Strona 6 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112131416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #101
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    U nas też kryzys, młoda się zbuntowała i nie chce ich zakładać, jedynie do spania i na dłuższe wyjazdy jestem w stanie ją przekonać, da sobie założyć ale i tak jest nieszczęśliwa.
    Ale u nas to już w stronę odpieluchowania pójdzie

  2. #102
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    to może są zatłuszczone (nowe też mogą być) namocz w ludwiku a później porządnie wypłucz z tego płynu (było wiele razy)
    Przepraszam, bo ja nie w temacie. Co zatłuszczone? Kieszonki czy wkładki?

  3. #103
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    40 km od Poznania
    Posty
    14

    Domyślnie

    Proponuję pomoc męża, mój wiesza i składa pieluchy- niech wie że ma dziecko...
    Na noc i tak daję pampersy eko, bo żadna pielucha mi nie wytrzymuje 12 godzin

  4. #104
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ashleenc Zobacz posta
    Proponuję pomoc męża, mój wiesza i składa pieluchy- niech wie że ma dziecko...
    Na noc i tak daję pampersy eko, bo żadna pielucha mi nie wytrzymuje 12 godzin
    a o co chodzi? Ja akurat pod tym względem nie mam problemu z wielo,bo lubię się w nich grzebać i składać i mężowi też nie przeszkadza,a gorzej z użytkowaniem.
    A ja myślałam i myślałam i jeśli nie pomoże odtłuszczanie to jednak rezygnuję z wielo,najwyżej po kilka godzin mała będzie latać z gołą pupą. Nie chce mi się więcej stresować i tak jak ciepło się zrobi to zaczniemy odpieluchowanie.

  5. #105
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ashleenc Zobacz posta
    Na noc i tak daję pampersy eko, bo żadna pielucha mi nie wytrzymuje 12 godzin
    Robilam tak, poki nie odkrylam Real Easy plus zlozony na 3 wklad bambusowy z Little Lamb. 12 godzin trzyma jak mur beton
    A. 02.2010, T. 06.2012

  6. #106
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Robilam tak, poki nie odkrylam Real Easy plus zlozony na 3 wklad bambusowy z Little Lamb. 12 godzin trzyma jak mur beton
    A ja przed formowankami pupeko Każdy chyba musi znaleźć swoją drogę hehehe

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  7. #107
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    o wątek mi się napatoczył a ja właśnie wysłałam mamę po pampki do sklepu. Jakoś mi energii brak

  8. #108
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    A ja nie mam kryzysu wielo. Nie mogę ich używać odkąd Olaf skończył mniej więcej 6 miesięcy.

    I w skrócie - przy Poli, która miała alergię na jednorazówki, uratowały mi zdrowie dziecka, bo Pola miała rany na pipuszce.

    U Olafa jest odwrotnie, wracam do wielo raz na tydzień - przez jeden dzień, 3 wielo. Leczę ten jeden dzień 2 dni.

    Na początku, w grudniu, były takie rany po wielo,że dopiero olejek arganowy, z mascią z antybiotykiem, pomogły.

    Nie jest to wina proszku, płynów, to już wyeliminowane. Nie zależy od bambusa, weluru, mikrowłókna czy polaru. Każda go masakruje.

    Z jedorazówek może używać (nie masakrując mojej kieszeni) jedynie (nie chcę reklamować, więc dam podpowiedź), takich pieluch jakich używa Anna Mucha. Bo nie mają takiego niebieskiego, tudzież zielonego paska w środku.

    I mówiąc szczerze, nie mam problemu z ich przewiewnością. Czy założył ktoś kiedyś PUL na nos, jeszcze z wkładem i próbował swobodnie oddychać?

    W odróżnieniu od ciebie sylvetta, staramy się być eko, ale wygląd ran na jajkach, to sorry, ale

    Żal mi pozostałych pieluszek, czekam jeszcze na nocnikowanie, może się doczekają.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  9. #109
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    A ja nie mam kryzysu wielo. Nie mogę ich używać odkąd Olaf skończył mniej więcej 6 miesięcy.

    I w skrócie - przy Poli, która miała alergię na jednorazówki, uratowały mi zdrowie dziecka, bo Pola miała rany na pipuszce.

    U Olafa jest odwrotnie, wracam do wielo raz na tydzień - przez jeden dzień, 3 wielo. Leczę ten jeden dzień 2 dni.

    Na początku, w grudniu, były takie rany po wielo,że dopiero olejek arganowy, z mascią z antybiotykiem, pomogły.

    Nie jest to wina proszku, płynów, to już wyeliminowane. Nie zależy od bambusa, weluru, mikrowłókna czy polaru. Każda go masakruje.

    Z jedorazówek może używać (nie masakrując mojej kieszeni) jedynie (nie chcę reklamować, więc dam podpowiedź), takich pieluch jakich używa Anna Mucha. Bo nie mają takiego niebieskiego, tudzież zielonego paska w środku.

    I mówiąc szczerze, nie mam problemu z ich przewiewnością. Czy założył ktoś kiedyś PUL na nos, jeszcze z wkładem i próbował swobodnie oddychać?

    W odróżnieniu od ciebie sylvetta, staramy się być eko, ale wygląd ran na jajkach, to sorry, ale

    Żal mi pozostałych pieluszek, czekam jeszcze na nocnikowanie, może się doczekają.
    O kurde....To współczuje....
    u mnie kryzys minął...a potem wrócił wraz z chorobą (grupa i zatoki) moja. wtedy absolutnie nie mam checi na rozwieszanie, składanie, pranie itd. ale juz nie cisnieniuje. nie robie sobie wyrzutów.

  10. #110
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Chyba znalazłam winowajcę przecieków,a mianowicie wkłady się zbijają w kroku i dlatego siuśki lecą bokiem.Tylko akurat temu nie da się chyba zaradzić

  11. #111
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    a włóż do kieszonki tetrę

  12. #112
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Przepraszam, bo ja nie w temacie. Co zatłuszczone? Kieszonki czy wkładki?
    zatłuszczone kieszonki czasami nawet nowe

  13. #113
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    a włóż do kieszonki tetrę
    tetra też nam się roluje właśnie,dziś wygrzebałam muślin jedyny jaki mi został i to samo było. Grzebię się w tej kieszonce kilka minut póki ułożę,a i tak się roluje wredota

  14. #114
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    No, właśnie dostałam 6 miesięczne rozliczenie - dopłatę do wody mamy 626 zł. Jak 4 lata mieszkam na swoim, nie widziałam takiej dopłaty.

    A jeżeli chodzi o popularny "smród z pampka". Ludzie, no nie mówicie mi, że pielucha wielo pachnie...kto tworzy takie mity?
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  15. #115
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    No, właśnie dostałam 6 miesięczne rozliczenie - dopłatę do wody mamy 626 zł. Jak 4 lata mieszkam na swoim, nie widziałam takiej dopłaty.

    A jeżeli chodzi o popularny "smród z pampka". Ludzie, no nie mówicie mi, że pielucha wielo pachnie...kto tworzy takie mity?
    nie pachnie...szczególnie jak w wiaderku polezy.
    Ale dla mnie smród z PAMPKA(mam na mysli rasowego Pampers - tejze firmy) jest nie do pomylenia z kazdym innym. zadna dada itp. tego nie przebije. On smierdzi juz przed nałozeniem.

  16. #116
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Nie używałam przy Olafie, ale dla niektórych podobna chemiczny zapach z Huggisa jest gorszy. Dla mnie śmierdzi ten kolorowy pasek. Jak pisałam, z dostepnych pieluch bez pasków, nie osztujących 60 PLN za paczkę, tylko jedne nam służą

    Nie kupowałam dla Olafa używanych wielo, wszystkie miałam lub mam nowe. Smród po sikaniu - o matko. Robiłam nawet badania moczu, czy to nie jakieś bakterie. Oczywiście, nie.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  17. #117
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylvetta Zobacz posta
    nie pachnie...szczególnie jak w wiaderku polezy.
    Ale dla mnie smród z PAMPKA(mam na mysli rasowego Pampers - tejze firmy) jest nie do pomylenia z kazdym innym. zadna dada itp. tego nie przebije. On smierdzi juz przed nałozeniem.
    u mnie wielo nie śmierdzą w ogóle,bo płuczę od razu po zdjęciu i rozwieszam A jeśli chodzi o pampersy to się zgadzam w 1000%,ale one dopiero od niedawna tak strasznie śmierdzą i to jeszcze przed założeniem,a jak się zmiesza ten smrodek z siusiami to przepraszam,ale aż na pawia rwie.

  18. #118
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    dla mnie też pampersy maja specyficzny zapach inne już nie taki, wielo owszem też fiołkami nie pachną jak "zużyte"
    co do wody to nie wiem czy ta cała dopłata to ma wyłącznie związek z pieluchami.... generalnie maluszki zużywają bardzo dużo wody; bynajmniej u mnie sterty prania i pralka tłukąca na okrągło, a jedno pranie więcej na dwa dni nie robiło wielkiej różnicy
    nie powiem kryzysy miewam i krótkie i dłuższe w wielopieluchowaniu - takie życie

  19. #119
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Ja mam dwoje dzieci, wiem ile się pierze wcześniej moje rachunki przeżyły 3 remonty, w tym 2 generalne i opranie garderoby po nich. Okres ulewania Olafa miałam w poprzednim rozliczeniu, dzieci kąpią się razem w zasadzie od 2 miesiąca Olafa. TAK obwiniam o to pieluchy wielo, zmieniane bardzo często, po jednym siku i chociaż miałam ich ponad 30 musiałam prać codziennie. Pralka w klasie A++
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  20. #120
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    Ja mam dwoje dzieci, wiem ile się pierze wcześniej moje rachunki przeżyły 3 remonty, w tym 2 generalne i opranie garderoby po nich. Okres ulewania Olafa miałam w poprzednim rozliczeniu, dzieci kąpią się razem w zasadzie od 2 miesiąca Olafa. TAK obwiniam o to pieluchy wielo, zmieniane bardzo często, po jednym siku i chociaż miałam ich ponad 30 musiałam prać codziennie. Pralka w klasie A++
    Koire nie wiem co Ci powiedzieć, dopłata za wodę Też zmieniam pieluchy bardzo często, pralka z małym zużyciem wody, musze powiedzieć, że nie widzę po rachunkach tych pieluch... A co do zapachu... U nas od razu czuję z wiaderka jak wychodzą zęby Żadne bakterie. Dziecko ząbkuje i podśmiardują pieluchy, z resztą od razu po zdjęciu z tyłka walą Nie sądzę, żeby w pampku ten zapach zniknął
    Zapach moczu w pampersie jest inny zdecydowanie bardziej chemiczny- dla mnie dużo bardziej nieprzyjemny niż czyste siuśki ząbkującego szkraba, myślę, że to raczej o to chodzi...

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •