Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Wątek: Piaskowy wilk - dla iluletniego dziecka?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie Piaskowy wilk - dla iluletniego dziecka?

    potrzebuję obiektywnej oceny bo nasz syn dostał na 2, 3 i 4 urodziny i uwielbia, czytamy mu Wilka od drugiego roku życia, ale teraz mam pomysł żeby kupić dla mojej siostrzenicy, ona ma 6 lat i nie zna... i może też dla synka koleżanki na urodziny, tylko on książek za bardzo nie lubi, znaczy rodzice mu nie czytali i nie czytają... no teraz próbują coś ale wiadomo telewizja i gry komputerowe wygrywają z książką

    czy dla sześciolatków Piaskowy Wilk jest ok?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    u mnie 6-latka jest o wiele wdzieczniejsza czytelniczka niz 4-latka. dyskusje po kazdym rozdziale sa nieziemskie. tylko ze czytac lubi, bardzo.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    o, to super, bo nie mam doświadczenia za bardzo z sześciolatkami czyli dla siostrzenicy będzie na pewno, bo ona też uwielbia czytać... a dla chłopca hmm... może by się spodobał i zachęcił do czytania... czy to może jednak zbyt ambitna lektura jak na początki czytania

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    zlaczyly mi sie dwie postacie, juz je odrozniam

    jak lubi, to powinno ja porzadnie trafic.

    a chlopiec w jakim jest wieku?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez v Zobacz posta
    zlaczyly mi sie dwie postacie, juz je odrozniam

    jak lubi, to powinno ja porzadnie trafic.

    a chlopiec w jakim jest wieku?
    no tak, skrótem pisałam... chłopiec też ma sześć lat, tylko taki bardziej komputerowo telewizyjny jest...

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    a to ja nie wiem.
    chyba najlepiej, jak mu dasz cos, co odtworzy.
    audiobooka, sluchowisko? hm?

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,963

    Domyślnie

    Czytam pięciolatce i ośmiolatkowi. Lubią bardzo, ale Fra wręcz jest zachwycony.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  8. #8
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    o, to jest myśl chyba, bo w sumie szkoda by dać książkę którą dziecko odłoży na półkę bo czytać nie lubi... choć chciałoby się żeby lubił...

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    a dla dwulatków naprawdę dobra będzie? czy to Magnolia ma takie wyjątkowe dziecko? moje dwulatki czytanie uwielbiają, siedzą godzinami nad różnymi księgami

  10. #10
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Czytać można i młodszemu, ale to są takie małe traktaciki filozoficzne, wiec zrozumie dopiero 7-8 latek...
    My musimy do Wilka wrócić, bo uwielbiamy go! Ale kolejna lektuta na pewno będzie zupełnie inna, mniej powierzchowna!

    Z "Panem Kuleczką" jest taka sama sytuacja...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  11. #11
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    o nie, metis, prosze o edycje i zejscie z 7-latkow do 6-latkow


    2-latkowi bym nie czytala, tzn. czytac mozna, ale nie widze wiekszego sensu o tyle, ze ciekawa rozmowa sie nie zakonczy
    Ostatnio edytowane przez v ; 13-12-2012 o 01:00

  12. #12
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    wiadomo, zwykłe bajeczki dostosowane do wieku też czytają, ale ja tam jestem zdania, że dzieciom warto wszystko czytać... jeżeli są przyzwyczajone od urodzenia to słuchają różnych książek... moi lubią na przykład encyklopedie takie o zwierzętach, nie tylko oglądamy ale czytamy info też... wiadomo, jak mój dwulatek słucha wilka to nie rozumie z niego tyle co sześciolatek, no ale jednak sam fakt czytania, język, atmosfera... mój Franek ma 4 lata i już sobie rozmawiamy po czytaniu o tej książce... dla mnie to też jest ok, że dziecko widzi że książki są też takie tylko z literkami i takie też warto czytać, nie tylko takie z obrazkami...

    madorado, jak lubią to możesz spróbować... i jaka przyjemność dla rodzica... ja się dużo z tej książki nauczyłam sama... i zawsze jak mi dzieci wiercą się i kręcą w najmniej oczekiwanym przeze mnie momencie przypominam sobie ten rozdział, jak to nogi Karusi same chodzą i się wiercą choć ona wcale im nie każe... mi pomaga to zrozumieć dzieci moje
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 13-12-2012 o 01:19

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    nom, zrozumiec dziecie raczej pomoze

    ja z perspektywy swojej mowie, bo mi tak Tuwim i Nusia zalezli za skore - nieprzerwane odczyty spowodowaly, ze darze te dwojke chwilowo wyjatkowa niechecia. jakbym miala siekac te trzy tomy co chwile, musialabym na dlugo zrezygnowac z uzywania liter k, a, r, u, s oraz i

  14. #14
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    no my sobie stopniujemy przyjemności, jeden tom w roku, i nie jest czytany w kółko na szczęście... za to tupcio chrupcio: nie dam sobie dokuczać aktualnie co wieczór...

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    magnolio, dasz znać potem, jaki prezent wybrałaś dla chłopca i jak go przyjął?

    jestem ciekawa, trochę szkolnie. lokalny (a może nie?) obyczaj nieczytania dzieciom z równoległą pretensją do nauczycielki, że dzieci nie chcą wcale same tego robić, mnie zadziwił bardzo.

    będę wdzięczna, jak dasz znać

  16. #16
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez v Zobacz posta
    o nie, metis, prosze o edycje i zejscie z 7-latkow do 6-latkow

    2-latkowi bym nie czytala, tzn. czytac mozna, ale nie widze wiekszego sensu o tyle, ze ciekawa rozmowa sie nie zakonczy
    Tak orientacyjnie podałam... Wiadomo, ze inaczej odczyta tę lekturę 3-latek, inaczej 6-, a inaczej 8-... I to jest fakt niezaprzeczalny. Ale warto czytać dla samej przyjemności czytania...
    Dla 3-latka będzie to historyjka o dziewczynce bawiącej sie z wilkiem na plaży, dla starszaków - dużo więcej...

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    ... ja tam jestem zdania, że dzieciom warto wszystko czytać... jeżeli są przyzwyczajone od urodzenia to słuchają różnych książek...
    Fakt. I same po różne ksiażki sięgają...

    Bardzo lubię takie lektury jak Piaskowy Wilk czy Pan Kuleczka - lubię do nich wracać regularnie albo po jakimś czasie, ze starszym i "bogatszym" czytelniczo dzieckiem. Widzę na swoim synku, jak fajnie otwierają mu się kolejne okienka znaczeń...
    PKuleczkę zaczęliśmy w wieku... 2,5 lat! To "na nim" synek zaczynał mówić (tak, późno zaczął): Pypeć, Bzyk-Bzyk... Karusia i wilk nieco później... Do wszystkich tych części ciągle wracamy, można powiedzieć, że ta lektura trwa nieustannie...


    A ja przypominam dzieciom, gdy płaczą z powodu upadku czy stłuczenia, że siniaki to "medale za odwagę"
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #17
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    My (4,5) po dwóch czytaniach Wilka (mamy ten tom zbiorczy grubaśny).

    4-latka słuchała z wielkim zaangażowaniem, ale nie do końca jeszcze kuma te filo-podteksty. bardzo przeżyła opowieść o śmierci ptaszka - płakała razem ze swym dziadkiem (dziadek czytał).

    Czekam bardzo na to o czym v pisze, a co nastąpi pewnie za jakiś czas - że wrócimy do Wilka i sięgniemy głębiej w rozmowach o nim, bo do tego ta książka nadaje się fantastycznie.

    Chłopcu 6-cioletniemu polecam Narnię na płytkach do słuchania. Zelnik czyta z jakąś panią (panią przepraszam, ale dane mi umkły). Przygoda, magia - myślicie że to ma szansę trafić, bo ja bym miała nadzieję, że tak?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  18. #18
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Chłopcu 6-cioletniemu polecam Narnię na płytkach do słuchania. Zelnik czyta z jakąś panią (panią przepraszam, ale dane mi umkły). Przygoda, magia - myślicie że to ma szansę trafić, bo ja bym miała nadzieję, że tak?
    O tak! My rok temu przeczytaliśmy wszystkie tomy! Synek był zachwycony -ja nie mniej!- i co wieczór nie mogliśmy się oderwać - "mama, jeszcze jeden rozdział!" i jeszcze jeden... Wstyd się przyznać, ale nie znałam Narnii z dzieciństwa, chociaż byłam połykaczką książek... Jakoś mi to umknęło...

    Mam tylko wrażnie, że tak obszerny audiobook może nie zostać odsłuchany z należytą uwagą... Ale jako dopełnienie "własnoręcznej" lektury, albo lektura alternatywna (w podróży) jest
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  19. #19
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    moi uwielbiają przedział wiekowy 2-6.5 lat (no 7mies. Lusia też słucha ) ale Starsi bardzo przeżywają. Narnię chcę zacząć niebawem. Może pod choinką znajdą
    mój 6 latek lubi jeszcze wszelkie książki o kosmosie, odkryciach, dinozaurach. I Astrid kochają bardzo; zarówno te napisane przez Nią jak i o Niej. I Ronję mogłabym czytać non stop.

  20. #20
    demona
    Guest

    Domyślnie

    czy to źle, ze nie wiem co to Wilk Piaskowy i pan Kuleczka ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •