Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 356

Wątek: ksiazki tematycznie - watek dyskusyjny; chomik #146!

  1. #21
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    wątek do przypięcia coby łatwiej było szukać książek
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #22
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    poprosilam o podpiecie.

    uprzejmie prosze o
    1) wrzucanie w ten watek zapotrzebowania na konkretne ksiazki - o koniach/psach/pociagach/... - co komu potrzebne
    2) podawanie ksiazek - w miare mozliwosci z wiekiem dziecka (tak plus minus przynajmniej)

    a ja obiecuje na biezaco (w miare mozliwosci) aktualizowac liste (linki do ksiazek, autorow etc. moge dodawac sama, no problem - tylko wiek dawajcie, bo nie wszystyko czytalam/mialam w rekach).

    po weekendzie postaram sie dodac ksiazki o jesieni, zimie i Bozym Narodzeniu - tak na poczatek...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 18-11-2013 o 10:12
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Natala, chylę czoła. Epokową robotę żeś wykonała.

    Do chorób dorzuciłabym
    Kamyczek u doktora - 1,5+

    do śmierci
    Pernilla Stalfelt - Mała książka o śmierci (Ryms podaje 7+, ale Tadzio ma 3 i ogląda z zaciekawieniem)

    do uczuć
    Pernilla Stalfelt - Mała książka o miłości (j/w)

    do strefy nocnikowej
    "Nocnik maksa" (2+) oraz "Basia, Franek i pielucha" (2+)
    oraz serię defekacyjną: "Mała książka o kupie" Pernilli Stalfelt, "Kupa - przyrodnicza wycieczka na stronę" Nicoli Davis, "O małym krecie który chciał wiedzieć kto mu narobił na głowę" Wolfa Erlbrucha. Wszystkie trzy są obecnie obiektem miłości mego trzyletniego syna.

    Grzeczna Gro Dahle to moim zdaniem książka o złości. I pozbyciu się konformistycznego mundurka. 3-letni Tadzio wielbi Lusię.

    A interesują mnie zbiory:

    Dinozaury (dla maluchów)

    Wodne życie

    Ślimaki

    Ogrodnictwo: tu namierzyłam "Linneę w ogrodzie Moneta" (4+), "Rok z Linneą" (4+), ale mi obie Linnee wydają się być skierowane dla starszych dzieci, "Zuchy z warzywnego ogródka" (2,5+) oraz "Maisy Grows A Garden" (zdecydowanie dla maluchów)

    Rozwód

    Rodziny patchworkowe (też homoseksualne)

    I książki w których dorośli odzywają się do dzieci z szacunkiem

    wrzucę tu swoje propozycje i wiek też uzupełnię. cieszę się, że taki wąt jest na górze
    Ostatnio edytowane przez szast.prast ; 17-10-2013 o 23:14

  4. #24
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    w poniedzialek uaktualnie (ide sie szkolic weekendowo ). dinozaurow mamy mase (milosc F wielka) - po angielsku sporo, ale nie tylko. wodne zycie w sensie podwodne zyjatka/ryby/etc. czy wodniki i rusalki??

    rozwod tez by mnie ciekawil, bo te ksiazki to znam to juz maja jednego rodzica - a o samym rozwodzie jeszcze chyba nie trafilam nic. ale moze ktos cos??
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #25
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    o rozwodzie napotkałam ostatnio Rozwód. Zawsze będziemy razem ale nie czytałam, nie wiem jak z treścią, z tej serii jest też o adopcji

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    A może by wyodrębnić osobną kategorię na pop-upy?

    I w ogóle chylę czoła wspaniałą robotę tu robicie.

    Do zbiorów o przyrodzie/owadach dodałabym "Niezwykłe przygody Olka i Walerki". Raczej dla starszych dzieci. Uwielbiałam tą książkę jako dziecko.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #27
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    natala - mocno zniechęcające do zajrzenia w ten wątek jest ustawienie najbardziej "atrakcyjnych" tematów - śmierci i choroby - na pierwszym miejscu. Proponuję zmienić na O KSIĄŻKACH - TEMATYCZNIE albo coś w ten deseń, bo w tym momencie zupełnie nie wynika z tytułu, że będą tu listy książek o nocniku, maszynach budowlanych, smokach, świętach, księżniczkach, torelancji,...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #28
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    tak, tak, metis1 ma rację skoro będą tu inne książki to koniecznie trzeba zmienić tytuł, żeby od razu wiadomo, że tu jest lista ciekawych książek
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #29
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    tak, tytuł można by zmienić jak sugeruje metis. Podkategoria pop-up też by mnie interesowała

    Może by jeszcze jakaś kategoria atlasów i encyklopedii ogólnie - geograficznych, anatomicznych, językowych, zwierzakowych i innych dla dzieci.
    Ostatnio edytowane przez Nalia ; 18-10-2013 o 09:54
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  10. #30
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    I jeszcze książki - wyszukiwanki w typie Mamoko, Czereśniowej, W przedszkolu, 1001 drobiazgów.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Spróbuję dzisiaj przygotować dział z ksiązkami obrazkowymi - wyszukiwankami żebyś mogła go wkleić i ewentualnie potem ludzie podopisują do doklejenia. Dam znac jak skończe żebyś mogła przekleić go na początek a potem tylko uzupełniać.

    W ogóle mam propozycję żeby ten kto może zajął się jakimś "działem" to natali może łatwiej/szybciej będzie jeśli to potem tylko będzie uzupełniac. Znajdą się chętni na inne działy?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  12. #32
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja do serii "skąd się biorą dzieci" dodałabym jeszcze Maciupka i Maleńtasa http://aros.pl/ksiazka/maciupek-i-ma...w-brzuchu-mamy

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Ogrodnictwo: tu namierzyłam "Linneę w ogrodzie Moneta" (4+), "Rok z Linneą" (4+), ale mi obie Linnee wydają się być skierowane dla starszych dzieci, "Zuchy z warzywnego ogródka" (2,5+) oraz "Maisy Grows A Garden" (zdecydowanie dla maluchów)
    mamy Lineę w ogrodzie Moneta i czytaliśmy już w okolicach 3lat a nawet wcześniej, najpierw przeglądaliśmy obrazki z roślinami, a potem już czytanie-nota bene zabawnych historii i książka nadal ma u nas spore wzięcie co po niej widać

  13. #33
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Spróbuję dzisiaj przygotować dział z ksiązkami obrazkowymi - wyszukiwankami żebyś mogła go wkleić i ewentualnie potem ludzie podopisują do doklejenia. Dam znac jak skończe żebyś mogła przekleić go na początek a potem tylko uzupełniać.

    W ogóle mam propozycję żeby ten kto może zajął się jakimś "działem" to natali może łatwiej/szybciej będzie jeśli to potem tylko będzie uzupełniac. Znajdą się chętni na inne działy?
    dzieki. ja mam duzo pozapisywane, wiec spokojnie moge wklejac wszystko - wystarczy mi w sumie jak mi tytuly podpowiecie i kategorie wiekowe (to najwazniejsze). jak linki - to w miare mozliwosci do strony wydawnictwa (chyba, ze sie nie da) - bo z ksiegarni potem ksiazka znika i link nie ma sensu. angielskie w sumie moga byc amazonowe linki, bo tam nie znika raczej. jak inno-jezyczne to z linkami prosze od razu.

    tylko nie na raz - wrzucicie troche na luz co bedzie co chcecie - pop-upy, obrazkowe, smoki, krolewny, atlasy, geografia, co komu do glowy przyjdzie - tylko po trochu i po weekendzie, po mnie czeka chustowe szalenstwo...

    metis - zapomnialam wczoraj o zmianie tytulu, zaraz to zrobie, dzieki

    dodane do 1 postu, poprawiony tytul - jak ktos ma lepszy to piszcie - nie mam pomyslu, zeby zachecal jakos...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 18-10-2013 o 11:37
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze pytanie czy do książek wyszukiwanek, książek obrazkowych, zaliczymy taki Recykling i Odpadki czy on by już raczej podpadał pod interaktywne, a znajdzie się takich więcej, to znaczy takich które mają trochę tekstu + na przykład okienka do odkrywania, do naciskania. To chyba mógłby być osobny dział jednak. Z podziałem na wiek.

    Aha i ten dział z wyszukiwankami to ja skończę pewnie też najwcześniej dopiero po weekendzie

    A tytuł, hm metis coś wyżej proponowała, ja jeszcze pomyślę. Coś krótkiego i chwytliwego

    Aha i dział Komiksy też by warto zrobić.
    Ostatnio edytowane przez murmle ; 18-10-2013 o 12:03
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja myślę, że tytuł nie musi być "chwytliwy i reklamowy" zainteresowani i tak będą odwiedzać dział regularnie
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  16. #36
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Ja myślę, że tytuł nie musi być "chwytliwy i reklamowy" zainteresowani i tak będą odwiedzać dział regularnie
    w sumie racja, ale i tak warto zachecac.

    murmle - ja bym chyba zrobila obrazkowe typu czeresniowa, mamoko etc. osobno - jako picture books. a 'okienkowe' osobno - zwlaszcza te twarde, bo tam jednak sporo wiedzy jest (mamy angielskich kilkanascie chyba i niektore spokojnie jeszcze czekaja na f - a jak kupilm Jak to dziala to sobie w brode plulam, ze po angielsku, bo mnei slownictwo techniczne przeroslo )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Natala, literacka hersztko nasza, prowadź!

    podoba mi się pomysł podzielenia się robotą, chętnie przygotuję wstępną listę oceaniczno-morską-słodkowodną (w rozbiciu na mieszkańców głębin oraz pojazdy służące się do przemieszczania po wodzie) oraz dokończę nocnikowo-defekacyjną (trochę już tego stafu mamy, pogrzebię za kolejnymi pozycjami). co Wy na to?

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    ja do serii "skąd się biorą dzieci" dodałabym jeszcze Maciupka i Maleńtasa http://aros.pl/ksiazka/maciupek-i-ma...w-brzuchu-mamy


    mamy Lineę w ogrodzie Moneta i czytaliśmy już w okolicach 3lat a nawet wcześniej, najpierw przeglądaliśmy obrazki z roślinami, a potem już czytanie-nota bene zabawnych historii i książka nadal ma u nas spore wzięcie co po niej widać
    a widzisz, to spróbuję, ostatnio jakieś pół roku próbowałam Tadziowi podtykać i nie zaskoczył. a Zuchy Ulfa Starka już owszem.

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ja podzieliłam wyszukiwanki z grubsza na na dwie kategorie po polsku i zagraniczne a każdą z nich na dwie podkategorie dla młodszych i dla starszych. Obrazkowe z okienkami bym wsadziła do interaktywnych może (albo zupełnie osobo wydzieliła) i też wiekowo podzieliła od najprostszych do dla bardziej zaawansowanych. Osobno pop upy. I komiksy też osobno, czy z tekstem czy bez. Myślę, że każda kategoria mogłaby mieć układ od dla najmłodszych do zaawansowanych. Bo takimi np. dinozaurami czy potowrami można się przecież interesować przez parę lat. Byłby wtedy jakiś porządek ogólny.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  20. #40
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    natala, jesteś THE BEST!!!

    Ja pomogę ci chętnie z działem Bożonarodzeniowym, choć w sumie pisałaś, że już coś tam masz zrobione - ale i tak miałam w planach to posegregować, bo koleżanka poprosiła mnie o listę inspiracji...

    To jest coś, czego brakowało w tym wątku - czad jednym słowem
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •