super wątek
    Ja mówię o ecodidi one size. Formowanki- bambusowy puch
    Tak na prawdę avella ma racje- kazde dziecko inne i kazdemu co innego podpasuje Avella a moze Ci sie gumki we flipach rozciagnely po prostu? Ja tak mam zwłaszcza w jednym Nie przecieka, ale wkurza mnie bardzo

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  11. #11
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Pierwsza moja myśl po przeczytaniu tematu:bambooty m - są co prawda rozmiarowe ale genialnie pasują i na 4 i na 8 miesięczniaka i nie jestem odosobniona w spostrzezeniach

    A uzywalismy przeroznych kombinacji
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142

    Domyślnie

    Bardzo fajny wątek. Taki dla mnie na czasie
    My używamy Itti bitti. EMki na córę zaczęły pasować od 5 kg czyli jakoś jak miała 2 miesiące.
    Dzisiaj udało mi się kupić w pieluszkarni w promocji 3 pieluchy IB rozmiar L

  13. #13
    Chustonówka Awatar awersja
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    Ja mam kieszonki MaleMe i jestem bardzo zadowolona.
    Antosia ma 3 i pół miesiąca, 6 kg z małym haczykiem i super leżą. Pupka jest w nich super zgrabna

  14. #14
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    Ja jestem wierna pieluchom i otulaczom małeMe już od noworodka próbowałam też nappime, ale okazało się, że nam nie pasują-być może to wina welurku, bo mikropolaru nie próbowałam. Mój synek za każdym założeniem nappime miał mokre ciuszki. Jestem także zadowolona z kieszonki babyetty- jest zgrabniutka i nie uciska grubych nóżek

  15. #15
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    Z kieszonek - NappiMe i MałeMe. A z otulaczy wełniaki Ecodidi. U nas chinki pasowały gdzieś dopiero od 3-4 miesiąca, wcześniej zdarzały się ciągłe przecieki przy nóżkach.
    Uczę zarządzania śmiechem i skutecznej radości facebook.com/InstruktorkaSmiechu / Matka-Polka-chustonoszka Starszak II 2012 i Młoda XII 2014

  16. #16
    Chustomanka Awatar Jago
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    656

    Domyślnie

    U nas też najlepiej się sprawdzały NappiMe, od niedawna mam MałeMe i wyglądają, jakby właśnie na mniejsze maluszki były lepsze niż na mojego półtoraroczniaka. A z otulaczy PULowych to Flipy nam najlepiej leżą od samego początku, fajnie się do wszystkiego dopasowują.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    My używamy obecnie najchętniej (Józio waży 6,5 kg)
    -małe me kieszonki z polarem os
    -charlie banana kieszonki os
    -imse vimse AiO 5-8 kg
    -blueberry v4 kieszonki os
    -formowanki fluffyfly os ( !! ukochane !!) z otulaczem male me lub wełnianym imse vimse 5-8 kg
    -uwielbiamy otulacz wełniany od Magnoli rozm. s
    -grovia (super się dopasowują do malucha) OS
    - Issy Bear na noc, piękne, niezawodne,ale robią mega pupę, dlatego póki co tylko na noc

    ufff sporo tego )) to się chyba nazywa uzależnienie...

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  18. #18
    Chustofanka Awatar liwus
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    OLSZTYN
    Posty
    169

    Domyślnie

    My używamy chinek czyli zakupionych na lulajbaby. Zaczęłyśmy używać jak Rozalka miała niecały miesiąc i u nas sprawdzają się ok. Czasem nam bokiem coś wypłynie no ale konsystencja wypróżnień jest jeszcze wodnista więc może się zdarzyć aczkolwiek zdarza się to rzadko.


    Kiedy podano mi płaczącego, wymęczonego porodem bobasa, przytuliłam go i doświadczyłam potęgi macierzyństwa, siły więzi łączącej mnie z moim Maleństwem. Błogi spokój...Niesamowicie wzruszający cud...

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Jakoś przetrwaliśmy okres przejściowy i teraz już wszystkie OS pasują (Witek ma 3,5 miesiąca i około 7kg). W okresie przejściowym sprawdziły się:
    - kieszonki Charlie Banana
    - otulacze Imse Vimse noworodkowe, ale one spore są
    - kieszonki "mniejsze OS" od Sylviontko
    - Flipy i otulacz MałeMe.

    Ogólnie nie było tak źle, bo stopniowo wyrastał z noworodkowych i jednocześnie okazywało się, że już dobre są na niego te większe pieluszki, nie było tak, że nagle nie ma co założyć.
    Witek 2012

  20. #20
    Chustonówka Awatar aga.gwa
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Łomianki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Mój synek urodził sie spory - 4 kg i bardzo szybko wyrósł z niektórych noworodkowych ( bumgenius aio, grovia aio). Teraz ma 3 tyg i zakupilam otulacze flipy z wkładami mam sucho oraz kieszonki babyland ( w rozmiarze all size). Wydają sie być dobre . Flip po złożeniu jest wymiarów otulacza xs-s kokosi, a ze pul jest miękki to bardzo ładnie sie układa i wystarczy do końca pieluszkowania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •