Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ergo dla dwulatka ( prawie ;))

  1. #1
    Chustonoszka Awatar buba
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    104

    Domyślnie Ergo dla dwulatka ( prawie ;))

    Potrzebuję porady w kwestii egro dla 20-miesięczniaka, 11kg.
    Nie mam zupełnie rozeznania z temacie, bo do tej pory wiązaliśmy się w chusty i trochę w MT, ale to poszło w odstawkę, bo Hubi się za bardzo wiercący zrobił i w nic z powyższych już się nie pozwala włożyć.
    Dlatego pomyślałam o egro. Zależy mi bardzo, żeby się dało błyskawicznie zakładać.

  2. #2
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    u nas super się sprawdza Boba
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  3. #3
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Co konkretnie chcesz wiedzieć? świeżo kupiłam dla dwulatka, może coś podpowiem?
    Zakłada się szybko, fakt. Wygoda pewno zależy od modelu. Czy będziesz kupowała na wymiar, czy coś gotowego?
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  4. #4
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    ja ma tule
    todlera
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  5. #5
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Mam Nubigo comfort, które ma specjalną "półeczkę" na pupę. Przeznaczone jest dla większego dziecka.
    Zapina się na klamry - pas biodrowy i z tyłu szelki się spina.
    Cała operacja to zapięcie pasa biodrowego zanim włożysz dziecko, włożenie dziecka, nałożenie szelek na ramiona i na koniec zapięcie paska na plecach.
    Gałganka 31.10.2011

  6. #6
    Chustonoszka Awatar buba
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    104

    Domyślnie

    Potrzebuję podpowiedzi, jak dobrać rozmiar- tak jak w MT? I na co zwracać uwagę ogólnie. Hubi ma 90 cm i ok. 11 kg. Myślałam o Tuli Toddler- ale zastanawiam się, czy nie za drobny trochę do toddlera. Niby jest od 11 kg, ale nie wiem, jak to wypada w praktyce.

    AS - a ty co kupiłaś? Zadowolona jesteś?

    Niestety tu, gdzie mieszkam, nie mogę zupełnie nic zmierzyć. A zależy mi tak właściwie na szybkim zakładaniu i tym, żeby fajnie się rozkładał ciężar.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Kupiłam Nubigo, z tych starszych, co mają zakładki na pupkę w panelu. Na razie muszę się przyzwyczaić, dopasować, ale jest mi dość wygodnie, miękko, pasy mocno wypełnione.

    Co do rozmiaru: Mierzysz po pupce odległość między dołkami podkolanowymi i porównujesz z szerokością panela. Oraz wysokość panela bez/z pasem biodrowym, tak jak w MT.
    Nie masz w okolicy pomocnej chustomamy?
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  8. #8
    Chustonoszka Awatar buba
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dzięki jeśli rozmiar tak, jak w MT, pomierzymy się bez problemu Niestety nie mam w okolicy nikogo z egro- wydaje mi się, jestem tu prekursorką noszenia, więc te dziewczyny, które chustują to zarażone przeze mnie najlepiej byłoby coś zmierzyć, bo może się okazać, że Hubik jednak nie zechce się do plecaka zapakować.. ale cóż, chyba będę musiała zaryzykować zakup.

    ciekawa jestem opinii o tula toddler, bo się nad nim zastanawiam. nubigo też rozważam.
    dzięki raz jeszcze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •