Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Zimą kółkowa

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie Zimą kółkowa

    Problem taki,że młody daje się wiązać tylko na biodro.Używam,więc kółkowej.W wózek syna nie wsadzę,bo nie ma takiej opcji,żeby wytrzymał 5 minut.Próbowałam zawiązać na kurtkę młodego w kombinezonie,ale to chyba niemożliwe,żeby w tak grubych ubraniach go dobrze "ułożyć".Wypada po prostu...

  2. #2
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    a może w kółkowej brzuszek do brzuszka spróbować i wtedy pod kurtkę?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Tylko mlody się denerwuje,jak jest na plecach ,albo na brzuchu.Chce mieć widok"z biodra" i koniec

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,769

    Domyślnie

    Moj patent na taki model to manduca na biodrze (na krotki spacer - do przedszkola po starszego), a zeby nie bylo za grubo, kurtkę mu zakladam jak juz jestesmy na dworze - bo inaczej sie awanturuje, oczywiscie z zalozeniem cieplego ubrania pod spod - welniany kombinezon np. kurtke oczywiscie jak juz siedzi w nosidle, zapinam tylko u gory.
    Moze ubierz w cieply kombinezon, nie gruby, ale cieply, nie kurtkowaty, ale np polarowy, zeby nic nie podwiewalo itd. zapakuj w kolkową, a kurtkę dopiero na to.
    Nosze w manduce, bo kolkowej nie mam i nie umiem
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,803

    Domyślnie

    A młody jak bardzo jest młody? I wielki?
    Bo z większym dzieckiem (typu roczniak) nie powinno być problemu nawet na kurtkę i na kombinezon (chociaż podziwiam ),
    z mniejszym faktycznie ilość warst i grubośc + ślizganie się ciuchów mogą sprawiać więcej problemów.

    Postawiłabym na początek na kombinezon nie z ortalionem - np polarowy albo kurtka i getry może...

    A myślałaś może o poncho dla dwojga? Na biodrze powinno być w nim ok.

    A długo tak na biodrze nosisz w ogóle?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Moj patent na taki model to manduca na biodrze (na krotki spacer - do przedszkola po starszego), a zeby nie bylo za grubo, kurtkę mu zakladam jak juz jestesmy na dworze - bo inaczej sie awanturuje, oczywiscie z zalozeniem cieplego ubrania pod spod - welniany kombinezon np. kurtke oczywiscie jak juz siedzi w nosidle, zapinam tylko u gory.
    Moze ubierz w cieply kombinezon, nie gruby, ale cieply, nie kurtkowaty, ale np polarowy, zeby nic nie podwiewalo itd. zapakuj w kolkową, a kurtkę dopiero na to.
    Nosze w manduce, bo kolkowej nie mam i nie umiem
    Nie wiedziałam,że można w nosidle na biodrze.Muszę spróbować.Dzięki!

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,769

    Domyślnie

    Nie w kazdym - na pewno w manduce, innych z taka opcją nie spotkalam.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    A młody jak bardzo jest młody? I wielki?
    Bo z większym dzieckiem (typu roczniak) nie powinno być problemu nawet na kurtkę i na kombinezon (chociaż podziwiam ),
    z mniejszym faktycznie ilość warst i grubośc + ślizganie się ciuchów mogą sprawiać więcej problemów.

    Postawiłabym na początek na kombinezon nie z ortalionem - np polarowy albo kurtka i getry może...

    A myślałaś może o poncho dla dwojga? Na biodrze powinno być w nim ok.

    A długo tak na biodrze nosisz w ogóle?
    Krzyś ma 10 miesięcy i waży 11 kg. Ja w sumie nie mam wyjścia z tym noszeniem,bo w wózku jest dramat i tragedia życiowa.Próbowałam w nosidle i tkanej na brzuchu i na plecach,ale on drze się niemożliwie i tylko i wyłącznie daje się nosić w kółkowej na boku,no albo na rękach.Jako,że fotelik samochodowy też odpada,to muszę coś wykombinować,żeby nie siedzieć całą zimę w domu i nie dostać pie*dolca

  9. #9
    Chustofanka Awatar Apulina
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    400

    Domyślnie

    ja też noszę na biodrze, ale wybieram 'czepliwe' materiały - ja w wełnianej kurtce (materiał jak w płaszczu) a Młody w ciepłej sztruksowej kurtce i ocieplanych sztruksowych ogrodniczkach, tyle że ciężko się dociąga wtedy... poczekaj na śnieg, może na sankach da się wozić

  10. #10
    Chustomanka Awatar Ulula
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Poznań (Komorniki)
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Ja wożę kółkową w aucie i ostatnio się przydawała na "wyskoki" do sklepu. Młoda ma typowy, śliski kombinezon, ale chusta całkiem nieźle trzyma. Może dzięki temu że mój płaszcz ma chropowatą fakturę? W każdym razie staram się dużo materiału wciągnąć między siebie a Młodą i kontroluję czy się nie wyślizguje w trakcie noszenia. Asekuruję też dłonią pupę, na wypadek gdyby materiał jednak postanowił zwiać .

  11. #11
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,464

    Domyślnie

    Ja tak nosiłam roczną Asię zimą, teraz się zastanawiam jak dałam radę no ale dałam na godzinne spacery w kółkowej z nią chodziłam... Dla niej miałam kombinezon z nie śliskiego materiału, a siebie ubierałam tak że na wierzchu miałam bluzę polarową męża, a pod spodem odpowiednią ilość warstw ubran w tym taką cienką ale nieprzewiewną i dopasowaną podpinkę od kurtki goreteksowej...
    Także pokombinuj z odpowiednim ubraniem przede wszystkim dla siebie, no i kombinezony też różne są.
    A wiązan na biodrze próbowałaś? w takim kangurku na przykład dużo wygodniej niż w kółkowej...
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karo_B Zobacz posta
    Ja tak nosiłam roczną Asię zimą, teraz się zastanawiam jak dałam radę no ale dałam na godzinne spacery w kółkowej z nią chodziłam... Dla niej miałam kombinezon z nie śliskiego materiału, a siebie ubierałam tak że na wierzchu miałam bluzę polarową męża, a pod spodem odpowiednią ilość warstw ubran w tym taką cienką ale nieprzewiewną i dopasowaną podpinkę od kurtki goreteksowej...
    Także pokombinuj z odpowiednim ubraniem przede wszystkim dla siebie, no i kombinezony też różne są.
    A wiązan na biodrze próbowałaś? w takim kangurku na przykład dużo wygodniej niż w kółkowej...
    Kurczę młodemu nowego kombinezonu nie kupię,bo ten,co ma jest superciepły(dostał od babci).Pokombinuję z wiązaniem tkanej i ze swoim ubraniem.Grunt,że napisałyście,że się da! Dzięki laski

  13. #13
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    a i z dopinka do kurtki to dobry pomysł. może da sie taka wykombinować by w kółkowej pod kurtka małą nosić....
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  14. #14
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    a i z dopinka do kurtki to dobry pomysł. może da sie taka wykombinować by w kółkowej pod kurtka małą nosić....
    Ja próbowałam, tzn udało mi się zapiąć w kurtce męża kiedy Młoda na biodrze siedziała, ale oprotestowała ostro więc u nas nie wyszło.

    Własnie kupiłam osłonkę polarową Pentelki i tak dumam czy by się jej nie dało zamontować w opcji na biodrze, spróbuję i dam znać
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    no koniecznie daj znać,bo kombinuję jak koń pod górę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •