Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 22242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #621
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Ja też nie znoszę jednorazówek ale po prostu już miałam kilka razy sytuacje, że albo przechodzimy na jedno albo ja wariuję
    trzymaj się kochana


  2. #622
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek.

    Jestem świezakiem, ale trochę mam wątpliwości, czy to wielopieluchowanie jest takie dobre dla bioderek - chodzi mi o to, że mała ma w wielorazówkach bardzo szeroki rozstaw nóżek. czy to nie szkodzi bioderkom/nie utrudnia jej rozwoju ruchowego? Ma 4 tygodnie.
    Jeżeli gdzieś już była dyskusja o tym to poproszę o link
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  3. #623
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    linku nie podam, ale były już podobne tematy
    podstawa to nie pakować zbyt dużo a często przebierać, a przy maluszkach lepiej stosować rozmiarowe nb/s

  4. #624
    Chustofanka Awatar ptysiakm
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Tarnów
    Posty
    191

    Domyślnie

    anu - bioderkom nie szkodzi szeroki rozstaw, wręcz przeciwnie. U nas na kontrolnym usg w wieku 6 tyg wyszły nieprawidłowości w bioderkach - musieliśmy szeroko pieluchować małą - znacznie szerzej niż w wielo. Po miesiącu już było wszystko ok, ale nasza ortopeda kazała jeszcze tak pieluchować dziecko przez kolejne 1,5 miesiąca - ale zostawiłam młodą tylko na wielo bo upały były straszne i szkoda mi jej było. Rozwój ruchowy ograniczała bardzo ta szeroka pielucha, ale wielo absolutnie nie

  5. #625
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Ja mam kryzys, bo mi przeciekają otulacze i kieszonki, ponad połowa jest do kitu, grrrr... Stripping, odtłuszczanie, nic nie pomogło Przyjdzie mi kupować nowe otulacze, ale się boję, że znowu je zepsuję
    A. VI 2014

  6. #626
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    sowa, a jak pul? wygląda ok?
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  7. #627
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Sowa ponad połowa? a to ma jakąś powtarzalność czy bez względu na markę rodzaj? Wydaje mi się że nie można ich tak szybko popsuć - no chyba że liczne gotowanie i jakieś szczególne złe traktowanie

  8. #628
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    No właśnie pul wyglądał do tej pory idealnie, a mimo to przeciekał. A po ostatnim strippingu w dwóch otulaczach się zaczął nawet rozwarstwiać :/ No to chyba ich koniec. Przeczytałam wątki o ratowaniu przeciekających pieluch, ale te zabiegi nic nie pomogły.

    EDIT: Prałam w 40-60 stopniach, nie gotowałam ich nigdy, nie kwaskowałam otulaczy (tylko wkłady), chyba nic dziwnego i nietypowego im nie robiłam Popsuły się pieluchy z trzech różnych firm, a więc to nie jakiś felerny sort, tylko mój błąd - tylko gdzie? A żeby było ciekawie, to chinki akurat ładnie trzymają Używałam ich rok, a niektórych krócej.
    Ostatnio edytowane przez Sowa ; 09-07-2015 o 10:49
    A. VI 2014

  9. #629
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Może zęby jakieś idą?
    U nas wszystko ciekło w pewnym momencie i się okazało, że wystarczyło, że zaczęłam inaczej nieco wkłady układać.


  10. #630
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    linku nie podam, ale były już podobne tematy
    podstawa to nie pakować zbyt dużo a często przebierać, a przy maluszkach lepiej stosować rozmiarowe nb/s
    Stosuję S i do środka formowanka kokosi albo prefold kikko newborn, więc chyba mniej się nie da
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  11. #631
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Sowa, nie załamuj się, spróbuj innych chłonniejszych wkładów. U nas okresowo też wszystko przecieka ale to albo w trakcie zabkowania albo jak się opije i sika na potęgę a potem samoistnie przechodzi. Zalanolinowanego wełniaka z formowanką bambusową potrafiła mi córka przesikac za jednym zamachem - tego to pewnie i pampers by nie wytrzymał


  12. #632
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anu Zobacz posta
    Stosuję S i do środka formowanka kokosi albo prefold kikko newborn, więc chyba mniej się nie da

    to krzywdy dziecku nie zrobisz - inne pokolenia na tetrze i żyją po prostu czasami chcąc zwiększyć chłonność przesadzamy z tą zawartością

  13. #633
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Sowa, nie załamuj się, spróbuj innych chłonniejszych wkładów. U nas okresowo też wszystko przecieka ale to albo w trakcie zabkowania albo jak się opije i sika na potęgę a potem samoistnie przechodzi. Zalanolinowanego wełniaka z formowanką bambusową potrafiła mi córka przesikac za jednym zamachem - tego to pewnie i pampers by nie wytrzymał

    HpliPoli ma rację może to też być taki okres gdzie nawet jednorazówki by nie wytrzymały

  14. #634
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    a czy chinek nie używałaś mniej?
    wrzuć te które ciekną do pralki na 90 st. później zejdź niżej temp i zafunduj im stripping, tylko zwróć uwagę czy się woda pieni. nie masz nic do stracenia (skoro ciekną), a jest szansa, że gruntowne przeczyszczenie uszczelni ten pul. u mnie pomogło, gdy wszystko zaczęło mi masowo przepuszczać. nie wiem co winne, pewnie złogi jednak po standardowym praniu zostawały i zostawały, a te włókna oblepione sprawiają, że pul przecieka.
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  15. #635
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    ale może nie wszystkie na raz na to 90 st. by je nie dobić - tak gdybam
    i jeszcze kupowałaś nowe czy używane od jednej osoby (bo jak od kilku to też nie ma reguły)

  16. #636
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za rady i za pociechę. Fakt, jakoś więcej sika, może to przejściowe. No to spróbuję z chłonniejszymi wkładami jeszcze. Stripping i odtłuszczanie przed chwilą robiłam, ale może jeszcze spróbuję.
    danae, faktycznie chinki są nowsze i mniej eksploatowane (ale jedna jest od początku, a kilka używek i trzymają), a po analizie - ciekną te z pieluch, które były przeze mnie najczęściej używane. Czyli może fakt te złogi się porobiły.
    joasia, akurat ciekną nowe, używki wszystkie są OK

    A jeszcze jedno - myślicie że może mieć coś do rzeczy twarda woda? Oprócz tego że mi porobiła z tetry deski.
    A. VI 2014

  17. #637
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Sowa, ja miałam identycznie - też ciekło mi to, co używałam najczęściej, a nieszczęsne chinki działały. po kolejnych "zębach" u młodego i one padły. przy ząbkowaniu to dzieciaki mają jakieś siuśki toksyczne. w każdym razie pieluchy mi ciekły, a po takiej mocno ryzykownej kuracji wróciły do zdrowia. nie chce namawiać, bo może być różnie, ale u mnie podziałało, więc się tym dzielę

    a co do wody, u mnie też twarda przeokrutnie, ręczniki z ikei mi zamieniło w papier ścierny
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  18. #638
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    danae, dziękuję, będę próbować, nie mam nic do stracenia tak jak mówisz Haha, ręczniki z Ikei u nas to samo Jest ponoć ten Sonnet do zmiękczania czy jak to się tam pisze, też mam zamiar przetestować.
    A. VI 2014

  19. #639
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ja też czuję potrzebę wyżalenia się... może mi się poprawi. Po wakacjach kiedy to się pampersowaliśmy z pewną niechęcią wróciliśmy do wielo... wydaje mi się, że zarówno ja jak i moja księżniczka Dobija nas chyba ilość razy jaką musimy się przewijać w ciągu dnia, co po chwila lądujemy na przewijaku i w pewnym momencie jest już płacz i zgrzytanie zębów, dziecince się ta cała pielęgnacja średnio podoba... Poza tym mam wrażenie że pieluchy ją gniotą i ograniczają ruchy - w pampercie śmiga z nogami w górze, w wielo leży jak placek na płask. Co ponadto... zaczynam nawet dumać czy nasze ciągłe ulewanie nie ma czegoś wspólnego z gnieceniem w brzuch... już prawie 6 miesiąc a ulewa jak ulewała... A te lepsiejsze pampersy ekologiczne nie odrażają już tak jak chemiczne orginałki i inne tanie wersje... cena tylko odstrasza...

  20. #640
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Nadchodzi wielkimi krokami....moj kryzys wielo...

    Mala tak czesto robi kupe, ze czesto nie mam juz sil ani ochoty zapierac pieluszek....
    Noce sa kiepskie, wiec i zmeczenie daje popalic...
    teraz wszystko zaczyna wolniej schnac i jakos tak moja euforia wielopieluszkowa opada sobie coraz nizej...

    chyba nie pozostaje mi nic innego niz przeczekac, a na wyjscia i gorsze dni pakowac malej papierowe pieluchy...
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •