Strona 26 z 35 PierwszyPierwszy ... 161819202122232425262728293031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #501
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamarin Zobacz posta
    Masz itti bitti s ? no to przy chudych nogach nie da rady ich nosić. Ja tak miałam z córą. Nawet przy zapięciu wszystkich napek pozostawała wielka dziura między nogami. Czekałam do 6kg ponad i nic to nie zmieniło. Musiałam się z nimi pożegnać a teraz jak już ma prawie rok i waży 9kg itti są idealne zakochałam się pasują do jej figury idealnie.
    Tak mam S-ki. Ale widzę że przez te kilka dni syn chyba ciałka nabrał, bo dzisiaj już jakoś lepiej przy nóżkach leżały. wiec jeszcze dam im szanse.
    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    To polecam ci bambino mio 3-5.
    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    a ja Ci polecam otulacz Imse Vimse (ma dodatkowe skrzydełka przy nóżkach) i jest na rzepy. Dla starszych biegających się nie nadaje IMO, ale przy maleńkich dzieciach super. Nie dawałbym też formowanki, bo robi na pupie odwłok i wygina plecki, daj jakiś wkład bambusowy, nie składany (bo też zrobi odwłok) tylko zszywany (ja jestem fanką wkładu bambusowego Lolipop, bo dla maluszka super, chłonął szybko i wszystko, a teraz dorzucam go jako buster do innych wkładów, zwłaszcza na noc do formowanek)
    Na razie kupiłam otulacz bambino mio i kieszonki pupus s-ki na rzepy, zobaczymy jak będzie nam się sprawdzało. Z formowanek mam tots bots i little lamb-te są ogromne na pupie i chyba je odpuścimy; ecopi z niebielonej bawełny, 2 ecodidi i 3 kokosi z bawełny wojskowej- te na pupie całkiem ładnie leżą, ale jakoś otulacza na nich ułożyć nie umiem. zakładam na nie wełniak ecodidi, bo ten chyba leży najlepiej. Ale mimo wszystko formowanki to nie jest to co kochamy.
    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    albo wkład bambusowy składany poksładać jak prefold wtedy w pleckach jest płasko i na to malutki otulacz może kokosi NB one są naprawdę malutkie i mają dodatkowe falbanki przy nóżkach, Ski też mają te falbanki więc chyba nie powinno być dziury
    własnie nad tym muszę pomyśleć. które są dobre i tanie?

  2. #502

    Domyślnie

    Ja tez mam kryzys. Jak nie zapne pieluchy to dziecko osikane a gumki na nozkach- pachwinkach i plecach poodciskane. Wkladam po 2 bambusy i one nie sa mocno przesikane a siki na ubraniach

  3. #503
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Motylek stosujesz kieszonki? może trzeba je odtłuścić?

    Ciocia no pewnie poczekać możesz to w końcu chłopak to szybciej "zmężnieje"

  4. #504

    Domyślnie

    Odtluszczalam je. Nawet plucze zawsze 2 x po praniu. Naprawde sie zniechecilam jak dziecko budzi sie osikane a zmiana co 1-1,5 h nie dla mnie gdyz dziecko lubi walnac sobie dluzsza drzemke. Wydalam kase niemała na te pieluchy. Ciagle kombinuje z wkladami i zapinaniem i nie ma efektu zadowalajacego. Juz nie wiem co robie zle. Zawsze sie gumki odciskuja wiec chyba za lekko nie zapinam

  5. #505
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Motylek, a ilu warstwowe te wkłady masz? W których miejscach sa najcześciej przecieki? Jakich marek używasz?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Motylek, a ilu warstwowe te wkłady masz? W których miejscach sa najcześciej przecieki? Jakich marek używasz?
    wkładam po 2 bambusy Kokosi. Przecieki są najczęsciej na lewym boku (tak chyba sika synek), czasami górą (kiedy śpi w wielko). Same wkłady nie są mocno zasikane.
    Moczyłam je w płynie do naczyń, prałam z proszkiem i kilka razy bez proszku, ale mam wrażenie że ta woda tak szybko nie wsiąka (nie wiem, może to moja schiza)

    zrezygnowałam nawet z bodziaków, chociaż bardzo je lubiłam. Niestety koszulki na plecach i tak zdarzają sie mokre. Co gorsza dla mnie, za dnia dziecko ma plecy gołe (no jak sie je nosi) i to dla mnie minus. Boje sie ze się zaziębi od tego, albo mokrej koszuli. Synek ma 6 m-cy.

    Używam głównie Kokosi, Nappine.

    Przy otulaczach ma pręgi na nózkach, przy kieszonkach też, ale mniejsze (jednak są).

    mam jeden otulacz IV a ten to robi normalnie sine pręgi na nózkach

  7. #507
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moczylas wklady czy kieszonki? Bo polarek czasem jest zatluszczony i mocz splywa po nim. Sprawdz po czystej kieszonce polej troszke wody i czy krople od razu wsiakaja czy splywaja po mikropolarku.

  8. #508

    Domyślnie

    moczyłam kieszonki. Sprawdzałam na czystej pieluszce i ta woda od razu nie wsiąka. Nie wiem czy tak ma być czy nie Wydaje mi sie ze trochę lepiej jest z coolmaxem (szybciej wsiąka).
    Mąż od początku był anty do pieluch wielorazowych i wiecie teraz mi zrzędzi ze tyle kasy poszło a efektów nie ma. Naparwdę się staram, ale jak kilka razy dziennie dziecko jest osikane to mam kryzys, bo w pampersach nigdy tego nie ma. Wiem, ze to inna technika, ze inni stosują kieszonki i tak chwalą.
    Z checią kupiłabym używaną kieszonkę, ale taką która naprawdę wchłania mocz jak trzeba, żeby sobie porównać z moimi

  9. #509
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    motylku, postaram się pomóc. oto, co przychodzi mi do głowy z twojego opisu:
    1. przeciek przy nóżce tylko z jednej strony u chłopców zdarza się często. mój sikacz też tak ma, że zawsze „leci” mu na prawo. zwróć uwagę, żeby po nakryciu siusiaka przednim panelem pieluszki (a przed zapięciem napek) ułożyć siusiaka na wprost;
    2. wkłady nabierają chłonności wraz z kolejnymi praniami;
    3. spróbuj dać więcej warstw wkładu na sam przód, tam gdzie chłopcy sikają więcej. ja daję dwa wkłady: jeden na całą długość kieszonki, drugi składam na pół i daję go na sam przód;
    4. czy wkłady są dobrze dobrane na szerokość? czy w kroku nie ma luzu między wkładem a gumkami (albo czy za szeroki wkład nie „marszczy się” w kieszonce? bo to też częsta przyczyna przecieków;
    5. używasz kieszonek bez przeszyć przy gumkach w kroku. trzeba więc zwracać uwagę, czy po zapięciu pieluchy mikropolar nigdzie nie wystaje, bo wtedy przeciek murowany. podobnie ma się rzecz z przeciekami na pleckach i na brzuchu - trzeba schować każdy wystający skrawek mikropolara. najlepiej zakładać zgodnie z tą instrukcją: https://www.youtube.com/watch?v=5GdtpmVecp0
    6. czy używasz maści/kremów do pielęgnacji okolic pieluszkowych u dziecka? przy wielorazówkach są niewskazane, bo zatłuszczają pieluchy i zmniejszają chłonność.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #510
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    jak odtłuszczałaś kieszonki w płynie to woda musi być mocno ciepła, sporo płynu do naczyń, płyn nie może być z żadnymi balsamami do rąk. Potrzymaj z godzinę, dwie w płynie, wypłucz w cieplej wodzie i do pralki. U mnie się sprawdziło. I nie dopinaj tak malucha, bo IV nigdy u nas pręg nie zrobiły

  11. #511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    jak odtłuszczałaś kieszonki w płynie to woda musi być mocno ciepła, sporo płynu do naczyń, płyn nie może być z żadnymi balsamami do rąk. Potrzymaj z godzinę, dwie w płynie, wypłucz w cieplej wodzie i do pralki. U mnie się sprawdziło. I nie dopinaj tak malucha, bo IV nigdy u nas pręg nie zrobiły
    moczyłam pieluchy prawie we wrzątku, "zaprałam" je nawet tym płynem do naczyń

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    motylku, postaram się pomóc. oto, co przychodzi mi do głowy z twojego opisu:
    1. przeciek przy nóżce tylko z jednej strony u chłopców zdarza się często. mój sikacz też tak ma, że zawsze „leci” mu na prawo. zwróć uwagę, żeby po nakryciu siusiaka przednim panelem pieluszki (a przed zapięciem napek) ułożyć siusiaka na wprost;
    staram sie sikawkę ułożyć prosto. Czy ona potem sie przesuwa to nie wiem, mam wrażenie że z chłopcami jest większy problem...

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    2. wkłady nabierają chłonności wraz z kolejnymi praniami;
    moje zostały wyprane ok 20 razy - to chyba wystarczy? zawsze piorę z odpowiednimi proszkami

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    3. spróbuj dać więcej warstw wkładu na sam przód, tam gdzie chłopcy sikają więcej. ja daję dwa wkłady: jeden na całą długość kieszonki, drugi składam na pół i daję go na sam przód;
    już tak próbowałam, ale wtedy z przodu ma taką górkę i jak leży na brzuchu nie jest mu za wygodnie. Zreszta jak go mam na rękach to tez tak jakoś dziwnie. To tak ma być z przodu taki "pagórek"?


    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    4. czy wkłady są dobrze dobrane na szerokość? czy w kroku nie ma luzu między wkładem a gumkami (albo czy za szeroki wkład nie „marszczy się” w kieszonce? bo to też częsta przyczyna przecieków;
    o właśnie, często wkłady mi sie "łamią" albo marszczą. Macie na to jakiś sposób? używam takich oryginalnych do pieluszek, ale przez fikanie nózkami tak sie robi. Co z tym fantem można zrobic?

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    5. używasz kieszonek bez przeszyć przy gumkach w kroku. trzeba więc zwracać uwagę, czy po zapięciu pieluchy mikropolar nigdzie nie wystaje, bo wtedy przeciek murowany. podobnie ma się rzecz z przeciekami na pleckach i na brzuchu - trzeba schować każdy wystający skrawek mikropolara. najlepiej zakładać zgodnie z tą instrukcją: https://www.youtube.com/watch?v=5GdtpmVecp0
    wole te z przeszyciami, właśnie przez ten polarek


    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    6. czy używasz maści/kremów do pielęgnacji okolic pieluszkowych u dziecka? przy wielorazówkach są niewskazane, bo zatłuszczają pieluchy i zmniejszają chłonność.
    nie używam żadnych kremów - wiem ze nie wolno.


    dzięki za wszystkie rady. Teraz przez te upały pupa mu sie odparza. Znowu robię podejście do wielo. Sama juz nie wiem - moze zamówie na próbę tanie chinki?
    zauważyłam ze lepiej od tych polarowych sprawdzają sie te z coolmaxem - mniej wycieków - tylko ze chyba tylko jedna firma ma takie.
    Wychodziłoby wtedy ze z tym polarem cos nie tak u mnie jest.

  12. #512
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    motylku, ja jestem świeżak w temacie wielo, ale spróbuj wrzucić wkłady na wierzch jak w otulaczu, nie do kieszonki, tylko na polarek. Jak się przecieki skończą to będziesz wiedziała że spływa po polarze, wkład powinien zebrać mocz zanim przeleci przez polar.
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  13. #513
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motylek1007 Zobacz posta
    już tak próbowałam, ale wtedy z przodu ma taką górkę i jak leży na brzuchu nie jest mu za wygodnie. Zreszta jak go mam na rękach to tez tak jakoś dziwnie. To tak ma być z przodu taki "pagórek"?
    jeśli pielucha dla chłopca ma być chłonna to siłą rzeczy musi być mocniej „zapakowana” wkładami z przodu i wybrzuszenie może powstać. jeśli chcesz tego uniknąć, sięgnij po coś b. chłonnego ale cienkiego. polecam np. wkłady konopne puppi, są długie i można je zawinąć z przodu na 2 razy


    Cytat Zamieszczone przez motylek1007 Zobacz posta
    o właśnie, często wkłady mi sie "łamią" albo marszczą. Macie na to jakiś sposób? używam takich oryginalnych do pieluszek, ale przez fikanie nózkami tak sie robi. Co z tym fantem można zrobic?
    jeśli marszczenie jest przyczyną twoich problemów, to przecieki będą w kroku, przy gumkach. trzeba dobrać wkłady idealne na szerokość. nie zawsze te od producentów dobrze pasują. ja mam np. kieszonki babyetty ale już wkłady babyetty są do nich za szerokie najlepiej zmierzyć szerokość pieluchy w kroku i takiego rozmiaru szukać



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #514

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi. Zylam w przekonaniu ze wklady tej samej firmy co producent najlepiej sie sprawdzaja.
    Poprobuje z roznymi. Dzis zalozylam mu wklad skladany i mniej wycieklo.

    Czy ktos podpowie gdzie dostane wklady z konopi?

    Jak chlopacy maja ulozone te górki z przodu to jak potem leza na brzuszku nie przeszkadza to im?

  15. #515
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motylek1007 Zobacz posta
    Dzieki za podpowiedzi. Zylam w przekonaniu ze wklady tej samej firmy co producent najlepiej sie sprawdzaja.
    Poprobuje z roznymi. Dzis zalozylam mu wklad skladany i mniej wycieklo.

    Czy ktos podpowie gdzie dostane wklady z konopi?

    Jak chlopacy maja ulozone te górki z przodu to jak potem leza na brzuszku nie przeszkadza to im?
    Właśnie, tu jest wyższość wkładów składanych nad zwykłymi - można sobie metodą prób i błędów dopasować optymalną szerokość i ilość warstw z przodu. Ja często daję synkowi więcej wkładu z przodu i nigdy nie zauważyłam, żeby mu to jakoś specjalnie przeszkadzało. Bardziej przeszkadza moim zdaniem za szeroka niż zbyt wypukła pielucha. A jak mu będzie niewygodnie leżeć na brzuszku, to się przekręci i sobie wybierze najlepszą pozycję. Popróbuj ze składanymi wkładami, ew. czasem warto połączyć dwa różne wkłady, np. bambus + mikrofibra i wtedy się lepiej sprawują, bo trudniej im będzie się zrolować - u mnie taki system się sprawdza. Nie poddawaj się.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  16. #516
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    KRYZYS DOPADŁ I NAS od jakiegoś miesiąca,synek ma teraz 7,5 mca, robią mu się odparzenia w pachwinkach i po siusiakiem
    nie wiem czy to przez:
    1.ząbkowanie
    2.potencjalne alergie pokarmowe (nabiał)?
    Używamy głównie tatry z otulaczami PUL,na noc kieszonki plus wkłady bambusowe,okazjonalnie kieszonki.
    Nie chciałbym rezygnować z wielo,ale widzę,że po założeniu jedno (dada biedronkowa) odparzenia zlagodnialy...macie jakieś rady?
    I jeszcze jedna rzecz,szukam sposobu na "uciekiniera",zmiana pieluszki przy ruchliwym synu jest wręcz niemożliwa!
    Na allegro znalazłam pieluszki z wkładami i polarkiem od pupy bambusowo-węglowym,niby mają być lepsze bo antybakteryjne i takie tam,slyszalyscie,używacie?może by to pomogło na odparzenia?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  17. #517
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angel_ga Zobacz posta
    KRYZYS DOPADŁ I NAS od jakiegoś miesiąca,synek ma teraz 7,5 mca, robią mu się odparzenia w pachwinkach i po siusiakiem
    nie wiem czy to przez:
    1.ząbkowanie
    2.potencjalne alergie pokarmowe (nabiał)?
    Używamy głównie tatry z otulaczami PUL,na noc kieszonki plus wkłady bambusowe,okazjonalnie kieszonki.
    Nie chciałbym rezygnować z wielo,ale widzę,że po założeniu jedno (dada biedronkowa) odparzenia zlagodnialy...macie jakieś rady?
    I jeszcze jedna rzecz,szukam sposobu na "uciekiniera",zmiana pieluszki przy ruchliwym synu jest wręcz niemożliwa!
    Na allegro znalazłam pieluszki z wkładami i polarkiem od pupy bambusowo-węglowym,niby mają być lepsze bo antybakteryjne i takie tam,slyszalyscie,używacie?może by to pomogło na odparzenia?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    Nie znam się na alergiach pokarmowych, ale czytałam, że faktycznie przy ząbkowaniu częściej pupa odparzona. Zawsze możesz sobie zrobić przeerwę od wielo. Tydzien czy dwa na jednorazówkach albo może jakieś wkłady sucho od pupy? Jak często zmieniasz pieluchę?


  18. #518
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angel_ga Zobacz posta
    KRYZYS DOPADŁ I NAS od jakiegoś miesiąca,synek ma teraz 7,5 mca, robią mu się odparzenia w pachwinkach i po siusiakiem
    nie wiem czy to przez:
    1.ząbkowanie
    2.potencjalne alergie pokarmowe (nabiał)?
    Używamy głównie tatry z otulaczami PUL,na noc kieszonki plus wkłady bambusowe,okazjonalnie kieszonki.
    Nie chciałbym rezygnować z wielo,ale widzę,że po założeniu jedno (dada biedronkowa) odparzenia zlagodnialy...macie jakieś rady?
    I jeszcze jedna rzecz,szukam sposobu na "uciekiniera",zmiana pieluszki przy ruchliwym synu jest wręcz niemożliwa!
    Na allegro znalazłam pieluszki z wkładami i polarkiem od pupy bambusowo-węglowym,niby mają być lepsze bo antybakteryjne i takie tam,slyszalyscie,używacie?może by to pomogło na odparzenia?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    U nas podobnie wiec od paru dni młody na jednorazowkach, a ja przy tej okazji robię stripping pieluszkom

  19. #519
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Ja mam kryzys w ogole nie tylko pieluszkowy... Bo od 10 rano jestem w pracy, przyszlam po 18, pracowalam w domu, polozylam dzieci spac i jeszcze nadal mnie czeka praca, chociaz sobie zrobilam przerwe na ogladanie chust na forum... i konca nie widac.

  20. #520
    Chustofanka Awatar Kaliope
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angel_ga Zobacz posta
    KRYZYS DOPADŁ I NAS od jakiegoś miesiąca,synek ma teraz 7,5 mca, robią mu się odparzenia w pachwinkach i po siusiakiem
    nie wiem czy to przez:
    1.ząbkowanie
    2.potencjalne alergie pokarmowe (nabiał)?
    U nas przy starszaku w trakcie ząbkowania były problemy z odparzeniami. Przy każdym przewijaniu przecierałam pupę wodę i zasypywałam mąką, było zdecydowanie lepiej.
    Z ruchliwością nie pomogę, bo nie pamiętam jak to było,a dziewczęta jeszcze są spokojne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •