Strona 25 z 35 PierwszyPierwszy ... 151718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #481
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Niestety u nas mokro od pupy wywołuje jeszcze większe odparzenia, tetra mimo swej naturalności odpada wiec. A przewlekłe odparzenia udaje sie zaleczyć tylko Sudocremem i jednorazowkami
    Jej, na moje dzieci sudocrem nie działał wcale. Każdy sikacz inny
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  2. #482
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ema Zobacz posta
    Jej, na moje dzieci sudocrem nie działał wcale. Każdy sikacz inny
    O kurcze...to czym leczylas odparzenia?

  3. #483
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    O kurcze...to czym leczylas odparzenia?
    Mączką ziemniaczaną głównie. Kiedyś jeszcze miałam maść posladkowa że szpitala od znajomej pielęgniarki.Mączka jednak u nas sprawdza się pięknie.
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  4. #484
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ema Zobacz posta
    Jej, na moje dzieci sudocrem nie działał wcale. Każdy sikacz inny
    Cytat Zamieszczone przez ema Zobacz posta
    Mączką ziemniaczaną głównie. Kiedyś jeszcze miałam maść posladkowa że szpitala od znajomej pielęgniarki.Mączka jednak u nas sprawdza się pięknie.

    u nas też sudokrem pogarszał sprawę- tak wysuszał nawet po 1 użyciu że sucha skorupa się robiła. Mąka ziemniaczana tak samo. U nas pomogło tormentalum (bez k. borowego)

  5. #485
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ja z wielo ledwo zaczęłam i już zwątpiłam. Nie dogaduje się z pieluchami na napy, a mamy właściwie tylko takie. Nie mam pojęcia jak to zapiać żeby było dobrze Syn waży jakieś 4,5 kg, ale ma chude nóżki. Jak zapinam tak żeby przy nóżkach luzów nie było, to mam wrażenie ze w brzuszku jest ściśnięty. Jak poluzuje to i przy nóżkach się robią luzy i potem ma wszystko mokre. Głównie w itti bitti i w otulaczu milovi. Na rzepy mamy tylko CP, ale one robią dużą pupe. Nie mam za bardzo mozliwości powymieniać wszystkiego na rzepy :/

  6. #486
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A może kup sobie jeden otulacz S na rzep na próbę czasem na bazarku po taniości można trafić, myślę że przy takim maluchu warto inwestować w rozmiarowe pieluszki. Jeszcze gdzieś kiedyś taki fajny trik widziałam jak znajdę to dokleję, generalnie chodziło o to że zakręca się skrzydełka (uszy) i dopiero się przypina i dzięki temu zmniejszała się dziura przy nóżkach

    edit: znalazłam https://www.youtube.com/watch?v=3uwxG4-jXi4 taką żółtą pieluszkę tam tak zawija.
    Ostatnio edytowane przez kamilam ; 13-05-2014 o 20:09

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #487
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ale własnie S-ki są na niego za duże. Najlepiej leżą xs od ecodidi z wpinkami. mam jeszcze s kokosi, ecobambino,milovie i weehuggers r.1 do tetry i formowanek. ale połowa formowanek jest zbyt puchata i żeby otulacz ją przykrył muszę rozpiąć środkowe napki i zrobić jeszcze większy luz na nóżkach.
    Na allegro kupiłam kieszonkę małe me 3-7 kg. I ta leży na nim idealnie . Żałuje że milovia już ich nie szyje, bo bym tylko tym pieluchowała.
    Chyba faktycznie muszę rzepowy otulacz kupić.

  8. #488
    demona
    Guest

    Domyślnie

    To polecam ci bambino mio 3-5.

  9. #489
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a ja Ci polecam otulacz Imse Vimse (ma dodatkowe skrzydełka przy nóżkach) i jest na rzepy. Dla starszych biegających się nie nadaje IMO, ale przy maleńkich dzieciach super. Nie dawałbym też formowanki, bo robi na pupie odwłok i wygina plecki, daj jakiś wkład bambusowy, nie składany (bo też zrobi odwłok) tylko zszywany (ja jestem fanką wkładu bambusowego Lolipop, bo dla maluszka super, chłonął szybko i wszystko, a teraz dorzucam go jako buster do innych wkładów, zwłaszcza na noc do formowanek)

  10. #490
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    albo wkład bambusowy składany poksładać jak prefold wtedy w pleckach jest płasko i na to malutki otulacz może kokosi NB one są naprawdę malutkie i mają dodatkowe falbanki przy nóżkach, Ski też mają te falbanki więc chyba nie powinno być dziury

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #491
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maldita Zobacz posta
    To i u mnie kryzys do tego stopnia, że jutro lecę po pierwszą od roku paczkę pieluszek jednorazowych. Odparzenia i otarcia a właściwie rany zaczęły się odkąd młody chodzi. Myślałam, że to przez kieszonki, ale po tetrze i wełnie wygląda podobnie. Jeśli po tygodniu używania jednorazówek wszystko zniknie i nie powróci rzucam wielo w kąt. Może zaczekają na następnego maluszka. Bo w mojej ocenie wielo mają sens dopóki dziecko nie zacznie chodzić .
    Do tej pory ani pranie ani większe zużycie wody mnie nie zrażało, ale jak widzę zmasakrowaną pupę to nie mogę dłużej na to pozwalać. Zawiodłam się na wielo .
    i ja tyłek młodego?
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  12. #492
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    A miło, że pytasz. Na razie głównie jednorazowe zakładam + na krótkie chwile tetrę z wełną i pupa wydobrzała, zeszły wszystkie otarcia i odparzenia. Tylko jeszcze walczymy z raną na jąderkach, bo ciężko się jej pozbyć. Jak wszystko wróci do normy spróbuję powoli wrócić do wielo, na razie tylko z tetrą. Nie wiem czy kieszonki są dla nas . Ale zanim zaczął chodzić służyły nam dobrze.
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  13. #493
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maldita Zobacz posta
    Nie wiem czy kieszonki są dla nas . Ale zanim zaczął chodzić służyły nam dobrze.
    Tak podczytuje ten temat i mnie troche wystraszylas... bo kurcze u nas tylko kieszonki, a mlody niedługo pewnie zacznie chodzic i nie chcialabym aby się okazało że musimy zrezygnować z kieszonek

  14. #494
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    Tak podczytuje ten temat i mnie troche wystraszylas... bo kurcze u nas tylko kieszonki, a mlody niedługo pewnie zacznie chodzic i nie chcialabym aby się okazało że musimy zrezygnować z kieszonek
    Kochana nie martw sie na zapas u nas caly czas kieszonki wlasnie odkad mala zaczela chodzic

  15. #495
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Mój kryzys skończył się z otworzeniem paczki Pampers Activi Baby czy coś takiego, jak walnęło zapachem chemii na pół pokoju, to od razu wzięłam się za wkładanie wkładów w kieszonki
    Łooo zgadzam się :/ śmierdzi od nich strasznie!

  16. #496
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Niestety u nas mokro od pupy wywołuje jeszcze większe odparzenia, tetra mimo swej naturalności odpada wiec. A przewlekłe odparzenia udaje sie zaleczyć tylko Sudocremem i jednorazowkami
    A u mnie właśnie na odwrót jest. Jak były odparzenia to mała musiała nosić wielo albo jednorazówkę z mikropolarkiem, jak kładłam na samą jedno to były masakryczne odparzenia i rany nie chciały się goić.

  17. #497
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    Ja z wielo ledwo zaczęłam i już zwątpiłam. Nie dogaduje się z pieluchami na napy, a mamy właściwie tylko takie. Nie mam pojęcia jak to zapiać żeby było dobrze Syn waży jakieś 4,5 kg, ale ma chude nóżki. Jak zapinam tak żeby przy nóżkach luzów nie było, to mam wrażenie ze w brzuszku jest ściśnięty. Jak poluzuje to i przy nóżkach się robią luzy i potem ma wszystko mokre. Głównie w itti bitti i w otulaczu milovi. Na rzepy mamy tylko CP, ale one robią dużą pupe. Nie mam za bardzo mozliwości powymieniać wszystkiego na rzepy :/
    Masz itti bitti s ? no to przy chudych nogach nie da rady ich nosić. Ja tak miałam z córą. Nawet przy zapięciu wszystkich napek pozostawała wielka dziura między nogami. Czekałam do 6kg ponad i nic to nie zmieniło. Musiałam się z nimi pożegnać a teraz jak już ma prawie rok i waży 9kg itti są idealne zakochałam się pasują do jej figury idealnie.

  18. #498
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maldita Zobacz posta
    A miło, że pytasz. Na razie głównie jednorazowe zakładam + na krótkie chwile tetrę z wełną i pupa wydobrzała, zeszły wszystkie otarcia i odparzenia. Tylko jeszcze walczymy z raną na jąderkach, bo ciężko się jej pozbyć. Jak wszystko wróci do normy spróbuję powoli wrócić do wielo, na razie tylko z tetrą. Nie wiem czy kieszonki są dla nas . Ale zanim zaczął chodzić służyły nam dobrze.
    A próbowałaś smarować clotrimazolem? koleżanki dziecko miało kiedyś mega odparzenia po niczym nie chciało zejść i lekarka kazała smarować tą maścią i wszystko zeszło. Tylko nie pamiętam w jakim wieku był maluszek. Na pewno niemowlak. Może w aptece zapytaj czy można to stosować u takich maluszków.

    Sorki dziewczyny za tyle odp. pod, ale nie umiem zrobić multicytatu

  19. #499
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja też stosowałam clotrimazol u córy jak miała mega odparzenie na pupie od kupy właściwie po jednej nocy odparzenie zbladło, a po kolejnej praktycznie się zagoiło.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  20. #500
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Kochana nie martw sie na zapas u nas caly czas kieszonki wlasnie odkad mala zaczela chodzic
    Magenta dajesz mi nadzieję bo z wielo nie chcemy rezygnować

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •