Strona 7 z 35 PierwszyPierwszy 12345678910111213141517 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #121
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Zgadzam się co do zębów u nas od 3 miesiąca tak wali. Chodzi mi raczej o rozpowiadanie (nie czytałam tych "peonów" na forum) hasła,że wielo nie śmierdzi i oddycha niczym "wiatr w dupkę". Jest paroprzepuszczalne jak już.

    Ale ja już się wyłączam, idę sprawdzić liczniki

    Żeby nie było, wielo uratowały mi pupę córki, w życiu nie sądziłam,że przyjdzie taki czas, że nie będę mogła ich używać.

    Na dodatek, dołączyłam do tego kwestie, ile rozkłada się PUL, tej paroprzepuszczalności (zakładam sobie na twarz pieluchę i z nią chodziłam). Ale piewcą idei jestem. Tylko złym przykładem
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  2. #122
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    ostatnio zauwazylam, ze pampki z rossamanna mi smierdza wlasnie przed zapakowaniem na pupke. Zakladam na noc lub maz zaklada jak ma przewijac. W ten sposob wzielam cale przewijanie na siebie... Zeby widze niestety po grubszych sprawach...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  3. #123
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    tetra też nam się roluje właśnie,dziś wygrzebałam muślin jedyny jaki mi został i to samo było. Grzebię się w tej kieszonce kilka minut póki ułożę,a i tak się roluje wredota
    ja robiłam w ten sposób, że do środka tetry wkładałam wkład z mikrofibry i wtedy tetra wypełniała trochę te luki po bokach
    Ostatni też doszłam jeszcze do takiego wniosku że główną przyczyną przecieków w kieszonkach przy gumkach są przeszycia przy gumkach. Przechodząca na zewnątrz przez pul nitka działa jak knot i wyprowadza wilgoć na zewnątrz
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  4. #124
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borussia Zobacz posta
    ja robiłam w ten sposób, że do środka tetry wkładałam wkład z mikrofibry i wtedy tetra wypełniała trochę te luki po bokach
    Ostatni też doszłam jeszcze do takiego wniosku że główną przyczyną przecieków w kieszonkach przy gumkach są przeszycia przy gumkach. Przechodząca na zewnątrz przez pul nitka działa jak knot i wyprowadza wilgoć na zewnątrz
    Z kolei w kieszonkach w których nie ma tego przeszycia bardzo często kawałek polaru czy też innego środka wystaje minimalnie na zewnątrz. Nie widziała idealnie schowanego do środka tak, aby w kroku był widoczny sam PUL.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  5. #125
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Koire - mój maz tak robił. Z dmuchaniem i wciąganiem powietrza przez PUL. No niestety.....tu nie ma mowy o oddychaniu. Pupa oddycha wtdey jak nie ma na niec nic, lub bawełniane gacie.

    Mąz mnie wybrechtał jak mu wytłumaczyłam, ze to dlatego tyle kosztuje bo jest oddychające.

  6. #126
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    Z kolei w kieszonkach w których nie ma tego przeszycia bardzo często kawałek polaru czy też innego środka wystaje minimalnie na zewnątrz. Nie widziała idealnie schowanego do środka tak, aby w kroku był widoczny sam PUL.
    no właśnie, może rozwiązaniem byłoby uszycie pieluchy w której środek byłby minimalnie mniejszy niż pul i wtedy pul samoczynnie zawijałby się do środka?
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  7. #127
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borussia Zobacz posta
    ja robiłam w ten sposób, że do środka tetry wkładałam wkład z mikrofibry i wtedy tetra wypełniała trochę te luki po bokach
    Ostatni też doszłam jeszcze do takiego wniosku że główną przyczyną przecieków w kieszonkach przy gumkach są przeszycia przy gumkach. Przechodząca na zewnątrz przez pul nitka działa jak knot i wyprowadza wilgoć na zewnątrz
    Ja już i w taki sposób kombinowałam,ja chyba nie umiem z tego korzystać,bo jak zakładam pieluchę z pięknie ułożonym wkładem od gumeczki do gumeczki i upycham w pachwinki pielusię to od razu robią się luki.A nitki z pewnością nie są winowajcami,bo to by tylko troszkę wilgoć przesiąkała,a nie tak,że np dziś małą już 4 razy przebierałam,bo cała zasikana była. Chyba poddałam się i całkowicie zrezygnuję z wielo,nakupuję jej trenerek na wiosnę i będziemy się odpieluchowywać. Myślałam jeszcze nad AIO,ale chyba nie ma sensu. Dziś to z nerwów,aż się popłakałam,chciałam zdrowo i eko,a wyszło jak zwykle.Gdyby mała nie obraziła się na formowanki z otulaczem to nie byłoby problemu,a tak....

  8. #128
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    to jest też moje rozwiązanie, formowanki z otulaczem niezawodne, bo kieszonki, podobnie jak u Ciebie, Lilith, zbyt często okazywały się awaryjne. Pomogło trochę, jak zaczęłam używać przedłużek do body (czyli trochę za krótkie body i przedłużka, za duże body tak nie działało) bo wówczas, nawet jeśli w pachwnikach nasiąkło, to nie przeszło na ubranie.

  9. #129
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    my sie z kieszonkami przestalismy kolegowac od dawna, nie mialam sily tego odtluszczac ( nawet szorowalam szczoteczka i plynem do naczyn), prac w 40 czy 60 stopniach.Po kilkakrotnych wpadkach z przebieraniem dalismy spokoj.Uzywam czasem jako otulacz, a tak to musliny,prefoldy, welna albo flip.Pieluchy piore zazwyczaj na 95 i jest gites ale zabkowanie jeszcze przed nami

    Niewiem jak pampki smierdza w PL ale tu gdzie pomieszkuje w Emiratach Arabskich, smrod czuc juz w sklepie w alejce z pieluchami Od biedy zakladam huggisy ale w moim odczuciu tez daja chemia

    Kryzys miewam jak mi pieluchy z kupa zalegaja w wiaderku a ja nie mam ochoty tego spierac.

    A. listopad 2012




  10. #130
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    nie miałam jeszcze kryzysu, na noc zdarza sie zakładac jednorazowki, zwłaszcza jak dzieć chory

    ale ja jak składam czy rozwieszam to mi najgorszy wkurw przychodzi, nawet najbardziej rozeźlona osiagam zen po złożeniu do kupy 40 kieszonek

  11. #131
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    ja osiagam zen podczas skladania pieluch przed telewizorem. Jedyny moment kiedy nie trace przed nim czasu
    Sznurko 40 kieszonek oj to bym sie zrelaksowala...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  12. #132
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Ja już i w taki sposób kombinowałam,ja chyba nie umiem z tego korzystać,bo jak zakładam pieluchę z pięknie ułożonym wkładem od gumeczki do gumeczki i upycham w pachwinki pielusię to od razu robią się luki.A nitki z pewnością nie są winowajcami,bo to by tylko troszkę wilgoć przesiąkała,a nie tak,że np dziś małą już 4 razy przebierałam,bo cała zasikana była. Chyba poddałam się i całkowicie zrezygnuję z wielo,nakupuję jej trenerek na wiosnę i będziemy się odpieluchowywać. Myślałam jeszcze nad AIO,ale chyba nie ma sensu. Dziś to z nerwów,aż się popłakałam,chciałam zdrowo i eko,a wyszło jak zwykle.Gdyby mała nie obraziła się na formowanki z otulaczem to nie byłoby problemu,a tak....
    ja również miałam problemy z PULem - po prostu przesiąka. Idealnym dla mnie rozwiązaniem okazały się otulacze wełniane. Kupuję je tu na forum od ecodidi. Są cudowne. Nie dość, że super trzymają wilgoć (musi być pielucha niezmieniana z 5-6 godzin, żeby przesiąkło) to jeszcze rzadko się je pierze, więc dla jednego dziecka starcza max 3! I nie uzywam do środka formowanek tylko wkłady bambusowe albo tetrę.. nawet rzadko stosuję te kieszonki wpinane, które ma ecodidi. Kładę wkład bezpośrednio na otulacz.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  13. #133
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Kryzys miewam jak mi pieluchy z kupa zalegaja w wiaderku a ja nie mam ochoty tego spierac.
    I własnie dlatego ja moich wysadzam na nocniczek, wiekszość kupek nie trafia w ten sposób do pieluszki i nie muszę się babrać w kupie

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  14. #134
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    I własnie dlatego ja moich wysadzam na nocniczek, wiekszość kupek nie trafia w ten sposób do pieluszki i nie muszę się babrać w kupie
    Podziwiam blizniaki, pieluchy wielo i jeszcze udaje Ci sie wysadzac. Kurcze ja czasem na recznik papierowy zlapie bo jakos z takim typowym wysadzaniem to sobie nie radze, tzn chodzi mi o to jak trzymac dziecko. Moze dlatego ze maly jest ciezki ...

    A. listopad 2012




  15. #135
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Podziwiam blizniaki, pieluchy wielo i jeszcze udaje Ci sie wysadzac. Kurcze ja czasem na recznik papierowy zlapie bo jakos z takim typowym wysadzaniem to sobie nie radze, tzn chodzi mi o to jak trzymac dziecko. Moze dlatego ze maly jest ciezki ...
    moje ważą po 7 kg każdy. Wysadzałam przez jakiś czas nad toaletą, ale ostatnio sadzam na nocnik. Poniewaz jeszcze nie siedzą to trzeba ich przytrzymać, żeby się nie gibnęli, ale to akurat nie jest problem. Rozwiązanie jest bardzo wygodne. A nad toaletą to trzymałam za udka i tułów oparty o mnie. Zawsze siedziałam na toalecie razem z dzieckiem, ale na odwrót, tzn twarzą do deski i przed sobą miałam dziecko.. ta pozycja jest wygodna, bo własnie nie czuć ciężaru dziecka

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  16. #136
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Chyba kryzys powoli odchodzi w niepamięć,kieszonki się nie sprawdziły,ale mała dziś za to dała się zapakować w formowankę+otulacz Zauważyłam,że po jednym dniu z czymś naturalnym przy pupie wysypka zeszła i odparzenia znikają A jeśli chodzi o kupki to ja małą wysadzam odkąd siedzi,bardzo szybko załapała rytm dnia i praktycznie codziennie o godzinie 8 rano mamy kupkę w nocniczku,a od kilku dni staram się przynajmniej co godzinkę sadzać na siusiu i o dziwo prawie za każdym razem się udaje

  17. #137
    Chustonoszka Awatar Podlasianka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    132

    Domyślnie

    Fajnie, że odnalazłaś właściwe pieluchy i kryzys minął
    „Ekologia zaczyna się od pościelenia łóżka, wzięcia prysznica, umycia zębów po jedzeniu i zmycia naczyń. Nie mówcie mi o wielkiej ekologii. Jeśli zrobicie podstawowe rzeczy wokół siebie, to panujecie nad swoim życiem. Pierwsza rzecz w ekologii, to zadbać o to, co jest wokół. Nie można myśleć o całej ziemi i o wszystkich ludziach, a nie robić nic w swoim życiu.” (W. Wharton)

  18. #138
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Podlasianka Zobacz posta
    Fajnie, że odnalazłaś właściwe pieluchy i kryzys minął
    My już od dawna używamy formowanek z otulaczem,tylko mała nie chciała już od kilku tygodni w nich chodzić,więc szukałam innego wyjścia,ale całe szczęście wszystko wraca do normy....mam nadzieję,że na stałe

  19. #139
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Mamy kryzys, a wlasciwie mamy pralke franie zamiast automatu. Wlasciciel mieszkania, ktore wynajmujemy kupil co bylo najtansze, dobrze ze ma wbudowana wirowke. Ale po 2 dniach prania, plus zabkujacy maluch ....zastanawiam czy to ustrojstwo wogole mi dopierze pieluchy.
    Edit: w sensie zabkowania mam na mysli nos mnie mamoo caly czas, a nie jakis szczegolny brud pieluch
    Ostatnio edytowane przez inka ; 10-03-2013 o 17:52

    A. listopad 2012




  20. #140

    Domyślnie

    Dobre :-D


    Cytat Zamieszczone przez sznurka Zobacz posta
    nie miałam jeszcze kryzysu, na noc zdarza sie zakładac jednorazowki, zwłaszcza jak dzieć chory

    ale ja jak składam czy rozwieszam to mi najgorszy wkurw przychodzi, nawet najbardziej rozeźlona osiagam zen po złożeniu do kupy 40 kieszonek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •