Strona 15 z 35 PierwszyPierwszy ... 5789101112131415161718192021222325 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 695

Wątek: Mój kryzys wielo!

  1. #281
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    z drugiej strony moja potrafi co 3 dni kupkę zrobić, więc tak sobie myślę, że kilka dziennie to jest już naprawdę sporo i nie ma się co dziwić, ponadto u mnie mąż spisuje liczniki co miesiąc i dlatego widzi wzrost w skali miesięcznej, nie rocznej ja zaczęłam baardzo późno pieluchować, bo po roczku dopiero, ale gdybym miała nowe maleństwo, zaczęłabym od razu mam tez mały patent na płukanie pieluch z wiaderka-ale nie zawsze mi się chce: gdy mam zamiar myć włosy, brać prysznic, lub przygotowuje kąpiel dla dzieci to otwieram ciepłą wodę i zanim poleci to tą zimną wlewam do pustego wiaderka, daję kropelkę olejku herbacianego(żeby mi tam nic nie "urosło" bo nie wiem ile taka woda może stać) i na następny dzień odłożone zasiusiane pieluszki mogę wypłukać ręcznie jak ktoś ma miejsce na kolejne wiaderka z wodą to polecam, u mnie przynajmniej zanim woda ciepła zacznie lecieć to mam ze 4 litry wylane w ścieki

  2. #282
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Robię podobnie, wlewam do misek i wiaderek, i cały dzień płuczę w tej wodzie, wieczorem wylewam.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  3. #283
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Zakupkaną pieluszkę z rzadką kupką też razem z tą kupką tak wrzucacie? Bo nas wykończyły najprawdopodobniej rzadkie kupki i ich spłukiwanie 5 razy dziennie.
    Zobaczymy jak będzie w tym roku. Zużycie wody będzie na bank mniejsze bo kupiliśmy zmywarkę, no i kupki teraz średnio raz dziennie i nie rzadziochy, zatem szybko się ich pozbywać wprost do kibelka z pieluszki.

  4. #284
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Owieczko, zaszokowałaś mnie... Przez wiele miesięcy mieliśmy dwóch pieluchowanych wielorazowo i nigdy nie mieliśmy takich dopłat. Może z kolei mały ryczałt płacicie?

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  5. #285
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ja spłukuję rzadka kupkę nawet częściej niż 5 razy dziennie Czasem jak bokiem wyleci to tetra jest tak upaćkana, że zapieranie jej zajmuje mi 5 minut albo i lepiej... :-/ Masakra. Czekam na lepsze czasy kiedy kupka się "zagęści"
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  6. #286
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Owieczko, zaszokowałaś mnie... Przez wiele miesięcy mieliśmy dwóch pieluchowanych wielorazowo i nigdy nie mieliśmy takich dopłat. Może z kolei mały ryczałt płacicie?

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
    Pat, być może ryczałt był niski. Na te 2 tysie składa się- 800zł - dopłata jednorazowa (na której wniesienie miałam... tydzień!)+ 100zł więcej w ryczałcie za wodę miesięcznie=1200, w sumie 2000zł więcej. Teraz ryczałt za wode niski nie jest, a być może był.

    Mój post jest ostrzeżeniem, bo nie tylko ja mieszkam w blokach i nie tylko mnie może spotkać taka nieprzyjemna niespodzianka, która tym bardziej może byc przykra dla mam, które wmawiały wszystkim dookoła, że wielo takie ekononiczne są, a tu... muka.

    Trzymajcie kciuki aby za ten rok nie było dopłaty, a może nawet... zwrot! Ach marzenia!

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    Ja spłukuję rzadka kupkę nawet częściej niż 5 razy dziennie Czasem jak bokiem wyleci to tetra jest tak upaćkana, że zapieranie jej zajmuje mi 5 minut albo i lepiej... :-/ Masakra. Czekam na lepsze czasy kiedy kupka się "zagęści"
    Madziaaliyah, spoko, noworodki na piersi, tak mają. Minie. I w zalezności od dziecka i jego diety- kupki kiedyś się zagęszczą. Z resztą wiesz o tym, bo widze, że masz starszego Niunia, to już to przezyłaś
    U nas nastapiło to dośc późno, ale w normie. Wiem, że było to spowodowane dietą- Niunia jadłą codziennie kaszkę z różnorakimi bakaliami (fajne źródło witamin i mikroelementów dla Niej) no i te bakalie tak Ją ruszały. Na mnie też tak działają.
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 30-12-2013 o 15:49

  7. #287
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie


  8. #288
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Owieczka - tak przeżyłam, tylko starszy był na jednorazówkach, więc jakoś nie zwracałam tak bardzo uwagi na konsystencję kup - zawijałam, wyrzucałam i już Trzeba się będzie wcześniej za rozszerzanie diety brać
    Co do rachunków - my już w tym roku mieliśmy dopłatę zanim się mały urodził, a spodziewaliśmy się zwrotu, bo na początku roku kupiliśmy zmywarkę - czyżby zmywarka zużywała więcej wody niż ja ręcznie zmywając A w ogóle to nie wiem, co sie dzieje, bo wyłączają pieluchy, to i tak prania mam non stop całą furę - nie wiem skąd sie to cholerstwo bierze - już zapomniałam jak wygląda dno w moim koszu na brudne ubrania Suszarki juz nawet nie składam (a mam dwie - poziomą i pionową) - obie non stop stoja rozłożone u dzieciaków w pokoju - PRANIE = stały element krajobrazu
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  9. #289
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas młody robił zawsze z 2 kupki dziennie, i zazwyczaj takie łatwo od pieluszki odpadające, że tylko plum do kibelka. Więc nie mieliśmy tego problemu, od początku wielo raz miał biegunkę,ale przerzuciliśmy się wtedy na jedno.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  10. #290
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Melodi - zazdroszczę U nas jest typowa cycowa jajeczniczka
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  11. #291
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    odradzam wcześniejsze rozszerzanie diety przed ukończniem 6 m-ca, tym bardziej że nie jest ona gwarantem zbitej kupki w formie klocka (mój syn do tej pory wali rzadkie mimo że ma 2,5 roku i prawdę mówiąc wolę od tych kupki mleczne)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #292
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    Owieczka - tak przeżyłam, tylko starszy był na jednorazówkach, więc jakoś nie zwracałam tak bardzo uwagi na konsystencję kup - zawijałam, wyrzucałam i już Trzeba się będzie wcześniej za rozszerzanie diety brać
    Co do rachunków - my już w tym roku mieliśmy dopłatę zanim się mały urodził, a spodziewaliśmy się zwrotu, bo na początku roku kupiliśmy zmywarkę - czyżby zmywarka zużywała więcej wody niż ja ręcznie zmywając A w ogóle to nie wiem, co sie dzieje, bo wyłączają pieluchy, to i tak prania mam non stop całą furę - nie wiem skąd sie to cholerstwo bierze - już zapomniałam jak wygląda dno w moim koszu na brudne ubrania Suszarki juz nawet nie składam (a mam dwie - poziomą i pionową) - obie non stop stoja rozłożone u dzieciaków w pokoju - PRANIE = stały element krajobrazu
    Od niedawna u nas świeto lasu- zamiast dwóch- mam jedną suszarke. Co nie znaczy- mniej prania, znaczy tylko tyle, ze kupilismy wieksza suszarkę.
    I nie strasz mnie- też kupilismy zmywarkę i liczyłam, że rachunki bedą mniejsze....

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    U nas młody robił zawsze z 2 kupki dziennie, i zazwyczaj takie łatwo od pieluszki odpadające, że tylko plum do kibelka. Więc nie mieliśmy tego problemu, od początku wielo raz miał biegunkę,ale przerzuciliśmy się wtedy na jedno.
    Tylko pozazdrościć.
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 30-12-2013 o 23:44

  13. #293
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Nasza ma kupki tez raczej zwarte a tą wodą z odzysku to ja tylko zasiusiane przed praniem przeplukuje, kupkowe normalnie zimna woda z kranu

    na szybko z telefonu piszę

  14. #294
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    mam doła
    Mój synuś cały dzień walił kupy w pieluchy, chyba ma rozwolnienie (ja równiez, jeździ mi nieźle po jelitach). Co zmiana pieluchy-kupa! rzadka i kolorowa, przypuszczalnie mimo tego, że natarte mydłem galasowym i zaprane będą plamy jak ta lala (akurat przed odpieluchiowaniem kiedy pieluchy mają lecieć na bazarek)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #295
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    mam doła
    Mój synuś cały dzień walił kupy w pieluchy, chyba ma rozwolnienie (ja równiez, jeździ mi nieźle po jelitach). Co zmiana pieluchy-kupa! rzadka i kolorowa, przypuszczalnie mimo tego, że natarte mydłem galasowym i zaprane będą plamy jak ta lala (akurat przed odpieluchiowaniem kiedy pieluchy mają lecieć na bazarek)
    Jak pech to pech.
    Poczekaj do lata może słonko wybieli.

  16. #296
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    do wybielenia nie potrzeba slonca a promieniowania UV - wywies teraz i tez bedzie dobrze. Nawet jak pada deszcz - zmiekczy przy okazji (sama wczoraj wywiesilam formowanke bambusowa z plamami po kupie na deszcz i duzy wiatr, dzisiaj jest juz bialusienka)

  17. #297
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    latem moj syn bedzie miał 3 lata, nie zamierzam wtedy pieluchować tak starego konia
    a tak na marginesie to nie mam gdzie wywiesic, nawet za oknem, nie posiadam balkonu, na dworze się nie da
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #298
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    dopisuję się, mam dość!! Jestem zmęczona tym spieraniem kup, praniem, wieszaniem, składaniem nie mam za bardzo gdzie suszyć.... Jadę po jedno. uff.... miałam już załamanie w poprzedniej ciąży, troszkę odpoczęłam, ale teraz to chodzi mi po głowie sprzedaż stosiku nawet, ale poczekam jeszcze.

  19. #299
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    i ja też się dopisuję, to jednak nie dla nas. mój maluszek ma odparzenia tylko w wielorazówkach! Piękną i gładką pupkę ma tylko w jednorazówkach. Co mu założyłam wielorazówkę to za chwilę okropne odparzenia i bąble a już częściej się chyba nie dało zmieniać pieluch dziecku niż ja zmieniałam wielo. Próbowaliśmy prawie wszystkiego, różnych pieluszek, różnych materiałów, właściwego prania, płukania, strippingu itp. itd. Ze dwa miesiące dawaliśmy ciągle szansę wielorazowemu pieluchowaniu i niestety właśnie ze względu na zdrowie (co było czynnikiem, dla którego początkowo wybrałam wielorazówki, bo ekologią się nie kierowałam) odstawiliśmy wielorazówki i pieluchujemy się w jednorazówkach. Swoją drogą... gdy zaczęłam kupować jednorazówki (w promocjach oczywiście i na duży zapas) okazuje się, że w cale nie jest to droższe od wielo... No cóż, nam nie wyszło, przynajmniej na razie. Zostawiłam nam tylko większe pieluszki, żeby jeszcze raz spróbować wielo za jakiś czas.

  20. #300
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    aga108, miałam ostatnio podobnie... pomogły papierki i krem, po prostu pupa mojego dziecka lubi bepanthen

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •