Strona 31 z 35 PierwszyPierwszy ... 2123242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #601
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Irish tak nie mialam, ale sa jeszcze dwa rozwiazania: stosik moze poczekac na drugie dziecko albo moze kryzys minie I znowu bedziesz w nie ubierac mlodego

  2. #602
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    Irish tak nie mialam, ale sa jeszcze dwa rozwiazania: stosik moze poczekac na drugie dziecko albo moze kryzys minie I znowu bedziesz w nie ubierac mlodego
    Dzisiaj z rana próbowałam...no ja chyba leniwa jestem
    Poza tym na jakiś czas zrezygnowałam, bo mamy strasznie wysokie rachunki za prąd. Chciałabym sprawdzić czy to nie kwestia suszenia pieluch w pralkosuszarce.
    I tak sobie myślę, że skoro teraz mi się nie chce to mam czekać rok i sprawdzić co będzie? facet by się nie zastanawiał

  3. #603

    Domyślnie

    Mój maz jak mam dylematy na temat rachunków (jeszcze nie pieluchuje. Dopiero bede. Pisze generalnie...) to się śmieje i mówi - chcesz mieć mały rachunek to przestan używać czajnika bezprzewodowego, laptopa i reszty sprzętów RTV i AGD a pralke pozostaw w spokoju. Ona i tak jest bardzo oszczędna

  4. #604
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    Mój maz jak mam dylematy na temat rachunków (jeszcze nie pieluchuje. Dopiero bede. Pisze generalnie...) to się śmieje i mówi - chcesz mieć mały rachunek to przestan używać czajnika bezprzewodowego, laptopa i reszty sprzętów RTV i AGD a pralke pozostaw w spokoju. Ona i tak jest bardzo oszczędna
    U mnie pewnie to kwestia komputera na którym pracuję
    I już wiem co zrobię. Wyprzedam część, a kilka zostawię. Może jakoś to przeżyję

  5. #605
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    U mnie pojawił się mega kryzys przy 2 dziecku. Tak jak przy 1 byłam w pieluchowanie wsiąknięta tak przy drugim dziecku robiłam to od niechcenia hmm. Problem rozwiązał się sam, bo młoda nie lubi pampersów i woli sikać do nocnika Co do rachunków to nie pamiętam jak to było u nas, ale zauważyłam jedną rzecz. Jak miałam starą pralkę kl A+A zawsze wstawiałam pranie z dodatkowym płukaniem. Teraz mam nową A+++ i już tego nie robię. Nie wiem czemu, może wmawiam sobie, że jakoś lepiej płucze? No i widzę to po rachunkach. Zawsze co 2mieś. było 120-130zł a tu nagle 90zł z groszami. To mi dało do myślenia.
    Ostatnio edytowane przez Tamarin ; 29-04-2015 o 08:38

  6. #606
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A ja mam kryzys trochę ze względu na ilość pieluch jakie muszę z sobą targać na wyjście, bo dla dwójki to się robi mega tobół. I przez to na wyjścia wielo zarzucam albo tylko starsza w wielo chodzi


  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    A ja mam kryzys trochę ze względu na ilość pieluch jakie muszę z sobą targać na wyjście, bo dla dwójki to się robi mega tobół. I przez to na wyjścia wielo zarzucam albo tylko starsza w wielo chodzi
    Może odpuść wielo na wyjścia. Kompromis da Ci więcej wygody a przecież nie będzie zbrodnią. Dopóki nie ma upałów to nikomu i niczemu krzywda się nie stanie, a jak się zaczną letnie upały to będziesz musiała sobie przekalkulować czy chcesz targać toboły czy grzać pupkę w pampkach. Przy czym nie ganię pampków na upał bo w pierwszym roku życia małej nawet nie wiedziała o istnieniu wielo i jakoś dawałam radę z pampkami. Z pewnością wielo nie może Cię stresować. Lepiej teraz sobie odpuścić (przyznaję, że jak wiem, że spacer będzie dłuższy to małą w pampka montuję żeby nie nosić za dużo, więc przy dwójce pewnie nawet starszej bym nie wielopieluchowała) niż frustrować się w i tak trudnym okresie. Pamiętam, że na spacery przy noworodku i tak było dużo do zabierania więc po co sobie życie utrudniać.
    Misiulka (03.2007), Madziulka (06.2013)
    http://emenemsymamusi.blogspot.com/

  8. #608
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    A ja mam kryzys trochę ze względu na ilość pieluch jakie muszę z sobą targać na wyjście, bo dla dwójki to się robi mega tobół. I przez to na wyjścia wielo zarzucam albo tylko starsza w wielo chodzi
    jak mam za dużo tobołów, biorę tylko otulacze i wkłady

  9. #609
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dokładnie, jak napisała emenemsymamusi, ja na większe wyjścia wyluzowuje i jak nie widzę możliwości jak bym miała się ogarnąć z wielo, to biorę jednorazowke. U mnie zdarza się to rzadko i nie powoduje wyrzutów sumienia
    J.2014 i E.2016

  10. #610
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    jak mam za dużo tobołów, biorę tylko otulacze i wkłady
    Ja tylko tak pieluchuję (konkretnie tetrą i otulaczami) ale to i tak się duży tobół robi na wyjście takie 4-5 godzinne. No i nie chce mi się dzwigać bo i tak zazwyczaj niosę obie córy + toboły


  11. #611
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Holi, mi taka "odskocznia" w postaci pampków raz na jakiś czas (na wyjazdy, na wyjścia - jak mi się nie chce) pozwoliła dotrwać na wielo aż do odpieluchowania. podejrzewam, że bez tego już dawno zaliczyłabym poważniejszy kryzys i odpuściła zupełnie. tak więc luz, pieluchy są dla nas - nie my dla pieluch



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #612
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Mam kryzys od początku ciąży. Wykwaskowałam wszystko pod koniec stycznia i nie mogę się zebrać do poskładania, założenia... I tak jedziemy na tych pampkach, pieluchy piękne leżą w szufladzie upchane, a ja jak pomyślę o spieraniu kupy, to mną wstrząsa... Nie wiem czy mi przejdzie


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  13. #613
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Holi, mi taka "odskocznia" w postaci pampków raz na jakiś czas (na wyjazdy, na wyjścia - jak mi się nie chce) pozwoliła dotrwać na wielo aż do odpieluchowania. podejrzewam, że bez tego już dawno zaliczyłabym poważniejszy kryzys i odpuściła zupełnie. tak więc luz, pieluchy są dla nas - nie my dla pieluch
    a popieram żeby mieć lżejsze sumienie stosuję wtedy ekojednorazówki. Ale przy jakichś biegunkach (raz się zdarzyła) też wkładałam młodego w Dady, bo jednak są pewne ograniczenia portfela i jak patrzyłam na ilości zużywanych eko jedno to widziałam przelatującą przez śmietnik fortunę. Są sytuacje, gdzie łatwej jest odpuścić, a potem tym bardziej chętnie zakłada się kolorowe wielo

  14. #614
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Nie schnie mi pranie
    w efekcie piorę niemal wyłącznie pieluchy i jeszcze troche a nie będę miała co sobie i dzieciom założyć w ramach ubrania


  15. #615
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Holi, a moze włóż chłodniejsze wkłady? Wtedy zmiany pieluchy beda rzadsze i mniej prania.
    Chyba, ze z zasady zmieniasz po każdym siku.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #616
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Albo odpuść wielo na wyjścia?


  17. #617
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Holi, a moze włóż chłodniejsze wkłady? Wtedy zmiany pieluchy beda rzadsze i mniej prania.
    Chyba, ze z zasady zmieniasz po każdym siku.
    Z zasady
    poza tym mojemu noworodowi mokro przeszkadza a na starszą to tylko kilka pieluch dziennie przypada

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Albo odpuść wielo na wyjścia?
    Odpuszczone
    ale ja teraz mało wychodzę, więc niewiele to daje

    będę chyba musiała po prostu zawieźć pranie do mamy i wysuszyć w suszarce


  18. #618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    będę chyba musiała po prostu zawieźć pranie do mamy i wysuszyć w suszarce
    No i to jest najlepsze rozwiązanie. Pranie u mamy to zawsze dobre wyjście
    Misiulka (03.2007), Madziulka (06.2013)
    http://emenemsymamusi.blogspot.com/

  19. #619
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    A moze odpuścić wielo na tydzien? Zeby wyschło pranie


    Sent from my iPad using Tapatalk


  20. #620
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    A moze odpuścić wielo na tydzien? Zeby wyschło pranie
    Eh, no pewnie tak się skończy. Ale ja tak nie znoszę tych jednorazówek, ich smrodu i wynoszenia ton śmieci... Także póki co jeszcze mam jakieś ubrania w szafie więc używam wielo


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •