Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 689101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 356

Wątek: ksiazki tematycznie - watek dyskusyjny; chomik #146!

  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Ja mam spakowanego dla dzieciaków na jutro (początek kalendarza adwentowego) właśnie Niezwykłego świętego Mikołaja i Winstona. W szafie leży Wierzcie w Mikołaja, ale jednak poczeka na przyszły rok.
    Co z tym Winstonem, że to taki hit? Rzeczywiście fajny, czy brak dostępności nakręca chęć zakupu?





  2. #302
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Mi się podoba. Ale chyba te książki w 24 rozdziałach stały się wyjątkowo popularne w tym roku, a wydawnictwo się nie spodziewało takiego zainteresowania.

  3. #303
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    U nas będzie "Prezent dla Cebulki", mam nadzieję, że okaże się odpowiedni dla sześciolatka. W zeszłym roku czytaliśmy "Święta dzieci z dachów", bardzo polecam.
    Za rok pewnie sięgniemy po "Uwierzcie w Świętego Mikołaja" (już czeka na półce).
    Rozczarowała mnie za to świąteczna część Pettsona i Findusa ("Niezwykły Święty Mikołaj"). Nudy i dłużyzny, że hej...
    Ja też polecam tę książkę.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  4. #304
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    A co dla 4latki w temacie świąt? Macie może jakąś przystępną adaptację Opowieści wigilijnej do polecenia?
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  5. #305
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Alicjo - mnie mocno kusiła książka "Czy to już Święta?" Jane Chapman (tyle, co widziałam w sieci), ale starsi już za duzi, najmłodszy za mały... Chyba powinna być w sam raz dla dziewczynki w wieku Twojej Kornelki. Może za jakiś czas kupię Malutkowi (może będzie jeszcze do kupienia, albo używka - btw trochę żałuję, że nie kupiłam trzeciemu Gwiazdki gąski Zuzi, akurat był dodruk - za jakiś czas byłaby dla Malutka jak znalazł )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #306
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Gazka Zuzia u nas lubiana, ale jakos w zaintereaowania wiekowo tak trafiło ze namietnie byla czytana latem
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  7. #307
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Wlasnie na fb zobaczylam i musialam tu od rzu wrzucic! Ksiazki na rozne trudne tematy, uporzadkowane. U nas akurat dosc czesto temat smierci sie pojawia. Nie wiem skad tyle pytan o to, bo w rodzinie bliskiej wszyscy jeszcze na pokladzie.


  8. #308
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    nie ma grupy kosmos .... wszechświat? czy ślepa jestem
    Bioblio mają zamknąć i pytam się dzieci co im pożyczyć
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #309
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Podbiję - potrzebuję podpowiezi, co historycznego dla czytelniczo wyrobionej czwartoklasistki. Bardzo ją kręci polskie średniowiecze i Jagiellonowie (połknęła cały cykl Grażyny Bąkiewicz "Ale historia"), ale np. starożytna Grecja i Rzym też są ok (jest po lekturze "Mitologii" Parandowskiego). Byleby nie wchodził zbyt archaizowany język - "Historię żółtej ciżemki" i "Paziów krola Zygmunta" zostawiła z obrzydzeniem. Za to kończy "Krzyżaków", łykneła "Śliczną Tamit". Ku mojemu zdziwieniu przeczytała tez z autentycznym zainteresowaniem biografię Anny Jagiellonki pióra Boguckiej, która wcale nie jest książką dla młodziezy nawet, i jest w połowie "Polski Piastów" Jasienicy.

    Pliz help.

  10. #310
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    U nas anachronizmy są ok, córka wielbi starocie, więc mogę Cię wywieźć na manowce jej lekturami, czytała wszystko wymienione plus
    Przygody Meliklesa Greka i Diossos Makowieckiego
    Oko proroka
    Faraona Prusa (mówi, że super)
    Quo vadis(czytałam nieco srarsza i mi też się wtedy podobało)
    Hrabia Monte Christo (ja nie byłam w stanie czytać, ona czytała z wypiekami)
    chce dorwać Królową Margot, odkąd dowiedziala się o książce
    Błękitny ptak - to staroć od dziadka o Indianach, ale mówi, że dzieje się dawno dawno temu
    Krabata zna? tylko to raczej baśniowe niż historyczne, ale dzieje się dawno
    może Przyborowski? choć tego jeszcze za dużo dziadek jej nie podrzucił, więc nie sprawdziła, moje rodzeństwo chętnie czytało (ja byłam zbuntowana i nie czytałam tego, co tata nam podrzucał, ale b. lubiłam Bitwę pod Raszynem)

    z mitologiczno-przygodowych Percy Jackson i Magnus Chase (to Asgard a nie Olimp) oraz słowiańska wersja czyli seria Plemiona Łukasza Radeckiego.

    z innej parafii, z nowinek, to ostatnio czytała Willę z lasu, i super super
    Ostatnio edytowane przez jul ; 25-04-2021 o 23:38
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #311
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,013

    Domyślnie

    Stara baśń i może jeszcze inne Kraszewskiego.
    Panienka z okienka.
    Quo vadis?
    Współczesne z odniesieniami historycznymi to Kroniki Archeo.
    Mój chłonął Ricka Riordana cykl o Percym Jacksonie.
    To tak na szybko...
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

  12. #312

    Domyślnie

    Horrendalna historia Polski, kak na szybko. Później jeszcze dopuszę kilka takich mniej znanych.

  13. #313
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Dzięki!

    Percy Riordan przeczytany, wszystkie te nieskończone tomy, Kroniki Archeo też. Panienka z okienka będzie ble, bo ogółem całowanie się i historie miłosne są na tym etapie bleeee.

    Na Horrendalną historię PL patrze, ale czy ona nie jest dla młodszych czytelników?

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Dzięki!

    Percy Riordan przeczytany, wszystkie te nieskończone tomy, Kroniki Archeo też. Panienka z okienka będzie ble, bo ogółem całowanie się i historie miłosne są na tym etapie bleeee.

    Na Horrendalną historię PL patrze, ale czy ona nie jest dla młodszych czytelników?

    Horrendalna historia Polski jest dla czytelników właśnie w takim wieku.
    Jest jeszcze Historia bez cenzury, ale tam zdarzają się słówka niecenzuralne i treści nie dla dzieci. U mnie dwunastolatek czytał, mama mu wypożyczyła, nie zgłaszała zadnych uwag.
    Z tego, co znalazłam"
    książki Anny Domańskiej (Historia żółtej ciżemki i inne)
    Czesława Niemycka... Jadwiga i Jagienka
    seria Wojny dorosłych - historie dzieci (2 wojna światowa i czasy współczesne), bardzo polecam
    Wakuła P. Jagiełło pod prysznicem, Zdarzyło się w Polsce
    Seredyński Adam: Przyjaciele z Breslau (2 wojna światowa)
    Szczygielski: Teatr niewidzialnych dzieci (lata 80, stan wojenny), adresowana jest dla starszych dzieci, ostatnio babka wzięła dla młodszych, bardzo im się podobało, jest to bardzo wartościwa.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  15. #315
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Dzięki!

    Percy Riordan przeczytany, wszystkie te nieskończone tomy, Kroniki Archeo też. Panienka z okienka będzie ble, bo ogółem całowanie się i historie miłosne są na tym etapie bleeee.

    Na Horrendalną historię PL patrze, ale czy ona nie jest dla młodszych czytelników?
    ja mam kilka z tej serii, no jak porównam do listy Jul to trochę to poziomem odstaje od faraona

    IMHO Faraon też ma treści nie dla dzieci, zdecydowanie
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  16. #316
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Jest jeszcze Historia bez cenzury, ale tam zdarzają się słówka niecenzuralne i treści nie dla dzieci. U mnie dwunastolatek czytał, mama mu wypożyczyła, nie zgłaszała zadnych uwag.
    uwielbiam ich kanał na YT
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  17. #317
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    he, ja Faraona czytałam dawno, zakładam dla lepszego samopoczucia, że mam mądre dziecko, a jak coś, to że spyta
    Właśnie, przypomniała mi się Godzina pąsowej róży Marii Kruger i chyba jeszcze były Dwie Małgosie o zamianie dwóch dziewczynek w czasie (nie czytałam książki, pamiętam film czy przedstawienia)

    Anna Czerwińska-Rydel pisze sporo książek o postaciach świata nauki i kultury typu Kraszewski, Maria Skłodowska-Curie, Banach, Chopin - ale jakoś nigdy nie mieliśmy okazji sprawdzić, jak mi wchodziły w oko, to dzieci były trochę za małe.

    Edit jeszcze przypomniało mi się Dwoje drzwi i dziewięcioro dzieci - Zoś czytała już jakiś czas temu i wtedy podobalo jej się ; to stosunkowo krótka rzecz, ale fajne obyczajowe pokazanie codzienności żydowskiej rodziny w Lublinie w dwudziestoleciu.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-04-2021 o 12:22
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #318
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    a ja mam refleksję że trudno mi znaleźć współczesne fajne książki historyczne dla starszych dzieci, niekoniecznie biografie. Bo sorry ale historia żółtej ciżemki to trochę trąci myszką, podobnie jak M. Krueger seria strrraszna historia też taka średnia dla mnie. No a jak jeszcze ksiażka miałaby nie podkreślać martyrologii to już w ogóle trudno choć może słabo szukam, chętnie podepnę się pod Wasze pomysły.

    Anyczko, a córka Złoto Gór Czarnych czytała? Jak ja byłam w jej wieku to dla mnie była bardzo ważna pozycja...
    No i jeszcze seria Królowie Przeklęci , choć to chyba czytałam jako 13 latka...

    książki zahaczające o historię Anglii też czytałam, tu mi się podobały Wesołe przygody Robina Z Sherwood ale miałam dosyć dziwne tłumaczenie, dużo archaizmów było. Może są teraz jakieś inne?

    Acha, moja córka w audiobooku ma "legendy arturiańskie", mówi że fajne, ja nie słuchałam jeszcze.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  19. #319
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,044

    Domyślnie

    Też miałam napisać "Małgosia kontra Małgosia" i "Godzina pąsowej róży", ale widzę, że wyżej Jul mnie ubiegła Mnie książki historyczne nie zachwycały specjalnie, ale te książki bardzo mi się podobały. Dla mnie to bardziej obyczajówka.

  20. #320
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    A może Księżniczka Dżawacha? Ostatnio odgrzebałam w swojej biblioteczce, bajka ale fajnie się czyta.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •