Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 46789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 356

Wątek: ksiazki tematycznie - watek dyskusyjny; chomik #146!

  1. #261
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    A jeszcze jedno pytanie. Mam w domu czteroletniego fana "bylo sobie zycie". czy ksiazka "sen alicji" jest dla takiego wieku juz czy dla starszych duzo?


  2. #262
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Mój 4latek lubi Ivara, może bez szału wielkiego, ale on nie jest jakimś wielkim fanem dinozaurów. Mi się te książki podobają, nienachalnie przekazują wiedzę o dinozaurach, a jednocześnie to fajna, ciepła opowieść. Jak się rozgladalam za książkami o dinozaurach, to znajdowałam same książki z wiedzą encyklopedyczną, dlatego te o Ivarze są takie wyjątkowe. I zobacz na stronie wydawnictwa, kupowałam tam za 10zł za książkę.
    Jeśli chodzi o sen Alicji, to czytaliśmy kilka razy, coś tam do niego dotarło, ale właśnie chyba dlatego, że jest też fanem było sobie życie, a funkcjonowanie ciała bardzo go interesuje i naprawdę dużo z tego rozumie. Ogólnie, to myślę że to książka dla starszych dzieci, tak 6-7-8lat.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 31-05-2018 o 07:20
    J.2014 i E.2016

  3. #263
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Dla mnie najlepsze książki o dinozaurach (nie encyklopedyczne) to właśnie Ivar i pierwszy tom Magicznego domku na drzewie (do niego jest jeszcze dodatkowy tom Tropiciele faktów już właśnie z konkretną wiedzą).

  4. #264
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny. To wrzucam do koszyka Ivara i sen Alicji tez. Bo już nawet myślałam, ze zapomniał, ale dzisiaj przed spaniem opowiadał tacie, ze w Polsce mama mu kupi książkę o mózgu


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  5. #265
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Dziewczyny czy są gdzieś zebrane antologie wierszy czy lista wierszy które dobrze by było by dzieci znały?
    A może wyodrębnijmy taki dział?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #266
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Dziewczyny czy są gdzieś zebrane antologie wierszy czy lista wierszy które dobrze by było by dzieci znały?
    A może wyodrębnijmy taki dział?
    Jestem za dyskusją o wierszach! Mam wrażenie że mamy samego Brzechwę, Tuwima i śladowo innych.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  7. #267
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Dziewczyny czy są gdzieś zebrane antologie wierszy czy lista wierszy które dobrze by było by dzieci znały?
    A może wyodrębnijmy taki dział?
    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Jestem za dyskusją o wierszach! Mam wrażenie że mamy samego Brzechwę, Tuwima i śladowo innych.
    mowisz masz http://www.chusty.info/forum/showthr...sze-dla-dzieci
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #268
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    O strazakach dla niespelna 3latka.

    Mamy Pali sie Brzechwy i Kicia kocia poznaje strazaka

    Mysle o ksiazce Grebana z MR Bede strazakiem
    Moze Swiat w obrazkach?
    Seria Madra mysz?

  9. #269
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    O strazakach dla niespelna 3latka.

    Mamy Pali sie Brzechwy i Kicia kocia poznaje strazaka

    Mysle o ksiazce Grebana z MR Bede strazakiem
    Moze Swiat w obrazkach?
    Seria Madra mysz?
    Strażak Sam. Mamy broszurowe i takie w grubej oprawie.
    Mądra Mysz u nas lubiana. Chyba nie mielismy książeczki z Mądrej myszy która by nie pideszła moim dzieciom.
    Jak Wojtek został strażakiem
    Świat w obrazkach u moich dzieci lubiane i to każda (mamy tylko te z tematyką która interesowała moje dzieci. Strażacy były długo wertowani
    Jest jeszcze książka Egmontu z serii poczytaj ze mną. Mieliśmy z biblio ale món był wtedy starszy. Nie wiem czy dla 3 latka nie pamiętam a nie mam jak sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 26-07-2018 o 12:00

  10. #270
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    O strazakach dla niespelna 3latka.

    Mamy Pali sie Brzechwy i Kicia kocia poznaje strazaka

    Mysle o ksiazce Grebana z MR Bede strazakiem
    Moze Swiat w obrazkach?
    Seria Madra mysz?
    B. dalej ja lubi czytać

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  11. #271
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    B. dalej ja lubi czytać

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Dziekuje. Troche nie ogarniam tych serii "obrazkow" i myslalam ze dla maluchow to te plastelinowe obrazki, ktorych nie trawie. A tu pomiedzy plastelina i swiatem w obrazkach wypada to w takim razie. Bedzie chyba najlepsze dla obecnego wieku.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  12. #272
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    PRZEDSZKOLE - o pierwszym dniu i nie tylko...

    - Guido Wandrey W przedszkolu typowa picturbook w typie wyszukiwanki; czytalam opinie, ze przeladowana szczegolami - jesli srodek jest taki jak okladka (pod linkiem mozna ja powiekszyc) to faktycznie cos jest na rzeczy; kartonowa; 2-3+
    - Emilie Beaumont W przedszkolu ksiazka z serii Obrazki dla maluchow; kartonowa; 2-3+
    - Monica Rinaldini, Vilma Costetti Kubus idzie do przedszkola o pierwszym dniu w przedszkolu; seria o Kubusiu inspirowana jest idea porozumienia bez przemocy (NVC); papierowa; 3+

    - Anna Sojka Pora do przedszkola - 12 opowiadan z zycia przedszkolaka; papierowa i audiobook; 3+ (?)
    - Beata Ostrowicka Lulaki. Pan Czekoladka i przedszkole czyli wazne sprawy malych ludzi Hubert i pierwszy dzien w przedszkolu, papierowa + plyta CD; 3+
    - Liane Schneider Zuzia idzie do przedszkola pierwszy dzien w przedszkolu, jak to u Zuzi nieco hurra optymistycznie - poszla i bylo milo ale moze o to chodzi w ksiazeczce dla dzieci? papierowa, 3+
    - Liane Schneider Zuzia spi w przedszkolu - niech Was tytul nie zmyli (tak jak mnie) - to nie o codziennym lezakowaniu a o nocy spedzonej w przedszkolu! papierowa, 3+
    - Zofia Stanecka Basia i przedszkole - o pewnym fatalnie zaczetym przedszkolnym dniu i o tym, ze pozory myla. i jak dobrze miec przyjaciolke, ktora lubi szpinak. i bloto... dla rodzicow - o madrej obecnosci (albo nieobecnosci, zalezy pod jakim katem popatrzec...) pani przedszkolanki; papierowa i audiobook (audiobook w tomie razem Basia i podroz); 3+

    Co czytaliście dzieciom przed pójściem do przedszkola?

    Nie wiem jak temat ugryźć. Chcę jeszcze przed wrześniem trochę rozmawiać z synem o nowej sytuacji i jakie książki mnie wspomogą?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  13. #273
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    przyszedł mi jeszcze do głowy "rok w przedszkolu", choć to wyszukiwanka



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #274
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Co czytaliście dzieciom przed pójściem do przedszkola?

    Nie wiem jak temat ugryźć. Chcę jeszcze przed wrześniem trochę rozmawiać z synem o nowej sytuacji i jakie książki mnie wspomogą?
    My czytaliśmy: Tupciao Chrupcio, Ja nie chce do przedszkola, Zuzia idzie do przedszkola, Rok w przedszkolu, Feluś i Gucio, Kicia Kocia i słuchaliśmy audiobooku Pora do przedszkola.

  15. #275
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ma ktos porownanie z Madrej myszy Maksa i Zuzi? Nie znam żadnej z serii jeszcze, brać obie czy wystarczy jedna, na przyklad dla syna o Maksie?

    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  16. #276
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    chyba nie bylo - może ktoś może polecić coś fajnego wspomagajacego naukę ortografii u niechętnej czwartoklasistki? o ile w ogóle są fajne książki dla dzieci, które pomagają w nauce ortografii (nie pamiętam, żebym korzystała, ake też nie pamiętam specjalnego problemu w temacie)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #277
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Lucy wklejala polecana ortgrafie w innym watku, nie pamietam ktorym
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  18. #278
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jul poszukaj coś z serii Kapitan nauka.
    Tutaj przykładowa.


    Były (może nadal są) książki z Kurą Adelą.

    Zobacz też na te propozycje
    https://kreatywnymokiem.pl/przeglad-...-z-ortografia/

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    chyba nie bylo - może ktoś może polecić coś fajnego wspomagajacego naukę ortografii u niechętnej czwartoklasistki? o ile w ogóle są fajne książki dla dzieci, które pomagają w nauce ortografii (nie pamiętam, żebym korzystała, ake też nie pamiętam specjalnego problemu w temacie)
    Temat ortografii też u nas bardzo aktualny. Ostatecznie kupiłam "Ortografię na wesoło i na serio", "Ortografia na bardzo dobry". Ze względu na to, że mam młodszego ucznia kupiłam Lamelię Szczęśliwą.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  20. #280
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny, będę patrzeć. Kapitan Nauka to zasady, a potem ćwiczenia?

    czy może ta polecana przez Lucy, to była Elizy Piotrowskiej?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •