Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8101112131415161718
Pokaż wyniki od 341 do 356 z 356

Wątek: ksiazki tematycznie - watek dyskusyjny; chomik #146!

  1. #341
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    żA wielotomówek szukacie tylko historyczno-fantastycznych, czy różnych? Bo z różnychto jeszcze "Felix, Net i Nika", i właśnie Rick Riordan.

    Ja muszę uważać, żeb nie przedobrzyć, bo tak jak jul uwaam, że niektóre ksiązki przeczytane za szybko są 'spalone'. Jadźka w którymś lockdownie bbliotecznym przeczytała prawie całe Ziemiomorze Le Guin, i na moje pytanie, jak tam, odpowiedziała lakonicznie "może być", co mnie trochę zasmuciło, bo dla mnie to jest lektura fundamentalna, zwłaszcza pierwszy tom w tłumaczeniu Barańczaka. Ale chyba po prostu 10-latka nie była w stanie tego docenić...

    Ja jako 10-latka czytałam np. "Przypadki starościca Wolskiego" Józefa Hena, i tiaaa, pamiętam głównie przaśne momenty...
    tak, mogą być spalone. można też się zniechęcić do konkretnego autora - mnie w ten sposób zniechęcono do Lema - teraz żałuję, obiecuję sobie że może wrócę, no ale nie bardzo jest kiedy

    ciekawe że akurat o LeGuin piszesz, właśnie czytałam mojej Jadzi "Kotolotki" jej autorstwa

    z kolei nic straconego, do niektórych książek które przerwałam kiedyś wracam. Mój ostatni wielki powrót to "Noce i dnie" - zupełnie inaczej czyta się to jako dziewczę a zupełnie inaczej teraz, jako matka i mężatka z określonym stażem
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  2. #342

    Domyślnie

    Dlatego właśnie Prathetta nie podsuwam dzieciom.
    Podrosną i zaczerpną z niego znacznie więcej.
    Jedną z części przesłuchaliśmy w samochodzie. Dorośli się zaśmiewali a dzieci patrzyły na nas jak na kosmitów.
    Zupełnie nie mam wpływu na to, co czyta córka. Ona czyta ogromne ilości a odkąd poznała lubimy czytać to sama dobiera sobie lektury.
    Pieprzne momenty, twierdzi że ją nudzą i omija je.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  3. #343
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Marjen i jak Wasze odczucia po Kotolotkach?
    My czytamy, ale mnie strasznie nudzi, a młody zachwycony, bo są tam koty.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #344
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Marjen i jak Wasze odczucia po Kotolotkach?
    My czytamy, ale mnie strasznie nudzi, a młody zachwycony, bo są tam koty.
    Ja czytam szesciolatce ją cieszą bo ona lubi kotki
    Nie nudzą mnie, choć akcji porywającej nie ma ale trafiłam na kilka ładnych fragmentów, np ten o rękach "jeśli ręce będą dobre to nie będziesz musiał już nigdy polować, ale jeśli trafisz źle, to gorzej niż gdybys trafil na psa" /to niedosłownie bo z pamięci z łóżka teraz piszę

    Z wielotomowej jest też cykl "niezwyczajni" Jennifer Bell, mojej córce się raczej podobało choć szał to nie był (tak 6 w skali do 10). Ja z kolei nudziłam się gdy czytałam , już (wtedy czytaliśmy sobie na zmianę)



    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  5. #345
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    chyba jestem jak córka G-I, bo - teraz zdałam sobie sprawę - kompletnie nie mam pamięci do pieprzonych wątków, jakoś mnie widać zazwyczaj mało ekscytują; no pamiętam u Cherezińskiej, ale to raczej od strony literackiej mnie poruszyły - pierwszy, na który trafiłam, nie był przesadnie udany

    Sama nie czytałam - poza jedną książką, z której wciąż coś pamiętam, więc widać wywarła na mnie wrażenie, ale jak młodo ją czytałam? - książek Mariana Brandysa, Końca świata Szwoleżerów, może to też pomysł dla anyczkowej Jadzi i dla qqrq'owego Ignasia?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #346
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Moj Ignas juz nie czyta, co mnie bardzo smuci
    Niedawno przerabiali Quo vadis i "zmeczył" 10 rozdziałów (1 dostał ze znajomości lektury ). Myslałam, ze go wciagnie, bo to jednak historia, ale nie.
    Za to młodszy nieźle sie rozkrecił i mu nadal czytam choc sam tez wezmie i poczyta.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #347
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    A waszym dzieciom podobają się książki J. Aiken? Kasia ma ogród do składania, przeczytała ale nie prosi o inne...
    A z wielotomowych jeszcze można zacząć czytać Holmesa a jak się lubi z dreszczykiem to i aghate Christie ja chyba tak właśnie zaczęłam, koło 11 lat czytać Christie przeczytałam wszystko co było jej autorstwa no ale to nie dla dzieci

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  8. #348
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Jadzia uwielbia kryminały, ale powoli wyrasta z tych dziecięcych, a te dla dorosłych jednak zazwyczaj zbyt krwawe i zbyt dorosłe, nawet klasyki jeszcz ebym jej jednak nie dała...

  9. #349
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Przypomniało mi się dzięki Marjen - było tu o Enoli Holmes, prawda? U nas się podobała, chyba 3 tomy są, albo 4.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #350
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,954

    Domyślnie

    Anyczko, to może Chmielewska? "Skarby", "Większy kawałek świata"? Tam są wątki detektywistyczne. Albo "Pan Samochodzik" - chyba, że już czytała.

  11. #351
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Dla tych co lubią wielotomowce, może seria o Dzikiej mrówce?

    Jako dziecko czytałam niektóre tomy, całkiem wtedy mi się podobały

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  12. #352
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Pan Samochodzik jest bleee, podobnie jak Tomek. Cóż. Poza tym, ekhm, czytałyście to jako dorosłe...? Ja próbowałam kawałek czytając na głos dzieicom, i rany, jakie to jest seksistowskie...

  13. #353
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Pan Samochodzik jest bleee, podobnie jak Tomek. Cóż. Poza tym, ekhm, czytałyście to jako dorosłe...? Ja próbowałam kawałek czytając na głos dzieciom, i rany, jakie to jest seksistowskie...
    no taaak, takie było, zmieniają nam się standardy, optyka.
    o wielu książkach można tak powiedzieć. Czytałaś może np Dzieci z Leszczynowej Górki?


    Ja Nienackiego czytałam jako przygodówkę, przy pewnym sprzeciwie rodziców, którzy odmówili kupienia jego książek (pierwszą którą czytałam tj Pan samochodzik i templariusze miała pożyczoną od koleżanki) z uwagi na treści w tych książkach zawarte (i nie chodziło tu o seksizm ale o polityczne zaangażowanie Nienackiego i pochwałę systemu komunistycznego zawartą w jego dziełach - wg przekonania moich rodziców).
    Z ciekawości w wolnej chwili wezmę teraz jakąś jego książkę do ręki

    swoją drogą ciekawy temat - dobierania /naprowadzania/zabraniania książek przez rodziców. Dla mnie jeszcze były książki których czytać mi nie pozwalano (poza oczywiście tymi dla dorosłych). Mój młodszy brat już nie miał takich ograniczeń - rodzice cieszyli się że czyta cokolwiek...


    aaa a co do książek historycznych to jest osoby wątek właśnie niedawno do mnie to dotarło
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  14. #354
    Chustomanka Awatar Tasia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    KR - NH
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    a poratujecie jakimiś pozycjami o akwarystyce przystępnymi dla dzieci? Tadziu pragnie mieć rybki. Teściowa chce iść do sklepu i zakupić , że się tak wyrażę cały zestaw i tu jednak nawet mąż ją przystopował, bo wg nas sensowniej będzie najpierw przygotować plan razem z Tadziem a później realizować
    Heniu sierpień`20

  15. #355
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Ooo, a gdzie jest osobny wątek o ksiązkach historycznych? Szukałam i nie widziałam... To może nam szanowna moderacja przeklei dyskusję? Nie chciałam dublować.

  16. #356
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Ooo, a gdzie jest osobny wątek o ksiązkach historycznych? Szukałam i nie widziałam... To może nam szanowna moderacja przeklei dyskusję? Nie chciałam dublować.
    Jak mi się uda wkleić z taptaka...
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    A jak się nie udało to: nasze dzieci/książki dla dzieci/ i jest temat założony jeszcze przed wiekami przez modrooczkę
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •