Strona 9 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161719 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #161
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A pomyślcie pampers po nasiusianiu wisi do kolan (no chyba że body go przytrzymuje) wielo nie wiszą a ładnie leżą na pupie no i ta różnorodność wzorów i kolorów

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  2. #162
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    ja miałam kryzys w zimie, jak się wkurzyłam to kupiłam jednorazowe i zakładałam na noc, co to była za ulga, że nie muszę wstawać i sprawdzać czy nic nie przeciekło
    teraz mniej już sika w nocy (odkąd skończyliśmy cycowanie), więc kieszonka nam starcza w nocy i śpię spokojnie (wiem że mogłam mu zapakować po kilka wkładów do pieluchy ale ja z tych osób co cenią wygodę i jak patrzyłam na to grube upakowane pieluszysko to myślałam tylko że dziecku w tym bardzo niewygodnie i nie miałam serca syna tak w tym zostawiać na noc

  3. #163
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Do tego nie widzę biegania codziennie w tą pogodę z workiem brudnych pieluch
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  4. #164
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    wiecie co, chyba juz jestem zmęczona tymi pieluchami, znaczy wszystkimi, nie tylko wielo
    mała idzie do żłobka państwowego od września i w sumie większość dnia będzie w pampkach (dam rękę se uciąć,że nie zgodzą się na wielo)
    i juz mnie korci,żeby wtedy zrezygnować z wielo
    nie wiem,może mam zły okres,a może to ten deszcz

    weźcie mnie kopnijcie w dupę

    Właśnie uprzejmie kopię - przypomnij sobie skład jednorazówek i ich wpływ na zdrowie
    http://www.chusty.info/forum/showthr...nia-statystyki...

  5. #165
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    no ja wszystko wiem
    tylko jak ma się troje to człowiek chce sobie życie ułatwić
    ja uwielbiam wielo,ale zimą strasznie mnie wkurza ta duża pupa(no bo sie nie oszukujmy, więcej trzeba trochę napakować,zeby nic nie przeciekło) i na to góra ciuchów
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #166
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    no ja wszystko wiem
    tylko jak ma się troje to człowiek chce sobie życie ułatwić
    ja uwielbiam wielo,ale zimą strasznie mnie wkurza ta duża pupa(no bo sie nie oszukujmy, więcej trzeba trochę napakować,zeby nic nie przeciekło) i na to góra ciuchów
    Ja nie mogę się doczekać kiedy dziecię zacznie biegać w samej pieluszce.. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze zanim nadejdzie zima

  7. #167
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    moje pieluchy schna juz trzeci tydzien schna pod garazem... deszcz na nie nie kapie, ale mikrofibra chlonie wilgoc z powietrza W domu mam juz taka wilgoc od deszczy, ze drzwi od lazienki (jedyne) zaczynaja puchac. Wroci slonce, minie kryzys. Tylko, zebym sie nie rozleniwila za bardzo
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  8. #168
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Współczuje pogody u mnie dziś pięknie wyschły na balkonie na słońcu.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  9. #169
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    dzis wyjatkowo nie padalo, ale wilgoc nadal w powietrzu. Gacie testowe tez schly meeeega dlugo w tych warunkach
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  10. #170
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie eh..

    Dziewczyny robię już drugie podejście do wielorazówek i znów wychodzi nam na prawym udku odparzenie
    Martwię się, bo byłam tak nastawiona na wielorazowe pieluchowanie
    Czy to możliwe, żeby one go uczulały?



  11. #171
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Dziewczyny robię już drugie podejście do wielorazówek i znów wychodzi nam na prawym udku odparzenie
    Martwię się, bo byłam tak nastawiona na wielorazowe pieluchowanie
    Czy to możliwe, żeby one go uczulały?
    No zalezy czego uzywasz? Jak polar lub welur to bardzo prawdopodobne ze ta forma nie dla dziecka, raczej naturalne materialy.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  12. #172
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Dziewczyny robię już drugie podejście do wielorazówek i znów wychodzi nam na prawym udku odparzenie
    Martwię się, bo byłam tak nastawiona na wielorazowe pieluchowanie
    Czy to możliwe, żeby one go uczulały?
    Odparzenie moim zdaniem powinno pojawić się nie tylko na udku... Może to otarcie, które robi się po użyciu jakiejś twardej pieluchy lub niedopasowanego otulacza?
    Niektóre kieszonki mogą mieć przeszycia przy nóżkach, które urażają skórkę albo może to być coś bambusowego, co za bardzo zesztywniało pod wpływem prania (niektóre formowanki tak mają)...
    A uczulenie raczej wyszłoby na całej powierzchni skóry, która styka się z materiałem uczulającym.

  13. #173
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Kryzys wielo trwa u mnie w najlepsze.Teraz już cały dzień w jednorazówce bo raz że za chwilę z nich wyrośnie i szkoda mi będzie wyrzucić,w końcu jakieś pieniądze w to wpakowałam dlaczego mam komuś darmo dawać,dwa,że zauważyłam mega różnicę w tym jak mała i zgrabna pupa jest w pampku(spodnie które odkładałam już do za małych okazały się jednak dobre).Pielucha zapakowana tak by nie przeciekła robiła swoje ot co.Trzy w związku z wyjazdem męża na dłużej skumulowały mi się obowiązki i moje i jego i ledwo ogarniam to wszystko niekiedy brakuje mi doby,a jednorazówka to jednak ułatwienie nie trzeba prać spłukiwać zawijam i wyrzucam.Syn się nie odparza póki co w jednorazówkach więc i to przemawia za ich używaniem wydałam mnóstwo kasy by skompletować stosik i teraz zastanawiam się co zrobię z tym wszystkim jak mi nie minie ten cały kryzys.Może kiedy mąż wróci i przejmie swoją część obowiązków wróce jeszcze do wielo,żeby młodego odpieluchować bo na razie to nie mam chęci utrudniać sobie dodatkowo życia.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  14. #174

    Domyślnie

    LOLA myślę, żę kryzys przejdzie Ci napewno jak wrócą upalne dni a Ty będziesz musiała pakować dziecko w ceratę. Wtedy napewno będziesz wolała wsadzić go w samą, śliczną formowankę, ewentualnie jakiś cienki wełniaczek

  15. #175

    Domyślnie

    Z jaką wielką radością wróciłam do wielo po urlopie! Nie braliśmy wielo, bo byliśmy cały czas w drodze i nie byłoby jak wyprać.

    Kryzys pieluchowy mi nie grozi absolutnie, no ale kto wie co przyniesie przyszłość.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  16. #176
    Chustonówka Awatar belka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    26

    Domyślnie

    a ja myślę, że na kryzysy najlepsze, co można zrobić to odpuścić sobie na jakiś czas, pomyśleć, że przecież zawsze można z wielo zrezygnować, założyć pamka i... po jakimś czasie pokornie wrócić do wielo ja miałam kryzys, odpuściłam i teraz z powrotem pałam miłością do wielo. po prostu nic na siłę
    „ Jedna idea to więzienie. Miej oczy otwarte”.

    http://dzieciecaprzestrzen.blogspot.com/

  17. #177
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    A ja wręcz przeciwnie, wróciłam po urlopie do wielo, a tu kupa na kupie i to jeszcze takie rozpaćkane
    Myślę, że idą zęby kolejne, bo chyba nic z jedzeniem. W każdym razie 7 kup dziennie mnie pokonało. I łącznie z urlopem już trzeci tydzień idą pampki. Wygoda jest, zawijam i wywalam. Ale masakra, ile idzie tych pampersów! Na razie wielo czekają na lepsze czasy, ale jakbym miała non stop tyle kup do ogarnięcia, to bym zapewne odpuściła.

  18. #178
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    domimi, jak zauważysz ile Ci idzie pampków, to sama zachcesz spowrotem wielo.

  19. #179
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Z tymi pampkami to jest tak,że się je zmienia rzadziej i kiedy ja ich używałam wychodziło mi dziennie około 5 szt wielo około 8-9 bo częściej się zmienia wielorazówki ale za to skóra jest zdrowsza.
    U nas powoli powroty do wielo w domu bo na dwór jednorazówka jednak to jest wygoda i po to ktoś to stworzył by to życie jakoś ułatwić.
    Wkurza mnie jednak "jajecznica na parze" w tej pieluszce jak widzę że klejnoty synka rozłażą się od wysokiej temperatury w jednorazówce zakładanej przez cały dzień to mam gdzieś wygodę wolę pomęczyć się z wielorazówkami i widzieć,że wszystko jest jak należy.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  20. #180
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    ja starszego miałam na pampersach- nic nie wiedziałam o wielo, młodszego do
    8 miesiąca też, i powiem Wam od kiedy uzywam wielo na razie kryzys mnie omija, fakt jak jest kupa w pampersie to w kosz i sprawa jest załatwiona, a w wielo płukanie itd, ale cos za coś, a mój synus to 2-3 kupki dziennie zawsze zrobi,
    pamersa tylko na noc zakładam,bo mały dużo spi i denerwuje się jak go w nocy przebieram więc jednorazówka zostaje, BG i Vondesros spokojnie spacer wytrzymuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •