Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: MT - kiedy zacząć?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie MT - kiedy zacząć?

    nie natrafiłam dotychczas na informację na ten temat, a jestem w temacie zielona. Czy w MT można nosić dopiero jak dziecko zacznie siedzieć? Czy można wcześniej?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    najlepiej dla siedzącego dziecka. tzn w teorii mozna by wcześniej ale musiałoby być to MT dokładnie na wymiar twojego dziecka, odpowiednio dociągnięty i dopasowany, i musiałabyś sprawdzać co miesiąc,dwa czy nadal pasuje.
    dziecko siedzące nie rośnie tak szybko, wiec na dłużej starczy, to raz a dwa, już nie musi być tak idealnie co do milimetra dopasowane (o wymiary panela chodzi)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  3. #3
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    najlepiej dla siedzącego dziecka. tzn w teorii mozna by wcześniej ale musiałoby być to MT dokładnie na wymiar twojego dziecka, odpowiednio dociągnięty i dopasowany, i musiałabyś sprawdzać co miesiąc,dwa czy nadal pasuje.
    dziecko siedzące nie rośnie tak szybko, wiec na dłużej starczy, to raz a dwa, już nie musi być tak idealnie co do milimetra dopasowane (o wymiary panela chodzi)
    o to nawet nie wiedziałam, że wymiar jest tutaj tak ważny.. myślałam, że to bardziej chodzi o postawę dziecka w nosidle. Czyli jak się kupuje MT to trzeba wymierzyć wcześniej dziecko?

    ps. panthera Właśnie zauważyłam w Twojej sygnaturce, ze przybywasz z Wrocławia do Warszawy.. Ja dokładnie to samo miałam w sierpniu 2011 rok pomieszkałam w samej Warszawie, po przeprowadzce z Wrocławia, a teraz mieszkamy pod Warszawą.. bałam się, że to straszne opuszczać to piękne miasto.. i wszystkich znajomych! i okazało się, ze stolicę pokochałam, tylko znajomi tak daleko zostali...
    Ostatnio edytowane przez Elayla ; 19-12-2012 o 19:27

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  4. #4
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    ja warszawy nie lubię i nie polubię, niestety.
    co do wymiarów - tak zanim kupisz Mt musisz zmierzyć dziecko. jak panel będzie za mały to nie uzyskasz prawidłowej pozycji, a jak za duzy to ograniczy widoczność (za wysoki panel) i "żabka" będzie spłaszczona ( gdy za szeroki)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  5. #5
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie: jak zatem stwierdzić jaki powinien być wymiar panela dla dziecka mniejszego niż 6 mc? Jak to mierzyć?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dziecko powinno siedzieć a nie być sadzane,
    naprawdę na mt macie jeszcze czas, nie warto się z tym spieszyć
    dla mniejszego dziecka mt musi być idealnie dopasowane, nie wystarczy znać tylko szerokość panela na dole; najlepiej mieć nosidło z chusty i bardzo zaufaną i dokładną szyjącą która najlepiej jak sama wymierzy i dopasuje nosidło

    ja bym zrezygnowała z wsadzania do mt takiego maluszka, czas szybko Wam zleci
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  7. #7
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    dziecko powinno siedzieć a nie być sadzane,
    naprawdę na mt macie jeszcze czas, nie warto się z tym spieszyć
    dla mniejszego dziecka mt musi być idealnie dopasowane, nie wystarczy znać tylko szerokość panela na dole; najlepiej mieć nosidło z chusty i bardzo zaufaną i dokładną szyjącą która najlepiej jak sama wymierzy i dopasuje nosidło

    ja bym zrezygnowała z wsadzania do mt takiego maluszka, czas szybko Wam zleci

    ja tez bym zaczekała tylko mąż absolutnie nie potrafi nauczyć się wiązać chusty i pomimo początkowego entuzjazmu bardzo się zniechęcił po kilku próbach z moja nieudolną pomocą Za długo to dla niego trwa, nie rozumie za co ma ciągnąć mimo iż mu wiele razy pokazywałam, dziecko mu się denerwuje podczas wiązania, to go stresuje i ogólnie jest tragedia.. i choć ja sobie motanie w chuście bardzo chwalę to jest to zdecydowanie nie dla niego pomyślałam więc o MT, bo mamy bliźniaki i często przydałoby się nosić oboje, bo każde chce być na rękach.. ech.. nie mam żadnej zaufanej szyjącej nie wiem też jak wygląda takie nosidło z chusty, jeśli trzeba wiązać to odpada..

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    ja też chciałam szybko przejść z wózka na mt... (niestety z chustą nam nie wyszło)
    ale warto poczekać aż dziecko samo zacznie siedzieć i trzymać główkę i wtedy dobrze dopasować panel i nosidło
    mój synek co prawda szybko usiadł, zaczął raczkować i chodzić... ale nosić zaczęliśmy dopiero jak miał 6-7 m-cy...
    co z początku było przez syna mego oprotestowane później z kolei sam się domagał nosidła...
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  9. #9
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetrose Zobacz posta
    ja też chciałam szybko przejść z wózka na mt... (niestety z chustą nam nie wyszło)
    ale warto poczekać aż dziecko samo zacznie siedzieć i trzymać główkę i wtedy dobrze dopasować panel i nosidło
    mój synek co prawda szybko usiadł, zaczął raczkować i chodzić... ale nosić zaczęliśmy dopiero jak miał 6-7 m-cy...
    co z początku było przez syna mego oprotestowane później z kolei sam się domagał nosidła...
    u nas to nawet nie o wózek chodzi tylko noszenie po domu, bo przy bliźniakach tyle pracy, że wolne ręce są absolutnie konieczne. No i szukam jakiegoś rozwiązania dla męża.. może ktoś ma jeszcze jakąś podpowiedź?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    może bondolino? tylko to trzeba przymierzyć na dziecku i męzu pod okiem doradcy najlepiej - wtedy powie czy pozycja jest prawidłowa i czy można w nim nosić wasze maluchy.
    teoretycznie też manduca jest od urodzenia, ale ja jak i całe mnóstwo osób które manducę mają i kochają na początku nie potrafiło usadzić w niej dziecka tak żeby pozycja była prawidłowa, mi się to udało dopiero koło 7 miesiąca życia Maćka.
    jeszcze na szybko i krótko - może być kółkowa.
    mniej wygodna dla noszącego i musi być perfekcyjnie dociągnięta (też najlepiej pod okiem doradcy).
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #11
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    myślę właśnie że jakieś inne nosidło albo właśnie kółkowa będzie dobrym wyjściem


    a chmt to po prostu mietek uszyty z chusty która zdecydowanie lepiej otula dziecko


    a pouch hmm
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #12
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    pouche mamy. nasze dzieci ich nie znoszą muszę je wystawić na sprzedaż.
    kółkową będę testować w przyszłym tygodniu, ale jeśli tak ważne jest odpowiednie dociągnięcie to znów.. mąż może mieć problemy. Dla niego musi być bardzo proste w zakładaniu.. no zobaczymy.. zależy też czy dzieciom się spodoba. nie mam z tym doświadczenia.. manduca jeśli taka trudna to też nie wchodzi w grę.. ale dziękuję za podpowiedzi!

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    Polecam bondolino. Mężczyźni z reguły je lubią i chętnie używają. Z instrukcją i forum poradzicie sobie raz dwa. Wystarczy Wam na długo - nawet do 2-3 lat.

    Z kółkową jest ten problem, że jest jednostronna tzn na jedno ramię i trzeba się naprawdę polubić z dociąganiem - najlepiej z doradcą albo kimś doświadczonym.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no niestety cokolwiek wybierzecie to i tak na początku trzeba troszkę poćwiczyć z zakładaniem, powodzenia


    ja tam kółkowe b.sobie chwaliłam ale też zależy z jakiego materiału są lubiłam chustowe, oppamammy lniane, te są nie do zdarcia, a ellaroo są z kolei przyjemne mięciunie to tylko przykłady

    spokojnie , na pewno znajdziecie idealne nosidło dla siebie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    na początku trzeba sporo pochodzić,poszukać aby wybrać coś na prawdę dobrego,coś co będzie nam pasowało.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ernesta Zobacz posta
    na początku trzeba sporo pochodzić,poszukać aby wybrać coś na prawdę dobrego,coś co będzie nam pasowało.
    niekoniecznie
    ale warto się zawsze rozejrzeć popytać
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #17
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    siotra mogłaby mi uszyć mniejsze MT dla moich 3 i pół miesięczniaków, ale jak zmierzyć jaka powinna być szerokość panela?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a czy siostra zna się dobrze na szyciu nosideł i szyła kiedyś chmt? Jeśli nie to nie ma sensu się zabierać za to Nie można podać Ci dokładnych wymiarów nosidła jakie będzie dla Was dobre bo MUSI być ono dobrze dopasowane do tak małego dziecka, a mierzyć powinna sama szyjąca; teoretycznie pomiar "od kolanka do kolanka" ale tu nie tylko o szerokość panela chodzi a o całe nosidło; i nie może być przecież zwykła bawełna czy sztruks na panel itp ja bym dała tylko chuste

    na mt macie jeszcze czas zresztą jeszcze chwila i bez obaw będziecie się mogli nosić więc ja bym poczekała



    ja dosyć rygorystycznie podchodzę do tematu mietkowania takich maluszków samodzielnie nie siedzących
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 06-02-2013 o 18:40
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •