Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: Odpieluchowanie - zbiór porad tworzymy

  1. #41
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Myślę, że to jest nie tylko kwestia czasu ale i charakteru dziecka. Mój starszy był tylko na jednorazówkach (o wielo wtedy nie wiedziałam). Pierwsze próby odpieluchowania podjęliśmy jak miał ok. 1 roku i 8 miesięcy - było super, tak mu się spodobało samodzielne nakładanie nakładki na sedes, spuszczanie wody i mycie rączek, że przez 3 tygodnie pięknie robił na sedes, a pielucha była w większości sucha. Nocnika nie używaliśmy, bo sedes był dla niego atrakcyjniejszy. Po czym któregoś dnia zrobił okropna awanturę, jak chciałam go posadzić na sedes i od tamtej pory znów było załatwianie tylko w pieluchę. Próbowałam wiele razy sadzać go, zachęcać, przekupywać, ale i tak zawsze była histeria i wyrywanie się. Więc odpuściłam. Potem jeszcze kilka razy z przerwami podejmowaliśmy próby (i na nocnik i na sedes), ale były one bezskuteczne. Jak się zrobiło cieplej w maju tego roku to zaczęłam puszczać go w domu bez majtek, stawiałam nocnik przed tv i włączałam bajkę. Czasem coś się udało złapać, czasem nie. Jak tylko założyłam mu majtki - od razu był sik i sprzątanie Udało nam się dopiero w wakacje, jak miał 2,5 roku - pojechałam z nim na wieś do teściów, spędziliśmy tam miesiąc i wróciliśmy już bez pieluszki Puszczałam go bez majtek non stop, i w domu i na dworzu - sikanie pod krzaczek bardzo mu się podobało - miał nawet swoją stałą miejscówkę do sikania Teraz mam z nim z kolei inny problem - odkąd w domu pojawił się braciszek, znów jest kupa w gacie - CODZIENNIE. Już od ponad miesiąca. I teraz nie dość, że zapieram kupki noworodkowe, to jeszcze i kupy starszego Już nie mam do niego siły. Widzi, że maly robi w pieluche kupę, to i on robi. Dobrze, że siku nie jest w pieluszce widoczne, bo jeszcze i sikac pod siebie znów by zaczął
    Z kolei młodszy jest zupełnie inny niż starszy. Tamten w jego wieku nie sygnalizował wcale, że coś zrobił w pieluchę, czy to siku czy kupa - nic mu nie przeszkadzało. Młodszy od urodzenia nigdy nie zrobił kupy przez sen, zawsze się wybudza, jak mu się chce, a jak tylko się załatwi to woła o zmianę pieluszki Nie wiem czy wielo ma tu jakąś swoja role w tym. Ale rozważam podejście do EC. Tylko jakoś nie umiem zrobić tego pierwszego kroku...
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  2. #42
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Acha, a propos tego jak dzieciom podoba się samodzielne spłukiwanie wody w sedesie - nas ta "rozrywka" kosztowała 500zł dopłaty za wodę, bo młody robił pare kropli i spuszczał wodę, i tak kilka razy z rzędu potrafił, a jak mu się nie pozwalało to robił awanturę. A że baliśmy się, że się zniechęci to pozwalaliśmy... Ech..
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  3. #43
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Tak, dobrze mieć i nocnik i nakładkę. też stosuję "wolisz na sedes, czy nocnik?" aczkolwiek coraz częściej próbuję od razu zasugerować sedes.
    Ale u nas nie ma ani całkowitego odpieluchowania ani regresu. Po prostu jakiś czas pilnuje się mocno, chodzi całe dnie suchy, nawet pielucha po nocy sucha częściej, a później znów to ja muszę pilnować bo popuszcza, pytany mówi że nie chce... cały okres świateczno-sylwestrowy było idealnie, teraz od 3 dni znów mu się "nie chce" prosić na sedes. Szczęście, że z kupami już chyba definitywnie spokój
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  4. #44
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    307

    Domyślnie

    my radykalnie w zeszły wtorek zdjęliśmy na dzień pieluchę, Mały szczyci się majtkami, ale na tym poprzestało. I na notorycznym siadaniem na sedes z nakładką (bo myślałam, że do nocnika ma uraz). Bez sukcesu aż do końca tygodnia. Nie wołał ani nic. Wciąż przebierałam ciuchy i prałam, tłumaczyłam, motywowałam pozytywnie itd. Aż do przedwczoraj - obudził się rano z suchą pieluchą i od razu na nocnik, udało się W zasadzie świadomość fizjologii pojawiła się na drugi dzień po zdjęciu pieluchy, co jest niesamowite - w sumie dla mnie i dla niego. Teraz po ponad tygodniu mamy suche przerwy w dzień po 3-4 h, drzemka dzienna sucha, jak potrzebuje się "załatwić" od razu tupie nogami, ja wołam żeby wstrzymał i pędzimy po nocnik. I się udaje. Wszyscy bijemy brawo, dzwonimy do taty, potem odbywa się ceremonia wylewania zawartości nocnika do toalety i spuszczanie wody - największa frajda.
    Odkąd tupie tymi nogami mam spokój - nie muszę biegać za nim i co chwilkę pytać, czy to już...? Pieluchy są tylko na noc, bo on "dzidzią nie" jak mówi, nie jest, chwali się tymi majtkami, przyrównuje do nas i widzę jaki chodzi dumny z siebie, że mu się znowu udało. No kurczę, warto było się tak radykalnie pomęczyć

  5. #45
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    i ja tez się powoli zabieram do odpieluchowania. Mała ma rok. Sadzam na nocnik, udaję się łapać kupy bo sygnalizuje no i ze 2-3 razy siku na dzień. Obowiązkowo do siedzenia na nocniku są potrzebne kaczuszka i foczka od kąpieli

    i tak się zastanawiam, czy lepiej posadzić dziecko i jak powiedzmy przez 2 min nie zrobi siku to je zdjąć, czy jak się nie buntuje to niech siedzi nie wiem z 7-10 min i może cos wtedy zrobi???

  6. #46
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Jak się nie buntuje, nie chce wstać, to chyba bym zostawiła. Mój mały czasem robi od razu po posadzeniu a czasem siedzi sobie, siedzi i dopiero po kilku minutach coś leci. Natomiast jeśli nie będzie chciała siedzieć, to lepiej nie zatrzymywać, tylko sadzać często.
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •